Dziś jest: Poniedziałek, 21 września 2020, godzina 17:37
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Świat i historia Warcrafta

Odpowiedź

Temat: Świat i historia Warcrafta

Pierwsza     <<   <   ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ...  >   >>     Ostatnia
Bart_Illidan
Wiadomość [#161]: 09.03.2006 o 15:27

Konto skasowane

na plycie z w3 jest instrukcja w pdfie polecam kazdemu, tam to tez jest opisane

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
Somar
Wiadomość [#162]: 29.03.2006 o 00:14

Konto skasowane

ja mam takie pytanko - co bedzie z tym "wkrotce" ? :P http://wow.battlenet.pl/?dzial=81&poz=6 szacunek dla tej(tych) ktorzy napisali ta obszerna, bardzo dobra historie. i czekam z niecierpliwoscia na kontynuacje ;]

i jeszcze jedno pytanie - co sie stalo z Okiem Sargerasa? zostalo zniszczone przez Malfuriona Stormrage'a ?

[Edycja - Somar w 29-03-2006 o 15:24]

Sethiel
Wiadomość [#163]: 29.03.2006 o 19:48

Konto skasowane

Tak oko zostało zniszczone przez połączone siły Malfuriona i Maiev ( nie wliczam Kaela bo on ich osłaniał). Co z nastepnym rozdziałem? Pczekamy zobaczymy. Historia zależy od graczy WoWa. A te 8 lat różnicy nic nie zmieniało za wyjatkiem stosunków dyplomatycznych (sojusz Sylv i Thralla).

Somar
Wiadomość [#164]: 29.03.2006 o 23:00

Konto skasowane

ja nadal czekam jak tysiace innych graczy na dodatek w stylu Frozen Throne'a do III albo na Warcrafta IV :] ten WoW jest przeklenstwem dla sympatykow W3 ['] xD
co do tych 8 lat - czyli praktycznie wszystko zostalo tak, jak bylo po Frozen Thronie :]

[Edycja - Somar w 29-03-2006 o 23:02]

cukierek
Wiadomość [#165]: 29.03.2006 o 23:06

Konto skasowane

ktoś na na pierwszych stronach pytał się co laczy elfy i trole..

to moim zdaniem, kiedys byla jedna "trolowata" rasa ale trole ktore znajdowaly sie w poblizu studni, z czasem zamienily sie w Kaldorei ;]

dobrze mowie :] ? bo sam do konca nie wiem

[Edycja - cukierek w 29-03-2006 o 23:08]

Somar
Wiadomość [#166]: 29.03.2006 o 23:16

Konto skasowane

mi osobiscie nie wydaje sie, zeby elfy i trolle tworzyly kiedys elfo- trollowata brać :] Elfy pierwsze zamieszkaly Azeroth (nie liczac smokow i poplecznikow Cenariusa). Trolle raczej zamieszkiwaly obszary na wschód od Kalimdoru (miedzy innymi Azeroth) ale moge sie mylic rowniez.
ja mam inne pytanie - co sie stalo z Sargerasem? skoro nie bylo go w krypcie, mimo ze zostalo pokonany przez Aegwynn, i mimo ze juz znikl z duszy Medivha - cos sie z nim musialo stac / cos sie dzieje. czyzyby planowal kolejna inwazje burned legionu? biggrin.gif

Rafax_
Wiadomość [#167]: 29.03.2006 o 23:24

Konto skasowane

cukierek napisał:
ktoś na na pierwszych stronach pytał się co laczy elfy i trole..

to moim zdaniem, kiedys byla jedna "trolowata" rasa ale trole ktore znajdowaly sie w poblizu studni, z czasem zamienily sie w Kaldorei ;]

dobrze mowie :] ? bo sam do konca nie wiem

[Edycja - cukierek w 29-03-2006 o 23:08]

Według "drzewka", które jest w WoWwiki to od Mrocznych Trolli pochodzą wszystkie inne odmiany Trolii i... Nocne Elfy. Trochę wierzyć mi się w to nie chce, ale chyba tak jest :P

Wespazjan
Wiadomość [#168]: 30.03.2006 o 12:06

Konto skasowane

Ja z kolei czytałem, że Nocne Elfy i Mroczne Trolle mają wspólnego przodka, a nie pochodzą jedne od drugich.

Piger
Wiadomość [#169]: 30.03.2006 o 12:21

Konto skasowane

tak ja z ludzmi i malpami potluczony.gif wszyscy mysla ze ludzia pochodza od malp a to jest tak ze po prostu mamy wspolnych przodkow:P

"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem."
Rafax_
Wiadomość [#170]: 30.03.2006 o 18:49

Konto skasowane

Na stronie WoWwiki tak jest napisane. Tu jest artykuł o tym - lincz. Ale raczej należy to brać jako przypuszczenia, zresztą jak duża część informacji tam zawartych.

cukierek
Wiadomość [#171]: 30.03.2006 o 19:47

Konto skasowane

wysokie elfy to kazdy wie jak powstaly, nagi to so podwodne elfy, satyry to elfy spaczone magia plonacego legionu, a harpie z kad sie wziely biggrin.gif ?

btw, przeciez to sie rzuca w oczy ze elfy sa strasznie podobne do trolow, ksztalt ciala no i jeszcze te dlugie uszy ;]

Wespazjan
Wiadomość [#172]: 31.03.2006 o 18:47

Konto skasowane

cukierek napisał:
wysokie elfy to kazdy wie jak powstaly, nagi to so podwodne elfy, satyry to elfy spaczone magia plonacego legionu, a harpie z kad sie wziely biggrin.gif ?

btw, przeciez to sie rzuca w oczy ze elfy sa strasznie podobne do trolow, ksztalt ciala no i jeszcze te dlugie uszy ;]

To może być (ale nie musi) prawda. I nie widzę powodu, by dementować to innym kształtem ciała, czy uszu (człowiek też nie jest podobny do małpy, a wspólnego przodka ma biggrin.gif) A i nagi to nie są podwodne elfy tylko Wysokie Elfy przemienione w węże :P Jeszcze należy wspomnieć o banshee, to przecież ożywione duchy Wysokich Elfów.

O ile się niemyle to bedzi ewyglądało tak na moim (na szybko zrobionym) drzewku genealogicznym biggrin.gif

[Edycja - Wespazjan w 31-03-2006 o 19:00]

[Edycja - Wespazjan w 31-03-2006 o 19:00]

Rexar
Wiadomość [#173]: 31.03.2006 o 19:39

Konto skasowane

Kto to była ta Garona? Z czego wiem była półczłowiekiem i półorkiem. Ale nic wiecej. angel2.gif

Wespazjan
Wiadomość [#174]: 31.03.2006 o 19:42

Konto skasowane

Tu masz odpowiedż na swoje pytanie :-)

Rexar
Wiadomość [#175]: 31.03.2006 o 19:46

Konto skasowane

Dzięki stary! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Rexar
Wiadomość [#176]: 31.03.2006 o 22:12

Konto skasowane

Mam problema. Jaka jest historia hordy wiem co się wydarzyło gdy Thral popłynoł do Kalindru ale przedtem nic.

//a) pisz poprawniej ortograficznie :/
b) na chwałę hordy jak już...
c) nie pisz dwóch postów pod rząd, edytuj poprzedniego!

[Edycja - Shunt w 31-03-2006 o 23:17]

Staryy
Wiadomość [#177]: 14.04.2006 o 11:34

Konto skasowane

A czy ktos może wie co się stało z Kaelem i Lejdy Vash? Oraz z chęcią usłyszałbym o Trollach- okultyźmie i wiarze w voodoo.

[Edycja - Staryy w 15-04-2006 o 20:22]

[Edycja - Staryy w 16-04-2006 o 14:42]

mkk13
Wiadomość [#178]: 03.05.2006 o 08:26

Konto skasowane

Proszę !! Wyjaśnijcie mi o co chodzi co się stało w Ahn' Qurai w południowym Silithusieconfused.gif CZy jest coś powiedziane o przeszłości Ahn' Qurai w południowym Silithusie?? potluczony.gif

PureEvil
Wiadomość [#179]: 03.05.2006 o 09:46

Konto skasowane

Mam problema. Jaka jest historia hordy wiem co się wydarzyło gdy Thral popłynoł do Kalindru ale przedtem nic.

Trochę tego za dużo (i historii i błędów ortograficznych), żeby całe pisać, ale na pewno w internecie jest całość. W skróconym skrócie:
Orkowie pochodzą z Draenoru. Podzieleni byli na wiele plemion praktykowali szamanizm. Często toczyli między sobą wojny. Aż pewnego pięknego dnia pewien szaman imieniem Ner'zhul skontaktował się z Płonącym Legionem. Zawarł z nim pakt, na mocy którego miał otrzymać wielką moc. Kiedy zauważył, iż układ ten powoduje uzależnienie orków od demonów, demony zwróciły się teraz w stronę jego ucznia, Gul'dana. To właśnie on połączył klany w Hordę. Przy "drobnej" pomocy Medivha, przybyli do świata Azeroth gotowi niszczyć, łupić i zabijać. Po pierwszej wojnie pozostawili za sobą złupione królestwa Stormwind i Khaz Modan. Do Hordy przyłączyły się ogry, leśne trolle i gobliny. Tak wzmocniona Horda stawiła w drugiej wojnie czoła Przymierzu Lordaeronu. Tym razem to zielonoskórzy zbierali cięgi. Wielu ważnych wodzów i ich poddanych znalazło się w obozach internowania. Dowództwo ponownie objął Ner'zhul. Jednak zanim zdążył sam wyruszyć podbijać, to jego siły zostały zaatakowane w Draenorze. Wiedząc, iż nie wygra otworzył mnóstwo portali do Azeroth, by orkowie zdążyli się ewakuować. Skończyło się to eksplozją Draenoru, w której zginęły niezliczone armie. Jedynie kilka klanów pozostało w Azeroth na wolności, m.in. klany Thralla i Groma Hellscreama. Jak sam pisałeś, dalszy ciąg znasz.

A czy ktos może wie co się stało z Kaelem i Lejdy Vash? Oraz z chęcią usłyszałbym o Trollach- okultyźmie i wiarze w voodoo.

Kael i Vashj uciekli razem z Illidanem na Pustkowia. Służą jako jego najwierniejsi zastępcy. W World of Warcraft: The Burning Crusade będą bossami w swoich własnych, luksusowych posiadłościach (czyt. mroczne i ponure zamczyska).
Voodoo to tradycyjny kult Mrocznych Trolli, nie jestem pewien, czy również dla reszty Trolli.

Proszę !! Wyjaśnijcie mi o co chodzi co się stało w Ahn' Qurai w południowym Silithusie CZy jest coś powiedziane o przeszłości Ahn' Qurai w południowym Silithusie??

Jest powiedziane. Mianowicie po podziale na Silithidów i Nerubian pod władzą C'Thuna Silithidzi założyli tam potężne państwo ze stolicą w Ahn'Qiraj, które walczyło o zwiększenie swoich wpływów na inne terytoria. Skończyło się to wojną z nocnymi elfami (War of the Shifting Sands ) Mając zdecydowaną przwagę siłową stopniowo odsuwały Nocne Elfy coraz bliżej ich terytoriów. Wtedy do pomocy "Dzieciom Gwiazd" rzuciły się brązowe smoki. Aspekty wzniosły ścianę odgradzającą Ahn'Qiraj od reszty świata. I tam Silithidzi lizali swoje rany, z czasem jednak zaczęli szykować się do zburzenia Scarab Wall i ponownej wojny. Uprzedziły ich Przymierz i Horda, które same zburzyły ją i w tym momncie wyniszczają ich, od zwykłych robaków, aż do C'Thuna... W tym momencie Templ of Ahn'Qiraj jest najtrudniejszym raidem w WoW'ie.

Po więcej informacji zajrzyjci na którąś z WarCraftowych encyklopdii.

OMG, zero buziek O_O

Shunt... We miss you sad.gif

Fan Pokemonów, Kodu Lyoko i Power Rangers.

http://www.pokemonff.prv.pl - moje opowiadanie o Pokemonach diablotin.gif
Pacior
Wiadomość [#180]: 03.05.2006 o 13:59

Konto skasowane

Nie czytałem poprzednich postów więc nie wiem czy to pytanie już nie było zadane. Sylvanas i Forsaken są to nieumarli którzy uzależnili się od wpływu Króla Lisza ponieważ ten zaczął tracić swoją moc, więc teraz jak połączył się z Arthasem i stał się jeszcze silniejszym Królem Liszem czy nie powinien znowu zapanować nad umysłami Sylvanas i jej "Opuszczonych''??

REKLAMA
Strona 9 z 19.
Pierwsza     <<   <   ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :