Dziś jest: Piątek, 6 grudnia 2019, godzina 15:20
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc [FAQ] Battlenet a problemy sieciowe

Odpowiedź

Temat: [FAQ] Battlenet a problemy sieciowe

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Ptosio
Wiadomość [#21]: 10.08.2006 o 13:18

Konto skasowane

Sprawa wygląda tak:
Dawno temu(jakiś rok) na swoim starym kompie(Windows Me) nie miałem żadnych problemów z logowaniem się na battle.net(Warcraft III TFT)
Teraz mam nowego kompa(Windows XP) i zapragnąłem powrotu do starego dobrego Warcrafta. Zainstalowałem War+TFT(ściągając jednocześnie 1.20e z FileFronta żeby nie tracić czasu) bez problemu(prawie-płytka troche zarysowana i trwało to dobre pół godziny, ale błędy żadne się nei pojawiły i gra działa). Problem pojawił się, gdy póbowałem podłączyć się do b.netu. Wyświetla mi się tekst o niewłaściwym serwerze lub konieczności ręcznego podłączenia się do internetu. Serwery wypróbowałem wszystkie, internet mi jak widać działa. Administrator(mam internet z kablówki) na 99% mi żadnych portów nie pozamykał. Gdzie leży problem?

slk265
Wiadomość [#22]: 18.09.2006 o 20:13

Konto skasowane

Niewiem :P jak aktualizacje automatycznie pobrales to powinn o byc dobrze a jak z internetu to blod morze byc .... 1- albo problem z firewallem 2 morze niemasz internetu biggrin.gif 3 OO rzadk osie zdarza ale ja mam nieraz ten problem sprubuj tak zrobic! sprubuj poloczyc sie z bramk oazeroth jak to mozliwe zaloz tam konto niedawaj imeila tylko byle jake zrob a potem wyjc i sprubuj sie poloczyc z northtrend biggthumpup.gif beerchug.gif

//na litość... "spróbuj"!

[Edycja - Shunt w 18-09-2006 o 20:17]

Bart_Illidan
Wiadomość [#23]: 18.09.2006 o 20:45

Konto skasowane

slk pisałes tego posta w stanie nietrzeźwym? morze to jest szerokie i głębokie ;p
moim zdaniem poprostu cos sie wlai w polaczeniu miedzy toba a bnetem duzo o tym jest napisane w jednym z tematow na pierwszej stronie tablicy pomoc taki co ma tam klika stron

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
ArKaTeL
Wiadomość [#24]: 20.10.2006 o 12:59

Konto skasowane

blueberry1000kg napisał:
Ja bym to ujął tak:

NIE MOŻECIE ZAKŁADAĆ GIER NA BATTLE.NET? NACIŚNIJCIE LINK PONIŻEJ I DOWIEDZCIE SIĘ JAK ZROBIĆ ŻEBY MOŻNABYŁO:

http://replays.pl/?t=articles&id=firewall

Ech, może zadziała, może nie. Trzymajmy kciuki.

Swoją drogą powinno się dodać taki punkt w regulaminie.

-Jak nie możesz zakładać gier na battle.net i chcesz zadać pytanie jak temu podołać, robisz to na własne ryzyko-

Jeszcze zmienić by mu trzebabyło avatar na taki z napisem LEŃ

Ja mam neostrade i nie kapuję tego bo to do połączenia lokalnego, mógłby mi ktoś powiedzieć jak z neostradaconfused.gifCzy może trzeba tak sjkonfigurować zapore systemu windows żeby wyjątkiem był warcraft i dodatekconfused.gifA może mam zmienić ustawioenia w zaporze na warcraft na wyjatekconfused.gif

[Edycja - ArKaTeL w 20-10-2006 o 14:53]

Alukard
Wiadomość [#25]: 21.10.2006 o 17:20

Konto skasowane

Nie moge wejść wogóle na battelnet. Mam orginalna gre Warcraft Frozen Throne. Pojawia sie informacja możliwe że łaczysz sie z niewłaściwym serwerem, albo że musze właczyć najpierw neta jeśli mam połaczenie przez modem, ale ja mam przez kablówke. Pomocy ja dostaje szału >:-(

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#26]: 21.10.2006 o 21:49

Konto skasowane

Alukard napisał:
Nie moge wejść wogóle na battelnet. Mam orginalna gre Warcraft Frozen Throne. Pojawia sie informacja możliwe że łaczysz sie z niewłaściwym serwerem, albo że musze właczyć najpierw neta jeśli mam połaczenie przez modem, ale ja mam przez kablówke. Pomocy ja dostaje szału >:-(

ZOMG! Ile to już razy ktos tworzyl nowy thread bo mu sie nie laczylo, a wystarczy uzyc magicznego przycisku widniejacego u góry... SZUKAJ!

Alukard
Wiadomość [#27]: 22.10.2006 o 09:55

Konto skasowane

Ale mógł bys mi stary pomoc, a nie sie ze mnie nabijasz. Szukam cały czas sposobu by to wkońcu sie zainicjowało. Sprawdziłem firewalla, sciągnełem patch i teraz mam 1.20e wersje i nadal nic. Na serio pomocy ja juz mam dość ogladanie cały czas tej informacji:"Możliwe że łaczysz sie z niewłaściwym serwerem. Jeśli uzywasz modemu, to przed połączeniem z Battel. net musisz recznie połaczyc sie z Internetem" Pomocy na serio ja chce sobie pograć i to mnie dobija jak cholera. crying.gif

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#28]: 22.10.2006 o 10:57

Konto skasowane

Zapomniałeś dopisać, że lubisz pożegniania.

Skasuj tego posta albo dostaniesz bana :C

Shunt
Wiadomość [#29]: 22.10.2006 o 11:31

Konto skasowane

Żebyś wiedział za co - poczytaj regulamin, zero gadania o crackach, piratach itp.
Chcesz pograć w W3? Kup oryginał - szczególnie, że teraz jest okropnie tani...
Na piracie nie pograsz na BN.

Alukard, http://forum.battlenet(...)ID=19982 nie widać? Naprawdę? A to kilka tematów w dół...

Djsampel
Wiadomość [#30]: 22.10.2006 o 11:41

Konto skasowane

mam pytanie jak kupie orginał czy może mi wyskoczyc ten sam bład z wersja ?? bo kupie go i mi nie bedzie działał ;/ to ja dziekuje za takie cos !! to jest bład o to ze mam taka wwrsje czy cos z netem firerwolem itd??

na to mozecie odpisac bo pojade i kupie sobie orginał ale myślałem ze z torenta wezme i wyprubuje czy wszystko działa i dopiero kupie bo kupie i mi nie bedzie hulac i starce kase ;/

Doomforge
Wiadomość [#31]: 22.10.2006 o 11:54

Konto skasowane

nie, nie wyskoczy Ci żaden błąd z wersją w oryginalnej grze.

Alukard
Wiadomość [#32]: 22.10.2006 o 20:12

Konto skasowane

Shunt dzieki tylko ty sie normalnie zaitersowałeś dzieki za ten temat. Połaczyłem sie z już BattelNet, znam już przyczyne problemu. Mam internet przez kablówke w kumple z podwórka też wchodzą na battelnet wtedy ja musze poczekać aż sie zwolni miejsce. jeszcze raz dzieki Shunt!

Shunt
Wiadomość [#33]: 22.10.2006 o 21:37

Konto skasowane

Wiesz co, dziwny jesteś :/
Po pierwsze - EDYTUJ POSTY! Napisał 3 pod rząd, a wystarczyło jednego i zeedytować...
Po drugie - jak to jest, piszesz najpierw jedno, za chwilę coś innego i obrażasz w zasadzie całe forum, potem dziękujesz za pomoc? "Osochozi?" Czyżbyś za każdym przeczytaniem poprzednich postów wyciągał inne wnioski? :/ Bo to naprawdę bez sensu wygląda...
Po trzecie - ortografia, błagam... Nawet jak nas chciałeś obrazić, to ci nie wyszło, bo "m" zapomniałeś :/
No i radzę nie wyjeżdżać więcej z tekstami w stylu bezmózgich "jeti" (whatever it means), bo za obrażanie użytkowników (szczególnie bezpodstawne) są bany...

ArKaTeL
Wiadomość [#34]: 23.10.2006 o 14:37

Konto skasowane

Hmm, nie wiem co z tym avastem ja posiadam program antywirusowy AntiVir Personal Edition Classic, i gdy wyłącze zapore windows to będzie jakaś ochrona przed wirusamiconfused.gifI powiedzcie jak dodać gdy mam neostradę na modem internet do listy wyjątków Bnet żebym mógł zakładać gryconfused.gif

Bart_Illidan
Wiadomość [#35]: 23.10.2006 o 14:49

Konto skasowane

jak dodac internet do listy wyjątkow bnetu? nie mam pojecia O_o
o kurde stary ty czytasz czasem co ty napisales? bo dla mnie to jest tak nielogiczne ze szok o_O
i w ogole pytania zadajesz z kosmosu, mam antywirusa, czy jak wylacze zapore windows to bede mial ochrone przed wirusami, a czy jak masz diablo i w3, to jak usuniesz diablo bedziesz mogl grac w w3?
a jak dodac port do wyjątkow? proste, naucz sie czytac w TYM SAMYM TEMACIE CO NAPISALES TEGO POSTA JEST LINK DO STRONY GDZIE TO JEST OPISANE!!! jezu skad sie takie przygłupy biora :/

ArKaTeL
Wiadomość [#36]: 23.10.2006 o 15:09

Konto skasowane

Nie zrozumiałeś, dodać BNet do listy wyjątków zapory systemu windows, i czy wtedy gdy wyłączez zaporę a będe miał włączonego antywirusa będzie mnie nadal chronić przed wirusami, a na tej stronce jest o sieci lokalnej a nie o neostradzie, ponieważ w neostradzie i naczej to wygląda.

Bart_Illidan
Wiadomość [#37]: 23.10.2006 o 15:26

Konto skasowane

jezu tobie naprawde jak debilowi trzeba wszystko dokladnie tlumaczyc... napisze duzymi literami i tak, to jest KRZYK rozpaczy...
http://replays.pl/?t=articles&id=firewall KLIKASZ TEN LINK I TAM MASZ PUNKT 1 FIREWALL I TAM JEST NAPISANE JAK DODAC PORT 6112 DO WYJĄTKOW FIREWALLA W WINDOWS XP NAWET Z OBRAZKAMI O_o

ArKaTeL
Wiadomość [#38]: 23.10.2006 o 15:30

Konto skasowane

Thx, ale sam wolę tego nie robić bo jeszcze mam nakrzyczy że coś się stało, i będe znowu bulił 50 zł za informatyka.(ty nawet nie wiesz że dopiero po miesiącu mam 60 zł)

//łojoj, przestraszne, tylko 60 zł, biedaczku... Większość ludzi może nawet nie ma tyle na pół roku...

[Edycja - Shunt w 23-10-2006 o 19:29]

OzzyXXIV
Wiadomość [#39]: 21.11.2006 o 18:29

Konto skasowane

Przedstawię wam moją historię...
jakieś kilka mies. temu kupiłem sobie gre "Warcraft III reign of chaos" z dodatkiem" the Frozen Throne".
Pierwsze co zrobiłem to zalogowałem się battle net w celu zagrania na necie z kumplami.
Jednak okazało się że nie mogę zakładać gier, a co gorsza nie mogę nawet dołączać do gier już istniejących.
Jeśli chodzi o sprawy sieciowe to jestem kompletnie zielony, więc próbowałem znaleźć pomoc na jakimś forum.
Znalazłem bardzo przydatny link...

http://replays.pl/?t=articles&id=firewall

Zrobiłem dokładnie to samo co "było polecone". Okazało się, że mogę zakładać gtry i dołączać do Gier smiley.gif
Byłem bardzo szczęśliwy biggrin.gif

jednak radość moja nie trwała długo
po 2 mies. brat se kupił lepszego kompa i założył jakieś dziwne urzadzenie... ( nie jestem pewny ale chyba chodzi o rotera )
pisze na nim" speed touch". na instrukcji pisze że jest to przełącznik sieciowy 5 portowy "5-port 100/Mbps N-Way Switch".

I sobie właczam warcrafta i mogę dołączać do gier lecz inni nie mogą dołączać do moich...
"wszechwiedzący" kumpel mi mówił , że mi admin porty zablokował. Za bardzo nie wiedziałem kto jest moim adminem... więc zadzwoniłem do gościa który
mi zakładał internet. Opierniczyłem go że mi zablokował porty, poczym opisałem swój problem.
Odpowiedział mi że żadnych portów nie blokuje bo nie ma w tym interesu, i że mam problem z firewallem...
wyłączam zapore i wszystkie antywirusy i dalej to samo. Tutaj znalazłem że może "ten router" ma jakąś zapore... nie mam pojęcia jak ja zdjąć.
ani jak rozkręcić "ten roter". już 2 mies w tym siedzę i już nie mam nerwów. To że się nic na rzeczy nie znam to wiem.

Co mam robić??

Uprzejmie proszę o waszą pomoc ;(

Audytor
Wiadomość [#40]: 22.11.2006 o 09:59

Konto skasowane

Przyczyta twoich klopotow jest router smiley.gif
Dotychczasz miales bezposrednie polaczenie z netem + zewnetrzne IP. Dla wszystkich byles powiedzmy.. 82.103.12.99. Gdy podlaczasz router bezposrednio do internetu to on jest 82.103.12.99.
Rozdziela on jedno polaczenie miedzy ciebie a brata. To raczej logiczne ze oboje nie mozecie miec jednego zewnetrznego adresu IP. Wyobraz sobie sytuacji w ktorej oboje zakladacie gre na BN
a port 6112 jest tylko jeden... i co skad rotuer mial by wiedziec do ktorego z was slac pakiety?
Wiec router przydziela wam lokalne (nieroutowalne, prywatne) adresy sieciowe, cos ala 192.168.x.x lub 10.x.x.x (start->uruchom->cmd [enter] wpisz ipconfig /all to zobaczysz swoj lokalny IP)
Napisalem o tym dokladnie na poczatku tematu ale widocznie nie przeczytales. W kazdym razie aby ci dzialalo musisz znac swoj PRYWATNY ip, wejsc w ustawienia routera i przekierowac port
6112 na swojego blaszaka.

REKLAMA
Strona 2 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :