Dziś jest: Czwartek, 19 września 2019, godzina 19:39
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc [FAQ] Battlenet a problemy sieciowe

Odpowiedź

Temat: [FAQ] Battlenet a problemy sieciowe

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
segas
Wiadomość [#81]: 22.07.2007 o 21:38

Konto skasowane

a ja mam takie pytanie..
czy jest jakis prograam..
ktory sprawdzi mi wszystkieeeeeeeee porty.(albo jakas pewna ilosc xD)..
i znajdzie taki ktory nie jest zablokowany ??
bo tak pokolei wpisywac.. to.. noo..
jakby takie cos bylo.. to link i instrukcja obslugi z grubsza ;)
bylbym bardzo wdzieczny

Audytor
Wiadomość [#82]: 22.07.2007 o 22:20

Konto skasowane

Nie da sie szukac zamknietych portow, mozna tylko otwarte smiley.gif Robi sie to byle skanerem portow. Sa ich tysiace, sa nawet skanery webowe jak pogooglasz odpowiednio. Najlepszy z nich to oczywiscie NMAP. Napisany pierwotnie na linuksa (oczywiscie konsolowy) ale jest tez wersja na windows. Wymaga biblioteki winpcap.

Jedna uwaga. Jak bedziesz skanowal ze swojego komputera swoj komputer to zobaczysz po prostu czy dany portn np 6112 jest otwarty smiley.gif a na 100% jest jesli gre zalozyles wiec nie musisz tego sprawdzac. Sprawdza sie to z jakiegos zdalnego hosta - czytaj - poza twoim LANem. Moze to byc wlasnie takie skaner z WWW ktory sila rzeczy skanuje cie z zewnetrznego IP. idealna sytuacja to miec gdzies konto shellowe na ktorym jest dotep do nmapa i z tamtad sie skanowac.

gl.

segas
Wiadomość [#83]: 26.07.2007 o 06:59

Konto skasowane

no wlasnie chodzi o to ze nie moge robic gry i chce znalezc port ;-)
nmap..
konto shellowe..
ech... czyli trzeba sobie przypomniec dawne linuxowe czasy jak mniemam... ;-)
bedzie good smiley.gif
nie wiesz moze btw czy jest jakis linuxowy relaese war3 i WoW-a ? bo ta cenega mnie wogole nie satysfakcjonuje ;/

Bart_Illidan
Wiadomość [#84]: 26.07.2007 o 11:43

Konto skasowane

chyba nie ma ;/ ale mi na wine z opcja -opengl w lini komend chodzil calkiem sprawnie

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
Audytor
Wiadomość [#85]: 26.07.2007 o 12:49

Konto skasowane

Uruchomilem zarowno WoW jak i Warcraft3 przez 'wine'. O ile nie pamietam jak ten peirwszy dzialal - to warcraft byl stabilny ale w niektorch przypadkach pieprzyl efekty lub gubil teksturki..

ravek
Wiadomość [#86]: 01.08.2007 o 12:44

Konto skasowane

mam wielki problem, 1,5 miesiąca temu nagle przy łączeniu z bn (europejska bramka, wIII) pokazal mi sie komunikat : "Nie udało sie połączyć z Battle net. Możliwe ze łączysz sie z niewłasciwym serwerem. Jesli uzywasz modemu to przed połączeniem z bn musisz ręcznie połączyć z internetem" cos w tym stylu. Lecz z bramkami azjatyckimi i us moge spokojnie sie połączyć. Zalezy to od portow czy jak? kwestie komputera wykluczam bo robilem formata i nic nie pomaga. prosze o pomoc

Audytor
Wiadomość [#87]: 01.08.2007 o 12:49

Konto skasowane

To nie problem z portami smiley.gif Nawet gdyby byl to bys nie mogl sie polaczyc na inne bramki rowniez... ale nie mieszaj sobie w glowie.
Najprawdopodobniej to wina twojego providera. Zadzwon do niego, powiedz ze nie mozesz wejsc na europejski battlenet, jak cie spyta o adres serwera to powiedz europe.battle.net.

ravek
Wiadomość [#88]: 01.08.2007 o 13:02

Konto skasowane

ok, to juz to robie :P jak cos sie zmieni to dam edita, z gory thx

slawex
Wiadomość [#89]: 02.08.2007 o 20:03

Konto skasowane

witam
mam taki problem gdy dołączę do jakiejś gry to mnie kicka po 1min z bn i wogle tracę połącznie z netem ale gdy natychmiastowo wyłączę i włączę karte sieciową to mam połączenie czasem mi sie tak dzieje przez kilka godzin i potem jest ok jednak zastanawiające jest to że jak siedzę na youtube lub na gg i gdy jestem na kanale na w3 to nigdy nie tracę tego połączenia wiecie może w czym jest problem i jak można go rozwiązać ? dodam że cały czas było dobrze i dopiero ostatnio bywa tak albo rano albo wieczorem
pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc

Holy.Death
Wiadomość [#90]: 21.09.2007 o 21:16

Konto skasowane

ad a) Jesli mamy dobre stosunki z administratorem nalezy poprosic o przekierowanie jakiegos portu na nas (najlepiej 6112, jesli da inny teba ustawic ten port potem w ustawieniach gry). W taKiej sytuacji jesli stworzymy server nadal bedzie on serverem lokalnym ale wszystko co bedzie szlo na nasz PUBLICZNY IP z ktorego defakto widzi nas internet bedzie LANem przez ten port szlo prosto do nas i wszystko bedzie dzialac !

W porządku. Sprawa wygląda tak, że łącze jest udostępniane z mojego komputera do laptopa brata kablem skrosowanym. Bez żadnego routera. Jest to zrobione windowsowym wizardem. Posiadam uprawnienia administratora, ale problem tkwi w tym, że nie wiem jak przekierować port. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób mógłbym to zrobić?

fan_WarCrafta_III
Wiadomość [#91]: 14.10.2007 o 09:22

Konto skasowane

U mnie Battel Net nie lazi i nie wiem dla czego jak skonczy pobieranie uaktualenia pojawia sie takie okienko "oczekiwanie na zamkniecie gry..."
i pozniej pisze ze:
1) przeloncz okna alt+tab wlacz gre i nacisnij sprobuj ponownie
2) albo uruchom komputer ponownie i wlacz gre
Jezeli zaden ze sposobuw nie dziala skontaktuj sie z obslugo techniczna gry.

W 1 pkt nie wiem o co lazi a w drugim urochomilem ponownie kompa i gdy wlaczylem gre jeszcze raz pobieralo uaktualenie
Jezeli ktos wie co zrobic to pls napiszcie 1zhelp.gif 1zhelp.gif 1zhelp.gif

ShadowDragon
Wiadomość [#92]: 14.10.2007 o 09:32

Konto skasowane

Pobierz oktualizacje ręcznie.potluczony.gif smash.gif

x_pawel83
Wiadomość [#93]: 15.10.2007 o 22:36

Konto skasowane

Witam , prosze o pomoc , czytamy wszystkie fora i i jestesmy w d...
Posiadam DSL (1 ip zew.), stoi roter linksys BEFW11S4, ja sam moge bez problemu zakladac gry na bn w stara, i wszystko dziala ok,

problem pojawia sie gdy chce zagrac razem w tej samej grze z kolega, ktory wpoldzieli mojego dsl, w grach 2v2 po dolaczeniu 2 osob z bn gra sie odpala ale poczakowa laguje i pozniej jest drop,

jak gramy sami z kolega z sieci ale prze gre zalozona na bn tez wszystko jest oko

prosze o wmiare szczegolowa pomoc w rozwiazaniu mojego problemu poniewaz jak chyba wyglada jest lewy w tych sprawach,

Za wszystkie checi dziekuje.

kondes
Wiadomość [#94]: 26.11.2007 o 16:41

Konto skasowane

Dzień dobry wszystkim!
Mam pytanie co jest nie tak ? czy jestesmy w hamachi czy w normalnej sieci nie widzimy swoich gier co jest nie tak ? prosze o pomoc z góry dziekuję =]

Bartek793
Wiadomość [#95]: 26.12.2007 o 21:10

Konto skasowane

Mam problem. Wyłączam Firewala i tworze własną grę, po paru sekundach wyskakuje mi błąd z svchost.exe.mdmp i wszystkich, którzy byli na mojej grze wywala z gry (mam neo 1,3) i pół roku temu mogłęm zakładać gry. Mialem neo 640 i zaznaczam ze gra jest orginalana

blant
Wiadomość [#96]: 31.12.2007 o 13:07

Konto skasowane

kondes napisał
Dzień dobry wszystkim!
Mam pytanie co jest nie tak ? czy jestesmy w hamachi czy w normalnej sieci nie widzimy swoich gier co jest nie tak ? prosze o pomoc z góry dziekuję =]

Takie pytania to zadawaj na hamahi.pl albo cos w tym stylu...ale łaskawie Ci pomogę diablotin.gif
-zainstaluj starą wersje hamachi tj jak masz naprzykład 1.0.2.5 to zainstaluj 1.0.1.0 ( nie aktualizuj potem)
-alt ctrl del , procesy , hamachi > ustaw priorytet > powyżej normalnego
-panel sterowania > połączenia sieciowe > w pasku na gorze masz taką zakladke "zaawansowane" (wejdz w nia) > ustawienia zaawansowane > przesuń połączenie hamachi na samą gorę (podejrzewam że miałes drugą od góry)

najlepszy jest sposob pierwszy , jak on sie nie uda to zrob na raz te 2 ostatnie... jak Ci sie nie uda to hamachi.pl Cylon_anim.gif

Jedr200
Wiadomość [#97]: 14.01.2008 o 20:58

Konto skasowane

Mój problem jest nastepujacy , dotyczy hostwania !!! Zrobilem tzw wyjatek dla zapory windowca port 6112 na UTP, TCP. Posiadam niestety rowniez route asmax model AR-804gu!!!!I wszystko co na nim robie czyli proby odblokowania portu 6112 sa nieudane. Jak by ktos mogl podac link do instrukcji albo w jaiis sposob mi pomogl bylbym bardzo wdzieczny. Naprawde mi na tym zalezy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wielkie dzieki z gory

Jesli chcesz pomoc wejdz tu --> http://www.youtube.com/watc(...)nel_page

"Under The Bridge"
"Give It Away"
"Power Of The Equality"

PT Boat on the way of Havanna
I used to be a little guy pickin the bannana
Now I'm a guide for the CIA
Hooray for the USA

BabY BabY Make me LoCo
BabY BabY Make me MaMb00

YeaH
Azuriel
Wiadomość [#98]: 26.01.2008 o 12:23

Konto skasowane

raczej jezeli jest po za obsługiwanym zasięgiem to może być problem ale spróbuj może w wpisie w rejestrze zmienić ten port?
HKEY_CURRENT_USER\Software\Blizzard Entertainment\Warcraft III\Gameplay - tutaj jest ustawienie dot. portu
niestety nie mam tego jak przetestowac wiec nie wiem czy to działa, ba jestem nawet za opcją że NIE działa, ale spróbowac zawsze można tongue.gif
tylko nie wchodz do opcji po tej zmianie!

Opisz mi to Illidan dokładnie bo ja mam taki osprzęt i hostować nie mogę:
Windows XP SE 2
Avira Antivir PersonalEdition Classic
Odblokowane Porty w zaporze systemu od 6112 do 6119 (6112-6113 TCP i UDP a reszta tylko TCP)
Radiówke (Admin ma router u siebie i to on przydziela IP i takie tam.)
Port w WC3 6112

Mógłbyś mi pomóc w pomocy zdalnej czy jakoś inaczej?

"Ludzie którzy mają wersje gry inna niż najnowsza i obowiązująca na b.necie - nie pisać na gg..."
Even in death, I serve. -|- I'm back again, and again. -|- Our faith is our shield -|- The order of Malius has sent us to aid you -|-
For the greater good -|- Whatever the greater good demands -|- You can't kill what you can't see -|-
Chaos is the only true answer -|- Do you hear the voices too? -|- For Chaos! -|- Do not theaten with me, worm -|-
New corp sir! -|- For the Imperial! -|- Basilisk artillery ready -|- There are too many! We can't hold 'em! -|-
Kill the Mutant, Burn the Heretic, Pure the Unclean

Moje poradniki:
Kopiowanie zaklęć z innych map
Porady dla początkujących i zaawansowanych
Elizabet
Wiadomość [#99]: 07.02.2008 o 13:16

Konto skasowane

J mam problem że żaden serwer ani europejski ani amerykański nie chce się włączyćcrying.gif

Langus
Wiadomość [#100]: 11.02.2008 o 10:44

Konto skasowane

Dla wszystkich, którzy mają problemy z hostowaniem przez router. Proponuje ten link: http://www.portforward.com/default.htm, jest opisane odblokowywanie portów dla routerów. Dzięki tej stronie mogę hostowaćbiggrin.gif

REKLAMA
Strona 5 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :