Dziś jest: Poniedziałek, 24 września 2018, godzina 19:52
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Paladyn Oficjalny topic każdego Paladyna.

Odpowiedź

Temat: Oficjalny topic każdego Paladyna.

Pierwsza     <<   <   ... | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 |   >   >>     Ostatnia
helson
Wiadomość [#1981]: 25.06.2011 o 12:58

Konto skasowane

pala tank

dk blood

Piszac HW masz na mysli Hammer of Wrath czy Holy Wrath ?

[Edycja helson - 25.06.2011 o 13:13]

General86
Wiadomość [#1982]: 26.06.2011 o 12:31

Konto skasowane

Holy Wrath

Zmień glyphy i trochę talenty bardziej pod patcha 4.2 (lada chwila wejdzie na serwery)

Build

W swoich itemach nie powinieneś mieć problemów z utrzymaniem aggro

Human Paladin
Alzat
Wiadomość [#1983]: 27.06.2011 o 09:11

Konto skasowane

jesli w instancji hc masz 3 dps i kazdy z nich bije inny target nie masz szans na utrzymanie agro na kazdym mobie...
Po to sa marki zeby z nich korzystac, przed pullem zmarkuj to co w cc to co prio do bicia i problem rozwiazany. Jesli dps bedzie bil moba nie zamarkowanego i go przeagruje to juz jego wina.

Swoja droga prot pala potrafi trzymac porzadne agro na multitargetach, poprostu co 2 - 3 uderzenia zmieniaj target na inny, na pewno pomoze

Alzatka - Retribution Paladin - Burning Legion EU
Sithalzat - Assassination Rogue - Burning Legion EU

Arena -Albionu
helson
Wiadomość [#1984]: 28.06.2011 o 11:42

Konto skasowane

I to jest chyba sedno problemu. Ja niestety nie raiduje, na insty chodze tylko poprzez LFG wiec z pugami roznie bywa ale czesto gesto kazdy bije jak mu sie podoba a ja latam jak głupek łapiąc moby. Co do buildu i glyphów to nie jets to moje dzieło, zarówno w palu jak i w dk zawsze sie wzoruje na graczach z najlepszych gildii. Po prostu nie znam sie zbyt dobrze by samemu układac build i dobierac glyphy. A niestety prosba o podanie buildu tutaj prawie zawsze konczy sie odeslaniem do googli, EJ albo mmo.

General86
Wiadomość [#1985]: 03.07.2011 o 11:50

Konto skasowane

helson napisał
I to jest chyba sedno problemu. Ja niestety nie raiduje, na insty chodze tylko poprzez LFG wiec z pugami roznie bywa ale czesto gesto kazdy bije jak mu sie podoba a ja latam jak głupek łapiąc moby. Co do buildu i glyphów to nie jets to moje dzieło, zarówno w palu jak i w dk zawsze sie wzoruje na graczach z najlepszych gildii. Po prostu nie znam sie zbyt dobrze by samemu układac build i dobierac glyphy. A niestety prosba o podanie buildu tutaj prawie zawsze konczy sie odeslaniem do googli, EJ albo mmo.

I to jest z najczęstszy błąd , wzorowanie się na najlepszych graczach. Oni mają najlepszy gear z którym mogą sobie pozwolić na różne rzeczy jak np pójść w full mastery. To samo tyczy się talentów , są one ułożone pod konkretne raidy na poziomie Heroic i dostosowane do ich własnej taktyki. Trzeba samemu pokombinować

Human Paladin
Macios
Wiadomość [#1986]: 10.07.2011 o 21:32

Konto skasowane

I jak według was Paladyn wychodzi na tle innych ? Bo dla mnie jest elegancko dobrze zrobili ze w retri 10sec cd na wog. Inne klasy narzekają na rogala,ale dla mnie jest łatwy do pokonania tylko trzeba wiedzieć co i jak smiley.gif

Nekkro
Wiadomość [#1987]: 11.07.2011 o 07:44

Konto skasowane

Zalezy z jakiej strony spojrzec. Najlepiej wychodzi na tle morza albo gór.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
luney
Wiadomość [#1988]: 29.07.2011 o 10:48

Konto skasowane

Po pierwsze, żadnego holy wratha. On bije za nic, bo ma capa, który dzieli na ilość targetów. Zawsze zada w sumie tyle samo dmgu, który rozkładany jest na targety po równo. HW najlepiej używać jak masz już rozprowadzoną dotę z seala na all targety, bo wtedy HW ją refreshuje.

Aby utrzymać bez problemu aggro na dużym packu (nawet jeśli dpsi biją inne targety) pamiętaj o utrzymywaniu Inkwizycji i waleniu Hammerów najlepiej każdego na inny target (dzięki czemu rozprowadzisz dotę z seala).

Czyli jak wchodzisz w packa to:

* Divine Plea,
* Inkwizycja,
* Hammer of Righ.,
* Avenger's Shield,
* Hammer of Righ.,
* jakiś filler, np. Judgement lub AS jeśli procnął,
* Hammer of Righ.

itd.

Jak widzisz, że schodzi Ci inkwizycja to walisz ją z 3 HP. Nie marnuj 3HP od razu jak tylko ci wejdzie. Przy packu nie ma to znaczenia, lepiej poczekać na inkwizycję.

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
General86
Wiadomość [#1989]: 29.07.2011 o 11:17

Konto skasowane

Przy obecnych itemach nie jest problemem utrzymanie aggro nawet bez inq

Human Paladin
luney
Wiadomość [#1990]: 29.07.2011 o 13:13

Konto skasowane

to ciekawe. Może, że mówimy o dpserach, którzy nie przekraczają 10k.

baka14
Wiadomość [#1991]: 29.07.2011 o 13:48

Konto skasowane

General86 ma racje. Absolutnie nie ma potrzeby używania Inqusition, również przy tankowaniu AoE. Ja bez hit i expertise capa bez problemu trzymam aggro na grupie, niezależnie od tego jak ubrani są ludzie, i czy robią 10k czy 100k DPSu...

luney
Wiadomość [#1992]: 29.07.2011 o 13:55

Konto skasowane

Spoko, po co zwiększyć sobie dmg z aoe HoRa o 30%... Nie wiem w takim razie na co wy zużywacie 3HP przy tankowaniu AoE, ale jeśli nie jest to inkwizycja, to pozostaje mi tylko pogratulować.

Poza tym, zapraszam na Zul'Aman bez huntera i rogala ale z ogarniającymi 2 arms warkami i, np. shadow priestem. Zobaczymy czy Inkwizycja nie będzie potrzebna ;).

baka14
Wiadomość [#1993]: 29.07.2011 o 14:19

Konto skasowane

To pokaż mi w tym Zul Aman miejsca, w których moby wymagają typowego tankowania AoE. Koty przed Halazzi'm i ... ? I tyle. W całej reszcie przypadków, jeżeli jak wspomniałeś mamy do czynienia z ogarniającymi warkami, deklami czy kimkolwiek innym, to ten ktoś będzie bił targety zgodnie z kolejnością markowania, a nie naparzał co popadnie w najbliższych 30y.

Nie mówię poza tym że Inquisition jest bezużyteczne, tylko że używanie jego w znaczniej większości przypadków nie jest konieczne, szczególnie jeżeli większe korzyści uzyskamy budując threat na głównym targecie niż powiększając na innych, których w danej chwili nikt bezpośrednio nie bije.

luney
Wiadomość [#1994]: 29.07.2011 o 14:38

Konto skasowane

aaa bo ty wszystko markujesz. no tak. Nie mam więcej pytań.

Anyway, polecam markować targety przy 2 arms warkach. Na pewno będą się "słuchali" robiąc aoe tak, aby biło tylko czaszkę ;). Albo, albo... Demo lock! O! To jest nawet fajniejszy przykład xD!

Seriously, jeśli tankowałeś tylko w sytuacjach, w których każdy bił wybrany mark, to nie widziałeś czym jest prawdziwy dps.

[Edycja luney - 29.07.2011 o 14:44]

baka14
Wiadomość [#1995]: 29.07.2011 o 14:49

Konto skasowane

A co to ma w ogóle do rzeczy? Nie rozumiem dlaczego nie możesz po prostu przyjąć że ktoś ma inne zdanie na jakiś temat od Ciebie, wypowiedziałeś się na temat tankowania AoE i ja się wypowiedziałem na ten temat. Po co więc bez sensowne dyskusje o sensie markowania mobów w Zul'Aman? Oczywiście że nie markuje wszystkich celów, ale to chyba jasne że jak jeden Flame Caster jest wrzucony przykładowo w CC, to grupa zabija najpierw pozostałych casterów, a na końcu bierze się np. za Juggernautów. Tak samo nie wiele czasu wymaga wypowiedzenie na TS od którego moba zaczynamy w przypadku grup trashy w FL, a które wrzucić w CC.

Zresztą ja się nie znam na taki 'pro' taktykach szybkiego zjeżdżania grup trashy, ale jeszcze nie słyszałem żeby oznaką ogarniętej grupy było to, że każdy bije inny cel o.O

luney
Wiadomość [#1996]: 29.07.2011 o 15:14

Konto skasowane

Cóż, mamy inne pojęcia ogarniętych grup.

Dla mnie ogarnięta grupa to taka, w której tank kontroluje threat na każdym mobie, aby dpserzy mogli robić najwyższy możliwy dps, dzięki czemu skończymy instancję najszybciej jak jest to możliwe.

Ja odpowiadałem tylko na pytanie osoby, która twierdziła, że robi mały threat na packach. Sądzę, że lepiej od razu stawiać sobie wyższe cele niż potem w zajebistym gearze ograniczać się do dalszego markowania/robienia CC/ględzenia na Ts o tym co trzeba bić. Sorry, ale jeśli ktoś się pyta o to, jak robić threat, to odpowiedź nie powinna brzmieć "markuj targety i zwalaj winę na dps jak coś przeagruje" ale "staraj się robić jak najwyższy threat na każdym mobie, a oto jak to robić: ...". Ciągle leczą mnie wypowiedzi tanków, że przeagrowanie to wina dpsa. Nie, to jest wina słabego tanka. Każdy tank w grze atm może utrzymać każdy pack bez większego problemu (no może, że ma się w party 2 armsów i demo locka xD) bez żadnego markowania czy robienia CC, jedynie trzeba wiedzieć JAK to robić i jak już to robimy to robić to POPRAWNIE. Więc ględzenie, że Inkwizycja NIE jest wymagana, bo można zrobić CC/markować moby to jakaś bzdura. Co ma piernik do wiatraka?

Używanie Inkwizycji i HoRa na każdy cel (tab is hard) to nie są jakieś ciężkie rzeczy do ogarnięcia, a dają lepszy efekt niż jakieś markowanie czy robienie threatu na 1 celu (paladyn jest jednym z najlepszych aoe tanków, więc ograniczanie się do 1 celu uważam za śmieszne). Nie mówię już nawet o dpsie. Na wspomnianych packach kotków w Zul'Aman wyciągałem w protcie ~25k dpsu (co prawda z AW, ale ciiii.. ;)).

[Edycja luney - 29.07.2011 o 15:18]

baka14
Wiadomość [#1997]: 29.07.2011 o 21:37

Konto skasowane

Powiedzmy że rozumiem Twój punkt widzenia, pytanie tylko czy warto rezygnować z SoR'a na rzecz Inqusition. W Procie trwa ono przy trzech ładunkach HP 12 sekund, tak więc nie ma szans na nabicie w tym czasie więcej niż w sumie 6 ładunków, tak aby odpalić SoR w między czasie (jeżeli żadnej hit nie miss'nie to standardowo jeżeli podczas trwania Inq. użyjesz SoR'a, to gdy Inqusition się skończy będziesz miał jeszcze około sekundy czasu do wbicia pierwszego ładunku HP). Tak więc przypuśćmy że mamy do czynienia z grupą 3 mobów (teoretycznie jest to pełnoprawne tankowanie AoE) i podczas gdy Ty budujesz aggro na wszystkich trzech, nie używając w ogóle SoR'a, to właśnie przykładowo mage arcane bije tego, który powinien zejść najszybciej, robiąc na nim chwilowy DPS przekraczający 35k i generuje przy tym potężny threa't single-target. Uważasz że w takiej sytuacji na pewno nie zostaniesz przeagrrowany?

Zwróć uwagę, że częściej można się spotkać z dużym threatem single target, niż z szalejącym warriorem arms odpalającym wszystkie CD na jeden pack mobów. Tak jak wspomniałem, nie twierdze że Inqusition jest nie przydatne, ale że na pewno nie opłaca się go używać na KAŻDEJ grupie mobków. Zgodzę się, jeżeli masz na sobie typową składającą się z 10 mobów o stosunkowo małej ilości HP, to jak najbardziej warto sobie wrzucić Inqu. z tej prostej przyczyny, że nie masz i tak nic innego, na co mógłbyś zużyć HP.

General86
Wiadomość [#1998]: 29.07.2011 o 23:18

Konto skasowane

luney napisał
aaa bo ty wszystko markujesz. no tak. Nie mam więcej pytań.

Anyway, polecam markować targety przy 2 arms warkach. Na pewno będą się "słuchali" robiąc aoe tak, aby biło tylko czaszkę ;). Albo, albo... Demo lock! O! To jest nawet fajniejszy przykład xD!

Seriously, jeśli tankowałeś tylko w sytuacjach, w których każdy bił wybrany mark, to nie widziałeś czym jest prawdziwy dps.

[Edycja luney - 29.07.2011 o 14:44]

Co złego jest w markowaniu ? Bijąc markowane moby wszystko idzie szybko i sprawnie , bez zbędnych problemów.

A co do inq trwa ono w procie jednak trochę za krótko , przy nie dużej liczbie mobów wole uderzać w te zmarkowane moby z SoR (powoduje ogromne aggro przy cricie). A wracając do marków ileż to roboty pobrać jakiś skromy addon z markami na wierzchu , z takim addonem markowanie trwa góra kilka sekund.

[Edycja General86 - 29.07.2011 o 23:29]

Human Paladin
luney
Wiadomość [#1999]: 29.07.2011 o 23:55

Konto skasowane

Myślę, że bicie aoe jest szybsze niż markowanie. Nawet nie myślę. Tak jest na pewno.

Inkwizycja trwa w procie nawet dłużej niż trzeba (robi się 4x HoR nim odświeży się Inq), więc Twój argument sfailował.

i podczas gdy Ty budujesz aggro na wszystkich trzech, nie używając w ogóle SoR'a, to właśnie przykładowo mage arcane bije tego, który powinien zejść najszybciej, robiąc na nim chwilowy DPS przekraczający 35k i generuje przy tym potężny threa't single-target. Uważasz że w takiej sytuacji na pewno nie zostaniesz przeagrrowany?

Wtedy używasz taunta i obierasz moba na target i walisz w niego 2-3 HoRy... Trudne!

Inq zawsze starcza na 4x HoR. Wy naprawdę NIGDYnie używaliście Inq na packach? Przykro mi się robi ;(.

[Edycja luney - 29.07.2011 o 23:57]

baka14
Wiadomość [#2000]: 30.07.2011 o 01:15

Konto skasowane

Tylko że my mówimy tutaj o tym, co trzeba robić aby nie trzeba było tauntować mobów, na których ktoś przeaggrował, czyż nie? Równie dobrze można bić CS'em a te cele na których stracimy aggro tauntować na przemian RD i HoR. Tak więc niestety, ale to markowanie skuteczniej eliminuje ten problem. Na prawdę nie mówię tego po to, żeby na siłę wmawiać komuś moje zdanie, ale nie słyszałem jeszcze o tanku, który wpada w 3/4/5 mobową grupę, olewa wszystkie CC i bije radośnie AoE, trzymając na wszystkim 100% threatu, podczas gdy każdy DPS bije single-target inny cel generując ogromny threat . I na 6 czy 7 ability i DoT których używa DPS, wystarcza jedynie jedna fala z HoR'a i jakiś tick censure. Pomijając to, że niektóre moby posiadają różne castowalne ability, które powinien przerywać tank, a nie przerywa bo cały czas zmienia target.

No i to co General86 wspomniał, Inqusition trwa za krótko, żeby mogło być stałym elementem rotacji. Bo jeżeli tak miało by być, nawet na pack'ach, to trzeba by było wywalić w ogóle WoG (który czasami może przeważyć losy wipe na raidzie) i SoR, dla któego specjalnie wymyślono nowy bonus setowy (co prawda taki sam ma też warrior afair, no ale on również generuje spory threat za pomocą Shield Slam'a)

Powtórzę po raz 3, numer z Inqusition + HoR + Consecration jest na prawdę super! Ale tylko przy ogromnej ilości addów, których jedyną czynnością jest bicie w meele tanka. W każdym innym przypadku zabijanie 'po kolei' zda lepiej egzamin.

REKLAMA
Strona 100 z 101.
Pierwsza     <<   <   ... | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :