Dziś jest: Poniedziałek, 21 września 2020, godzina 17:53
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Świat i historia Warcrafta

Odpowiedź

Temat: Świat i historia Warcrafta

Pierwsza     <<   <   ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | ...  >   >>     Ostatnia
PureEvil
Wiadomość [#181]: 03.05.2006 o 19:27

Konto skasowane

Pacior napisał:
Nie czytałem poprzednich postów więc nie wiem czy to pytanie już nie było zadane. Sylvanas i Forsaken są to nieumarli którzy uzależnili się od wpływu Króla Lisza ponieważ ten zaczął tracić swoją moc, więc teraz jak połączył się z Arthasem i stał się jeszcze silniejszym Królem Liszem czy nie powinien znowu zapanować nad umysłami Sylvanas i jej "Opuszczonych''??

Chyba uniezależnili się. Też byłem tym zdziwiony. Możliwe, że raz tracąc nad nimi kontrolę nie jest jej już w stanie odzyskać? A może Forsaken opracowali coś przeciwko próbom Ner'Zhula?

Shunt... We miss you sad.gif

Fan Pokemonów, Kodu Lyoko i Power Rangers.

http://www.pokemonff.prv.pl - moje opowiadanie o Pokemonach diablotin.gif
Lunar
Wiadomość [#182]: 04.05.2006 o 11:03

Konto skasowane

To ja może przytoczę pytanie (nie moje) z pewnego tematu na ogólnej tablicy.

Czym jest południowy Kalimdor i krainy jak Tanaris Desert, Silithus, Krater Un'Goro?
Dlaczego są tam (Silithus, Tanaris) pozostałości po Imperium Trolli, które są też w Azeroth południowym?
Czym było Ahn'Qiraj?
Dlaczego w opisie Ahn'Qiraj jest napisane, że była niedaleko Azjol-Nerub, które jest przecież w Northrend, daleko na północy?
Skąd w Silithus wzięły się Dragonskiny pochodzące od Nozdormu (brązowe smoki)?
Rasa Insektów z Silithusu - co je łączy z Nerubianami?
Co w Silithusie dawno temu robiły nocne elfy?

starczy ;p byłoby miło znać odpowiedź

PureEvil
Wiadomość [#183]: 04.05.2006 o 14:14

Konto skasowane

Lunar napisał:
To ja może przytoczę pytanie (nie moje) z pewnego tematu na ogólnej tablicy.

Czym jest południowy Kalimdor i krainy jak Tanaris Desert, Silithus, Krater Un'Goro?
Dlaczego są tam (Silithus, Tanaris) pozostałości po Imperium Trolli, które są też w Azeroth południowym?
Czym było Ahn'Qiraj?
Dlaczego w opisie Ahn'Qiraj jest napisane, że była niedaleko Azjol-Nerub, które jest przecież w Northrend, daleko na północy?

starczy ;p byłoby miło znać odpowiedź

Czy to test? Zaczynamy!

Krainy geograficzne of kors ;) Dawno, dawno tmu istniało tam imperium Aqir.

Przed wielkim zatopieniem wszystkie kontynenty były jedną całością, a Stranglethorn Vale graniczyło z Tanaris. Prawdopodobnie są to kresy tego imperium. Możliwe też, że wzniesiono je podczas wojny Trolli z Aqir.
Czym było Ahn'Qiraj?

Stolicą imperiów: najpierw Aqir, teraz Silithidów. Także centrum ich religijności, administracji i rezydencją C'Thuna i Bliźniaczych Imperatorów (jaki tłumaczenie lol.gif) Obecnie rajd w WoW'ie

Patrz pkt.1 ;) Wtedy to było północne obrzeże imperium, po przegranej z Trollami Aqir podzieliło się na dwa imperia: Silithus na południu i Azjol-Nerub na północy

W Wojnie Ruchomych Piasków (War of the Shifting Sands, nie jestem pewien tłumaczenia) połączone siły Nocnych Elfów i Brązowych Smoków pokonały Silithidów. Brązowe Smoki wzniosły Scarab Wall - ścianę odgradzającą Ahn'Qiraj od reszty świata

Wspólne pochodzenie - od Aqir (jak trolle i elfy od mrocznych trolli, high elfy i nagi od kaldorei itp.) Kiedyś wspólne państwo, styl architektoniczny ;) No i obie rasy są zniewolone (odpowiednio przez C'Thuna i Plagę)

Patrz pytanie o brązowe smoki. Walczyły z Silithidami ;)

Zdałem? PoZdRo All

Lunar
Wiadomość [#184]: 04.05.2006 o 15:03

Konto skasowane

Czyli Keldorei pochodzą od mrocznych trolli? ciekawe...

Silithidzi zniewoleni przez C'Thuna.... ale C'Thun jest podobny (czyt. prawie taki sam) jak Bezimienny (czy tam zapomniany) w Azjol-Nerub. Wiemy coś więcej o tych... nieokreślonych-bliżej-potworach? I kim są beztwarzowi?

Jest też The Temple of Ahn' Qiraj - ono jest poświęcone C'Thunowi?

next question - Kim byli Twin Emperors? A skoro Emperors to gdzie ich Imperia?

Zdałeś Pure... :P rozbudziłeś we mnie ogień pożądania więcej wiedzy diablotin.gif

PureEvil
Wiadomość [#185]: 05.05.2006 o 22:13

Konto skasowane

Czyli Keldorei pochodzą od mrocznych trolli? ciekawe...

Dokładnie. Bywasz na wowwiki? znajdują się tam drzewa genealogiczne dotyczące pochodzenia ras. Jst też dalej co pochodzi od elfów: Wysokie Elfy, Nagi, Satyry i... Harpie! Kiedy to przeczytałem byłem przerażony...
Silithidzi zniewoleni przez C'Thuna.... ale C'Thun jest podobny (czyt. prawie taki sam) jak Bezimienny (czy tam zapomniany) w Azjol-Nerub. Wiemy coś więcej o tych... nieokreślonych-bliżej-potworach? I kim są beztwarzowi?
Jest też The Temple of Ahn' Qiraj - ono jest poświęcone C'Thunowi?

Zapomniany. C'Thun jest jednym ze starych bogów strąconych na ziemię. O pozostałych trzech niewiele wiadomo.
Podobieństwo między C'Thunem a Zapomnianym jest uderzające, ale nigdzie nie ma potwierdzenia od Blizzarda, za to czytałem ploty o stworzeniu kopii C'Thuna w Azjol-Nerub...
Temple of Ahn'Qiraj jest nie tylko poświęcone C'Thunowi, ale również jest jego siedzibą. To raid w WoW'ie, gdzie jest on ostatnim bossem. Niedawno (z 1 tydzień temu) po raz pierwszy padł...
next question - Kim byli Twin Emperors? A skoro Emperors to gdzie ich Imperia?

Twin Emperors to najbardziej humanoidalni Silithidzi - Vek'nilash i Vek'lor. Jeden jest silny, drugi jest potężnym magiem (nie pamiętam który od czego). Rządzą Silithidami, imperium to oczywiście dawny Silithus (nazwa państwa Silithidów) które w wyniku War of the Shifting Sands ograniczyło się zaledwie do Ahn'Qiraj. Twin bo to bliźniacy.
Zdałeś Pure... :P rozbudziłeś we mnie ogień pożądania więcej wiedzy

Wiedza to do potęgi klucz itp. itd. Miło mi cool.gif

Lunar
Wiadomość [#186]: 05.05.2006 o 22:43

Konto skasowane

Twin Emperors - czyli są z rasy Silithidów, ale humanoidalni. Czy wiadomo jacy byli za czasów istnienia imperium Silithus i gdy byli żywi? :P

PureEvil
Wiadomość [#187]: 05.05.2006 o 22:56

Konto skasowane

Chyba nie jest do końca pewne, czy są z Silithidów, ale bardziej humanoidalnych mieszkańców Ahn'Qiraj nie znajdziesz. Kto mówi, że nie są żywi? Przecież Silithidzi i rdzenni Nerubianie, których Ner'Zhul nie wytępił (nie Biesy Podyiemi czy CL) nie są nieumarli. Wrzucę ci przez PMa linka do ich foto (chyba, że nie doczytałem regulaminu i do innych stron można wrzucać linki Cylon_anim.gif

Jaaa
Wiadomość [#188]: 06.05.2006 o 00:13

Konto skasowane

Kto stworzył monnorotha,do czego pierwotnie służył,i wogle takie różne ciekawostki o nim,komu podlegał,a kto jemu podlegał

,,Widzę szczyta za szczytem,zaszczyt za zaszczytem,lśnienie mistrzostwa kieruje moim bytem,ambicja spotyka sie z uznaniem i zachwytem,wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem"
PureEvil
Wiadomość [#189]: 06.05.2006 o 08:27

Konto skasowane

O powstaniu Mannorotha nic mi nie wiadomo, ale prawdopodobni z całą swoją rasą został zniewolony przez Burning Legion / ochoczo przyłączył się do Burning Legionu. Był pupilkiem Kil'jaedena i Archimonde'a i to im podlegał. Po stronie Legionu walczył od dawna, bo już podczas Wojny Prastarych. Później jego krew posłużyła za napój orkom, przy okazji zresztą dostali sporo mocy, wyzwolili prymitywne instynkty i całkowicie zmienili swój system wartości biggrin.gif Stali się jego podwładnymi, chociaż tak naprawdę to szefowie Mannorotha o wszystkim decydowali. Mannoroth i Tichondrius zdawali się mieć taką samą rangę w szeregach Legionu, i mimo, że musieli ze sobą współpracować nieco rywalizowali ze sobą (Plaga vs Orkowie). Po jeszcze jednej próbie skażnia Orków (Klanu Wojennej Pieśni) stoczył walkę z Thrallem i Gromem Hellscreamem w wąwozie stworzonym przez spadające Infernusy O_O Jak się walka skończyła, wszyscy wiedzą. Zbroja Mannorotha dostała się do Orgrimmar i jest pokazowo wywieszona na znak siły Hordy, natomiast o pochówek jego ciała nikt nie zadbał - rozkłada się na powierzchni sad.gif

Wespazjan
Wiadomość [#190]: 06.05.2006 o 09:51

Konto skasowane

Uzupełniając wypowiedź PureEvil'a, warto wspomieć, że jego nastepcą (a także podległym) był Azgalor, znany m.in. z bitwy o górę Hyjal - była to jego pierwsza i prawdopodobnie ostatnia walka.

EDIT: Ja chciałem się dowiedź co nieco, o pochodzeniu niektórych stworów w świecie Azeroth (im więcej tym lepiej), oraz jak ktoś mógłby przybliżyć mi tą historię o pół bogu kolcozwierzy lol.gif biggthumpup.gif Z góry thx.

EDIT2: PureEvil mógłbyś mi też rzucić linka, do obrazke tego Silithida, czy jak mu tam lol.gif

Z góry thx. beerchug.gif

[Edycja - Wespazjan w 06-05-2006 o 09:52]

[Edycja - Wespazjan w 06-05-2006 o 09:55]

PureEvil
Wiadomość [#191]: 06.05.2006 o 11:03

Konto skasowane

Wespazjan napisał:
Uzupełniając wypowiedź PureEvil'a, warto wspomieć, że jego nastepcą (a także podległym) był Azgalor, znany m.in. z bitwy o górę Hyjal - była to jego pierwsza i prawdopodobnie ostatnia walka.

EDIT: Ja chciałem się dowiedź co nieco, o pochodzeniu niektórych stworów w świecie Azeroth (im więcej tym lepiej), oraz jak ktoś mógłby przybliżyć mi tą historię o pół bogu kolcozwierzy lol.gif biggthumpup.gif Z góry thx.

EDIT2: PureEvil mógłbyś mi też rzucić linka, do obrazke tego Silithida, czy jak mu tam lol.gif

Z góry thx. beerchug.gif

A propos Azgalora, to był mniejszy i fioletowy, no i Blizzard nigdy oficjalnie go nie uśmiercił w Bitwie na Górze Hyjal, widziałem spekulacje zarówno, że wącha kwiatki od spodu, jak i takie, iż planuje zemstę gdzieś w Twisting Nether.

http://www.wowwiki.com/Orig(...)ilithids - pochodzenie wileu ras w Azeroth, po angielsku, ale nawet z obrazków można wszystko wywnioskować cool.gif
http://www.wowwiki.com/Agamaggan - tu masz o półbogu kolcobestii - chyba ten temat mocno miesza się z Quizem Dziadka Medivha...

http://www.wowwiki.com/Image:Silithids.jpg - kilka gatunków Silithidów
http://www.wowwiki.com/Image:TwinEmperor.jpg - to jeśli chodziło ci Twin Emperorów

PoZdRo diablotin.gif

Wespazjan
Wiadomość [#192]: 06.05.2006 o 11:50

Konto skasowane

Dzięki Wielkie ^^

Silverin
Wiadomość [#193]: 14.05.2006 o 14:52

Konto skasowane

Hmm... byłem pewien, że Magtheridon wącha kwiatki od spodu, a tu zonk... będzie bossem w dodatku do WoWa tongue.gif Ciekawe ilu jeszcze bohaterów Blizz ożywi biggrin.gif

How could I glare into these eyes
And then not stab them?
How could I stare at their loss
And then not laugh?
Jaaa
Wiadomość [#194]: 14.05.2006 o 15:33

Konto skasowane

Fire naga?
Gdzie to niby jest w3?
I jak blizz uzasadnił pojawienie się ich?

I jeszcze jedno pytanie:mógłby ktoś pokazać mi graf z hierarchią ważności w Burning Legionie? Bo się można pogubić lol.gif

,,Widzę szczyta za szczytem,zaszczyt za zaszczytem,lśnienie mistrzostwa kieruje moim bytem,ambicja spotyka sie z uznaniem i zachwytem,wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem"
Zoltrax
Wiadomość [#195]: 14.05.2006 o 16:56

Konto skasowane

Kim był tajemniczy Zamfir , o którym wspominają Satyry w W3 ? No i dlaczego Furion w RoC ma na imię Furion , a w TFT nazywa się Malfurion ? lol.gif

*Down
Ustaw na mapce dowolnego satyra i słuchaj jego tekstów. Po pewnym czasie powie "Za Zamfira"

[Edycja - Zoltrax w 14-05-2006 o 17:59]

Wespazjan
Wiadomość [#196]: 14.05.2006 o 17:42

Konto skasowane

Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi, nawet nie kojaże tej misji o.O Natomiast z tym MAlfurionem, to wydaje mi się, że to tytuł, który nadawali sobie druidzi. Wszak za swoje zasługi Furion miał prawo być wyróżniony.

Jaaa
Wiadomość [#197]: 14.05.2006 o 20:02

Konto skasowane

Może Zamfir to jakis tytan który doprowadził do spaczenia elfów w satyry,i one za to go czczą??
Co do mojej prośby o graf z chierarchią ważności w Płonącym legionie/Pladze to dalej to utrzymuje + dlaczego biesy podziemi mówią ,,śniący sie obudził"?? biggrin.gif

Bart_Illidan
Wiadomość [#198]: 14.05.2006 o 20:47

Konto skasowane

za duzo w Gothica grały? :>
dranei jako rasa dla allianca ssa, niech mi to ktos wytlumaczy, blood elfy i dranei i nagi walczyly ramie w ramie z illidanem, a tu nagle jeb blood elfy w hordzie, dranei w alliancie a illidan jako boss gdzies tam : (

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
Shunt
Wiadomość [#199]: 14.05.2006 o 20:53

Konto skasowane

Na siłę musieli coś wsadzić - w ogóle to kto widział jakieś draenei spacerujące po np. Ironforge? :/

Zoltrax
Wiadomość [#200]: 14.05.2006 o 20:57

Konto skasowane

To może niech Blizzard stworzy nową rasę ? Obóz Bractwa , gdzie będziemy rekrutować Cor Calomów i Cor Angarów , a najlepszy hero to bedzie bezi , który będzie miał skill porażajacej gadki potluczony.gif . Nie no serjo nikt nic nie wie o Zamfirze ? A może wiecie coś o Nazjatarze ? Morska Wiedźma mówi "Za Nazjatar" Czekam na odpowiedź lol.gif

REKLAMA
Strona 10 z 19.
Pierwsza     <<   <   ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :