Dziś jest: Wtorek, 16 lipca 2019, godzina 14:54
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla NE

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
WoPi
Wiadomość [#1]: 15.05.2006 o 14:58

Konto skasowane

tak sobie mysle biggrin.gif a co napisze :] wiec uwazac a jak są bledy to poprawic (moderatorki moje kochane :*:*:*)

-moim zdaniem bardzo wazny w grze elfem jest to zeby dobrze rozstawiac budynki tak aby przeciwnik mial jak najwiekszy problem aby nas "pojechac" budynki tak ustawiamy aby moc strzelac z daleka a za razem na początku gry aby ocalic wszyskie wispy przydają sie studnie kolo drzew :]
-scrolle!! (zwoje zycia) PODSTAWA
-staff (ptaszek tan bialy:]) PODSTAWA
-EXP!! PODSTAWA

vs NE

vs Elf to sie beznadziejnie gra bo jest od ... duzo mozliwosci gry
* DH + naga + miski + dryadki - najbardozej uzywany przez elfa gry na wiekszych mapach (z tawerną) na początku sie przydają arch (6) tak sobie biegamy z tymi arch i albo creepujemy albo meczymy ziomka a jak dojdizemy do miskow to mozemy atakowac (arch z 1 AOW'a a miski z dryadkami z 2ch AOL)
-podzbiorem do tego jest branie na 1st herosa DR i szybki creep do 3vl ale wtedy mamy wiecej arch
* POTM + hunty - bardzo dobry na malych mapach tam gdize nie ma tawerny POTM biegniemy do ziomka na harras i nie atakujemy HEROSA!! tylko budynek albo wispa i uciekamy dopiero jak mamy no powiedzmy z 100hp hunty produkujemy z 2ch AOW'ow creepujac do 3lv (aura na 2lv) wpadamy do przeciwnika z okolo 7-8 huntami jak mamy szcescie to wygramy :] a jesli koles ma albo balisty w bazie albo towerek balisty atakujemy w pierwszej kolejnosci!! a towerek to zostawiamy w spokoju (dlaczego zapytacie bo jak koles walnie TP to przegramy) wiec mysląc robimy z 2-4 balisty i wtedy idizemy do ziomka i gg
- pod zbiorem to tej techniki jest wziąsc na 1st heroa KOTG i przy harasie atakowanie wipow (nawet jak sie zdetonuje to jest 60 gold w plecy) ale do niego wpadamy (jesli przeciwnik ma POTM) z 3 huntami jednego oplątując ubijamy go i tak pokolei :]
*DH + hunty + talony- dobra kontra na misie i dryadki (ale to wyzszy lv biggrin.gif) przy tej technice wskazane jest myslenie i czas w ktorym wpadamy przeciwnikowi do bazy ale lepiej tego nie uzywajcie bo to trzeb troche umiec grac :]

vs ORK

podobno elf>ork :] ael czy taka jest prawda?
* DH + BM + mass Talon - mowią ze to imba ale... wiec mamy sobie DH i biegamy z arch mając 6 arch DH biegniemy do ziomka po drodze biorąc Bm z tawerny i orkowi rozwalamy sobie budynki a potem walimy MASS (doslownie) talonow no i jak najszybciej dochodzimy do cyklonu i podbno jest gg :] (mozemy dodac 3go hero np. tinker albo kotg)
*DH + kotg + talony- taka sama technika jak wyzej ale na mapach bez tawerny :]
* DH + BM + miski - jak sie nie umie grac talonami to sie gra tak DH biegamy i meczymy albo creepujemyz arch kiedy dojdizemy do miskow mozemy atakowac :]
* DH + hunty + dryadki + talony - taki maly mix bardzo malo uzywany juz na orka ale zawsze :] innowacja i moze sie udac wygrac
* Kotg + hunty- stara technika ale czasami dziala :] kotem oplątujemy grunta i resztą atakujemy i tak po koleji :]

vs UD

jak ud gra gacki to masz male szanse wygrac :] a jak gra biesy to msaz 50-60% szans ze wygrasz :]
*DH +panda+ arch + dradki- jedna z bardozej podstawowych technik gry na UD Dh biegamy z arch i meczymy albo creepujemy mając sporo tych arch (z 12) i (z 12) dryadek
* DH + panda +arch + talony- creepujemy sobie albo meczymy Dh + arch potem robimy talony a w razie potrzeby hippo jak bedzie mial wyrmy lub destro :]
* DH + Panda + miski + dryadki- na począku robimy arch (6 ;]) następnie jak najszybciej dochodizmimy do miskow i dryadek przy odrobinie wszczescia wygrywamy biggrin.gif
* DH + hunty + arch + (talony lub dryadki)- nawet dobrze sie tak gra na malych mapach cisniemy ud huntami a kiedy wylęcą gacki to mamy juz kilka arch w bazie i potem dorabiamy dryadki lub talony
(wewntualnie zamiast DH mozna grac warden tez pomaga :] )
* DH + potem - gra sie na mapach bez tawerny :]

vs HUM
10%szans ze wygrasz biggrin.gif i lepiej rob na poczatku arch bo jak Ci wpadnie z tr+am+milicja+puszki to nie masz jak sie obronic :]

*ALT+Q+Z
*DH + padna + arch + miski + dryadki- tylko tym mozesz cos zrobic humanowi ale to i tak musisz go cisnąc i to ostro bo jak dojdzie do rifle+ knighty+mortary+casty to Alt+Q+Z
* dh + hunty- na początku to jest nawet dobre na huma a jak go nie rozwalisz w 10 min to Alt+ Q+Z :]
* warden + Kotg + arch + miski + dryadki biggrin.gif - wardenką meczysz go jak mozesz i ubijasz mu wszysko co sie da ale i tak nie rob sobie zludzen bo i tak przegreasz :]

podsumowując grając Elfem musisz stosowac mix jednostek bo inaczej przegrasz i musisz szybko kontrowac go bo jak bedizesz ciagle jedno grac to przeciwnik pomysli i sie przerzuci na cos innego i przegrasz :] wiec sam pomysl i jak widzisz ze masz male szanse to przezucaj sie na cos innego :] GL Elfiki

//a ja tematowi nazwę zmienię łubudu!

[Edycja - Shunt w 15-05-2006 o 19:48]

BuBu
Wiadomość [#2]: 15.05.2006 o 15:16

Konto skasowane

dorzuciłbym jeszcze
vs ORC
*warden + bears + some dry Wardeną na samym początku męczymy opa detonujemy wilki... a później creep creep creep i jak mamy tak z 4-5lvl i sporo misiów to gogo (przydaje sie jakas miksta do zycia albo niewrazliwosci)

vs HUM
*warden + naga + bears +dry (ostatnio widziałem przez satiiniego) ładne to nawet męczymy gościa i męczymy i imba focus
*DR + naga + dry + bears (tutaj creep creep expy expy i mamy szkiele do obrony i silence jak dojdziemy do sporej ilosci bears i dry i troche upnietych to idziem na wroga i gg ^^)
ogólnie huma trzeba na początku przycisnąć, głównie chyba nie dać mu dojść do mortarów i jakoś pójdzie ;p DH+naga some arch(ok.4) hunts(ok.2 głównie na początku na mięsko na footy co by arche nie padały) dry pozniej bears i idzie... ciągły harras i się mknie biggrin.gif
Do tamtego DH + hunty można dorzucić tower rushka biggrin.gif ale trza go potrenic troche ;p tak samo można grać na orka z huntami i tower rushem ;)

vs UD
BM + panda (ja gram nage jak kolo idzie w spidy desy) + bears + some dry więcej dry jak idzie w więcej desów

vs ELF
to jak WoPi powiedział można grać jak sie chce biggrin.gif można zarzucić alchemika i talony jak idzie kolo w bearki i arche
osobiście najczęściej ide w DH + arch i jak widze ze kolo idzie potm + hunts to przymasowuje troche arch jakas wiezyczka i jade hipo jak mam tak z 8 hiposów to prawie gg i najczęściej gam solo dh ale ja wiem może jakiś hero jeszcze by się przydał jakaś naga czy coś ;p

Co do Xarqa to nie powiedziałbym... 1-2 detonacje dobra baza aow(y) i dość szybki beary naga dh ładnie zjadą te mass arch i dr

[Edycja - BuBu w 15-05-2006 o 15:19]

Doomforge
Wiadomość [#3]: 15.05.2006 o 15:28

Konto skasowane

ok przyklejam smiley.gif
dodam, że z tego co widziałem, to DR+panda+ciągłe jeżdżenie po chłopach pozwala dość przyjemnie poradzić sobie z humem.. oczywiście, trzeba wykorzystać przewagę w early.. bo inaczej zonk >_>

ArthasComPl
Wiadomość [#4]: 15.05.2006 o 16:58

Konto skasowane

Wiesz powiem jedno, nie wysiliłeś się, ale na dodatek nigdy w słownku nie widziałem tych skrótów, mógłbyś mi niektóre czteroliterowe przetłumaczyć, i trochę to rozwinąć??

Xsarg
Wiadomość [#5]: 15.05.2006 o 18:23

Konto skasowane

Bubu: post skasowałem bo tez sobie to uswiadomiłem i to wczesniej niz ty napisałes swojego posta ^^

Vogelsang
Wiadomość [#6]: 15.05.2006 o 19:04

Konto skasowane

Dh + hunty + talony = dobra kontra na miśki i driady Cylon_anim.gif

włśnie driady cię zjadą potluczony.gif
ja na miśki i driady bym proponował mass hypporider i może chimy potem....

OrcHammer
Wiadomość [#7]: 15.05.2006 o 20:44

Konto skasowane

No specjalnie założyłem topic, ale w końcu poskutkowało i ktoś napisał. ^_^

WoPi
Wiadomość [#8]: 15.05.2006 o 23:43

Konto skasowane

Vogelsang napisał:
Dh + hunty + talony = dobra kontra na miśki i driady Cylon_anim.gif

włśnie driady cię zjadą potluczony.gif
ja na miśki i driady bym proponował mass hypporider i może chimy potem....

gralem tak na kilku ziomkow i moj qmplel tez tak teraz gra i wygrywa :] wiec ...

BuBu
Wiadomość [#9]: 16.05.2006 o 07:00

Konto skasowane

Zauważyłem Xsarq po prostu dość wolno pisze biggrin.gif ale niech zostanie że na elfa sie nie gra DR + mass arch ;p tak btw. to na ne przydaje sie też pyknąć alchemika i talony jak kolo idzie w bears... dry nie skontrujesz jak się w pore nie skapniesz bo cie zjedzie archami których też troche narobi ;) więc całkiem fajna też takta ^^ trza po prostu gościa wcześniej zjechac zanim dojdzie do sporej ilości talonów i cyklonu smiley.gif
Tak co do hunts i talons to rzeczywiście dry powinny cie zjesc bo w koncu nie zawsze kolo idzie w same beary... zwłaszcza jak zobaczy hunty czy talony to troche bardziej maśnie te dry smiley.gif chociaż szczerze mówiąc nie widziałem tego w praktyce jeszcze ;p

WoPi
Wiadomość [#10]: 16.05.2006 o 08:43

Konto skasowane

widzisz nie widziales :] a ja widzialem biggrin.gif
bo kazdy elf jedzie w misie glownie a jak masnie dryadki to albo sie gra arch (misie niec nie zrobią bo bedize ich mial 3-4 :] a Ty z 8-9 huntow) i ta technika glownie jest na zaskoczenie bo elf mysli ze i tak zagrasz misie a tu zonk i wpadają talony + hunty :] i 2 hero walka na tym polega ze przeciwnik z tego ptaszka odsyla misia albo 2 i juz jest na przegranej pozycji :]

HugoN
Wiadomość [#11]: 16.05.2006 o 10:21

Konto skasowane

Tyle tylko że to można bardzo łatwo skontrować (hunty+talony) wystarczy na początku zrobić troche więcej arch niż zwykle i towera w bazie postawić hero to dh+naga zrobićjeszcze ze 2-4 glevie a potem driady, zaręczam że każdy kto troche myśli właśnie tak postąpi a nie pójdzie pierw w miśki i tym sposobem cały ten wasz strat gówn* zrobi.

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#12]: 16.05.2006 o 11:52

Konto skasowane

Jeszcze co do UD
* Massujemy expy,stawiamy 2 towerki przy wispach zeby nie biły nas gargi, kupujemy kulke dla dh i pandy, robimy 6-10 misiow, ok. 5 driad i w tej chwili mozemy dac "A" i klik na baze ud, walimy tylko podmuchem pandy, reszte samo za nas wygra, bez wiekszych kłopotów.

BuBu
Wiadomość [#13]: 16.05.2006 o 16:40

Konto skasowane

to Ci sie na żarty zebrało, wcześniej zostaniesz zjechany zasranymi rushami ghouli i gargów... a jak nie umiesz rushować to kilka desów jakieś tam abo i ghoule statuy Cię zjadą dochodzi jakiś tam focus z novy impala i coila, towers ,przepakoawna baza, spowolnienie. Nie rozumiem was udy... -,^ nie mówię, że ud imba ale bez przesady kurdee... to samo ma powiedzieć elf z humem... i jakoś żyjemy

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#14]: 16.05.2006 o 17:09

Konto skasowane

OMFG wystarczy kampić za moonwellami i walić z daleka... to zjedzie ghoul rush... BTW. AOW > ABO :OOO Tez byłem zdziwiony... ale to prawda...
Aow kosztuje 150-60, Abo 240-70
AoW i Abo maja podobny dmg, abo wali nie znacznie szybciej,
AoW ma szybszą regenerację życia od abo (jedzenie drzewek)
AoW daje o wiele mniej xp niż Abo
AoW ma więcej armoru niż Abo.
GOSU?

BuBu
Wiadomość [#15]: 16.05.2006 o 18:06

Konto skasowane

omg no comment ... a co da kampienie za moonami ? :/ ty sobie creepujesz a ne sobie siedzi w bazie i co z tego ma? poza tym co ma abo do aow'a? :/ ktos gra mass aowconfused.gif!!?!?!?! EEE ludzie gracie aowy na aboconfused.gif? W tym sęk że ud zbiera sobie armie i creepuje dopiero w odpowiednim momencie atak jak masz już troche tej armii... ale i tak częściej ne atakuje. Chodzi o to żeby nie dać ne zrobić expa a samemu mieć... zmusić go do kampienia a jak nie to chociażby kraść creepy coilem...

Doomforge
Wiadomość [#16]: 16.05.2006 o 18:10

Konto skasowane

głupio mówić o imbie. Co najwyżej można powiedzieć, że jeśli UD jest trochę gorszy od NE, to elf zjedzie go jak psa (chyba że jakiś fartowny coil+nova wyjdzie), a jak NE jest gorszy od UD, to elf wciąż może wygrać m.in. expami i pandą na wysokim levelu. Stąd się bierze przeświadczenie, że UD jest słabsze od NE

[Edycja - Doomforge w 16-05-2006 o 19:37]

NeVeR
Wiadomość [#17]: 16.05.2006 o 18:26

Konto skasowane

No nie poprostu super teraz wszyscy zaczna grac elfem... Zrobiliscie najwiekszy blad ! Teraz kazdy newb bedzie mnie jechal mass talon sad.gif((((((

BuBu
Wiadomość [#18]: 16.05.2006 o 19:05

Konto skasowane

Doomforge napisał:
głupio mówić o imbie. Co najwyżej można powiedzieć, że jeśli UD jest trochę gorszy od NE, to elf zjedzie go jak psa (chyba że jakiś fartowny coil+nova wyjdzie), a jak NE jest gorszy od UD, to elf wciąż może wygrać m.in. expami i pandą na wysokim levelu. Stąd się bierze przeświadczenie, że UD

Dlatego uda główne zadanie to nie dać ne wysokiego leva pandy ani zrobić expa ;p i tu racja jest to troche cieższa sprawa u uda smiley.gif przyznaje, ale to nie imba -,^ ostatnio doszedłem do wniosku że tu nie ma imb tylko rzeczy które denerwują ^^ ale na wszystko da rade... mnie np. dzisiaj wkurzyło tp am'a z armią na lt kolo miał mniejszą armię więcej expów i co chwila sie tpował pod moją bazę i coś mi tam rozwalał po trochu jak sie wracałem to pyk pyk i go nie ma bo tp am'a... a ja ganiałem za nim i expami z wieżyczkami po mapie ^^ oczywiście loss ale gra trwała 1h13min ;[ przednia zabawa ale przynajmiej widziałem imba dh na 10levie biggrin.gif i to z kotgiem na 9 smiley.gif ale jaka tam imba jak mi go zjechał swoją armią ^^

Doomforge
Wiadomość [#19]: 16.05.2006 o 19:36

Konto skasowane

cholera, już wiem skąd się bierze znikanie kawałków postów tutaj. Napiszę do Elma ~~ znika wszystko za znakiem mniejszości/większości ~~

Vogelsang
Wiadomość [#20]: 16.05.2006 o 20:17

Konto skasowane

Cylon_anim.gif ciekawe z tym znikaniem....
Znowu zrobiła się gdaka o imbach.... kurde ludzie normalnie tak sie nie da !!!
To jest gówno prawda że elf jest imbowy. Wystarczy zobaczyć na wyniki w rużnych turachn światowym poziomie.
Np. WRESZCIE (w sumie całkiem niedawno) Grubby wygrał z Moonem i zmazał tej !@#$%^ stereotyp że NE > ORC....
O tej imbie elfa przestanie się napierdalanie chyba wtedy jak elf zawsze będzie przegrywał.... po.gif

REKLAMA
Strona 1 z 15.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :