Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2019, godzina 05:25
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: bowamka 1.11 classic ladder

Sephroit
Wiadomość [#1]: 03.12.2005 o 01:04

Konto skasowane

Mama pytanie odnosnie ewnetualnie istniejacych synergii w drzewku lukow. Ze strzalami zimna i ognia to wszystko jest oczywiste. JAk to natomiast wyglada z magiczna strzala, seryjnym strzalem, kierowna i wymiataniem? Co dodaje czego, komu i ile? Czy da sie jakos zniwelowac w strzale seryjnym te "3/4 obrazen broni"< synergie?>? Jak jest roznica w wymiataniu a strzale seryjnym? Osobiscie robie amke na luk. Poki co mam luk 120 (~~) i jednego dual leecha z +50 mana (no res~~), nie liczac pomniejszych itemow typu twitch i death set. Planuje wyposazyc ja w nastepujac rzeczy:
zbroja - swedziskora, 20 attack speed +10 dex/str
helm - tankreda 10% zwiek dmg i cos tam jeszcze
pas i rekawice smierci - no freeze 30 attack speed plus 15 ias
buty - moze byc frw i fhr, triple res 3x, (moze jakis dex bonusik, nie dodaje go liczac ga dmg)
ringi - oba duale, triple 3x res, str/dex +15-20, xx lif
amu - dual leech, +1/+2 opcjonalnie, niekoniecznie prism byle tylko triple 3x-4x res, str/dex +15-20, xx lif
luk - najlepiej 160-180dmg, 50 attack speed, opcjonalnie dual leech (i tak slotuje na ps), najlepiej - 60 req (~~ marzyc chyba kazdy moze nie?)

Czy 100% attack speed wystarczy? Czy moze zasotsowac inna kombinacje?

Str 20 lub 25 (10 + 15-20 + 15-20 + 15-20) = 25 + ~40 = ~65 (gothic -40 req wymaga 58,5 str)
dex ~350 (bazowe chyba 25,dajac 325 w dex dostaje dmg bonus 240 % do maksymalnych, w guided na 20 lvl +95% dmg, zakladajac ze masz luk 160 dmg,plus helm tankreda, plus bonus dex z itemow 40-60 to kolejne30-40% dmg bonus nie musze chyba mowic jakie obrazenia...) < granicach 1.1k-1.4k jedna strzala, have fun>
vit 120-160, na 90 lvl lif = (bazowe chyba) 50 + 267(za lvl ups) + 60 (quest a3)+ 300-420(stat points) = ~400 + 300-420 = 700 life mniej wiecej, nawet do 830-900 jak ktos wiecej da na kolejnych poziomach
ene 15 - tak zostaje

Prosilbym o komentarza slow kilka. Krytyka mocno zalecana, krew mnie zalewa ilekroc musze robic nowa postac, bo cos tam zjebalem po drodze, blagam oszczedzcie mie new char sad.gif

496kontratakuje
Wiadomość [#2]: 03.12.2005 o 04:14

Konto skasowane

czapka biggina daje 30% zwiekszone obrazenia

synergii nie ma

strzal seryjny 2-lub wiecej strzal leca w okreslonym kierunku (tam gdzie wycelujesz)
wymiatanie - kazda strzala trafia jednego przeciwnika na raz (amazonka obraca sie dookola i celuje w co popadnie)

wymiatanie jest podobno lepsze, ale szczerze mowiac nie moge sie zdecydowac i na razie w obu mam po punkcie (wymiatanie niby daje wiecej obrazen, ale wcale sie nie strzela tam gdzie sie chce)

synergii nie ma o ile wiem

ten ekwipunek co wypisales... malo gram, wiec pewnie sie nie znam, ale nie widzialem takich przedmiotow na non-ladder, gdzie sa duplikaty, skad to wezmiesz na ladder..
dual leech ringi w ogole mozna teraz znalezc? myslalem ze takie przedmioty to tylko dupy
no i luk 160-180dmg? "black bow" ma chyba 130 a to duplikat.. czyli w teorii jeden z najlepszych..

duzo zalezy od luku, chyba to jest najwazniejsze, potem bonus od zrecznosci
przy kiepskim luku bonus wiele nie pomoze

[Edycja - 496kontratakuje w 03-12-2005 o 04:15]

496kontratakuje
Wiadomość [#3]: 03.12.2005 o 04:23

Konto skasowane

http://forums.diabloii.net/showthread.php?t=401759

hmm rattlecage

ja sie zastanawiam nad silkiem, bo +1 skill to niby +1strzala..
no i nie mam silka..

dobrozloczynca
Wiadomość [#4]: 03.12.2005 o 11:01

Konto skasowane

wymiatanie ma wiekszy dm od seryjnej ale nie mozesz go przerwac i uciec jak wrogowie podejda za blisko (np. jezeli w wymiataniu masz 10 strzalow to bedziesz sie mogl ruszyc dopiero jak amka odda te 10, moga Cie w tym czasie ubic...). jesli sie myle to prosze mnie skorygowac biggrin.gif ale nie bez przyczyny duuuza wiekszosc graczy uzywa seryjnej a nie wymiatania... no i amka na cl to crap,nie ma lukow wystarczajaco dobrych i w zwiazku z tym dm to lipa troszke...

496kontratakuje
Wiadomość [#5]: 03.12.2005 o 19:21

Konto skasowane

na nl bluebow podobno niezly
ale kosztuje 1SOJa..

Sephroit
Wiadomość [#6]: 03.12.2005 o 20:38

Konto skasowane

a czapke biggina to gdzie najlatwiej znalezc? Ewentualnie ile kosztuje?
czemu rattlecage? Silk? On ma +1 i ml 5 ale wymaga 100 sily i nie daje nic poza tym, wg amka bez szybkiego ataku lezy.

496kontratakuje
Wiadomość [#7]: 04.12.2005 o 15:18

Konto skasowane

rattle cage ma bodajze 25% na ktores tam uderzenie (miazdzace?), ale przy uzyciu luku spada to do 12,5%

jakbym mial silka, to bym przetestowal go na mojej amazonce.. chociaz jeszcze jej troche sily brakuje

silk daje 1 strzale wiecej

nadal nie moge wybrac umiejetnosci, kilka razy zginalem bo potwory mnie otoczyly jak uzywalem wymiatania (?)

Sivy11
Wiadomość [#8]: 04.12.2005 o 16:31

Konto skasowane

hmm ciekawe podejscie do sprawy... juz na 1.10 probowalem robic bowamke ale dosc szybko sobie darowalem bo nie potrafilem dobrac sprzetu ale widze ze mialem zly tok rozumowania bo nie gralem na max dex crying.gif musze przetestowac ten build w praktyce bo mnie to strasznie zaciekawilo... a btw do jakiego pl ta amka daje rade sama confused.gif
a wlasnie max ED to 200% czy 180% bo nikt nie pisal tutaj o 200%...

[Edycja - Sivy11 w 04-12-2005 o 16:33]

496kontratakuje
Wiadomość [#9]: 04.12.2005 o 16:57

Konto skasowane

ja widzialem luk z max (realnym) dmg = 156
luk gotycki, 20 IAS

w ogole ktos wie, czy przy gotyku potrzeba IAS z twitch'a, tego pasa (bodajze fortune belt), bloodfistow?

czy moze wystarcza np. tylko bloodfisty?

bo twitch nie jest najlepsza zbroja..

poza tym kupie amulet, ktory kradnie mane (najlepiej +2...), silka...

Sivy11
Wiadomość [#10]: 04.12.2005 o 19:46

Konto skasowane

hmm 156 to juz niezle ale przydalo by sie wiecej biggrin.gif ja na 1.10 mialem 128, 40IAS i to bylo malo...
co do twitcha to nie mam pojecia musisz potestowac wiem tylko ze wolalbym inna zbrojke zamiast tej biggrin.gif np. rattlecage dobrze sie spisuje testowalem przed chwila amke jaka opisaliscie i nawet daje rade na hellu samotnie w CS - na pl4 ciagnela wolno ale ciagnela ale wyzej to juz bylo gorzej sad.gif

496kontratakuje
Wiadomość [#11]: 04.12.2005 o 20:26

Konto skasowane

pytanie, czy koncentracja pomaga amazonce?

swoja droga wiekszosc palladynow to debile, bo jak jest dwoch to kazdy uzywa swojej koncentracji
a mogliby uzywac kazdy innej aury

NeVeR
Wiadomość [#12]: 05.12.2005 o 17:49

Konto skasowane

dobry topic ^^
Max dmg bow jaki istnial mial 172 dmg z 198% ed i zostal znaleziony prawdopodobnie w patchu 1.05. Dupy Blue bow 156, Black 151 ale 2+ i 20 ias, no i famous -40 req 161 dmg bow. Mialem go kiedys pare razy. Poza tym sa balisty... Slawna balista Kyro 181 dmg 10 ias 1+ skill -30 req ^^
Na 1.09 dupe -40 req bow byl tak drogi, ze rzadko kto sobie mogl na niego pozwolic, zreszta bardziej oplacaly sie na 1.09 rune 4x-9x dmg 20 ias -20 req i 1+ ama to byl dopiero luk. Na second ladder poznalem goscia co mial legit gothic 161 dmg 10 ias. Co do waszych buildow to szkoda gadac. Gobliny sa bardzo dobre i mysle, ze amka z goblinami moglaby cos zdzialac, ale najgorsze jest to w tym, ze amka musi miec minimum 30 frw :/ Poza tym deaths'y twitch to podstawa kurde ludzie zrozumcie, ze majac kiepski bow nic nie zrobicie, a jedynie maly dmg nadrobicie szybkoscia. Bez tych przedmiotow amka smierdzi noobem. No chyba, ze jest to amka PVM co nie zostalo napisane. A to duza roznica, PVM amka to mozna byle co zalozyc z ml i ll i multi sypac ile sie da. Twitch nie najlepsza zbroja hahaha.gif No nie moge xD Od ni pamietnych czasow Twitch byl jedyna zbroja dla amki, ktora pasowala idealnie do niej: cool look z 244, 10 str/dex, 20 fhr co sie przydaje no i 20 ias bez tego ani rusz. Amka potrzebuje, jak najmniej sily, jak najwiecej dex'a i life. Czasem, dex amka na Ladder mozna bylo zabic, gdy sie mialo przynajmniej gothic'a 20 ias 13x dmg i gobliny. Ale byle BvS jechal ja jak chcial wiec...
Sprobujcie sobie skilla z wybuchowa strzala, badz strzala spalenia. Kolega kiedys, opowiadal o gosciu na public duels, ze zginal od strzaly wybuchowej, jak gral sorc. Niby maly dmg, moze sie wydawac, ale tak samo jest przecie z fb. Nie pamietam juz ile sygnerii ma wybuchowa strzala, ale warto sprobowac, co Wam szkodzi.

Sephroit
Wiadomość [#13]: 05.12.2005 o 22:26

Konto skasowane

To glownie pvm amka, zeby sama mogla walic cs hell przy 2-4 graczach, bez bo; goscinnie rowniez pvp.
Twitch to podstawa dla bowamki. Death gloves i belt rowniez (nie tylko 30 ias, ale no freeze i 15 res all). Luk z 30ias to kurewsko niezbedne minimum. Lepiej i50 ias, ale 110 dmg, nizeli 10 ias 130.Dzis w autobusie policzylem, ze przy luku gothic - 60 req (ta, jak ja lubie (wulg.)ic o nierealnych sytuacjach), przy 160 dmg, moge dac 400 dex, 10-15 na sile idzie, reszta w life. Co na 99lvl daje pod 700 life. Ewentualnie mozna dac wiecej w vit kosztem dex (czyli 370 more less). Koncentracja, jak wiekszosc, jesli niewszystkie, aur paladyna dziala na cala druzyne. Coz, jesli jeden wrzuca koncentracje, drugi moc, trzeci fanatyzm, to amka bedzie miala chyba ze 4-7k dmg, przy ias 70 = .
Never, na sorc fb prosty wg sposob. Swoja robisz na orb + es (50-65% i telekineza 20lvl), zakladasz hotspur i nokozan, mage fisty i shard w rece. Przy fb 5k dostajesz 250 dmg z czego 150 idzie na mane, 100 lif. Przy przeciecientym sor lif 900 i mana 900, przezyjesz duzooo fb smiley.gif. Moja amka bedzie na pvm, pvp goscinnie tylko. Jakby sie uprzec to mozna nawet taka suke ubic thunder storm samym (800-1.4kdmg), czyli stoisz i czekasz az koles zginie, wrrzucasz same itemki + all na siebie btw.

496kontratakuje
Wiadomość [#14]: 06.12.2005 o 00:34

Konto skasowane

15 na sile?
myslalem ze gothic wymaga 95 sily

tak czy siak, chyba skasuje swoja amke (nie chce mi sie levelowac do 42 zeby wyprobowac luk)

i zrobie sobie amazonke na furie blyskawic (twitch, full iratha)

albo amazonke na ten atak dzida

btw zbieram sprzet dla palladyna, ma ktos cos na handel?
kupie tez black bow biggrin.gif moge dac za niego lament ume ^_^

Sephroit
Wiadomość [#15]: 06.12.2005 o 09:24

Konto skasowane

Normalnie wymaga 95 sily, ale pisalem przeciez ze to -60 req. CZYTAJ, potem pisz.
Dla pala mam amu +1/2 na trade, moje acc Sephroit. Napisz to moze pohandlujemy. Ech, kolego ty tez na duped?sad.gif

NeVeR
Wiadomość [#16]: 06.12.2005 o 10:15

Konto skasowane

Nie ma zadnego bowa -60 req oO Jak ty chcesz to zrobic ? -40 req... nie mam pojecia czy na 1.1x mozna taki znalesc. Ale na 1.09 bardzo rzadko mozna bylo znalesc.
Nie potrzebuje sposobu na FB sorc bo nie gram w smierdzace d2. Powiedzialem, ze strzala wybuchowa ma bardzo maly dmg na poczatku, ale jak pamietam to ma 1-2 sygnerie i przy wymaxowaniu ich mozna niezly dmg uzyskac. Do tego wystarczy double bow 20 ias z 2+ ama ml i ll blink death'sy dajemy gobliny badz clegi i przy clegach zakladamy twitcha to i tak bedzie duza szybkosc.

Sephroit
Wiadomość [#17]: 06.12.2005 o 21:21

Konto skasowane

To rzeczywiscie moge sie mylic. Wszystkich wprowadzonych w blad przepraszam, widac wyobraznia mnie poniosla.

hrushas
Wiadomość [#18]: 23.12.2005 o 04:11

Konto skasowane

NeVeR napisał:
dobry topic ^^
Max dmg bow jaki istnial mial 172 dmg z 198% ed i zostal znaleziony prawdopodobnie w patchu 1.05. Dupy Blue bow 156, Black 151 ale 2+ i 20 ias, no i famous -40 req 161 dmg bow. Mialem go kiedys pare razy. Poza tym sa balisty... Slawna balista Kyro 181 dmg 10 ias 1+ skill -30 req ^^
Na 1.09 dupe -40 req bow byl tak drogi, ze rzadko kto sobie mogl na niego pozwolic, zreszta bardziej oplacaly sie na 1.09 rune 4x-9x dmg 20 ias -20 req i 1+ ama to byl dopiero luk. Na second ladder poznalem goscia co mial legit gothic 161 dmg 10 ias. Co do waszych buildow to szkoda gadac. Gobliny sa bardzo dobre i mysle, ze amka z goblinami moglaby cos zdzialac, ale najgorsze jest to w tym, ze amka musi miec minimum 30 frw :/ Poza tym deaths'y twitch to podstawa kurde ludzie zrozumcie, ze majac kiepski bow nic nie zrobicie, a jedynie maly dmg nadrobicie szybkoscia. Bez tych przedmiotow amka smierdzi noobem. No chyba, ze jest to amka PVM co nie zostalo napisane. A to duza roznica, PVM amka to mozna byle co zalozyc z ml i ll i multi sypac ile sie da. Twitch nie najlepsza zbroja hahaha.gif No nie moge xD Od ni pamietnych czasow Twitch byl jedyna zbroja dla amki, ktora pasowala idealnie do niej: cool look z 244, 10 str/dex, 20 fhr co sie przydaje no i 20 ias bez tego ani rusz. Amka potrzebuje, jak najmniej sily, jak najwiecej dex'a i life. Czasem, dex amka na Ladder mozna bylo zabic, gdy sie mialo przynajmniej gothic'a 20 ias 13x dmg i gobliny. Ale byle BvS jechal ja jak chcial wiec...
Sprobujcie sobie skilla z wybuchowa strzala, badz strzala spalenia. Kolega kiedys, opowiadal o gosciu na public duels, ze zginal od strzaly wybuchowej, jak gral sorc. Niby maly dmg, moze sie wydawac, ale tak samo jest przecie z fb. Nie pamietam juz ile sygnerii ma wybuchowa strzala, ale warto sprobowac, co Wam szkodzi.

Tak dla info. Na 1.09 ten Bow -40 req miał 164 dmg, na wyższych patchach go ściachało do 161, ale nie dociekałem dlaczego. Co do ceny tego łuku to był i owszem drogi, ale przed waveduped z roku chyba 2003 nikt go nie chciał kupować, każdy grał standartami 151 i 159. Potem go nie zdupczyli, i cena astronomicznie zrosła. Wesołego halleluja!!

Sivy11
Wiadomość [#19]: 11.01.2006 o 16:07

Konto skasowane

Szacun Never dla Ciebie jesli chodzi o Twitcha - zapomnialem ze ta zbrojka daje kopa amce - nie tylko zreszta jej - wiec RESPECT !!!
Peace Sivy

[Edycja - Sivy11 w 11-01-2006 o 22:07]

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :