Dziś jest: Środa, 21 sierpnia 2019, godzina 23:35
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla ORC

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Shunt
Wiadomość [#41]: 09.11.2005 o 14:47

Konto skasowane

O nie... tylko nie kolejna rozmowa o BMie smiley.gif Można poszukać - i się znajdzie na forum. A jeśli chcesz nim grać to się nie zrażaj tym, że ktoś go odradzi bo jest masa osób, które mogą go "bardzo doradzić" biggrin.gif (choćby ja, widząc co może w akcji zrobić... również jak sądzę wielu członków LMRS)

NeVeR
Wiadomość [#42]: 09.11.2005 o 15:29

Konto skasowane

BM'a generalnie stosuje sie w patch 1.19 na elfa, bo mass talon strat to praktycznie czolowy strat na orc'a. Na ud slabo sie sprawdza, tak jak juz mowil poprzednik. APELUJE DO WSZYSTKICH OGLADAJCIE REPY !! Tam znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania. Np. Ud vs Orc BM, ostatnio ogladalem repa jak Zacard dostal po dupsku. Grajac bmem UD player juz nie pamietam kto, zrobil cienia i zaznaczyl go by krazyl za bmem. Jako, ze go nie widac w kazdej chwili UD wiedzial, gdzie sie znajduje BM. A to kluczowa postac, ktora moze przewazyc losy w bitwie. Jako, ze zacard o tym nie wiedzial w pierwszej duzej bitwie stracil niespodziewanie BM'a. Otoz majac malo HP dal WW i odszedl na pewna odleglosc poza bitwe by zregenerowac zycie, a tu nagle, nova i coil... Spectators zaregowali tylko w ten sposob: O_O , T.T , ... .
Oto jeden z przykladow, a jest ich wiele.
Co do taktyki TheOneEyeBlind mysle ze mozesz zaskoczyc UD tym, ale... Jesli on pojdzie w ghoule to gg dla niego. Zreszta bez raiders nie uda ci sie skutecznie dobijac pajakow, bo moga sie zakopac, a grunty sa powolne... Takze pomysl i rozwarz swoja taktyke. Aby strat byl pewnien potrzeba kilkudziesieciu gier by sie przekonac, ze jest dobry.

TheOneEyeBlind
Wiadomość [#43]: 09.11.2005 o 19:13

Konto skasowane

ja tam jestem nowysmiley.gif to ze raiders trzeba miec to to oczywiste - po prostu zapomnialem napisacsmiley.gif poza tym moj przeciwnik (gramy glownie po lanie) to taki sam nub jak ja smiley.gif ale skoro to jest przewodnik/poradnik to jest kierowany rowniez do nowicjuszy smiley.gif jezeli chodzi o UD to zdecydowanie cien moze przeszkodzic BMowi. BM moze namieszac jako dywersant ale glownie na t1 smiley.gif pozdr

replays:
http://www.replays.net/
http://www.replayers.com/
http://www.wcreplays.com/
http://www.progamer.ru/demo(...)p;gosu=1

tyle adresow znam smiley.gif

ok. pogralem 3 dni vs. UD biesy + desy i juz wiem jak rac zeby wygrac (wiekszosc juz bylo, ale to bedize z punktu widzenia nubka, a wiec troszke inaczej):

[Edycja - TheOneEyeBlind w 12-11-2005 o 11:04]

NeVeR
Wiadomość [#44]: 10.11.2005 o 14:58

Konto skasowane

TheOneEyeBlind napisał:

ok. pogralem 3 dni vs. UD biesy + desy i juz wiem jak rac zeby wygrac (wiekszosc juz bylo, ale to bedize z punktu widzenia nubka, a wiec troszke inaczej):

poczatek:
3 do kopalni
1 do barakow (bo UD od razu stawiaja budynek i produkuja biesy i kiedy dochodzi do konfrontacji to jest DK + 4/5 biesow vs. FS + 2/3 grunty)
1 do farm

Huh ?
TheOneEyeBlind napisał:
produkujesz 5 dodatkowych peonow: pierwszych dwoch do drewna, pozniej do kopalni tak zeby bylo 5 drewno, 5 zloto
peon z farmy buduje kolejan farmesmiley.gif a peon z barakow oltarz
ten z farmy buduje sklep (skonczy sie mniej wiecej w tym samym czaise co produkcja FSa - kupujemy tam zwoj predkosci i buteli uzdrowinia dla wojska (grube zielone), ten z oltarza drewno (powinno byc 7/8 przy drewnie i 5/6 w kopalni)

Powinnienem Cie wysmiac. Ale zaznaczyles jestes poczatkujacy i... ZACZNIJ OGLADAC REPY !!
Wlasne strategie na tym poziomie nie maja szans. Tez kiedys tak wymyslalem to spotkalem sie z ostra krytyka kolegow z klanu... Nie radze poprostu nie radze ;/
5 peonow w kopalni jest max wiec 6 nigdy w zyciu nie rob !!
Jesli pierwsze co stawisz barak + farma.. to masz niezle opoznienie z hero w stosunku do przeciwnika. Mimo ze jeden ze stratow UD jest taki, ze DK w poznym etapie sie buduje to i tak w tym przypadku bedzie perdzej niz ty wybudujesz FS.

TheOneEyeBlind napisał:
kiedy mamy juz oltarz jak najszybszy upgrade do Tier2 (glowny budynek) zeby polepszyc gruntow w barakach (sila berserkera), kiedy robimy upgrade stoi juz wojenny mlyn i ulepszamy tylko bron sieczna i zbroje.

Brakuje kasy brakuje unitow. Nie dasz rady w tym samym momencie wybudowac T2 war mail i upgrade'y budujac przy tym grunty do 3-4 sztuk.
TheOneEyeBlind napisał:
od kilku minut juz creepujemy, mamy 4/5 gruntow + FS i kazda potyczke z UD wygrywamy na luzie, bo koncentrujemy sie na kolejnych pajaczkach ignorujac DK, chyba ze wejdzie miedzy grunty to wtedy szybki focus i DK nie zyje ale sie teleportuje.

A co jesli wyskoczy ci CL ? Skad bedziesz mial pewnosc ze UD pojdzie w pajaki ? Ten strat jest tylko na UD DK + fiends + destro zapominasz o drugim hero jakim jest LICH...
TheOneEyeBlind napisał:
Ok, mamy juz T2 czyli jak najszybiej budujemy 1 lub 2 bestiarnie (lepiej 2 jezeli przeciwnik dlugo wytrzyma i bedziemie mial sporo destroyerow), szybko opracowujemy siatke i tworzymy kilku raiderow smiley.gif nie przerywamy creepa, rekrutujac od razu po T2 TC, obowiazkowo ze stompem (stomp, pozniej aura).

cool ale nadal hajsu ci brakuje po tamtych manewrach :C
TheOneEyeBlind napisał:
W tej chwili powinnismy miec juz duza przewage, bo kilka potyczek bylo, kilka pajaow sie zabilosmiley.gif creepujemy jak najwicej zeby miec wysoki lvl chaina, chociaz wydaje mi sie, ze wazniejsze sa wilki niz chain, takze najpierw maksujemy wilki.

A co jesli UD trafi na Ciebie podczas creepowania ? Co jesli dostaniesz becki od UD mimo ze masz " przewage" w gruntach skoro pajaki moga sie zakopywac i regenerowac zycie a grunty sa powolne ;/

TheOneEyeBlind napisał:
powoli mozemy zaczac podkradac sie do bazy przeciwnika, jednak nei wchodzic do srodka bo tam czeka nas rzez. sad.gif

To wiemy... Starasz sie zrobic poradnik nie majac duzej wiedzy o swojej razie. A tu nie chodzi o to. Ten topic zostal napisany w oparciu o rozbudowanie i straty vs kazdej rasie, ktore sa stosowane na BN'ie. Do tego sa zamieszczane ciekawe straty, ktore rzadko kto stosuje, bo masz mniejsza szanse na wygrana, badz musisz miec dobre micro by wygrac :C
TheOneEyeBlind napisał:
Od wybudowania bestiarni, pozostaje nam tylko upgrade do T3 i dobudowanie farm.

Po co ci T3 bedziesz robil Taureny ?!?!
TheOneEyeBlind napisał:
Bestiarnia jest najwaniejsza bo produkuje raiderow z siatka, baty na desy ($) i kodo (powinnismy miec 1/2 w armii).

To chyba kazdy wie. Nie przedstawiaj takich podstaw. I pamietaj, ze aby uzyskac taka armie jaka ty proponujesz trzeba poswiecic na to duzo czasu i pieniedzy, a w miedzy czasie wchodzi atak UD na baze, creepjack czy nawet straty poniesione podczas bitew.

TheOneEyeBlind napisał:
Caly czas w mlynie pracujemy nad ulepszeniem gruntow. Zawsze milo zrobic sobie expa, i nie dac zrobic tego samego przeciwnikowi (na treasure island np.)

Podstawy WIEMY WSZYSCY !!

TheOneEyeBlind napisał:
Ok. mamy juz T3, ulepszamy w mlynie, powolujemy BM (mistrza ostrzy) i jak najszybciej dobudowujemy armie (FS + TC + BM + 3 raidery + 1/2 kodo + reszta grunty).

Po co Ci BM ? Wiesz kiedy budujesz sie 3 hero ? Wtedy kiedy robimy mass zazwyczaj gdy maamy bardz malo zroznicowana armie Np. u Ne Mass talon strat. W przypadku Orc mozna zastosowac 3 hero przy mass wiv, chociaz rzadko kto to stosuje i na replayach, raczej sie nie pojawiaja. Mozna tez zastosowac 3 hero, kiedy widzimy ze mamy naprawde wielka przewage np. 2 expy i w pol rozwalona baza przeciwnika t.t

TheOneEyeBlind napisał:
idziemy sie bic i wygrywamy.

Nie zawsze udowodnilbym Ci ze nawet Orc majac 2 expy dostal w dupe od UD, ktory do konca gral bez expa :C

TheOneEyeBlind napisał:
Wazne jest aby wykorzystywac umiejetniosci jednostek, tzn. kodo niech czasem cos schrupie(pozniej od razu sie wycofuje), raiderzy koniecznie rzucaja siatke na uciekajace potwory/bohaterow, TC robi czesto stompa, a BM uzywa Wind Walka ( $$$ ). Mozemy uzyc BM do szybkiego zwiadu (jezeli nie zrobilismy jeszce tego wilkami) i przechodzimy do atakowania.

PODSTAWY GRY WARCRAFT III MOZNA ZNALESC NA STRONIE www.BATTLE.NET I W DZIALE WARCRAFT III I PRZECHODZAC DO POD DZIALU BASIC !!

TheOneEyeBlind napisał:
Najlepiej znalezc taka storne bazy UD, gdzie jest najmniej wizyczek, ktroe niemile zamrazaja. Mozemy rowniez nie dopuscic ich do expa i poczekac az sie udusza z braku surowcow.

T.T raczej nie, lepszy gracz zrobi Ci wjazd na baze a ty caly czas nie bedziesz stal pod baza, bo albo Cie wciagnie pod baze i dostaniesz becki albo bedziesz pokolei tracil jednostki przez ciol+nova :C

TheOneEyeBlind napisał:
POdczas bitwy uzywamy bohaterow na poczatek chaim, pozniej wilki, WW i Stomp. Desy jezeli sa (chodz nie powinno ich jeszce bycm bo szybciutko zaatakowalismy) atakujemy batami lub siatka i na topory. smiley.gif

Ahahaahaha ^^ Myslisz, ze robiac T3 bedziesz mial ta ilosc zolniezy tak jak to napisales ? Nah, zreszta UD w krotszym czasie zrobi mass desto niz ty T3 i upgrade'y

TheOneEyeBlind napisał:
ja tak wygrywam smiley.gif to sie podzielielem swoimi doswiadczniemaismiley.gif pozdrawiam.

Sorry nie chce Cie obrazic ale jesli ty tak wygrywasz to musisz naprawde z niezlymi ciotami grac, jesli UD daje Ci dojsc do T3 i do takiej armii przy 3 hero :C

NAWOLUJE PROSZE OGLADAJCIE REPY!! ANALIZA TO PODSTAWA BY POZNAC STRATEGIE WLASNEJ RASY I PRZECIWNEJ !!

QleK
Wiadomość [#45]: 10.11.2005 o 16:41

Konto skasowane

Ale mu pojechales po ambicjach biggrin.gif

Doomforge
Wiadomość [#46]: 10.11.2005 o 17:37

Konto skasowane

heh, ładna i konstruktywna krytyka, never ;]
Btw, jeśli o 3 hero orka chodzi, to można wpasować gdzieś SH dla fali i hexa. jego fala to niezła kontra na nuke. Jeśli cieć nie idzie w fiendy, tylko massuje same desy, ja wolę sh od tc, bo dzięki temu moich wiv nie pojedzie nova, mam hex (hexujemy dk i focus na licha - zawsze działa.. ;P) no i FS pożyje dłużej w late game. TC można wziąć zawsze trzeciego. tongue.gif

TheOneEyeBlind
Wiadomość [#47]: 10.11.2005 o 23:01

Konto skasowane

dzieki za krytyke, nie zgadzam sie tylko w jednej kwestii: TO JEST PRZEWODNIK WIEC POWINNY BYC ZAWARTE W NIM PODSTAWY!!! BO NIGDZIE TEGO NIE MA!!! WIERZ MI!!! jakis pr0 powiwnin zrobic poradnik pt. "jak zaczac" smiley.gif a co do ojej taktyki to zaznaczylem ze jest TYLKO na Ud mass fiendy, a te po to zeby upgrade broni i pancerzy

i nie krzyczcie na mniesmiley.gif bo po to tu jestem zeby sie uczyc!
ja moge was w q3 cpma podszkolic smiley.gif

a najlepsze jest to ze najwiecej to sie dowiedzialem jak never mnie zjechal smiley.gif

[Edycja - TheOneEyeBlind w 10-11-2005 o 23:03]

NeVeR
Wiadomość [#48]: 11.11.2005 o 15:22

Konto skasowane

Nah nie rozumiesz roznic miedzy poradnikiem, a podstawami. Poradnik to informacje w jaki sposob cos przejsc... natomiast informacje o podstawie gry mozesz dowiedziec sie z www.battle.net, jesli nie umiesz angielskiego to zacznij sie uczyc i nie bedziesz mial z tym problemu. Teraz na swiecie jest tak, ze angielski to podstawa i juz chodza poglosy, ze nie dlugo trzeba bedzie znac minimum 2 jezyki :C

Co do fiendow to nie wiem to zalezy od tego kto kim lubi grac. No racja sh moze niezle namieszac, ale TC ma ten stomp, ktory duzo pomaga przy killowaniu fiendow. Bo wiesz przeciez, ze jesli zabijemy fienda, ktory ciagle jest coil'owany to przegramy.

Shunt
Wiadomość [#49]: 11.11.2005 o 18:02

Konto skasowane

Zgadzam się z tym o podstawach - takie poradniki nie są pisane dla początkujących, a dla GRACZY, którzy zastanawiają się jakiej taktyki używać albo mają problem z danym przeciwnikiem. Bo takie podstawy to można wszystkie poznać przechodząc kampanię - i jest to zupełnie niepotrzebne, a nawet szkodliwe, bo psuje znacznie czytelność tekstu (ciężko z takiego natłoku tekstu wybrać jakąś wartościową informację). A jeśli poradnik ma być dla początkujących, to musi być osobny, bo np. nie należy w nim używać żadnych określeń z slangu warcraftowego i musiałyby być tam takie proste rzeczy jak np. "aby zaatakować wroga należy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy" - bo to wszystko się można nauczyć z kampanii, tak jak wszystkie inne podstawy (chyba, że ktoś ma już doświadczenie z RTSami i nie gra w kampanię - ale wtedy na pewno te podstawy zna...)
Więc dość o tym.

TheOneEyeBlind
Wiadomość [#50]: 12.11.2005 o 11:05

Konto skasowane

angielski znam bardzo dobrze, widac mamy rozne zdania na temat poradnikow, wiec usunalem to co napisalem wczesniej smiley.gif peace; taki poradnik "jak zaczac" bylby bardzo pomocnysmiley.gif

NeVeR
Wiadomość [#51]: 12.11.2005 o 14:43

Konto skasowane

Dzisiaj mam troche czasu wiec poprawie moje literowki i dopisze pare stratow. A tower rush zostawiam doomforgowi. Jak juz wszystko opiszemy cos sie da to trzeba bedzie to uporzadkowac i zrobic na nowo ten poradnik, zeby takiego burdelu nie bylo.

//heh, to zróbcie jakiś taki profesjonalny, jednolity, bardzo czytelny (jakieś podtytuly pogrubione, logicznie wszystko podzielone, wykorzystanie również podkreślenia i kursywy) i najlepiej pozbawione błędów ortograficznych tudzież literówek - byłoby bardzo fajne biggrin.gif potluczony.gif

[Edycja - Shunt w 12-11-2005 o 23:08]

Raihen
Wiadomość [#52]: 12.11.2005 o 23:11

Konto skasowane

No chłopaki bardzo dobry poradnik, jest wszystko tak jak powinno :P. Mam tylko jedno ale ... w meczu z Hum zanim zrobicie taką armie jak mówiłeś Never(grunty raidery sw shamans kata) to human zaatakuje cię w wczesnym tier2 AM MK rifle casters, poprostu za mało czasu i kasy, ja tam wole skupic się na jednym rodzaju casterów(zazwyczaj SW) i gruntapult bez raiderów, dopiero jak gra się przedłuży dorabiam best i robie raidery.

NeVeR
Wiadomość [#53]: 12.11.2005 o 23:16

Konto skasowane

No juz dzis nie zdaze myslalem ze bede mial czas ale rodzinka sie zjechala i musialem jeszcze pare rzeczy zrobic. Shunt to nie wiem w jaki sposob mam to zrobic. Bo tutaj burdel jest moze tak skontaktuje sie z Doomforgem na gg i wspolnie napiszemy pokolei w notatniku a potem copy i poprawa literowek...

Doomforge
Wiadomość [#54]: 13.11.2005 o 10:29

Konto skasowane

ok jakby co to pod wieczór będę, 4055193

LoveAnna
Wiadomość [#55]: 09.01.2006 o 15:08

Konto skasowane

warto huma popiescic rushem bo czasami bywa tak ze bierze milicje i idzier na dobrego creepa co mu bardzo chlopy zajebie...wiec ma powiedzmy red hp i kosimy mu te resztki. najlepiej FS:> bo wilki:>... i tower moze mu naskoczyc bo on sie nie orbi niewidoczny wiec many nie poczebuje w pizdu. poza tym powiem jedno. jak ktos ma jedna baze i jest na tier1 chce ztierowac na tier2 i tieruje ale nie ma chlopow do wood i gold... wytraci wszystko na units. wtedy mamy jakas minute na zmasowany atak. albo tower rusha z unitami przy bazie. nei wyjdzie milicja czy cos... wiec to jest po grze wtedy.ale jak nie zrobi tiera 2 to mu masujemy unitami z tier 2 albo nawet tier 3 i na tym polega gra orkiem ze zawsze mozemy byc krok do przodu. problem tylko ze orka mozna zmasowac airem:< ale sa od tego baty i riderzy na wilkach:> ah i shamani sa kiepscy jesdli chodzi o walek vs hum czy ud:> na elfa tez. dlatebgo lepiej robic doctorki z trapsami :P albo spirit walkerow zeby wiez duchowa rzucalismiley.gif

Kerath
Wiadomość [#56]: 19.01.2006 o 13:12

Konto skasowane

Ja orkami stosuję taką taktykę: olać baraki, fast tech do t3, 2 bestiarnie, naklewać wywern i rush na przeciwnika. Na Hum i NE to zazwyczaj działa bo on nie ma jeszcze silnych jednostek powietrznych (albo w ogóle ich nie ma) a ranged ma niewiele. Ubicie ich zajmuje kilka chwil po czym zaczyna się masakra naziemnych nie-strzelających jednostek. Gorzej jak zaatakuje mi baze bo wtedy dość ciężko się bronić (FS na 3 lvl + peony w legowiskach...czasami się uda a czasami nie). Taktyka niezła bo więcej razy wygrałem niż przegrałem...nie wiedzieć czemu na UD nigdy to nie poskutkowało : /

Doomforge
Wiadomość [#57]: 19.01.2006 o 15:27

Konto skasowane

a to dziwne, bo to co opisujesz było kiedyś dość popularnym stratem na UD. ^_^

Kerath
Wiadomość [#58]: 19.01.2006 o 15:42

Konto skasowane

To chyba było za czasów RoC :P Bo jak we FT robię takie coś to mnie Biesy w siate łapią a ghule jadą jak chcą : /

Doomforge
Wiadomość [#59]: 19.01.2006 o 16:19

Konto skasowane

to dołóż jakieś ridy i kodosy i problem z głowy. ^_^

deymos
Wiadomość [#60]: 12.02.2006 o 12:03

Konto skasowane

ostatnio pykam sobie orkiem i mam 2 pytanka :P

czy / kiedy , opłaca się robić mastera dla shamana albo doca ? , bo jakoś nigdy niewidziałem żeby ktoś używał bloodlusta , i sam też nie używałem tongue.gif , a przecież bm z blood lustem to taka fajna sprawa biggrin.gif

no i jak to jest z trzecim hero ? , orki go w ogole nie potrzebują? , :S

[Edycja - deymos w 12-02-2006 o 12:04]

REKLAMA
Strona 3 z 16.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :