Dziś jest: Środa, 29 stycznia 2020, godzina 16:51
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Świat i historia Warcrafta

Odpowiedź

Temat: Świat i historia Warcrafta

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
deymos
Wiadomość [#81]: 09.02.2006 o 18:18

Konto skasowane

no dobra dobra , biografia kil`jadena plxor , to ten co sie pulta do ilidana w dodatku?

jack466
Wiadomość [#82]: 09.02.2006 o 19:01

Konto skasowane

profesorze ja tesh mam warcyklopedie;]

TRZECIA LEKCJA.WYKŁADA PROF. JACK466

Kil'jaeden

Pierwszy rangą wśród demonów Eredaru, pan demonów Kil'jaeden jest zarówno potężny, jak i przerażający. Wybrany przez upadłego tytana Sargerasa na swojego podkomendnego, Kil'jaeden jest odpowiedzialny za uwięzienie Nethrezimskich Upiornych Władców oraz ich lidera, Tichondriusa wobec woli Sargerasa. Armia Ciemności Kil'jaedena postanowiła wciągnąć każda możliwą rasę w niezliczone szeregi Płonącego Legionu, przemierzającego światy w swojej destruktywnej misji, nie zostawiając nic za sobą oprócz ognia i zgliszcz.
Wkrótce Kil'jaeden odnalazł kolejne potencjalne narzędzie siania zagłady: Hordę Orków. Udawszy się do najbardziej szanowanego jej lidera, Ner'zhula, Kil'jaeden obiecał staremu szamanowi nieśmiertelność oraz moc, która doprowadziłaby Tytanów do rywalizacji, jeżeli tylko Horda stałaby się podległa woli Legionu. Ner'zhul chętnie przystał na propozycję demona.
Jakkolwiek, wkrótce stało się oczywiste, że Ner'Zhul zawiódł ambicję dokonania niszczycielskich planów Kil'jaedena, prędko zdając sobie sprawę, co pakt z Legionem mógł znaczyć dla Hordy. Odrzucił więc współpracę z demonem, a Kil'jaeden musiał sobie znaleźć innego pionka. Wkrótce jednak napotkał Gul'dana, zamkniętego w sobie szamana, który już wcześniej rozpoczął prace nad czarną magią. Jego nieskończone pragnienie mocy oraz pogarda do wszystkich innych orków sprawiła z niego znakomitego pionka dla pana demonów. Krew Mannorotha została podana wodzom wielu orków, którzy przeistoczyli się w krwawe bestie, niszczące wszystko na swojej drodze.
Tak jak reszta czarnoksiężników, Kil'jaeden odczuł na sobie moc Medivha, gdy ten rozpoczął swą wędrówkę w przestrzeni. Jednak nagle jego moc została odrzucona, gdy na Medivha zaczęła wpływać moc Porządku z Tirisfal. Przeraziło to nieskończenie czarnoksiężnika. Lecz wkrótce jego armia znów mogła rozprzestrzeniać swą działalność, gdy Horda wkroczyła do Azeroth. Służąc jako zwiastun zagłady gdziekolwiek się udali, orkowie próbowali wykorzenić każdą ludzką egzystencję, jaka mogłaby sprzeciwić się woli Legionu. Wszystko szło według planów Kil'jaedena aż do czasu Drugiej Wojny. Niedość porażki Hordy, młody i rewolucyjny ork imieniem Thrall sprzeniewierzył się woli demonów, rozpoczynając kultywowanie starych szamańskich tradycji Hordy. Orkowie zawiedli Legion.
Warlock wiedział, iż nadszedł czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Odnalazłszy Ner'Zhula wewnątrz Upiornej Nicości, schwytał go w zamiarze wyładowania na nim swojej wściekłości. Torturując go przez niemożliwie długi czas, niszczył jego ciało część po części, dopóki nic nie zostało po szamanie oprócz jego skatowanej duszy. Kil'jaeden postanowił więc przemienić tego ducha w Króla Lisza. Otrzymał on później wraz z innymi swoimi umęczonymi znajomymi rozkaz odniesienia sukcesu tam, gdzie orkowie zawiedli Płonący Legion. Jako narzędzie zagłady miała mu posłużyć armia umęczonych duchów i chodzących zwłok, znana jako Plaga Nieumarłych. Stało się tak jeszcze przed wkroczeniem Archimonda na ziemie Azeroth, gdy Plaga zniszczyła większość obszaru Quel'Thalas oraz Lordaeron.
Archimonde wraz z Mannorothem poprowadzili inwazję, jakkolwiek zostali z czasem sukcesywnie pokonani, pozostawiając jedynie przy życiu samego Kil'jaedena.;
Jakkolwiek, Król Lisz zdradził Legion poprzez udogodnienie śmierci Tichondriusa oraz przyspieszenie upadku Archimonda odmawiając współpracy z nim. W związku z tym Kil'jaeden udał się na poszukiwania nowego pionka. Okazał się nim Illidan, który pomimo swojego zaangażowania w upadek Legionu postanowił zdać się na łaskę czarnoksiężnika. Eredar oznajmił więc mu, że jeżeli zniszczy Koronę Lodu, a przez to Ner'zhula, zapewni mu wszystko, czego tylko zapragnie.
Lecz Illidanowi pomimo wielkich wysiłków nie udało się wykonać zadania. Elf-demon postanowił więc zbiec na Pustkowie wraz ze swymi sojusznikami. Zniszczywszy wszystkie Bramy Międzywymiarowe oraz zabijając Magtheridona, Illidan chciał zapewnić sobie bezpieczeństwo, będąc oddalonym od Władcy Demonów. Jednak Kil'jaeden doścignął swojego niewiernego sługę, dając mu następnie do zrozumienia, że jeżeli nie zniszczy Lodowego Tronu, nie będzie miał gdzie uciec przed jego gniewem.
Chociaż Illidan wszelkimi sposobami dążył do ostatecznego zniszczenia Króla Lisza, nie udało mu się ponownie wykonać rozkazu Warlocka, gdyż poległ z rąk Arthasa. Jednak Kil'jaeden zapewne nie porzucił swojego planu zemsty, oczekując tylko na odpowiednią okazję do jej dokonania...

deymos
Wiadomość [#83]: 09.02.2006 o 19:12

Konto skasowane

szczwany lisek z tego kil'jadena , ale nikt nie odpowiedział mi , skąd oni sie wzieli ??:S przeciez nie wyrośli z ziemi

Silverin
Wiadomość [#84]: 09.02.2006 o 19:19

Konto skasowane

jack466 napisał:
p
Chociaż Illidan wszelkimi sposobami dążył do ostatecznego zniszczenia Króla Lisza, nie udało mu się ponownie wykonać rozkazu Warlocka, gdyż poległ z rąk Arthasa.

uj, znowu może być dyskusja czy Illidan jest dead czy nie jest dead tongue.gif

How could I glare into these eyes
And then not stab them?
How could I stare at their loss
And then not laugh?
jack466
Wiadomość [#85]: 09.02.2006 o 19:34

Konto skasowane

~~ jedne zrodla mowia ze tak inne ze nie a inne nie maja zdania ja jestem za wersja ze illidan=zgon

Norinrad
Wiadomość [#86]: 09.02.2006 o 19:41

Konto skasowane

Illidan nie zginął, gdyż w dodatku do WoW'a czyli The Burning Crusade będziemy mięć okazje zdobyć pare itemków z niego jako najwyższego przeciwnika z Outland.

Raihen
Wiadomość [#87]: 09.02.2006 o 20:19

Konto skasowane

Wolałbym żeby Illidan był Normalnym NPC jak reszta naszych "Gwiazd" w WoW-ie :P

Shunt
Wiadomość [#88]: 09.02.2006 o 20:20

Konto skasowane

Ludzie, proszę, zamiast np. popisywać się i pisać wywody o jakiejś postaci albo napiszcie pod opisem, że opis z WARCYKLOPEDII pochodzi, albo dajcie po prostu linka do tego! :/
Informacje o różnych postaciach można uzyskać z strony WARCYKLOPEDIA, dzieła Arthasa i Zgredlinga (Skrzetuskiego)

http://www.starportal.glt.pl/ ( a konkretniej http://sp.skrzetuski.com/warcyk.html )

palpatine
Wiadomość [#89]: 10.02.2006 o 17:06

Konto skasowane

ja mam to już tak długo że nawet nie pamiętam skąd to mam i linka tez nie miałem wiec skopiowałem a Kil'Jaeden pochodzi pewno z planety z której pochodzą Eredarzy

//ale skądś to masz - może masz warcyklopedię na dysku, ale wtedy też należałoby napisać "tekst pochodzi z Warcyklopedii"

[Edycja - Shunt w 10-02-2006 o 18:49]

Sethiel
Wiadomość [#90]: 10.02.2006 o 18:34

Konto skasowane

Kil' Jaeden był drugim najpotężniejszym Eredarem jakiego znał Azeroth. A jak wiadomo Nathrezim i Eredarzy pochodzą z Twisting Nether (Wirująca nicość).

palpatine
Wiadomość [#91]: 10.02.2006 o 20:14

Konto skasowane

jak dla mnie to legion podbijał wiele planet wiec tamte 2 rasy musza pochodzić z jakiejś podbitej bo wersja z wirującą nicością jest troche nierealna wg mnie... wkońcu skoro to jakiś eteryczny wymiar czy jak to tam se nazywać checie to materialne istoty nie miałyby tam warunków do rozwoju

ulti15
Wiadomość [#92]: 10.02.2006 o 21:27

Konto skasowane

Twisting Nether moze byc tez po prostu nazwa, tak samo jak Dreanor i Azeroth, mysle ze niekoniecznie to musi byc faktycznie jakas czarna dziura. Fakt faktem ze Sargeras jeszcze jako 'minister ds demonow' pokonal ich wszystkich i uwiezil tam, ale raczej z tym wiezieniem chodzilo o samo to ze nie moga opuszczac swojego wymiaru [nie widzi mi sie zeby upchal ich wszystkich w jakiejs dziurze jak sledzie w beczce.. to niehumanitarnetongue.gif]

Forum PBF - Play By Forum rpgsessions.pq.pl
Dla prawdziwych miłośników RPG
Sethiel
Wiadomość [#93]: 11.02.2006 o 14:15

Konto skasowane

Popatrzcie sobie w którejś misji undeadów przed oblężeniem elfów. Jest spotkanie w cytadeli gdzies w Twisting Nether między Mephistrophem,Anatheronem i Tichondriusem. Widzieliscie jak to wyglada- jak piekło, więc to jest materialny świat.

Drewniak
Wiadomość [#94]: 12.02.2006 o 18:29

Konto skasowane

Klan Thralla miał tam śnieżne wilki,ok.

Ale skąd jeżdzcy je mają?Te wilki są szare wiec nie są śnieśne(czy cuś),a zwykły wilk raczej by nie udżwignal orka..

Ktos tu wspomnial ze w Well of Ethernity jest wzmianka o Taurenach,moglbys ja przytoczyc?

Sethiel
Wiadomość [#95]: 13.02.2006 o 23:35

Konto skasowane

W Warcrafcie II już miałeś imba raiderów na czarnych wilkach. Po prostu od zawsza w składzie Hordy kawalerią orków był orc z bladem i wilk jako re knight. Horda to nie tylko klan Frostwolf.

Drewniak
Wiadomość [#96]: 14.02.2006 o 07:21

Konto skasowane

Aha dołączam sie do prośby oopis all klanów smiley.gif

[Edycja - Drewniak w 14-02-2006 o 07:21]

charon15
Wiadomość [#97]: 14.02.2006 o 23:57

Konto skasowane

Czy ktoś mi morze powiedzieć co będzie teraz z Forsaken i ich dowódcą Sylvans Windrumer. Jeśli Król Arthas połonczywszy sie z Lich Kingiem odzzyskał swoją moc to czy będzie powrót forsaken do plagi czy morze Arthas jako najpotężniejsza istota na Azeroth będzie interweniować Zbrojnie By Odzyskać swe utracone królestwo. I co z tym Kel Thuzadem przecierz miał bronic włości Plagi a tymczasem on sie zaszył w jakiejś dziurze!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:-(

Sethiel
Wiadomość [#98]: 15.02.2006 o 10:23

Konto skasowane

charon15 napisał:
Czy ktoś mi morze powiedzieć co będzie teraz z Forsaken i ich dowódcą Sylvans Windrumer. Jeśli Król Arthas połonczywszy sie z Lich Kingiem odzzyskał swoją moc to czy będzie powrót forsaken do plagi czy morze Arthas jako najpotężniejsza istota na Azeroth będzie interweniować Zbrojnie By Odzyskać swe utracone królestwo. I co z tym Kel Thuzadem przecierz miał bronic włości Plagi a tymczasem on sie zaszył w jakiejś dziurze!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:-(

Sylvanas oficjalnie ma przymierze z Hordą Thralla i współpracują. Arthas vel Lich King jest teraz public enemy #1. Z pewnością w WoWie usłyszymy oczymś takim i jestem niemalże pewny, że Arthas wróci na Loaerderon. Kel Thuzad jest namiestnikiem Arthasa na Plaguelands. Na razie nic więcej nie wiadomo. Pozdrawiam.

Drewniak- już nie długo zamieszcze wiecej opisów. Pozdrawiam.

palpatine
Wiadomość [#99]: 15.02.2006 o 17:00

Konto skasowane

nie prędko wróci bo teraz sie buduje na nowo w Northrend wkońcu musi po Illidanie i Krasnalach posprzatać

Silverin
Wiadomość [#100]: 15.02.2006 o 17:31

Konto skasowane

Sethiel - Kel'thuzad siedzi w Necropolis Naxxaramas koło Stratholme tongue.gif

How could I glare into these eyes
And then not stab them?
How could I stare at their loss
And then not laugh?
REKLAMA
Strona 5 z 19.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :