Dziś jest: Niedziela, 8 grudnia 2019, godzina 21:08
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Świat i historia Warcrafta

Odpowiedź

Temat: Świat i historia Warcrafta

Pierwsza     <<   <   ... | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | ...  >   >>     Ostatnia
Jaaa
Wiadomość [#241]: 26.11.2006 o 17:54

Konto skasowane

pierwszy raz o takim czymś słysze

,,Widzę szczyta za szczytem,zaszczyt za zaszczytem,lśnienie mistrzostwa kieruje moim bytem,ambicja spotyka sie z uznaniem i zachwytem,wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem"
ArKaTeL
Wiadomość [#242]: 26.11.2006 o 18:07

Konto skasowane

Ja też, ale dlaczego okazało się że w książce(nowej chyba)"W kręgu nienawiści", World of Warcarft jest że Aegwynn żyjeconfused.gifWiem że nikogo to nie obchodzi ale pierwszy raz czytam książke kupionej na PGA Poznań Game Arena, strasznie fajowska książka o 3 zeta tańsza.

Jaaa
Wiadomość [#243]: 26.11.2006 o 20:19

Konto skasowane

może dlatego że nie umarła? potluczony.gif

,,Widzę szczyta za szczytem,zaszczyt za zaszczytem,lśnienie mistrzostwa kieruje moim bytem,ambicja spotyka sie z uznaniem i zachwytem,wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem"
Arkonus
Wiadomość [#244]: 28.11.2006 o 21:01

Konto skasowane

Ja mam pytania:
1.Dlaczego trall jest "sam" tzn.Bez Kerna na górze Hyjal skoro tam są taureni?
2.Skąd sie wzioł Hydralisk w Ashenwale?(2 kampania elfy RoC weźcie kod na widzenie mapy to zobaczycie go w prawym górnym rogu,można go przejąć )
3.Dlaczego Archimonde po prostu nie poszedł i nie (wulg) tych wszystkich ludzi,orków i elfów kiedy miał okazje?
4.Dlaczego Druidzi zapadli w Sen?

Norinrad
Wiadomość [#245]: 28.11.2006 o 22:18

Konto skasowane

1. Cairne gdzieś tam się pałętał po mapie, może go nie zauważyłeś. A jeśli rzeczywiście go tam nie ma to raczej jest to niedociągnięcie twórców.
2. Ten hydralisk to po prostu Easter Egg, absolutnie nie ma nic wspólnego z fabułą. Na innych mapach w innych kampaniach jest też marine, chaos space ork i zergling.
3. Hmm, no chyba żeby było ciekawiej ostatnią misję przechodzić ; p Równie dobrze mogę ci powiedzieć żebyś sam się go spytał ; p
4. Tego nie wiem, ale chyba coś z ochroną świata... niech ktoś więcej wiedzący się wypowie ; p

SklejPieroga
Wiadomość [#246]: 28.11.2006 o 22:18

Konto skasowane

Takie pytanie już było ale nikt na nie nie odpowiedział więc powtórze:
Jak sie w końcu nazywa brat Illidana?
Furion czy Malfurion, bo na końcu kampanii RoC jest Furion, a na początku tFT już Malfurion, czemu?
BTW w Docie też jest Furion, a w "Well of Ethernity" Malfurion.

...a może ma 2 imiona: Mal i Furion potluczony.gif

[Edycja - SklejPieroga w 28-11-2006 o 22:26]

GarfFun
Wiadomość [#247]: 29.11.2006 o 14:20

Konto skasowane

Druidzi zapadli w sen zeby wejsc do swiata Ysery i z tamtad kontrolowac odbudowe swiata. Czy cos w tym stylusmiley.gif

Arkonus
Wiadomość [#248]: 29.11.2006 o 14:56

Konto skasowane

Jest jeden Furion ale zyskał przydomek Malfurion nie wiem czemu mogłby ktos to dokładniej wyjaśnić.

SklejPieroga
Wiadomość [#249]: 29.11.2006 o 17:59

Konto skasowane

W "Well of Ethernity" był młody i nazywał się Malfurion... confused.gif

ArKaTeL
Wiadomość [#250]: 03.12.2006 o 20:32

Konto skasowane

Ale masz problem, a Maiev Mal/Furiona nazywa Shan'do, i mi to pasi, bo Shando to fajne imię.

Shunt
Wiadomość [#251]: 03.12.2006 o 20:51

Konto skasowane

Błagam, Arkatel, nigdy nie nabijaj się z kogoś w stylu "ale masz problem"... To aż bije po oczach, jak ty to mówisz...

Może "Malfurion" oznacza, że Furion jest zaślubiony z Tyrande? Nie było czegoś takiego między RoC i TFT? Wg mnie miałoby to jakiś sens...

Eccentric
Wiadomość [#252]: 03.12.2006 o 21:14

Konto skasowane

No nie wiem - w Manualu też jest raz tak, a raz tak. Według mnie Furion to coś w rodzaju zdrobnienia od Malfurion (coś jak np. Darek i Dariusz). Z podobną sytuacją spotykamy się w przypadku Hellscream'a: wszyscy nazywali go Grom, a tylko Mannoroth mówił mu Grommash. I wydaje mi się, że używanie tych określeń zależy od rodzaju więzi łączącej z daną postacią (przyjaciel, podwładny, znajomy, znajomy z widzenia, zupełnie obcy i wiele innych biggrin.gif ) lub szacunku, jakim ją darzymy - "Jestem Malfurion. Dla przyjaciół - Furion" lol.gif

ArKaTeL: Co do określenia Shan'do - to raczej tytuł niż imię, zapewne związany z funkcją Arcydruida. Zwłaszcza, że Furion nazwał jednego z druidów "Tero'shan" - podobieństwo słów i fakt, że dotyczą tej samej "grupy zawodowej" nawet sugerują, iż jest to tytuł. I też pewnie zależny od rodzaju więzi czy uznania dla osoby.

[Edycja - Eccentric w 03-12-2006 o 21:28]

Jaaa
Wiadomość [#253]: 03.12.2006 o 22:15

Konto skasowane

Skąd się wziął posąg nocnej elfki w wyroczni w mulgore? (przedostatnia misja Orc RoC)

Shunt
Wiadomość [#254]: 04.12.2006 o 16:12

Konto skasowane

Shan'do znaczy bodajże "nauczyciel"...

...
Z wowwiki:
Shan'do - honoured teacher (wielmożny nauczyciel czy coś w tym stylu, mistrz itp.)
Thero'shan - honored student (szanowny uczeń czy coś w tym stylu)
Proste - niżsi rangą, umiejętnościami, wiekiem czy też pod innymi aspektami "mniejsi" zwracają się do tych większych Shan'do (np. druid pazura do Furiona, Furion do Cenariusa), a ci "wspanialsi" do tych niższych mówią Thero'shan (np. Furion do druida pazura, Cenarius do Furiona)

wowwiki mówi też, że "'Malfurion' is often shortened to 'Furion'." - czyli teoria o tych Darkach i Dariuszach miałaby sens smiley.gif

[Edycja - Shunt w 04-12-2006 o 16:14]

Eccentric
Wiadomość [#255]: 04.12.2006 o 18:04

Konto skasowane

O widzisz lol.gif Że też sam nie pomyślałem do Wowwiki zajrzeć - ale przynajmniej dobrze kombinowałem biggrin.gif

[Edycja - Eccentric w 04-12-2006 o 18:05]

SklejPieroga
Wiadomość [#256]: 05.12.2006 o 17:33

Konto skasowane

Fajnie że mi w końcu wyjaśniliscie, że to zdrobnienie biggthumpup.gif

a co do:
ArKaTeL napisał:
Ale masz problem, a Maiev Mal/Furiona nazywa Shan'do, i mi to pasi, bo Shando to fajne imię.

to na każde postawione w tym temacie pytanie mógłbys w ten sposób odpowiadać:
"ale macie problem, mi pasi jak jest"
smash.gif

Puchacz
Wiadomość [#257]: 14.12.2006 o 20:28

Konto skasowane

Wie ktoś może ilu było Strażników Trisfalen? 4, 5? Znam tylko imiona trzech ostatnich, może ich więcej nie było... confused.gif

Mój Battletag : Kynareth#2737
Demon Hunter , w trakcie levelowania
Shunt
Wiadomość [#258]: 15.12.2006 o 01:06

Konto skasowane

http://www.wowwiki.com/Guardian_of_Tirisfal
Według tego było ich trochę, ale znane są imiona tylko tych 4 ostatnich...

Jaaa
Wiadomość [#259]: 15.12.2006 o 23:43

Konto skasowane

No to ja mam napewno bardzo ciekawe pytanie:co było pierwsze-troll czy elf?

SklejPieroga
Wiadomość [#260]: 16.12.2006 o 12:31

Konto skasowane

Gdyby to pytanie miało być poważne to bym obstawiał elfa tongue.gif

REKLAMA
Strona 13 z 19.
Pierwsza     <<   <   ... | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :