Dziś jest: Niedziela, 19 listopada 2017, godzina 20:51
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla HUM

Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |   >   >>     Ostatnia
LordShu
Wiadomość [#201]: 16.09.2006 o 10:39

ale tu jest caly trik wlasniebiggrin.gif bo orki szybko techuja a jak wpadaja w early to albo bmem albo fs z wilkami i gruntem dlatego Twoja milita, wierza i 3 footy do obrony starczy;p a tartak da Ci niezly zastrzyk drewna i po techu top Ty masz przewage;p wiec spoko;p ja scautuje zawsze tym chlopem co skonczy baraki robic, wiec tez mozesz;p spopko fast tartak to niezla sprawa, podczas techa budujesz od razu 3 farmy i potem jedziesz z koksem jak juz masz twierdzebiggrin.gif

PM Email
ArKaTeL
Wiadomość [#202]: 16.09.2006 o 12:55

Konto skasowane

Thx, a ostatnio grałem NE a wróh Humem namasował se footów z rifle, i jednym knonierem i mnie pokonał czy jego strategia popłacaconfused.gif

Tompson
Wiadomość [#203]: 16.09.2006 o 14:51

Konto skasowane

ArKaTeL napisał:
Tompson napisał:
No to go zbuduj.

Nie rozumiesz

Bo piszesz niezrozumiale.
ArKaTeL napisał:
wtedy pierwszy robi mój ulubioną farmę, trzeci robi barak a nie tartak

A gdzie drugi?
ArKaTeL napisał:
Thx, a ostatnio grałem NE a wróh Humem namasował se footów z rifle, i jednym knonierem i mnie pokonał czy jego strategia popłaca

Pytania w stylu ArthasaComPl i VooDooPL czy jak on tam miał.

[Edycja - Tompson w 16-09-2006 o 14:58]

[Edycja - Tompson w 16-09-2006 o 14:58]

[Edycja - Tompson w 16-09-2006 o 14:59]

ArKaTeL
Wiadomość [#204]: 16.09.2006 o 15:13

Konto skasowane

Hmm, sam zobaczyłem że napisałem jak on, ale nie miałem pomysłu, jak to napisać żeby było zrozumiale.Wiem że to dziwne ale na napisanie posta grając wrogą rasą na rasę która jest w poradniku, i opisanie strategii prezciwnika chyba moge prawda, więc pytam czy to popłacaconfused.gifconfused.gif

[Edycja - ArKaTeL w 16-09-2006 o 17:53]

LordShu
Wiadomość [#205]: 16.09.2006 o 20:13

imo sie nie oplaca, noobkow mozesz tym zjechac, ale tez nie wszystkich bo jak jakis total nap wezmie imba dh i zmassssssssssssssssuje hunty to Cie pojedzie raczej jesli archerki wezmie do tego, a lepsi gracze rozjada Cie swoimi imba driadami i leczeniem druidow, bo juz beda na t2, poza tym demon hunter bedzie mial pewnie buty i inne shity i rzuci Ci sie na ama wiec mozesz podziekowac, moim zdaniem sie nie oplaca tak grac;)

PM Email
ArKaTeL
Wiadomość [#206]: 17.09.2006 o 10:24

Konto skasowane

Chyba raczej nie bo obrona piechurów namiata, a długie strzelby dopełniają dzieła, gościu grał AM i Blood Mage, i się opłacało.

LordShu
Wiadomość [#207]: 17.09.2006 o 11:38

no ale footy z defem beda zjedzone przez dh driady pare huntow i nage bo sa okropnie wolne, a jak stracisz cale swoje meelee to rifow juz nie ma;) probowalem duzo rzeczy na elfa ale ta rasa mnie irytuje dzieki swoim driadom i dh moga Ci duzo zjesc, rify mozesz robic ale jednak oplaca sie techowac, bo same footy nic Ci nie dadza na dluzsza mete, footy+sb ktore przejmuja leczenie od misiow to juz duuuuuuuuuuuuuzo lepsza kombinacja, pare priestow za nimi i kilka sorek i masz juz jakies szanse;)

PM Email
Wielki90
Wiadomość [#208]: 17.09.2006 o 22:52

Ostatnimi czasy gram juz przez battla (wczoraj po poludniu mialem 1 zwyciestwo i 6 porazek, teraz 9zw i 11 por.), oprocz tego czesto gram z kumplem (LordDeathwisher), ale ma on ponad 1000 gier i na razie nie mam z nim szans. Gdy gra orkami, zawsze rozwala mi (na niewidzialnosci czy jak sie to zwie) AMa. Co robic?? Ostatnio doprowadzilo to juz do tego ze jako pierwszego bohatera (przeciw Orc i Random) robie MK. Czy to dobrze, a moze jak najszybciej zbudoawc twierdze i opracowac widzenie niewidzialnych (jak to zabrzmialo ;) ).

Ostatnio gram na poczatku tak: 1-3 do golda, 4 do altara, 5 do baraku, 6 farma, 7 zloto, 8 farma, robie AM, dwoch footow. Kolesie co koncza budowy ida do drewna (dosc szybko buduje tartak). Z tym co mam ide na pierwszego creepa (zabieram 3 chlopkow). Wracam, w tym czasie mam juz z 3-4 footow i ide (juz bez chlopow) na creepy. Buduje tajemna wieze, krypte i kuznie. Czasem cos poatakuje. Po zrobieniu kuzni od razu robie ulepszenia z gory (oplaca sie??), i zaczynam rzezbic rifli. Robie twierdze (przy dobrych wiatrach mam wtedy z 5-7 footow i 2 rifli). Dalej to juz bywa roznie, ale najczesciej od razu robie priestow pozniej lamaczy i czarodziejki, a gdy mi dobrze idzie (tzn. czuje ze moge szybko rozwalic klienta) robie mortarki.

PS:Kiedys bylem fanem lataczy, ale ostatnio od tego odeszlem i juz pare razy bolesnie sie o tym przekonalem ze to zle. Czy zyrki na jednostki naziemne wogle maja sens?? Jakie jest wasze zdanie na temat Smoczych Jastrzebi. Mi w sumie odpowiadaja (dzieki szybkosci moga mi zniszczyc wrogie katapulty nim same zdechna). Gryfy robie rzadko, bo dosc pozno robie zamek, ale kocham te jednostki (wy tez??).
PS2: Czy wiecie o ile % podnosza sie statystyki po jednokrotnym ulepszeniu w kuzni??
PS3: Czy oplaca sie opracowywac kartacze dla mortarow. Pisze ze dzieki temu jest wieksze pole razenia, co w walce moze nie byc zbyt korzystne. Jak wy robicie??

PM Email
LordShu
Wiadomość [#209]: 18.09.2006 o 10:47

na ora wbrew pozorom podobno dobrze jest robic morty na kodo oraz po opracowaniu kartaczy rowniez na raidery. raidy maja sredni bodajze pancerz co zmniejsza damage od oblezniczych ale kartacze ignoruja rowniez i to ograniczenie wiec jesli or Ci pozwoli to rob^^, hawki i gryfy na orca nie polecam bo baty sie z nimi rozprawia chyba ze jestes hardcore i masz pancerz na 3. ulepszeniu u swoich jednostekbiggrin.gif oplaca sie za to robic gyro z chociaz jednym upem do pancerza i ulepszeniem dzialek na t3 na wivy, gdyz w odroznieniu od rifli, gyro moga gonic zeslowowane wivy^^(tylko jak zwykle te baty sa niebezpieczne-.-) co do strategii na blademastera juz pisalem kilka postow wczesniej o dobrej kontrze na to, na przyszlosc przeczytaj albo poradnik albo chociaz pare postow co by zlapac ogolny zaryz o czym sie mowilo i nie zadawac tych samych pytan na ktore juz odpowiadano, pozdro;) aha co do upow to masz tu niezla stronke gdzie jest ALL o jednostkach herach itpL http://www.battle.net/war3/(...)an.shtml wybierz sobie jakiegos unita i tam masz info o nim, niestety poszczegolnych zwiekszen co do np damage w miare wynajdywania ulepszen nie ma ale jest za to damage przed upami i damage po wszystkich upach (ta liczba z czerwona gwiazdka^^) wiec zakladajac ze z kazdym upem damage zwieksza sie o staly procent, mozesz go sobie policzyc jak sie znasz troche na matmie, mi się nie chcebiggrin.gif pozdro

[Edycja - LordShu w 18-09-2006 o 10:50]

PM Email
celon
Wiadomość [#210]: 24.10.2006 o 15:56

Odrazu opowiem wam historie ktora mnie meczy z UD zawsze nawet po przeczytaniu poradnika dla Hum. Gdy gram vs UD to buduje standardowo altar,koszary, farmy, tower(ten "magiczny"). Budowa do TIER2 i exp do 3lvl AM. Jako 2 Hero biore MK, buduje sklep, kuznie i 2 sanktuaria. Produkuje sorki, priesty i troche sb. Kupuje 2 zwoje leczenia i wbitka do bazy UD. 4 Zikhuraty przemienione masakruja moje jednostki, 8-10 fiendow rozwalaja co popadnie, ten wielki zuk(hero UD) ginie w chwileczke ale i tak trace wszystkie jednostki bo szybsza regeneracje HP maja na swojej ziemi a wybawic ich z tamtad nei bylo sily no i te towery wraz z jego "twierdza" niszcza mnie.
Jezli mozecie poradzic to bylo by super. Moze czegos zapomnialem dodac ale do w odpowiedziach do tematu dodam.

A druga rzecza z UD jest to ze gdy jescze nie mam Tier2, creep'ujei mam zaledwie pare rycerzykow to on wbija z fiendami i niemal rozwala mnie calego...czym ja mam go rozwalic? rycerzykami? rifle rozwala w 0.5 sekundy....biore milicje ale nawet jak uda mi sie go !!PRZEPEDZIC!! to zostaje mi max 1farmer...

co robic do (wulg.)

jeszcze chce nawiazac do 1 czesci poradnika...vs NE niewiem co to sa talons, hippo riders, Bears?

[Edycja - celon w 24-10-2006 o 16:31]

PM Email
Doomforge
Wiadomość [#211]: 24.10.2006 o 18:02

Konto skasowane

celon napisał:
Odrazu opowiem wam historie ktora mnie meczy z UD zawsze nawet po przeczytaniu poradnika dla Hum. Gdy gram vs UD to buduje standardowo altar,koszary, farmy, tower(ten "magiczny"). Budowa do TIER2 i exp do 3lvl AM. Jako 2 Hero biore MK, buduje sklep, kuznie i 2 sanktuaria. Produkuje sorki, priesty i troche sb. Kupuje 2 zwoje leczenia i wbitka do bazy UD. 4 Zikhuraty przemienione masakruja moje jednostki, 8-10 fiendow rozwalaja co popadnie, ten wielki zuk(hero UD) ginie w chwileczke ale i tak trace wszystkie jednostki bo szybsza regeneracje HP maja na swojej ziemi a wybawic ich z tamtad nei bylo sily no i te towery wraz z jego "twierdza" niszcza mnie.
Jezli mozecie poradzic to bylo by super. Moze czegos zapomnialem dodac ale do w odpowiedziach do tematu dodam.

Fiendy na huma są niepopularne raczej. Jakie sorki, jakie priesty, jakie sb? Koleś idzie prosto w destro i wychodzisz. Ty się nie baw w żadne sorki tylko techa rób do t3 i creepuj. Żeby ci bazy destami nie zjechał, to ją otoweruj. 5-6 towerów w mainie i expie, koniecznie upg pancerza i hp budynków. Jak widzisz że idzie w desy - walisz zyro. Jak co innego robi - konie albo gryfy, obojętnie.

A druga rzecza z UD jest to ze gdy jescze nie mam Tier2, creep'ujei mam zaledwie pare rycerzykow to on wbija z fiendami i niemal rozwala mnie calego...czym ja mam go rozwalic? rycerzykami? rifle rozwala w 0.5 sekundy....biore milicje ale nawet jak uda mi sie go !!PRZEPEDZIC!! to zostaje mi max 1farmer...

To już trzeba być wybitnym.. no dobra, powstrzymam się od komentarza. Human ma najpotężniejszą bazę i praktycznie nie da się go zjechać rushem. Nic Ci nie poradzimy, po prostu brak Ci skilla.. Rush z fiendami na huma? rotfl.

co robic do (wulg.)

Oglądać replaye, nie grać schematami.

jeszcze chce nawiazac do 1 czesci poradnika...vs NE niewiem co to sa talons, hippo riders, Bears?

Sprawdź sobie w słowniku angielsko-polskim chociażby.. Co znaczy "bear" nie wiesz..?

celon
Wiadomość [#212]: 24.10.2006 o 20:12

bear wiem ale niema tam zadnych misiow -.-

PM Email
GarfFun
Wiadomość [#213]: 24.10.2006 o 20:15

Konto skasowane

celon napisał:
bear wiem ale niema tam zadnych misiow -.-

I tu sie kotku myliszsmiley.gif No chyba ze nigdy nie grales z elfem ktory do T3 doszedl to rozumiem. Juz zeby nie bylo ze jestem nieuczynny- bear- druid of the claw- na trzecim "poziomie" ma przemiane w miska.

ArKaTeL
Wiadomość [#214]: 24.10.2006 o 20:30

Konto skasowane

celon napisał:

co robic do (wulg.)

[Edycja - celon w 24-10-2006 o 16:31]

Hmm, nie wiem na co ci sanktuaria, rób dwa warsztaty bo, mortary maskrują zigguraty po prostu stoisz unitami na tyłach, a mortary mają zasięg który zniszczy wieże bez przeszkód, rób takiego hera jak paladyn a UD działa jak bm na am(totalna masakra ama), to tyle, i jak co nie idzie solo graj w 3 na 3 ja tak gram humem później gdy mam 6 lvl am jedna niewidzialna sorcka 24 ifle i wpad do baz.Akurat ta strategia którą przedstawiłeś jest prosta, a gdy nie lubisz paladynki bierzesz MK ze młotkiemi kaLPNIęCIEM bo spowolni działanie fiendów, dzięki czemumortary uciekną i na tyłach go zmiażdzą a jak lubisz i masz skilla czary aoe to zamieć namiata jednostki dystansowe.

Doomforge
Wiadomość [#215]: 24.10.2006 o 21:26

Konto skasowane

rety.. Arkatel.. bez urazy, ale to najgorsze rady jakie można dać do gry solo -_-

celon
Wiadomość [#216]: 24.10.2006 o 22:06

aaa miski to druidy xD w sumie wygladaja jak miski :P nie lepiej nazywac je drudiy? :PP

bede sie stosowal do porad Doomforge bo wygladaj na najbardziej inteligentne :P...

jeszcze rzuce 1 pytanie juz nie z UD bo to juz rozumiem tylko mirror...mialem przed chwila walke z gosciem ktory jakos nie zachwycal umiejetnosciami ale co nie co wiedzial...

Zrobilem jak najszybciej knighty, od t2 do t3 odrazu i mass knighty. Wbilem do niego z AM,MK i knightami mial rifle rozwalam go ale mial towery...udalo mi sie zniszczyc 2 tp do miasta. Buduje sanktuarium i sorcki i priesty i kolejny atak nie udany juz mial knighty. astepnie odparlem jego 2 ataki na mnie zabijajac AM 2x. no i teraz sie zaczelo...stworzyl te ptaki(niue pamietam jak sie nazywaly te orly wypas-.-)ktore niszcyzly mi town przy innej kopalni, zrobilem 2 gyro na niego jak bylo wp oradniku napisane i 1 hit to ponad 1/3 HP GYRO no i padaly jak muchy...wpadl do mnie do bazy z sb,sorkami, priestami, AM, MK i 2 tymi orlami i baa...prubowalem cos mu zniszczyc ale i tak to nic nieda bo nie zdazylem rifli wyprodukowac bo ten wparowal ;/...znsizczylem mu fortece ale mial druga...

IMO powinienem na mirror przewidziec ze bedzie ciezko i odrazu bedzie wojna knighty i orly i moglem wybudowac towery ale was prosze o powiedzenie co mozna by robic ;p jak sie zabezpieczyc przed tym skoro gyro nic im nie zrobilo...towery to bylo jedyne i najlepsze rozwiazanie?

i'm low skilled...just need help ^^

PM Email
Doomforge
Wiadomość [#217]: 24.10.2006 o 22:17

Konto skasowane

ty nie masz zrobić "2 zyro" tylko ze 20, jeśli już..

A na mass air są różne kontry.. summony z sorcami dają radę szczerze mówiąc, jeśli nie to możesz zrobić tanki, hawki... do wyboru do koloru. Tylko rifli nie rób. Strata czasu.

celon
Wiadomość [#218]: 25.10.2006 o 20:16

vs orc grunts

tutaj zauwazylem pare problemow jednym z nich to to czy niewarto na poczatku zainwestowac troche w rifle bo jak wpadnie odrazu w pierwsze minuty gry to ciezko z samymi knighcikami bo szybko gina i low dmg. Bo tak to ja sie dowiedzialem z tego poradnika ze na grunty knighty sb, sorki i priesty sa dobre ale co z poczatkiem jak wpadna?

no i jeszcze dam pytania takie podstawowe..ile max najlepiej miec sorek i priestow na atak? bo niewiem ja robie z 3-4 sorki i dotego 2-3 priesty i nie wiem czy to dobrze..jedynie wiem ze przegrywam :P

i jeszcze sie zapytam jak szybko po tier 2 mam isc do t3? trzeba zwrocic uwage na to ze wybuduje 1-2 sanktuaria i produkcja jednostek nie mowiac juz o farmach...troche to kasy i drewna pozera wiec na ktory miejscu jest do roboty t3?

jeszcze 1 rzecz ktorej niemoge zrozumiec...zazwyczaj gra sie z podobna taktyka a tu bylo inaczej i dziwniej i dlaczego tak ? -.- ...

ogladalem demko vs orc i produkowal na grunty rifle i priesty...1 koszary i 1 sanktuarium...nastepne demko tego samego gracza tam toczyla sie robzudowa inaczej - mial 2 sanktuaria i produkowal tylko pare sorcek i priestow i walczym dodatkowo z wczesniej utrzymanymi 5 rycerzykami(malymi :P)...

jaka roznica? -.-

[Edycja - celon w 25-10-2006 o 20:54]

PM Email
Doomforge
Wiadomość [#219]: 26.10.2006 o 12:20

Konto skasowane

duża. Na orca gra się standardowo mass casters + summony. Oznacza to że robisz armię składająca się tylko z sorc (ok 10) i parę priestów, plus ewentualnie 2-3 SB. Główną siłą uderzeniową sa wówczas przegięte summony AM i beastmastera. Obejrzyj parę repków, zobaczysz jak to miota orka, zwłaszcza w połączeniu z dobrym tower rushem.

Riflami się gra w zasadzie już tylko na elfa, i to też nie zawsze - zależy od stylu. Gdybyś znał trochę historie bnetu (;p) to wiedziałbyś że humy klepały rifle od bety Roca do mniej więcej patcha 1.18 - czyli przez ładne kilka lat. Przez kilka lat powstało tyle kontr a ludzie nauczyli się grać na rifle tak dobrze że wszyscy jechali riflecaster z zamkniętymi oczami. Stąd rifli się dziś prawie wcale nie używa.

celon
Wiadomość [#220]: 26.10.2006 o 19:02

no gralem vs orc i du*a ;p

robilem z 10 sorcek 5 priest i pare knight(malych) na 1 atak i gowno moglem robic bo mial towery odrazu z oslona cala i wysoki def mialy...jednostki rozwalalem ale te towery nieszczyly caly plan -.-...zrobilem orly ale i tak shit...wybudowalem warsztat to juz mial taureny -.- a ja sorcki priesty AM, MK, mortar i 3 orly ktore padly po chiwili...zazczalem produkowac sb ale nawet jak mi sie udalo pare razy rozwlaic u niego jednostki to mial towery ktore wszystkie moje jednostki miazdzyly....tam bylo z 10towerow oslonietych...mortary moje padaly w chwile...

jak wy byscie zrobili?

zreszta moja kolejna gra tez byla przejeb*na ...grunty jada sorcki i priesty jak nie wiem co...ih hero 4lvl jedzie mojego AM tez w chwile a MK 2lvl to ginie pare sek puzniej. Zrobil wywy i te kundle to zdazylem zrobic pare rifli i priestow ale itak jazda byla...poco te sorcki skoro tak szybko gina? spowalniaja ataki ale hp, def i dmg lowwwwww...dorabialem mortary ale i tak nic..moze z 6 jednotek mu zabilem...... wtf!?

no i jeszcze sie dopytam co robic na archers, lowczynie i driadki? bo rifle nie radzily sobie dobrze :P same rifle moze by jechaly je ale z tym sprawnym elfem ciezko...on jest glowna ich sila :P podchodzi do moich rifli i bach bach niema...

i kolejne pytanie widzialem na demkach ze hum buduje na poczatku tartak nawet PRZED koszarami(barakami)...jakie ma znaczenie? tower? ale imo tower wpierw lepszy jest ten "tajemniczy" bo szybszy bo jak ci wpadnie nei widzialny orc to odrazu zacznie bic...
[Edycja - celon w 26-10-2006 o 19:30]

[Edycja - celon w 26-10-2006 o 19:36]

[Edycja - celon w 26-10-2006 o 21:04]

PM Email
REKLAMA
Strona 11 z 15.
Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :