Dziś jest: Czwartek, 23 listopada 2017, godzina 11:50
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla HUM

Pierwsza     <<   <   ... | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |   >   >>     Ostatnia
Przemo770
Wiadomość [#261]: 26.07.2008 o 09:08

Konto skasowane

Dobrze nie dam szansy już nikomu zabłysnąć.Wcale nie trzeba robić więcej hawków.Wystarczy użyć na nie banicji aby złapały gargi.Podczas banicji gargi nie mogą ich zaatakować.Na początku jest trudno jak jest banicja na 1 lvl ale potem to gargi nie mają szans ;].

Arbooz
Wiadomość [#262]: 26.07.2008 o 15:29

To nie ja, ale podobny :P

Jeśli ty masz herosa to on też ma dk którym healuje :P

-Zasady? Jakie zasady? Jestem Chaosem!
-Który był na początku?
-Tak!
-Stwórca i Niszczyciel?
-Zgadza się!
-Na pozór skomplikowane, na pozór niezawierające wzorców zachowanie, które ma jednak proste, deterministyczne wyjaśnienie i jest kluczem do nowych poziomów zrozumienia wielowymiarowego wszechświata?
-Lepiej w to uwierz... Co takiego?
-Trzeba iść z duchem czasu, mój panie!

OWNED!tongue.gif
PM Email
Przemo770
Wiadomość [#263]: 26.07.2008 o 17:13

Konto skasowane

Ale 2 na raz chyba nie zdąży ;]

Doomo
Wiadomość [#264]: 04.08.2008 o 13:01

Konto skasowane

Ja mam strategiegie na ne która sie przyda nowym graczom, ale działa tylko na malych mapach.
jak zaczynamy wysyłamy od razu 3 chłopow do ich wioski. w tym czasie 2 pozostałymi budujemy tartak jak skonczą jeden idzie do zlota drugi do drewna budujemy jeszcze 4 (1 do zlota, 2 do drewna). ,,atakujacymi" stawiamy wieże które ulepszamy na 2 straznicze i jedna tajemna. nastepnie budujemy wiez i ulepszamy je z wlasna potrzeba. w razie kiedy zabije nam robotnika przychodzimy dwoma kolejnymi. wystarczy pamiętac o naprawianiu wiez i komp na szalonym wam nie podskoczy. lol.gif

Matthew
Wiadomość [#265]: 04.08.2008 o 14:18

W sumie... Ogniki nic nie zrobią, ale jak już Hero się zrobi to... Chociaż Hero szybko padnie. Chyba, że ucieknie do twojej bazy i ci wybije chłopów. Choć z drugiej strony milicja poradzi sobie z czymś takim. Hmm... Na to musi być jakaś kontra...

PM Email
Doomo
Wiadomość [#266]: 04.08.2008 o 14:33

Konto skasowane

Kontra jest jedna w sumie jezeli zrobia straznika gaju to moze mi wybic chlopow entami ale przyjda nowi chlopilol.gif. a jak bedzie gonil tych ,,starych" to wieze zniszcza mu baze. i wojsko które bedzie wychodzic z drzewca wojny.

[Edycja Doomo - 04.08.2008 o 14:35]

Matthew
Wiadomość [#267]: 04.08.2008 o 16:19

Jedyną kontrą wydają się być balisty, które są dostępne po wybudowaniu Domu Łowców (jako jedyna jednostka oblężnicza, która nie wymaga T2). W sumie, wystarczy tylko zrobić tyle wojska ile się da i uciec nim w głąb bazy. Po zniszczeniu drzewca wojny pojedyńczo rozwalać wieże i voila.

PM Email
Iwanov
Wiadomość [#268]: 04.08.2008 o 17:21

OMG. Gadacie o zwykłym tower rushu jakby to było niewiadomo co :P

Elf wcale nie jest bezbronny. Wieże w trakcie budowy są strasznie podatne na atak, więc DH daje radę, nie mówiąc już że masakruje chłopów, a poza tym mają light armor więc archy też nieźle je biją.

Nie mówiąc o tym, że gra bez herosa to jakiś absurd... To jest żałosna taktyka, jeśli kogoś nią rozwaliłeś to jakiegoś konkretnego nuba ( mówię o wersji bez hera).

Jak human nie jest dzieciakiem co myśli że postawi 3 wieże i wygrał i powyższy sposób nie wystarcza to należy gdzieś zbudować dom łowców i samemu stawiać wieże - nic trudnego, ale trzeba mieć dobre micro i zachować zimną krew...

Mając własne wieże i naprawiając je cały czas już jest spoko bo wieże elfa mają fort armor.

Btw uwielbiam oglądać takie właśnie repy pro gamerów - są po prostu tak dynamiczne że wymiękkam...

[Edycja Iwanov - 04.08.2008 o 17:23]

PM Email
Matthew
Wiadomość [#269]: 04.08.2008 o 17:55

Zanim DH się zrobi wieże będą gotowe do ataku.

PM Email
Iwanov
Wiadomość [#270]: 04.08.2008 o 19:26

Ech... No dobra faktycznie i co w tym czasie zrobią ? DH wyjdzie za chwilkę, a aow już stoi i da radę zrobić 1 archerke i ewentualnie wstać i zacząć bić, do tego są studnie i wispy którymi możesz naprawiać aow, czy cokolwiek, na bieżąco (serio - wiedziałeś ?).

Uwierz mi nie ty pierwszy na to wpadłeś. Oprócz nubów i kompa nic tym nie rozwalich (chyba że ci to wystarcza :P )

[Edycja Iwanov - 04.08.2008 o 19:27]

PM Email
Matthew
Wiadomość [#271]: 04.08.2008 o 22:08

Ja tego nie wymyśliłem XD

No i w sumie to chamska zagrywka... niesportowo tak.

PM Email
Przemo770
Wiadomość [#272]: 05.08.2008 o 12:24

Konto skasowane

To nie jest chamskie ,bo banalne do kontrowania.

ZiomalZiomal
Wiadomość [#273]: 05.08.2008 o 13:46

Konto skasowane

tak jakbyś powiedział że wykorzenianie maina NE na starcie i scoutowanie nim jest chamskie

Pati
Wiadomość [#274]: 06.11.2008 o 17:05

Witam

Zauważyłam, że każdy poradnik jest opisany na przeciwne jednostki opponenta. Ja miałabym prośbę, czy mógłby ktoś z was opisać dla mnie strategie fast tech HUM do gryfów ? Najlepiej jakiś replay podac. Albo Rush Footami a w late knights.

Z góry dziękuję za pomoc

[Edycja Pati - 06.11.2008 o 17:08]

PM Email
Iwanov
Wiadomość [#275]: 07.11.2008 o 12:20

Nie wiem czemu, ale ten Twój rodzaj żeński wydaje mi się ciągle jedynie tanią podpuchą xD Taka dygrasja :P

Co do Twojego pytania...

Nie podchodz w ten sposób do gry w W3. Nie możesz z góry zakładać jakie unity będziesz produkować i dążyć do tego, bo okaże się np że elf zmasował driady i zostaniesz w żałosny sposób zjechana. W3 to szybka i dynamiczna gra w której liczą się szybkie wybory i umiejętność gwałtownej zmiany taktyki tak, by dostosować się do strategii przeciwnika. A niby jak masz się dostosować już na samym początku skoro nie masz pojęcia w co pójdzie wróg ? Jest wiele armii, które w late game może zastosować przeciwnik, a gryfy sprawdzą się jedynie na np jedną z nich (np gdyby jakiś głupi noob ork masował pure taureny - i o ile nie zjedziesz go zanim do tego dojdzie :P ). Chodzi o to że trzeba w trakcie gry wyczaić KIEDY co zacząć budować. Tak więc czasem gryfy mogą się przydać już stosunkowo wcześnie, a kiedy indziej bardzo późno, lub wogóle. To zależy, nie ma zasady.

Po przeczytaniu tego poradnika tak na prawdę jesteś już w powiedzmy 90 - 95 % przygotowana pod względem teoretycznym do gry. Dalej pozostaje już praktyka, czyli ćwiczenie, poznawanie zdoloności, zalet i wad unitów. Bo to jest jak z piłką nożną - możesz poznać wszystkie możliwe najtajniejsze taktyki a jak nie będziesz zapierdzielać po boisku to łajza będziesz. Jeśli tak będziesz robić, to zauważysz, że po pewnym czasie tak poznasz tą grę, że decyzje podejmować będziesz automatycznie, bez jakiś grubych rozkmin. Kumasz ?

O oglądaniu replayów PRO gamerów chyba wspominać nie muszę ? tongue.gif Ponownie - jak z piłką nożną - niby taka dowolna gra, ale ktoś najlepszy ustanawia pewne kanony, które okazują się najefektywniejsze, żeby potem inni, mniej twórczy mogli sobie zgapiać wink.gif

[Edycja Iwanov - 07.11.2008 o 12:25]

PM Email
BedeBralCie
Wiadomość [#276]: 22.03.2009 o 17:33

Konto skasowane

Doomo napisał
Ja mam strategiegie na ne która sie przyda nowym graczom, ale działa tylko na malych mapach.
jak zaczynamy wysyłamy od razu 3 chłopow do ich wioski. w tym czasie 2 pozostałymi budujemy tartak jak skonczą jeden idzie do zlota drugi do drewna budujemy jeszcze 4 (1 do zlota, 2 do drewna). ,,atakujacymi" stawiamy wieże które ulepszamy na 2 straznicze i jedna tajemna. nastepnie budujemy wiez i ulepszamy je z wlasna potrzeba. w razie kiedy zabije nam robotnika przychodzimy dwoma kolejnymi. wystarczy pamiętac o naprawianiu wiez i komp na szalonym wam nie podskoczy. lol.gif

wystarczy że aow (albo2)jest poza bazą i pozmiatane :P

czillaut
Wiadomość [#277]: 24.03.2009 o 16:10

Konto skasowane

Czasami nawet pro nie wybronią się tymi aowami.

Mevaros
Wiadomość [#278]: 05.06.2009 o 18:12

Jestem jeszcze początkującym graczem, który zaczął grać Ludźmi. I właściwie od podstaw stwarzam swoją taktykę, czasami uszczknę jakiś szczegół od innego gracza.

I grając wygrywam zawsze z Undedami, oraz innymi Ludźmi. Ale prawie zawsze przegrywam z Nocnymi Elfami. I racja nie chodzi mi tu o porady na Elfów (choć też by się przydały :P).

Ostatnio trenuje z kumplem, który gra Orkami i rushuje (nie wiek jak to się pisze :P). I czy znacie na to jakąś dobrą taktykę ? Od razu mówię że dopóki nie zaczął rushować, zawsze z nim wygrywałem.

PM Email
ArcyMag
Wiadomość [#279]: 14.06.2010 o 18:08

moze mi ktoS poradzic w sprawie rozbudowy hum 1zhelp.gif

PM Email
Beniak
Wiadomość [#280]: 13.08.2010 o 10:27

Konto skasowane

Wczoraj wieczorem nie mogłem spać, więc obmyśliłem taką strategię (nie wypróbowałem jej, bo W3 obecnie nie mam przy sobie, jestem na wakacjach):

Wymagania: Arch Mage (najlepiej na poziomie 6, ale niższe poziomy też mogą być), umiejętność stworzenia conajmniej średniej armii.
Opis: Robimy dość dobrą armię, dość liczebną. Dzielimy ją na 2 części, I część zostaje w bazie, II część musi się schować jak najbliżej bazy wroga, ale tak, by nas nie zauważył. Potem I częścią najlepiej sprowokujmy wroga by nas zaatakował, gdy nadejdzie do naszej bazy wyjdźcie z bazy i zablokujcie wyjście z bazy jednostkami jednocześnie atakując wroga, II część zaatakuje baze wroga (Arch Mage z przyjaciółmi) i niszczymy bazę wroga, potem używamy zdolności ostatecznej Arch Mage'a i teleportujemy się do bazy (jeżeli mamy 6 poziom, jeżeli nie: wracamy do bazy) i dokańczamy walkę. (polecam tą stategię, gdyż jeżeli zablokujemy wroga to nie będzie miał dojścia do swojej bazy, a jeżeli ma dużą armię to nie wytworzy w swojej bazie jednostek)
Opis alternatywny: Jeżeli wróg ma drugą bazę (mało prawdopodobne, ale... zawsze jest szansa) to uzupełniamy armię jednostkami oblężniczymi i idziemy na II bazę. smiley.gif
PRZECIWSKAZANIA: Mirror (gra ludzie vs ludzie). Ponieważ jeżeli nasz przeciwnik ma Arch Mage'a w zablokowanej przez nas armii na conajmniej 6 poziomie to przeteleportuje się do bazy. Jeżeli nie ma Arch Mage'a, lub ma na słabszym poziomie: droga wolna.

Nie testowałem tej strategii, bo jak już mówiłem nie mam przy sobie Wara. Ale przetestuję, myślę, że strategia jest w miarę dobra.

But I miss screaming and fighting and kissing in the rain
And it's 2am and I'm cursing you name
You're so in love that you act insane
And that's the way I loved you
REKLAMA
Strona 14 z 15.
Pierwsza     <<   <   ... | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :