Dziś jest: Środa, 29 stycznia 2020, godzina 16:54
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Świat i historia Warcrafta

Odpowiedź

Temat: Świat i historia Warcrafta

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Chudson
Wiadomość [#61]: 20.01.2006 o 20:06

Konto skasowane

jest gdzies ta historai ze strony blizza po polsku spisana xD

Silverin
Wiadomość [#62]: 21.01.2006 o 00:48

Konto skasowane

ulti15 napisał:

Wierzšc, że skończył jako zgubiony lub martwy, pozostałe cztery Aspekty założyły swoje nowe siedziby w pobliżu ziemi Barrens w Kalimdorze.

w00000000000000000000000000000000000000000t? LoLconfused.gif WTF?

//A o co Tobie chodzi?

[Edycja - Shunt w 22-01-2006 o 00:03]

że jeśli Aspekty założyły nowe siedziby w pobliżu Barrens, to ja chyba Matka Teresa jestem Cylon_anim.gif

[Edycja - Silverin w 22-01-2006 o 11:53]

How could I glare into these eyes
And then not stab them?
How could I stare at their loss
And then not laugh?
palpatine
Wiadomość [#63]: 22.01.2006 o 16:03

Konto skasowane

aspetky nie maja siedizb w barrens jak tam nawet smoków nie ma :/

ulti15
Wiadomość [#64]: 22.01.2006 o 18:48

Konto skasowane

bo sie pochowaly

Forum PBF - Play By Forum rpgsessions.pq.pl
Dla prawdziwych miłośników RPG
Rafax_
Wiadomość [#65]: 22.01.2006 o 20:38

Konto skasowane

palpatine napisał:
z tego co wiem to chyba najpierw smoki(gady zawsze były przed ssakamibiggrin.gif ) potem masz elfy w kalimdorze kilka set lat poźniej chyba ludzie w lordaeron i krasnale sie w ironforge obudziły co do taurenów i trolli to pojecia nie mam

Trolle istnieją mniej więcej tyle co Nocne Elfy. W ich oficjalnym opisie jest, że są jedną z najstarszych ras zamieszkujących Azeroth. Co do Taurenów to oni istnieją albo tyle samo co Nocne Elfy albo nieco krócej. W każdym razie brali oni udział w pierwszej wojnie z Płonącym Legionem (jest o tym wspomniane w książce Well of Ethernity).

Silverin
Wiadomość [#66]: 22.01.2006 o 22:05

Konto skasowane

ulti15 napisał:
bo sie pochowaly

ehh zacznijmy od tego, że Nozdormu wkrótce będzie można spotkac w Caverns of Time na pustyni w Tanaris, więc ten odpada.

A samo barrens to mini pustynia z kilkoma oazami dla poziomów 10-25 w WoWie - nie wyobrażam sobie potężnych smoczych Aspektów w pobliżu tego miejsca tongue.gif

a co do tego kto był pierwszy w Azeroth - polecam ten temat http://forum.battlenet(...)ID=14837

[Edycja - Silverin w 22-01-2006 o 22:24]

And then not stab them?
And then not laugh?
Sethiel
Wiadomość [#67]: 30.01.2006 o 18:00

Konto skasowane

1 LEKCJA:

BLEEDING HOLLOW CLAN (KLAN KRWAWIĄCEJ JAMY)

Przywódca: Killrogg Deadeye
Barwy: zielone

Klan Bleeding Hollow był niegdyś jednym z najpotężniejszych klanów Drugiej Wojny. Owej grupie, jako jednej z nielicznych udało się uciec przed wojskami Przymierza po upadku Hordy. Z pomocą Ner' zhula udało im się powrócić bezpiecznie na Draenor. Także pod jego wodzą udało im się zatrzymać inwazje na Draenor ekspedycji sił Przymierza. Kiedy rodzima kraina orków zaczęła się rozpadać, poprzez portale otwarte przez Ner' zhula, klan Bleeding Hollow wraz z klanami Warsong i Shattered Hand przeszły przez Mroczny Portal i przedzierając się przez fortyfikacje ludzi udało im się wrócić na Azeroth zanim Draenor ostatecznie wybuchł. Klan zdążył przejść przez wrota zanim arcymag Khadgar zamknął portal. Jednak drugiej ekspedycji klanu na Azeroth nie poszło już zbyt dobrze. Wojska klanu Bleeding Hollow zostały pokonane a przegranych orków umieszczono w obozach internowania. Klan posiada taką nazwe ponieważ jego przywódca Killrogg Deadeye stracił niegdyś jedno oko. Kiedy Thrall rozpoczął rescalanie Hordy wielu wojów "Krwawiącej Jamy" przyłączyło się do młodego wodza.

[Edycja - Sethiel w 30-01-2006 o 18:01]
[small]
//Poprawiłem linka. Hehe, też mam tę instrukcję biggrin.gif

[Edycja - Shunt w 30-01-2006 o 18:16]

//możnaby coś dodać od "tłumacza", że hollow tutaj znaczy tak konkretniej "oczodół" czy coś takiego, a nie jaskiniębiggrin.gif

[Edycja - Shunt w 30-01-2006 o 22:04]

Silverin
Wiadomość [#68]: 30.01.2006 o 19:15

Konto skasowane

Sethiel napisał:

(KLAN KRWAWIĄCEJ JAMY)

a nie Krwawej jamy? ;p

//nie, skoro bleed to krwawić, to mamy dwie możliwości przymiotników - bleeding i bleeded - pierwszy z nich jest aktywny (więc krwawiący), a drugi bierny (krwawiony - nie ma takiego słowa, więc nie ma też tej formy smiley.gif). Dlatego bleeding to jak najbardziej krwawiący. Krwawy to np. bloody. Poza tym widać, że na sztandarze klanowym oko krwawi ;)

[Edycja - Shunt w 30-01-2006 o 22:04]

hmm, wszędzie gdzie patrzyłem widziałem KRWAWEJ jamy.... ale nie bede się kłócił tongue.gif

[Edycja - Silverin w 30-01-2006 o 23:24]

And then not stab them?
And then not laugh?
Sethiel
Wiadomość [#69]: 31.01.2006 o 12:40

Konto skasowane

Dobra. Następnym razem będą moje komentarze. bo tłumaczyłem na prędce więc za wszelkie błedy gramatyczne przepraszam. Dodałem tam też swoje informacje. Shunt, czyżby z wowiki? smiley.gif Ok, następnym razem walne jakiegoś hero ale bez opisu ze Starportalu tylko swojego autorstwa.

//a, przepraszam, pomyliłem się. Wyglądał ten opis bardzo pdoobnie do opisu w instrukcji do warcrafta II, ale jak widzę to nie to biggrin.gif

[Edycja - Shunt w 31-01-2006 o 16:49]

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#70]: 31.01.2006 o 13:20

Konto skasowane

Hmm... tak szczeze mowiac, to Logo gry Newerwinter Nights jest podobne do tego oka ^^

[Edycja - UnHolyPri3sT w 31-01-2006 o 13:20]

Master13
Wiadomość [#71]: 08.02.2006 o 19:15

Konto skasowane

ja bym bardzo chciał, żebyście dawali opisy innych klanów, ciekawią mnie wszystkie sprawy związane z Gul'danem. Np. z jakim kalnem walczył przed zdobyciem krypty Sargerasa, dlaczego w filmiku z W3 Ft w krypcie sargerasa nie było Cho'galla? I czemu Gul'dan w krypcie wygląda starzej niż w W2? Dla mnie to jest bardzo zagmatfane. Ale ogólnie dawajcie opisy klanów, z góry dziękiuje... biggthumpup.gif biggthumpup.gif biggthumpup.gif

palpatine
Wiadomość [#72]: 08.02.2006 o 19:56

Konto skasowane

no wiesz pytanie czemu wyglada starzej jest ,,,,, hmmm musielibyśmy wiedzieć kiedy dokładnie wyruszył na poszukiwania krypty bo wg drak'thula 20 lat od przybucia maiev gul'dan zaczął poszukiwania
co do Elfów i Trolli to rzeczywiście są tak samo stare że tak powiem tylko Elfy z tego co wiemy sie nieco predzej rozwinęły cywilizacyjnie i wogóle dzieki wiadomemu odkryciu ja tam nie przecze ze trolle prymitywami były bo kto je tam wie ale co do Elfów mamy pewność

Sethiel
Wiadomość [#73]: 09.02.2006 o 14:30

Konto skasowane

Master13 napisał:
. z jakim kalnem walczył przed zdobyciem krypty Sargerasa, dlaczego w filmiku z W3 Ft w krypcie sargerasa nie było Cho'galla?

1. Klan Stormweavers (Tkacze Burzy)
2. Takie samo pytanie jak to czy Illidan nie żyje. Kolejna niejasność w grze Blizzarda.

deymos
Wiadomość [#74]: 09.02.2006 o 16:06

Konto skasowane

ja mam pytań kilka ;p

skąd sie wział archimonde ?(czy to bylo tak ze pewnego razu tata armichimonde i mama archimonde..?)

kim jest kil ` jaden ,

skąd wzial sie caly swiat warcrafta ?>.

jack466
Wiadomość [#75]: 09.02.2006 o 16:14

Konto skasowane

Sethiel napisał:
Master13 napisał:
. z jakim kalnem walczył przed zdobyciem krypty Sargerasa, dlaczego w filmiku z W3 Ft w krypcie sargerasa nie było Cho'galla?

2. Takie samo pytanie jak to czy Illidan nie żyje. Kolejna niejasność w grze Blizzarda.

ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOTconfused.gifconfused.gif?!!!!!!!!!1111111111111
storm REAVERS nie WEAVERS i będą to łupieżcy burzy nie tkacze burzy:P
a co do filmiku to podobno gul'dana rozwalalo sie w misji gdzie trza bylo rozwalic gul'dana i cho galla a w WIII jest sam gul'dan (nie licząc świty:P)
Archimonde wziął się znikąd...
Kil'jaeden jest drugim głównym demonem~~ taki wiceszef Legionu (szefem był archimonde) który przejął władzę po (patrz wczesniejszy nawias):P
świat się wziął z... nikąd:P a tak serio to chuck norris wykopal z półobrotu 10 planete od slonca i tak powstal swiat warcrafta:P

Master13
Wiadomość [#76]: 09.02.2006 o 16:38

Konto skasowane

Sethiel napisał:
Master13 napisał:

Chciałym jeszcze wiedzieć, jaki był powód walki dwóch klanów orków? I skąd wzięły się te demony w Warcrafcie 2 przy Gul'danie i Cho'gallu?Czy znaczyłoby to, że Gul'dan zawarł przymierze z demonami już wcześniej?
Jeszcz ejestem ciekawyt do jakiego kalnu należał Cho'gall?

jack466
Wiadomość [#77]: 09.02.2006 o 16:50

Konto skasowane

powód? doomhammer chciał zabić gul'dana i tyle
demony byly tam bo to krypta wladcy demonow wiec chyba oczywiste skad demony co?
Cho'gall należał do klanu Twilight's hammer (Młot Zmierzchu)

//ba, był nawet jego dowódcą! biggrin.gif
A swoją drogą - chyba pytanie było "z jakim klanem walczył Gul'dan", a nie "w jakim klanie był Gul'dan"? A Gul'dan raczej nie walczył z Stormreavers, skoro byl ich przywódcą...

[Edycja - Shunt w 09-02-2006 o 20:13]

Silverin
Wiadomość [#78]: 09.02.2006 o 17:31

Konto skasowane

jack466 napisał:
Sethiel napisał:
Master13 napisał:

ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOTconfused.gifconfused.gif?!!!!!!!!!1111111111111
storm REAVERS nie WEAVERS i będą to łupieżcy burzy nie tkacze burzy:P

heh, z kolei w Ostatnim Strażniku są Siewcy Burzy tongue.gif

And then not stab them?
And then not laugh?
palpatine
Wiadomość [#79]: 09.02.2006 o 18:01

Konto skasowane

Założycielem i pierwszym władcą legionu był Sargeras :] po jego śmeirci (nie wiem czy jego dusza unicestwiona po starciu z medivhem) Archimonde był liderem Legionu
a jak on kopnął w kalendarz to Kil'jaeden jest władca legionu obecnie
Illidan żyje sethiel, zwiał na pustkowie i sie w jakims sanktuarium schował skurczybyk bedzie można mu w dodatku złożyć wizyte tylko dlatego że leniom z blizza nie chciało sie nic nowego wymyślić :]

palpatine
Wiadomość [#80]: 09.02.2006 o 18:06

Konto skasowane

przepraszam ze 2 posty pod rząd ale nieczytelnie by wyszło a chce rozwiać wątpliwości:
DRUGA LEKCJA.WYKŁADA PROF. PALPATINE

Archimonde

Prawdopodobnie jedna z najbardziej potężnych istot, jakie kiedykolwiek ujrzał świat Azeroth, Archimonde Niszczyciel, najbardziej "wierny" demon wobec upadłego tytana Sargerasa. Był on jednym z pierwszych demonów Eredaru, które poznały czarnoksięska magię. Jego bezlitosna i przebiegła osobowość uczyniła go pierwszym spośród rang wszystkich demonów. W czasie, kiedy beztroska magia Azshary zaczęła intrygować Sargerasa, Archimonde wraz z Mannorothem poprowadzili pierwsza w dziejach inwazję na Kalimdor. Niszcząc wszystko, co żywe na swej drodze poruszali się wraz z tysiącami demonicznych sług w kierunku Studni Wieczności. Jakkolwiek, młody Furion Stormrage zebrał swoich elfickich krewnych wraz z Cenariusem i Tyrande i z pomocą smoczych Aspektów wygnał agresorów do płonącej otchłani Upiornej Nicości.
Przez 10 tysięcy lat przebywania w Otchłani Archimonde przemyślał kolejny plan zniszczenia świata Azeroth. Z pomocą Kil'Jaedena i Mannorotha postanowił przejąć na swoją stronę i splugawić starą rasę Orków w Draenor. Wszystko poszło według planu, Orkowie wypili krew Mannorotha, co poprzez dziki szał i rządzę krwi uczyniło z nich narzędzie podboju Legionu. Z początku Horda, dowodzona przez złych szamanów Ner'Zula i Gul'Dana odnosiła liczne sukcesy na swojej drodze, ale po wkroczeniu do świata Azeroth armia Chaosu znowu zaczęła ponosić klęski. Wewnętrzne konflikty o władzę w Hordzie doszczętnie pokrzyżowały plany zdobycia całego świata przez demony. Orkowie zawiedli Archimonda.
W swej przebiegłości Archimonde obmyślił kolejny plan inwazji na świat Azeroth. Schwytawszy bezlitosnego szamana orków, Ner'Zula, przetransformował go w przerażającego Lisza, mającego dowodzić armią Nieumarłych, martwych wojowników. Umieściwszy jego postać w lodowym tronie w Northrendzie na dalekiej północy w świecie Azeroth Archimonde czekał na dalszy rozwój sytuacji.
Nie musiał długo czekać. Wśród armii Nieumarłych, rosnącej z dnia na dzień znalazł się nekromanta, Kel'Thuzad, były przedstawiciel magokracji w Dalaran. Wkradnąwszy księgę Medivha począł na nowo otwierać portal, tym razem w Dalaran, dzięki któremu demony mogły ponownie wkroczyć na świat. Archimonde nie czekał. Umieściwszy Tichondriusa na czele Plagi przekroczył portal i rozpoczął swój niszczycielski proceder. Równając z ziemią Dalaran, stolicę ludzkich magów, rozpoczął najpierw niszczenie (i tak nadszarpniętych już przez Nieumarłych) ludzkich posiadłości. Następnie skierował trasę zniszczenia ku Kalimdorowi, krajowi Nocnych Elfów. Za główny cel stawiał sobie zdobycie Drzewa Świata, Nordrassil, dzięki któremu stałby się potężniejszy nawet od Sargerasa.
W swej ślepej furii niszczenia wszystkiego na swojej drodze nie zauważył, że wszystkie żywe rasy, łącznie z orkami, zaczynają się łączyć przeciwko niemu. W końcowym etapie wędrówki Archimonda, w czasie gdy u podnóży góry Hyjal odbywał się spektakl ślepego niszczenia stanowisk obronnych Ludzi, Nocnych Elfów i Orków pod Drzewem Świata powstawała pułapka na Archimonda. Wokół Studni Wieczności zaczęły się gromadzić starożytne duchy, których zadaniem było zniszczenie Archimonda. Wódz Legionu oczywiście nie uwzględnił ich w swoich zbrodniczych planach.
Pokonawszy wszystkie stanowiska obronne Archimonde w dzikim zapale pędził w stronę pradawnego drzewa. W międzyczasie Furion Stormrage zdążył skupić wszystkie Starożytne Duchy wokół Drzewa Świata. Kiedy Archimonde stał już pod samym drzewem, został nagle otoczony chmarą Starożytnych Płomieni. Eksplodując, pierścień Prastarych rozerwał ciało demonicznego Warlocka w drobny mak.
Wraz z upadkiem swojego wodza, upadł również cały Legion oraz jego pomniejsi dowódcy. Niedobitki Legionu przyłączyły się później do Plagi Nieumarłych, dowodzonej teraz przez Ner'Zula. Natomiast Kalimdor musiał długo goić rany po obecności ohydnego pana demonów, Archimonda

PS jeśli ktoś chce biografie innych postaci tutaj postulaty chce widzieć i je umieszcze

[Edycja - palpatine w 09-02-2006 o 18:07]

REKLAMA
Strona 4 z 19.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :