Dziś jest: Wtorek, 31 marca 2020, godzina 03:37
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla ORC

Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ...  >   >>     Ostatnia
Tigorn
Wiadomość [#201]: 31.10.2007 o 19:43

Konto skasowane

Siema. Mam pytanie.Gram orkiem i chcemy z kumplem załozyc sobie at orc + ud. czy wg. Was to dobre combo? prosil bym o porady, jak grac w takim połączeniu i jakich hirow robic.

pzdr.

grimgoree
Wiadomość [#202]: 16.11.2007 o 13:41

Konto skasowane

Orc + Ud to wg mnie najlepsze połączenie.
Orc robi melle a UD pajaki, statuły i destro.
Orc daje osłone na ziemi pajaka a ud zapewnia oslone z powietrza + leczenie.
Co do jednostek to na ogol sie sprawdze:
ORC bm, Sh, grunt, riders, sw, moze jednego kodo dla aury. Mozna tez brac na drugiego TC z aura bo wtedy jednostki szybciej atakuja i kombuje sie z aura artasa.
UD dk, lich CL pajaki, statuly, destro.
A reszta to zalezy od tego ca ma przeciwnik.

Orc-Crouch
Wiadomość [#203]: 16.11.2007 o 22:19

Konto skasowane

Powiem szczerze grimgoree, dobry strat, tak samo jak połączenie Orca z UD. Takie połączenie wymiata, Orkowie mają teoretycznie najlepszych melee, można to dobrze wykorzystać w praktyce w połączeniu z dobrym graczem UD.

Powiem szczerze grimgoree, dobry strat, tak samo jak połączenie Orca z UD. Takie połączenie wymiata, Orkowie mają teoretycznie najlepszych melee, można to dobrze wykorzystać w praktyce w połączeniu z dobrym graczem UD.

pajel
Wiadomość [#204]: 16.11.2007 o 22:58

Konto skasowane

może ktoś walnąć tu build upa vs huma?; tzn kiedy zbudować np dom duchów na dispella na te żywiołaki

grimgoree
Wiadomość [#205]: 19.11.2007 o 06:56

Konto skasowane

Jak najszybciejsmiley.gif Najlepeij zaraz po 2 techu zbudować bestiarnie i dom duchow.

Karmel_tg
Wiadomość [#206]: 30.11.2007 o 13:24

Konto skasowane

Witam! Mam taki problem, gram w kumplem z klasy 1v1, gram orkami (takie zielone, nie chodzi mi tu o te wieloryby), on ma dość specyficzną taktyke. Robi hunt + arch + magiczne smoki (coś w ten deseń, taki mały latające) Poprostu nie potrafie go pojechać, próbowałem na tyle sposobów, że głowa boli, przeważnie biore BM'a robie kilka siepaczy, up do tier2, TC + bestiarnia i spirit lodge, kilka riderów, kodo i szamanów. Mam już tego dość biggrin.gif Może Wy mi pomożecie, co tu zrobić? Może mass hh + kodo?

"Strata jednego człowieka to tragedia, tysiąca - to tylko statystyki..."

J. Stalin
Malygos
Wiadomość [#207]: 30.11.2007 o 15:22

Konto skasowane

Rób wivy, casterzy na te smoki to najgorsza opcja.

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem." - Mały Książę

"Zawsze jest się niezadowolonym z tego co się ma." - Mały Książę
Edwulf
Wiadomość [#208]: 30.11.2007 o 16:05

Konto skasowane

Na taką armie to tylko kilka gruntów + raiders + bm + tc + 2-3 KATY !! na elfa tylko katy. I męcz go tym bmem jak się da na początku. Żadnych casterów, casterów to się robi na elfa wtedy kiedy robi talony.

pierdzimak
Wiadomość [#209]: 30.11.2007 o 16:09

Konto skasowane

Moim zdaniem powinieneś zrobić mix grunty, wiwy i baty. Grupujesz je każde oddzielnie pod różne skróty. I tak:
- gruntami atakujesz archy
- wiwami hunty
- baty eksplodyjesz na ferie (to te małe latające)
A i w połączeniu z wiwami dobrze sprawdza się sh na 2nd hero. Robisz hex, potem focus i cya DH biggthumpup.gif

Linkin park rulez! uzi2.gif
Karmel_tg
Wiadomość [#210]: 30.11.2007 o 21:30

Konto skasowane

Hmm, dzięki za cenne porady, ale jest mały problem, te całe ferie (?) znikają na kilka sec. po otrzymaniu obrazen, pozatym, zanim ja zrobie wiv+bat On bedzie juz mial hipogryfy i pozamiatane wtedy. Jak chcecie moge zamiescic repka ale tam jest kilka błędów z mojej strony, pozatym, wziąłem FS'a bo chciałem spróbować rusha, którego i tak nie dałem rady przeprowadzić..

"Strata jednego człowieka to tragedia, tysiąca - to tylko statystyki..."

J. Stalin
pierdzimak
Wiadomość [#211]: 30.11.2007 o 21:58

Konto skasowane

hipo bym się za bardzo nie martwił, poprostu robisz troche mniej wiv i więcej batów, które są najlepszym aa w grze

GarfFun
Wiadomość [#212]: 12.12.2007 o 21:21

Konto skasowane

Daj repa, to mozna bedzie zobaczyc co jest zle i pomoc w miare mozliwosci, bo tak na sucho to ciezko

maestrino
Wiadomość [#213]: 16.12.2007 o 18:38

Konto skasowane

pierdzimak :/ baty nie są aż tak imba jak myślisz. Hawki są lepsze i lepiej koszą każde air :P czar podtrzymywany dodatku ptaszki nie mogą ani atakować ani ruszać sie.

Edit:
No chyba że mówimy o baty->destro, w tym baty są niezastąpione.

[Edycja maestrino - 16.12.2007 o 18:38]

LoL referral link
Berig
Wiadomość [#214]: 04.01.2008 o 22:36

Konto skasowane

Jesli chodzi o hero to w prawie każdym przypadku należy brać BMa (mistrz ostrzy). Jego spacer po wietrze idealnie nadaje sie do rushu. Oczywiście jego powodzenie zalezy od przeciwnika. Paradoksalnie najłatwiej zalatwic w ten sposob akolitów UDa. Tylko, że jeśli UD zna sie na rzeczy, zbuduje towery obok kopalni i juz sie nie dostaniemy. U NE mozna skopac tylko ogniki od drewna. U orca peoni chowają sie do legowiska i juz sie ich nie dostanie. A u ludzi chlopi przeksztalcaja sie w milite. I tu wg mnie jest najlatwiej. Milta bez wsparcia jest nieco cienka. BMem mozna spokojnie skopac 4-5. Jesli zakupimy mixy w hallu voodoo to miod-malina. Oczywiscie jesli nie ma towerka, ktory bieze mane, a zwany jest tajemną wieża ...

A teraz moja taktyka. Stosuje ją raczej na wszysto, z malymi zmianami:

Prawe wszystko biore tradycyjnie BMa. Szybki rush i jesli huma/UD nie ma w bazie to zatrzymamy mu gospodarkę (przypominam, ze milita nie wydowbywa, a gule zazwyczaj zaatakuja BMa). Niestety lepsze humy/UD robia na srodku bazy takie paskudztwo zwane tajemną wieża, a UDy obstawiaja kopalnie wiezami nerubianskimi. Wysysa mane naszemu ulubiencowi i nie mamy jak zwiac czy zadac dodatkowe 40 obrazen (po wyjsciu ze spaceru na wietrze) albo go zamrazają. Sposobu rushowania BMem nie opisze, bo mysle, ze kazdy go zna smiley.gif. Dalej nasz rozwoj zalezy od taktyki huma. Jesli idzie w piechurow to swietnie. Mass grunt, upgrade do tier2 i jezdzcy z siecią. Zazwyczaj mniej doswiadczone humy robia kaplanow, ktorzy sa dosc dupni, bo nie nadazaja z leczeniem jesli w piechote wpadnie banda gruntow albo psow. Gorzej jest jesli zaczną robic czarodziejki. Spowolnienie jest naprawde skuteczne. Dlatego wlaczajcie zwoj szybkosci (speed) dopiero jak was spowolni. Proponuje uwazac na zabojcza taktyke czarki + mortary (kanonierzy). Wychodza z tego niewidzialni kanonierzy (i czarki bez many), ktorzy po chamsku podchodzą pod tier i walą w niego na maksa. Dlatego najlepiej niedopuscic huma do takiego rozwiązania, czyli szybko wjechac psami. Zakładając, ze szybko zrobimy tier2 powinno sie udac i humek lezy (jesli szedl w mass piech, grunty i psy bez problemu ich skopią). Jesli damy humowi zrobic knighty i gryfy to dupa ... jako, ze rycerzy da sie pokonac taurenami, to z gryfem moze byc gorzej. Najlepiej jest zrobic nietoperze i poprostu sie wleciec w gryfki ... Sukces gwarantowany przy dobrym zastowosowaniu. Mass wiwki raczej na gryfa nie pomoga, bo ten na max ulepszeniach (plus 150 hp i mloty burzy) rozwali nasze wiwki w mgnieniu oka. Nie mozemy zapomniec o casterach. Znachorzy sa swietni ze znakiem leczniczym, a szamani z żądzą krwi. Jesli robimy taurenow musimy dodac kilku pasterzy duchow. Mają fajne czary znacznie wzmacniające taurenki. Jako drugiego hero proponuje wziąść SH (łowca cieni) i leczeniem. Na wyższym lvl przekleństwo i węzowy znak. Na UDa nie opisalem taktyki szczegolowo, bo zazwyczaj dostaje baty od niego i do tego slabo nim gram (1 win i 10 lose). Oczywiscie taktyka na huma dziala wtedy, kiedy ten nie zrobi tower rushu (bardzo grozna taktyka przy dobrym zastosowaniu) albo nie zamuruje sie wiezami w bazie biggrin.gif

Prosze poprawic moje blędy. Gram na Bnecie dopiero 2 tyg i jestem taki sobie, jednak postanowilem napisac swoje sugestie smiley.gif

[Edycja Berig - 04.01.2008 o 23:11]

[Edycja Berig - 04.01.2008 o 23:13]

[Edycja Berig - 05.01.2008 o 11:23]

Czekamy na WarCraft IV ...
pierdzimak
Wiadomość [#215]: 05.01.2008 o 00:34

Konto skasowane

W skrócie to bedzie tak:
BM + SH szybki tech, grunty, ridy, sw, nie dajść humowi dojść do t3 (czyli standard)

Przemo770
Wiadomość [#216]: 05.01.2008 o 11:35

Konto skasowane

Ja się niby na ORC tak bardzo nie znam ale mój kumpel jest dosyć dobrym orc i on twierdzi ,że żaden gosu nie robi bma na udeka.Ja też uważam ,że bardziej przydaje FS z wilkami.Czasem jako harass na akoli,czasem jako scout.Teraz jest masa ORC co biorą na ud bma.Gdy taki n00bek gra vs mnie to jego harass bmem kończy sie albo na jego stracie hero albo na stracie tp.A góra stracę 1 akola.Robi się ice tower ja atakuje akoli to od razu blokuje się ghulami z drewna i wraca dk z creepów :P.Jak jest już w bazi kupuje pył ujawnienia i leje go ile mogę bez coila(no chyba że ma już poniżej 100 hp).Potem tylko pył ujawnienia i coil na bma.Może mieć wiele szczęścia i przeżyć albo zginąć bądź użyć wcześniej tp.

Berig
Wiadomość [#217]: 05.01.2008 o 14:15

Konto skasowane

Mi zawsze udaje sie zwiac, bo slabsze UDy (a glownie na takich trafiam) sa gdzies na creepie i nie robia ice tower. Udaje mi sie zabic kilka ako, czasami ghula. Ale przyznam, kilka razy sie nadziałem biggrin.gif
Sprobuje zagrac FSem. Mam tez kolege co w mirrorach orca bierze na pierwszego SH i kiedy mu BM podchodzi to ten rzuca przeklenstwo i rushujacy albo ginie, albo musi zwiewac. Potem kolega szybko techuje do taurenow i casterow z ządza krwi oraz robi baty na air. Do tego bestia kodo i raczej win smiley.gif

Zazwyczaj hum gra tak: czarki+rycki+gryfy. Bohater AM lub MK
Zazwyczaj NE gra tak: mass hunt+mass driady+misie i DH

Obie techniki sa zabojcze, ale moge wam polecic cos dla orca. Najpierw mass grunt (ok. 10) i BM. Potem upgrade do tier2 (nie zapominamy o hallu voodoo). Robimy dom duchów i badamy szkolenie szamana oraz pasterzy duchów (2). Natychmiastowy upgrade do tier3 jak sie skonczy tier2. Budujemy dwa totemy taurenow, szkolimy szamanów na mistrza. Przez caly czas creepujemy, mozna razem z sojusznikiem jesli gramy 2v2. Robimy taurenow i 4 szamanow z rzadza krwi. Zaleznie od rozwoju przeciwnika mozemy sie pokusic o zrobienie bestiarni i batów oraz jednej bestii kodo. Jesli hum jest obwarowany moze byc cienko, wiec dorabiamy katapulty. Z elfem to roznie bywa, czasami ma towery czasami nie. Jesli spimy na surowcach mozemy podszkolic pasterzy do mistrza. Chciaz taktyka ta jest skuteczniejsza w obronie, nie mozemy czekac na przeciwnika, czyli campic ... Najlepiej dorwac przeciwnika gdzies na creepie. Znajdziemy go za pomocą BMa, z reszta zwiad jest jedna z najwazniejszych rzeczy w war3. Nie zapomnijmy o zakupie kuli blyskawic oraz zwoju szybkosci. Przed zwarciem znikamy BMem i idziemy na driady (mysle, ze bedziecie mieli przynajmniej 5 lvl po creepowaniu). Wlaczamy zwoj windwalk i ciach w driade. Uruchamiamy zwoj szybkosci. Hunty sa dosc slabe, wiec z latwoscia ulegna naszym taurenom. Jednak musimy sie postarac o zlapanie DH. Jest bardzo szybki, jednak uderzony przez BMa kula blyskawic powinien zostac unieruchomiony. No i dead, jesli nie ma tp. Z misiami sprawa ma sie podobnie jak z huntami. Batow nie uzywamy, chyba, ze bedzie mial chimery albo inne paskudy. Z humem sprawa ma sie podobnie, z ta roznica, ze najpierw staramy sie zabic castery. Mortary nam tu nie przeszkodza, poniewaz tauren ma mase HP. No i mamy BMa.

Ta tatyka udalo mi sie skosic w 2v2 dwoch graczy na lvlu 23 (moj kolega tez tak jak ja gral). Do tego moj kolega zawsze kosil mnie tym w solówkach smiley.gif

[Edycja Berig - 05.01.2008 o 15:31]

Ite.m.ek
Wiadomość [#218]: 05.01.2008 o 23:55

Konto skasowane

lolz, nietrzeba upować do towerów, po prostu wystarczy dobrze zabudować, wtedy bm po prostu nie przejdzie _-_ a cytadela ma frost atak tongue.gif

ZiomalZiomal
Wiadomość [#219]: 18.01.2008 o 16:59

Konto skasowane

ale frost attack dopiero od t2, przy czym UD prawie zawsze robi t3 od razu po t2, a to oznacza iż nie może używać frost attacku z maina dosyć długi czas, lepiej jednak zrobić jednego frost towera.

Berig
Wiadomość [#220]: 17.02.2008 o 22:34

Konto skasowane

Lepszym pomysłem na kasacje ako będą wiwki ... Mogą szybciutko zwiac, a strata 1 czy 2 nie boli tak jak BMa na high lvlu ...

REKLAMA
Strona 11 z 16.
Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :