Dziś jest: Niedziela, 25 sierpnia 2019, godzina 18:31
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla HUM

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
deymos
Wiadomość [#41]: 14.03.2006 o 16:23

Konto skasowane

ty wymiatasz każdą rasą we wszystkim -.-

a ja jednak bede obstawał przy tym ze tod ma micro >.> i to dobre

TraczU
Wiadomość [#42]: 17.03.2006 o 00:28

Konto skasowane

Hmmm przestudiowalem ten poradnik ale nie znalazlem odpowiedzi na 1 taktyke nieumarlych. Mianowicie, wszytsko elegancko szybko rozbudowa na tier2 robie kaplanow i czarodziejki, pare mortarow, poki co footki i pare strzelcow. UD natomiast ma duzo ghuli i duzo nekromantow sad.gif przez co kazdy trup jest na ich kozysc X2 crying.gif . Nigdy jakos nie moge dostac sie do nekromantow ;/ - a jak sie uda to juz za pozno ;/. Prosze o jakies porady.

PS ( HUM vs NE zauwazylem ze we wczesnych stadiach rozwoju b.dobre sa footki z ulepszeniem "obrona" ich archerki itp same padaja kaplani lecza jednostki i git . A my bierzemy sie za herosa przeciwnika)

shadow123
Wiadomość [#43]: 18.03.2006 o 20:28

Konto skasowane

TraczU napisał:
...robie kapłanów...

Zrób kapłanów na poziomie 'Adept' i dispeluj kościotrupków

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#44]: 18.03.2006 o 21:03

Konto skasowane

Tarcza futów jest dobra, ale po jej aktywowaniu robią się wolni jak dupa : <

1) Rób kapłanów i dispelluj to
2) Zamień nekromantów w owieczki i ubij ich mortarami

deymos
Wiadomość [#45]: 19.03.2006 o 16:04

Konto skasowane

niezbyt przesadzone te owieczki ?o.o , zrob mass air , gryfy jezdzcy + zyro , i tyle >.>

TraczU
Wiadomość [#46]: 19.03.2006 o 17:55

Konto skasowane

Ok dzieks za rade. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce biggrin.gif

akhor
Wiadomość [#47]: 28.03.2006 o 14:14

Konto skasowane

Humem praktycznie uczę się grać. Wcześniej grałem ud, a teraz humem tak źle mi nie idzie tylko mam pewien problem. Nie wiem jakie unity robić gdy mam tech2, a nie mam jeszcze tech3, zeby robic gryfy i knighty ? Najlepiej jakby ktoś doradził mi jakie na ud, a jakie na orka i ne. Bo nie wiem czy sorki,priesty,mortare czy co najlepiej ? 1 Hero AM, 2 MK lub DR.

Kwaki
Wiadomość [#48]: 28.03.2006 o 14:43

Konto skasowane

Mam pewien problem. Większość poradników rasi robić "pusha" na początku t2 u huma, kiedy to inne rasy mają słabą armię. Ja z kolei wygrywam walcząc np. masteringiem sorek, gryfami lub gyro, co przekłada się na konieczność posiadania t3.
Słyszałem o strategiach na orka AM+BeastM + push na początku t2 na Orka, o AM+SW vs NE, o massie casterów+rifle vs UD.
Nie gram tak. Na udeka używam 4 ryce 4 gryfy 12 gyro MK Pal BM
Na Orka AM MK mass rifli gryfó sorek.
Chciałbym się dowiedzieć co nieco więcej o startach polegających na silnym ataku na przeciwnika na t2. Jakich graczy repy byście polecili, jak Wy sobie radzicie z taką grą, może ktoś ma własne bardzo udane lub pouczające repki? Z góry THX za odpowiedź
beerchug.gif

Vogelsang
Wiadomość [#49]: 28.03.2006 o 16:53

Konto skasowane

Jak dla mnie to na ud najlepszy jest atak dopiero na t3 (w międzyczasie oczywiście harasujemy baze ud footami i am'em gdy ten techuje t2) am + mk + pala + rycerze + hawki (jeśli koleś na początku szedł w ghule) lub gyro (jeśli szedł w fiendy). No i creep, bez wysokich lvl jest baaaaaaaardzo ciężko. Do tej straty polecam repy sk.insomni
bo naprawdę ud jest tym miażdżony. Ciekawi mnie pomysł z riflami.... zwykle z tego co słyszałem, czytałem lub odczułem we własnej grze są one jechane przez nove i impale. Albo gryfy vs. ork ? Każdy ork robi bestiarnię (niezależnie od strategji, no chyba że jakiś mass gruntów z 3 baraków ;p) w której są batridery. Kamikadze >>>> gryfy Cylon_anim.gif
Sam bym prosił jakiegoś dobrego humowego gracza żeby napisał jak sobie radzić z ne, zwłaszcza na początku gdy wredny Dh harrasuje mnie nie pozwalając creepować.
Aha jeszcze jedno: czy przy gry vs. elf opyle się zrobić fast exp tracąc nawet 4-5 chłopów ?

McBurak
Wiadomość [#50]: 29.03.2006 o 11:29

Konto skasowane

Knighty to free exp dla ud - destro maja magiczny atak i zjedza je blyskawicznie.

Co do t2 huma, to po prostu massujemy priesty/sorcki/sb i wbijamy do przeciwnika - jesli nie ma jeszcze dispela (i nie jest undeadem), to mozemy sobie wyrobic przewage. Grajac na orka w tym momencie mozemy sie pokusic o tr.

A gryfy na orka sa dobre, jesli zrobimy je z zaskoczenia (schowamy gdzies hodowle) i zaatakujemy dopiero kilkoma. Poza tym na upach do armora i szkoleniu wierzchowca na gryfa sa potrzebne chyba az 3 baty, a to sie juz nie oplaca, podobnie jak z destro.

[Edycja - McBurak w 29-03-2006 o 11:31]

SzymonK
Wiadomość [#51]: 29.03.2006 o 14:38

Konto skasowane

Brawo za odwage smiley.gif
Poradnik w niektorych momentach całkiem dobrze, a w niektórych bardzo słabo. Gram humem od poczatku wara no i cóż: na mirrorze hmn v hmn nie warto zmieniac zywiołaka w blizzard ( pomijając to, że książka kosztuje 300 golda ). Jeżeli zagrasz jeszcze troche gier to zobaczysz, że UD wcale nie jest taki straszny, a z kolei dobry ork potrafi ładnie zjeśc hmna. Jeszcze jeden poważny błąd który zauważyłem jeżeli UD będzie miał destry a ty ulepszysz inner fire to pożarcie magii dosłownie Cię pożre.
Teraz troche odemnie. Ciężko humanem, który inwestuje w tier 2 przejśc na tier 3. Sam wole grac defensywnie i szybki tier 3 bo uważam, że prawdziwa siła humana to MK i 3 herosy. Staram się omijac AM na pierwszego herosa - po 1 oklepany po 2 wcale nie jest lepszy od MK w niektórych rozgrywkach, pozatym w niektórych momentach AM nie robi prawie nic. Aura daje niewiele na elfa czy ud bo przecież z casterów się raczej nie korzysta. A Blizzard to dla mnie lipa. To tyle Pzdro.

Aha jeszcze jedno. Nie wiem jakiemu undeadowi rozwalisz baze na tier 2.

[Edycja - SzymonK w 29-03-2006 o 14:40]

Vogelsang
Wiadomość [#52]: 29.03.2006 o 18:53

Konto skasowane

Knighty to dla ud free exp confused.gif No sorry ale nie. Dlaczego ? Bo: masz paldayna (leczenie), masz kostur (albo nawet 2), scrolle(^^). Mając te rzeczy raczej przetrwasz chwilę nie tracąc ani jednego rycerza. Dlaczego chwilę ? Bo ud po prostu musi wycofać desy ustępując przed masą gyro albo hawkami (albo nawet tankami xD)
a przecież samymi fiendami i hrami nie będzie się lał na twoich herów i rycerzy.... wtedy leci bolt i ud traci unita biggrin.gif
Zresztą skoro uważasz że ud kosi rycerzy to dlaczego insomnia właśnie rycerzami wygrywa swoje gry vs. ud ??
I co ty zamiast rycerzy robisz na fiendy ?? Footy (które padają jak muchy przy impale + nova)confused.gifconfused.gif?
Am jest zły na pierwszego ? Bez aury am'a, mk nie ma many na bolt a paladyn na leczenie (no chyba że ich ciągle będziesz wyposarzał w poty ale to kosztuje i to nie mało).
Poza tym co zrobisz gdy ud zrobi ci rush masą ghuli i szkieletami do bazy ? Wybronisz się jednym towerkiem, 5 footami i mk ??

Doomforge
Wiadomość [#53]: 29.03.2006 o 19:47

Konto skasowane

dobrze powiedziane.. żywiołak to podstawa sily huma w early.. a szybki creep do 3 levela daje nam ogromną przewagę nad UD zanim zrobi desy (hum wbija się z dwoma elementalami i masą footków i kosi spokojnie sklepik i inne budynki, UD nie może creepować ani nawet wyjść z bazy bo focus 2 elementali+AM na ghule boli a footy nie chcą wcale tak szybko ginąć).
Potem zawsze można jak xyligan przeszkolić AM na blizz, z expem 300 golda w tą czy w tamtą to nie tak znowu dużo.. >_>

McBurak
Wiadomość [#54]: 30.03.2006 o 00:14

Konto skasowane

Vogelsang: oczywiscie, jesli UD pojdzie w fiendy, to wtedy biore knighty. Ale na huma najczesciej gra ghule, a na ghule genialna kontra sa gryfy. Zwykle moje gry na ud wygladaja tak: on idzie w ghule/desy, co ja kontruje mass air, na co on robi fiendy i dopiero wtedy ja ide w knighty, o ile gra sie nie skonczy wczesniej.

SzymonK
Wiadomość [#55]: 04.04.2006 o 12:08

Konto skasowane

powiem tylko tak. nie chcialem tej taktyki narazie pokazywac dopoki jej nie doszlifuje ale widze ze dziala zajebiscie wiec.
build up 1 chlop altar 2 bary 3 farma 4 lumber mill 5 druga farma za chwile towerek i jak koles chce wcisnac rusha to sklep po mane. thunder clap zamiata ghule to tak przy okazji. generalnie podstawa tej taktyki jest szybki creep mountain kinga i szybki up do tier 3 zeby byl paladyn i blood mag ktory robi siphon mana i mana jest dla herow.
pomyslcie o takim kombo Banish + Thunder Bolt + Holy Light . jezeli mk ma 5 lvl a pal 3 to licha nie zdazy nawet uleczyc dk. dla mnie water elementale sa do dupy to tyle.

Hubim7
Wiadomość [#56]: 05.04.2006 o 16:44

Konto skasowane

Dobra dopiero co zaczolem grac humem i od razu mam bardzo glupie pytanie :P Jak zrobic zeby robotnik po zbudowaniu budynku szedl do kopalni/drewna bez ponownego wydawania komendy? potluczony.gif

Doomforge
Wiadomość [#57]: 05.04.2006 o 17:36

Konto skasowane

jak coś buduje to zaznacz go i trzymając shift kliknij na kopalnię/drzewo

Hubim7
Wiadomość [#58]: 05.04.2006 o 18:46

Konto skasowane

:*

Vogelsang
Wiadomość [#59]: 05.04.2006 o 19:21

Konto skasowane

hehehehehe
we są do dupy ? może jak ud ma już desy ale tak to wymiatają tongue.gif

SzymonK
Wiadomość [#60]: 06.04.2006 o 12:17

Konto skasowane

oczywiscie ze wymiataja. nie tak prosto sie gra bez archmaga na starcie ale mysle ze pozniej jest to hero prawie bezuzyteczny w rozgrywce ud na huma . no oczywiscie mana z aury daje duzo ale siphon lepiej dziala bo castery wykluczylem z tej rozgrywki

REKLAMA
Strona 3 z 15.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :