Dziś jest: Wtorek, 10 grudnia 2019, godzina 04:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla ORC

Pierwsza     <<   <   ... | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |   >   >>     Ostatnia
Przemo770
Wiadomość [#221]: 19.02.2008 o 21:27

Konto skasowane

Ite.m.ek napisał
lolz, nietrzeba upować do towerów, po prostu wystarczy dobrze zabudować, wtedy bm po prostu nie przejdzie _-_

Oj to ty musisz być gosu ,bo bm na ww przechodzi przez pół kratki pomiędzy budynkami, ja nei mam takiego macro.

LumpyPL
Wiadomość [#222]: 24.02.2008 o 18:03

Konto skasowane

Może mi ktoś powiedzieć który to bohater naga? Jak się nazywa po polsku i skąd go wsiąść? ;< Moglibyście skrót zrobić jakie potwory na jaką rasę? tak np. orc - und = i wymieniacie jakie potwory robic można
dzięki z góry
do zobaczenia w grze

Player of Warcraft III
Przemo770
Wiadomość [#223]: 24.02.2008 o 18:43

Konto skasowane

Naga to Morska wiedźma z trawerny.Ale gra się różnie, zależnei od przeciwników.UD gra na huma desy(no chyba ,że rifle),ORC na UD wivy.NE na ud bears i dry a ud na ne abo.ORC na NE gra grunty raidy i sw, jak misie i dry to wiwy.

maestrino
Wiadomość [#224]: 05.03.2008 o 17:59

Konto skasowane

Potrzebuję wsparcia.
Od paru dni gram solo orkiem mam 12 lvl i nawet bardzo dobrze mi idzie. Tylko jest mały problem. Co robicie gdy hum bierze MK na pierwszego i z uporem maniaka focusuje na FSie? Nie znalazłem repów z MK vs. FS, bo przeważnie Tod lub Sky bierze AM i jest pół problemu, tymczasem na ladzie ciężko. Humy biorą MK, a FSy padają w kilka sekund :/
No i jeszcze jedno. Panikuję gdy Elf robi mass hunt, mass dry, bears, hippo, hippo riders. Ta taktyka kompletnie mnie niszczy. Biorę BM+SH masuję ridy z siatą, trochę batów w pogotowiu i na tym moja inwencja się kończy. Na początku raszuję BMem z 1-2 gruntami, focusuję DH, ale on ciągle się leczy. Cudem udaję mi się zabić parę arch. Jedyną sensowną taktyką w tym momencie wydaje się mass creep i ciągły scout BMem.
Zauważyłem, że grubby grając SH na elfa najczęściej bierze znaki zamiast leczenia.

LoL referral link
Malygos
Wiadomość [#225]: 05.03.2008 o 18:02

Konto skasowane

Bierzesz FS, creep do 3 lvl, 2 lvl wilczki, i lighting, potem TC, do 2 lvl, i aura, fala, jak MK focus robi to jak podejdzie, to mu 3/4 podczas nuke zlezie :P

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem." - Mały Książę

"Zawsze jest się niezadowolonym z tego co się ma." - Mały Książę
Przemo770
Wiadomość [#226]: 05.03.2008 o 20:31

Konto skasowane

Co do mass hunt mój kumpel stawia w early game 3 towery, po tt2 bierze 2 katasy i hunty giną aż żal.Potem baty i wiwy proponuje a do dojścia do takiego massu nie możesz dopuścić.

maestrino
Wiadomość [#227]: 06.03.2008 o 18:51

Konto skasowane

tylko że hunty sieką burki aż miło :/ do tego jak peony z nich wyjdą to połowa mi ich zostaje smiley.gif
wczoraj trafiła mi się naprawdę dłuuuuuuuuuuuuuuga gra vs. UD (ponad 2 godz.) i dopiero na końcu gry wpadłem na pomysł, żeby zrobić kilka demo, kupić kilka goblinów w Tesco i wysadzić mu towery :P 3/4 towerek zburzonych, a gargi i lich gryźli ziemię smiley.gif
o dziwo najmniej kłopotu sprawia mi mirror, miło łatwo i przyjemnie, BM focusuję FS, werynychora pada, tymczasem zhexowany byczek nie może kompletnie nic robić smiley.gif

LoL referral link
Przemo770
Wiadomość [#228]: 06.03.2008 o 20:21

Konto skasowane

To kwestia macro.Jak burrowy stawiasz z tyłu(co jest mądrym rozwiązaniem bo burrowy mają low hp)a towery stawiasz w taki sposób aby atakowały hunty gdy zaczną atakować jakiś budynek.A vs UD orc ma bardzo ciekawe zagranie.Kupuje gobliśki sterowiec i pakuje w niego armię.Dropuje go pod mainem ud.UD ma teraz przewalone ,bo jak będzie naprawiał maina to mu wycinasz akoli a jak zniszczysz maina to akole nie wydobędą złota.Albo dropujesz się kodo w bazie gostka i mu wcinasz all robotników.

maestrino
Wiadomość [#229]: 07.03.2008 o 19:16

Konto skasowane

Grałem na Echo Isles, a tam nie ma przemysłowego niestety potluczony.gif tylko monopolowy u goblina zostaje smiley.gif

LoL referral link
Arbooz
Wiadomość [#230]: 08.03.2008 o 10:53

Konto skasowane

"mass hunt, mass dry, bears, hippo, hippo riders" ale wszystko naraz? potluczony.gif

Mass hunt - mass grunt + FS (może niezbyt ładnie to wygląda ale przy dobrym micro skutkuje)
Mass dry - j.w., tylko trzeba scouta zrobić i wybadać techa
Bears - jeśli tylko miśki to wiwy+baty (na ewentualne hipo), jeśli + dry to możesz pare gruntów i cata dodać
Hippo riders - bm z kulą i ridery i może jeszcze trochę batów
"focusuję DH" - focus na archerki, DH nie zabijesz tongue.gif

Tyle ode mnie, pro orkiem nie jestem ale mam nadzieję, że pomogłem smiley.gif

-Zasady? Jakie zasady? Jestem Chaosem!
-Który był na początku?
-Tak!
-Stwórca i Niszczyciel?
-Zgadza się!
-Na pozór skomplikowane, na pozór niezawierające wzorców zachowanie, które ma jednak proste, deterministyczne wyjaśnienie i jest kluczem do nowych poziomów zrozumienia wielowymiarowego wszechświata?
-Lepiej w to uwierz... Co takiego?
-Trzeba iść z duchem czasu, mój panie!

OWNED!tongue.gif
Berig
Wiadomość [#231]: 08.03.2008 o 15:32

Konto skasowane

Arbooz napisał
"mass hunt, mass dry, bears, hippo, hippo riders" ale wszystko naraz? potluczony.gif

Mass hunt - mass grunt + FS (może niezbyt ładnie to wygląda ale przy dobrym micro skutkuje)
Mass dry - j.w., tylko trzeba scouta zrobić i wybadać techa
Bears - jeśli tylko miśki to wiwy+baty (na ewentualne hipo), jeśli + dry to możesz pare gruntów i cata dodać
Hippo riders - bm z kulą i ridery i może jeszcze trochę batów
"focusuję DH" - focus na archerki, DH nie zabijesz tongue.gif

Tyle ode mnie, pro orkiem nie jestem ale mam nadzieję, że pomogłem smiley.gif

Eee ... dobrze sie czujesz ? Myslalem, ze na same mass dry orc gra katy + ridy, ew. wiwki ... a ty wyjezdzasz z gruntami, ktore zatrute ruszają sie jak muchy w smole. Samymi wiwami nie pojedziesz miskow (jesli koles mysli to zrobi hiporiders, a do zniszczenia tego trzeba 2 baty na unita).
DH mozna otoczyc, moj drogi. Ale lepiej focusowac archy ...

Czekamy na WarCraft IV ...
Arbooz
Wiadomość [#232]: 08.03.2008 o 19:42

Konto skasowane

"DH mozna otoczyc" - czym? na początku nie ma za wielu jednostek, a ja mówiłem o zabiciu, nie o otoczeniu :P
Mówisz, że mass grunt<mass dry. Zgadzam się, ale ja mówiłem o ataku zaraz po wypatrzeniu techa. Wtedy elf nawet jednej driady nie zrobi :P Btw. co po ataku driady nie rusza się jak mucha w smole?

-Zasady? Jakie zasady? Jestem Chaosem!
-Który był na początku?
-Tak!
-Stwórca i Niszczyciel?
-Zgadza się!
-Na pozór skomplikowane, na pozór niezawierające wzorców zachowanie, które ma jednak proste, deterministyczne wyjaśnienie i jest kluczem do nowych poziomów zrozumienia wielowymiarowego wszechświata?
-Lepiej w to uwierz... Co takiego?
-Trzeba iść z duchem czasu, mój panie!

OWNED!tongue.gif
maestrino
Wiadomość [#233]: 10.03.2008 o 19:43

Konto skasowane

Przepraszam, ale takie coś to tylko o kant dupy roztrzaskać. Mass grunts? To dla tych których micro jest totalnie małe.

Mam pytanie, co radzilibyście dla niezdecydowanego na rasę po 2 latach gry?? :/ Grałem NE, UD, ostatnio orciem, i ciężko grać mi tymi rasami :/ chyba został mi tylko hum :/ może to "moja" rasa? :P

[Edycja maestrino - 10.03.2008 o 19:46]

LoL referral link
Olos
Wiadomość [#234]: 10.03.2008 o 20:56

Konto skasowane

Graj Randomem, jak nie wiesz kim. Polubisz tą rase którą wygrasz najwięcej gier. Miałem tak samo np. Humem, przegrałem rzuciłem w cholere, orkiem tak samo, elfen na początku szło mi dobrze ale sie wkurzyłem bo mnie hum jechał, przeżuciłem sie na Und i tylko z orciem mam problem, reszte sie jedzie.

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
b3zd0mny
Wiadomość [#235]: 14.03.2008 o 10:53

Konto skasowane

próbował ktoś kiedys na NE na terenas stand zagrać tak że (myslalem nad tym ostatnio):

Bierzemy na 1st hero SH, zamiast 2-giego burrowa przy 40drewna budujemy sklepik(burrowa pozniej). trzepiemy duzo peonów, i grunta. Gdy skonczy sie sklep, kupujemy scroll speeda, gdy zrobi nam sie grunt bierzemy go do grupy oraz tak mniej wiecej 4 chłopow od drewna, odpalamy scroll speeda(żeby szybciej peony zapieprzały) w okolice sklepiku koło bazy przeciwnika(oczywiscie w bazie dorabiamy peonow do drewna i grunty bo 2burrow juz wybudowany). Jest około 3,5min gry(zauważyłem że w tym czasie elf idzie na creepa z samym DH i 2archami. JEst bardzo duża szansa ze zrobimy creepjack, co robimy? Hexujemy DH, sorround gruntem/ami i peonami( pamietamy żeby hexowac caly czas by Dh sie nie tp do bazy bo kupa). Jest szansa że go ubijemy a wtedy mamy przewage, wtedy jezeli mamy fundusze mozemy zrobic gosciowi towerrusha peonami ktorymi ze soba przytaszczylismy.

Jak mówia ta mysl naszła mnie ostatnio i nie jest wogole testowana w praktyce na przeciwniku. Cwiczyłem tylko jak szybko jestem w stanie dojsc SH+Grunt+Peon pod creep przeciwnika(idealnie koło 3min30s). MOże ktoś kiedys próbował tak grać. Moze np ktos oceni czy jest to możliwe do wykonania?
Głowna wadą tego może byc ze jak nie siądzie ubice Supermana to cała gra sie zacznie walic bo Sh nie jest mocny...
Czekam na opinie.

[Edycja b3zd0mny - 14.03.2008 o 10:54]

Olos
Wiadomość [#236]: 14.03.2008 o 12:05

Konto skasowane

Spalenie many i po hexie, chyba że masz pontiony, ale wątpie żeby można było kogoś tak pojechać, mozna spróbować.

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
b3zd0mny
Wiadomość [#237]: 14.03.2008 o 17:25

Konto skasowane

No z Mana Burn może byc problem, ale jak sie uda hex przed Mb to moze ma to jakis sens

Tigorn
Wiadomość [#238]: 14.03.2008 o 18:39

Konto skasowane

Siema. Moglby ktos wymyslic jak grac 2v2 vs UD + NE, jakie robic jednostki, bohaterow, grac ofensywnie czy raczej defensywnie. My z kumplem gramy 2x orc. Nie mozemy wygrac bo NE robi na poczatku archery, potem przechodzi na kilka bearow i troche himer ale archery robi dalej w polaczeniu w polaczeniu a zura od tyrande i fletem z 10% ranged dmg. na drugiego hera bierze DH. UD robi spidery necro i abo. na herow bierze DKa i DLa, ktory non stop usypia ktoregos z naszych herow. Nie wiem moze sie nie znam ale jako 2x orc powinnismy ich jechac a jednak:P

Berig
Wiadomość [#239]: 14.03.2008 o 19:26

Konto skasowane

Do abo+chim dojdzie pozno ... Wykoncz go w early ... Mozesz spotkac sie z taką sytuacja, ze UD nie bedzie miał NIC oprocz DK (fiendy dopiero się robią) ... Focus (bierzecie 2 x BM + jakies grunty) i musi sie tepnąc. Jesli wpadniecie do bazy elfa, atakujcie archy, nie hero ! Kontroluj UDa, on uniemozliwia zastosowanie aira, z racji tego, ze ma fiendy ... Bez fiendow bedzie im trudno. Wiwy zjedza nekro i innych castów, baty pojada chimy smiley.gif

Archery wybij gruntami. Dodaj troche SW (białe krowy) ... Koles bioracy na 2 DH jest conajmniej noobem ... xD

[Edycja Berig - 14.03.2008 o 19:29]

Czekamy na WarCraft IV ...
zmija89
Wiadomość [#240]: 14.03.2008 o 23:33

Konto skasowane

co do SH to imo jeden z najlepszych charow , maksujesz wszystko oprocz leczenia , jest dobre, ale w porownaniu do polimorfii i znaku weza jest slabsze, dh z swoim manaburnem nie jest w stanie nic zrobic, gram tak coraz czesciej ze 1st hero to wlasnie sh i rzadko kiedy przychodzi mi zalowac, kazdy hero kill w early jest izi expem smiley.gif

REKLAMA
Strona 12 z 16.
Pierwsza     <<   <   ... | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :