Dziś jest: Niedziela, 16 czerwca 2019, godzina 07:21
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: [DOTA - PORADNIK]

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Balthor
Wiadomość [#1]: 18.03.2005 o 23:02

Konto skasowane

Hej... Jako, że jest to dzał Poradników i Strategii proponuje utworzyć topic o Docie (tak wiem, że jest topic o umsach, ale Dota jest bardzo duża jak na umsa i opisywanie post po poście wszystkiego w tamtym topicu mija się z celem dlatego założyłem ten tutaj) No więc chciałem żebyście dzielili się swoją wiedzą co do doty... Strategie bohaterami mile widziane 'Pros and Cons' 'Statsy' 'Jak grać' 'Jakie itemy dobrać' itp itd... Jak jakiś modeek zatwierdzi ten topic to napiszę o Nerubian Assassinie, który jest moim favourite hero... Ale narazie czekamy na Cypisa, Shunta czy innego modka ;P

//zmiana tytułu

[Edycja - Shunt w 04-10-2005 o 00:26]

Edit: Widziałem pytanie jak łączyć itemy w docie...

Robisz to w ten sposób: Masz 4sklepikarzy z recepturami [peony u poszczególnych ras] Najeżdzasz na wybraną recepte i jest pokazane jakich itemów potrzebujesz - składasz itemy i kupujesz recepte i łączenie następuje automatycznie. Jeżeli przy recepturze nie ma kosztu jej kupna to przedmiot zrobi się automatycznie po uzyskaniu wszystkich wymaganych itemów. Mam nadzieje, że w miarę jasno...

[Edycja - Balthor w 27-01-2006 o 01:30]

WoPi
Wiadomość [#2]: 19.03.2005 o 12:22

Konto skasowane

ja to sie zabardzo na docie nieznam ale wiem ze staje sie coraz bardzej popularna -.- (ja tez probowalem ale .......) wiem ze jeden smierdzel co to przegląda (czasami) sie zna na docie (z mojego bloku) no to niech on sie wypowie ;]

McBurak
Wiadomość [#3]: 19.03.2005 o 12:28

Konto skasowane

a jakby temat przeszedl przez gesta siec cenzury (biggrin.gif) to proponuje dac tutaj tez cos o footachsmiley.gif Ja sie jakos do Doty nie moge przekonac, a w footy sie czest bawie biggthumpup.gif

Shunt
Wiadomość [#4]: 19.03.2005 o 15:23

Konto skasowane

Ekhm...

Skoro jest to temat o Docie, to z jakiej racji pisać tu o Footman Wars? :/ Zresztą Footman wars mimo wszystko nie jest aż tak skomplikowane jak Dota tongue.gif
Co do tematu - ja się zgadzam, a nawet popieram. Temat "Poradnik o UMSach" to miejsce gdzie powinny być streszczane jakieś założenia konkretnych UMSów - aby ktoś kto jeszcze ich nie grał mógł się szybko połapać. Nie jest on przeznaczony do rozmów o np. kilku przedmiotach w Docie lub jakimś bohaterze w innym UMSie :/ Dlatego popieram ten temat - widać, że jest tu duż o fanów Doty i będzie miejsce na spokojne o tym rozmowy... (i to na temat biggrin.gif)

Więc ja się całkowicie zgadzam na ten temat (choć Doty nie lubię biggrin.gif) i jeśli się trochę rozrośnie to może zostanie przyklejony...

McBurak
Wiadomość [#5]: 19.03.2005 o 16:19

Konto skasowane

A jest sens robic nowy temat o footach?:P Po prostu chodzilo mi o to ze jak sie juz pisze o jednym ums'ie to mozna pogadac i o drugimbiggrin.gif A w niektorych wersjach footy tez potrafia byc bardzo zlozonesmiley.gif

Balthor
Wiadomość [#6]: 19.03.2005 o 23:43

Konto skasowane

Okej skoro mam błogosławieństwo modka to mogę spokojnie zacząc pisać o moim ulubionym bohaterze jakim jest Narubian Assassin... A więc..

Skille i rozdysponowanie:

Impale (Przebicie czyli to samo co ma CL)
Mana Burn (wiadomo)
Stalowa Skorupa czy jakoś tak (zwiększa pancerz i odbija obrażenia)
Vendetta (super windwalk, który ma niezły backstab damage, jest to ultimate bohatera)

Jak widzimy nasz bohater nie ma nieprzydatnych zdolności, więc stat pointy weźmiemy na końcu... Skill pointy idą tak:

1. Impale
2. Mana Burn
3. Impale
4. MB
5. Imp
6. Vendetta
7. Imp
8. MB
9. MB
10. Skorupa
11. Vendetta
12. Skorupa
13. Skorupa
14. Skorupa
15. Stats
16. Vendetta

Reszta to statsy... No więc skorupa da nam +8 do pancecrza i 40% odbitych obrażeń (imo to +8 do pancerza jest ważne bo w docie 1 amor = 7 agility czyli 7 * 8 = 56) Mając 8+bazowy pancerz uzyskamy redukcje obrażeń jakieś 44%-50% co pozwoli nam spokojnie kosić oppa...

Jak zacząć i co dalej... No więc mamy naszego spaślaka, kupujemy mu Boots of Speed, które są bardzo, ale to bardzo ważne dla naszego heroska i jedziemy nim na któryś bok (nie lubie środków i najlepiej byc samemu) Jeśli jesteśmy sami na boku musimy uważać na ranged hero i nie wychylać się zbytnio gdyż nasz misiek ma mało hp na początkowych lvlach i łatwo go zabić... Musimy przeszkadzać manaburnem początkowo i Impalem.. Generalnie preferujemy gre defensywną do lvla 6 gdzie dostajemy nasze Ulti, któe w połączeniu z 3 lvlem Impale i 2 lvlem MB da nam niezłego kopa. W między czasie kupujemy opończe intelgencji (kosztuje malutko, a pozwala nam na 6 lvlu castować wszystkie te ww spelle bez żadnych braków mana) Itemkiem, który staramy się uzbierać jest Crystalis. Jest to imo najlepszy wybór dla naszego hero -> za ten koszt mamy 36 damage i 10% szansy na critical strike co solidnie wzmacnia naszego neru... Następnie zbieramy Power Tredsy i Mask of Madness, a potem Burize -> z takim equpem i zdolnościami + dobrą grą nikt nie jest w stanie nam podskoczyć praktycznie... Więcej equipa wg własnego widzimisie rozdzielamy jeśli gra sie jeszcze nie skończyła.

Jak atakujemy: ja preferuje atak ulti -> gdy widzimy, że jakiś herosek 'pushuje' to idziemy w jego strome i tak zeby nie widział rzucamy ulti, zachodzimyy od tyłu i walimy ulti następnie Impale i bijemy go (nie zostało mu dużo życia) poprawiając Mana Burnem -> taka kombinacja jest śmiercionośna... Później gdy zbierzemy maske można używać szału bitewnego do gonienia oppa co też się bardzo przydaje...

Pros and Cons:

+ Jak już nauczysz się nim grać to będziesz bardzo lubiany w teamie
+ Hero jest dość mocny w każdym stadium gry
+ Możliwość zabicia oppa samymi spellami
+ Przyjemność z gry :P

- Nie lubimy strasznie str hero (ale klepiemy int i dex :P )
- Łatwo skontrować ulti Gem of True Sightem czy Wardsami
- Low hp nam przeszkadza i daje przewage herosom mającym stunning abilities... (tzn później jak w statsy władujesz to z 1,5 - 2k spokojnie wyciągasz)
- Nie ma hot keya do MANA BURNA (przeszkadza jak cholera, ale idzie się przyzwyczaić imo glówna wada herosa bo tego obejść się nie da )

Jeśli lubisz atakować z zaskoczenia ten agility hero jest w sam raz dla ciebie i na pewno go polubisz... Gry ze statami 15-0 itp będą codziennością :P Pozdrawiam (jak ktoś chciałby żebym coś jeszcze napisał o nim niech da znać bo gram nim dłuugo)

[Edycja - Balthor w 20-03-2005 o 10:15]

Xardas
Wiadomość [#7]: 20.03.2005 o 10:37

Konto skasowane

Balthor - zamiast opisywać imby, zważając ze większość ludzi gra -ar opisałbyś jak grac tymi "słabszymi" herosami

Balthor
Wiadomość [#8]: 20.03.2005 o 21:09

Konto skasowane

Hmm Nerubian Assassin nie jest imba AŻ tak :P W 5.84 nabardziej imba herosem jest Gorgona i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej -> tego gówna nic nie zatrzyma na late game z itemkami... sad.gif Zauważ, że w docie łatwiej trafić dobrego herosa niż słabszego. Ja gram AP i nie będę tego pisać po ludzi bo mogę napisac głupote... W 6.01 czy 6.02 zagraj Nerubian Assassinem to Ci koleś wyjedzie z jakimś Phantom Lancecrem (a właściwie 5 phantom lancecrami bo tyle około ich biega po mapie zawsze jak ten pajac sobie iluzji narobi smiley.gif ) czy Wind Godem z Armorem ciach pach i pozamiatane sad.gif Poza tym znerfowali maske :P W najbliższym czasie może opiszę Fletchera lub coś mniej top... (tylko zauważ, że grając AR musiałbym się naprawdę sporo namęczyć żeby zagrać słabszym hero pare razy :P )

kurtyk
Wiadomość [#9]: 23.03.2005 o 21:11

Konto skasowane

Fajny topik! zaczynam grać w dote jak ma ktoś jeszcze jakieś porady to piszcie

dark01
Wiadomość [#10]: 24.03.2005 o 08:53

Konto skasowane

Nie ma imba herosow :P Sa tylko easy i difficult chary.

Balthor
Wiadomość [#11]: 24.03.2005 o 10:43

Konto skasowane

Dark, a Gorgona w 5.84b? To było imba nie do pokonania jeśli ktoś umiał dobrze grać :> A Windgod? Przecież z jakiegoś powodu go wyrzucili w 6.03 Naix też niczego sobie nie powiem -> jeden z dwóch herosów, który na solo bierze rokshana... :> Było imba paru i jest dalej, ale cóż tak być musi... smiley.gif Ja może wieczorkiem skrobne coś o Lionie bo ostatnio nim gram i podoba mi się bardzo :P (vide 18-0 w jednej grze smiley.gif )

Xardas
Wiadomość [#12]: 24.03.2005 o 11:18

Konto skasowane

nie gram w 6 , tylko w 84, :P
Balthor - Naix moze i fire busha zniszczyć, ale zwykle gra sie konczy zanim naix staje sie bardzo silny

Balthor
Wiadomość [#13]: 24.03.2005 o 23:04

Konto skasowane

Hmm niekoniecznie -> Naix może zniszczyć Rokshana spokojnie zanim gra się skończy -> wystarcza mu Avatar i gogo... Co do Fire Busha to strach pomyśleć.. wolałem nie testować... Dzisiaj zamieszczę swoją strategię do Liona, który jest świetnym hero killerem i jego skille, a właściwie ich połączenie jest naprawdę imba... Można tak grać zarówno w .84 jak i 6.Xx

No więc Lion jest to jeden z najlepszych casterów, które występują w Docie (nie zaryzykuje stwierdzenia najlepszy bo ciągle jest Lich, Windgod czy Zeus) Jego siła opiera się na super połączeniu 2 spelli, które totalnie preventują jakiekolwiek działania ze strony oppa, a mianowicie Impale (hotkey 'e') i Vodoo (hotkey 'd') Do tych dwóch przydatnych spelli dostajemy nieprzydatnego Mana Leacha (to moja subiektywna opinia, niektórzy grają na nim, ale imo nie ma sensu zabierać punktów z Vodoo czy Impale bo to słabszy hero kill, a potem Wykradanie Mana nie ma sensu... lepiej walić w statsy) Do tego wszystkiego dostajemy naprawdę imba ultimate czyli Palec Śmierci (hotkey 'f', bodajże 1025 obrażeń na 3 poziomie ze Scepterem, a tak to idzie 500, 650, 850) Combem Impale + Atak, Hex + Podejście pod hero (dokładnie mówiąc na tyły hero) + Atak i na koniec ulti. Jeśli walczymy ze str hero powtarzamy manewr Impale + Hex kilka razy, a potem walimy ulti. Z takim zatosowaniem spelli nie powinniśmy ginąć.. (mi się zdarza raz góra dwa na grę) Nasz dorobek killi będzie oscylował w granicach 12-2X... W Zależności na jakich hero czy graczy trafimy...

Co do samego scombowania spelli to najprościej jest zajść od tyłu, ale że czasami zabiera to zadużo czasu to trzeba małymi kroczkami podkradać się pod hero oppa... tutaj niby strzelamy do Sentinela czy Scourge, ale ciągle zbliżamy Liona do oppa -> gdy wyczujemyy odpowiedni moment to robimy to co tak długo opisywałem i zgarniamy złoto) Kolejną zaletą naszego Lwa jest to, że bardzo dobrze zabija się z nim Rokshana (wystarczy 1 pomocnik) W sumie to tyle jeśli chodzi o filozofie gry... Aha jeszcze jedno -> Impale Liona ma dość mały zasięg (porównajcie sobie impale Nerubian Assassina z jego Impalem) także musicie się przyzwyczaić i nauczyć to kontrolować. Jak już do tego dojdziecie to nic nie stanie wam na przeszkodzie...

Początek:

Pickujemy liona... miło jesli jest dużo agli i int hero bo wtedy nasz Palec Śmierci będzie zabijał lepiej... Kupujemy Boots of Speed i idziemy na róg (niby można na środek, ale imo na róg lepiej) Jest jeszcze taka zaleta, że możemy być sami na rogu -> wtedy jest nawet lepiej bo naszym priorytetem jest 6 lvl (bez 6lvl raczej nie zabijemy) Pierwsze rozeznanie -> jeśli jesteśmy w linii z mele hero to lepiej być nie może -> przeszkadzamy mu w creepowaniu bijąc go z daleka -> on musi się ciągle odsuwać... Jeśli wyczujemy moment można go nawet zabić, ale ja proponuje poczekać z tym do 2 lvla przynajmniej czyli wtedy kiedy dostaniemy Hexa. Około 8-10 minuty dochodzimyy do 6 lvla i idziemy zakupić 2 Null Talizmany, które są imo niezbędne w tym manożernym buildzie... Teraz jest z górki... Combujemy spelle na hero i zgarniamy golda... To w sumie tyle teraz jeszcze Pros and Cons, Item Setup oraz Skill Choose

+Jest to niewątpliwie jeden z lepszych hero killerów w grze (jeden z lepszych hero)
+Dość duży damage początkowy + ranged jest niezłą kombinacją na wrogich hero
+Bardzo dobry Ulti, który ma na 3 poziomie broken colddown 40 sec (T_T)
+Przyjemna gra ;P
-Jak zwykle nie lubimy zbyt dużego nawału str hero, ale swobodnie można z nimi wygrać
-Lion obrywa w dupe od gości niewrażliwych na spelle, ale to tez można jakoś obejść...
-Krótki zasięg Impale -> tego trzeba się nauczyć

Item setup:

Boots of Speed + 2 Null Talizman + Eye of Skadi + Scepter (jeśli widzimy, że nie ma szans go osiągnąć to Power Treds) + Refresher Orb + Guisso... (podwójny Hex = total lock)

Oczywiście można dalej kręcić, ale i tka uda wam się dojść góra do Sceptera ;)

Skille:

Impale, Hex (naprzemiennie) 6lvl FoD, dążymy do zmaxowania Hex + Impale, a potem Statsy. Na koniec Mana... Nieprzydatne imo

Przy Eye of Skadi i Scepterze wykręcamy jakieś 2,7-3k hp i many -> sweet smiley.gif To tyle pozdroo biggrin.gif (kiedyś dam repka do pooglądania :P )

RoXxXxXor
Wiadomość [#14]: 25.03.2005 o 08:04

Konto skasowane

chce zaczac grac w dote ale skad ja moge pobrac ? gdy wchodze do jakiejs zawsze kickuja po.gif

Xardas
Wiadomość [#15]: 25.03.2005 o 10:14

Konto skasowane

Balthor - znow imbe opisujesz i później sie ludzie dziwą ze cała massa noobow bierze imby w AP, ze wyklinają innych ze chcą "ME LEFT ! ALONE !" Jak masz pisac takie porady to nie pisz w ogóle bo później włazi do gry jakis nooob imbaabuser i quituje jak mu coś nie wyjdzie.Co to za sztuka umieć grać 1 hero, jestes gosu to graj ar i opisuj słabszych hero.

... poza tym liona mozna skontrować łatwo kombinując black king bar KAZDYM herosem.... dalej: jak ty chcesz miec aghanimia, skaadi, i reszte ? 9/10 konczy się zanim będziesz w stanie kupić cos wiecej niz aghanim(nawet jak sie ma staty 10:0 Nie zgadzam sie tez ze stwierdzeniem ze ssanie many suxxx - tylko jest jakis necro lub talon i mozna sie odnowic

Zeby nie bylo ze tylko krytykuje dam kilka porad na początek, jak mamy melee herosa
Koniecznie kup buty - na początku bezcenne jezeli widzisz ze idzie jakis hero i próbuje rzucic jakis czar stopujący, albo zadający dmg, mozna tez w odwrotny sposob, jak jest was dwóch- dogonic hero ktorego bijecie. Wiele razy po repicku nie starczylo mi kasy na buty, co spowodowało śmierć.
Dobrze jest kupić diademy i/lub gałezie żelazodrzewa - na początku lekki boost atrybutów się bardzo przydaje, a te 100 zycia czy many więcej, czy tez 1 pancerza moze zycie uratowac, a co za tym idzie kase. W przypadku gdy jest potrzebna mana, bo spelle są drogie a dobre, a my mamy mało many, opłaca się zrobic null talizmany(chociazby dla svena)
Jeżeli grasz na jakims miejscu przeciw stoperom lub 2 ranged, lub jakis imba - nie warto bic na chama creepy, bo cie przeciwnik szybko potraktuje. lepiej stanąc blisko bitwy, ale poza zasięgiem, tak aby xp leciało, a zeby się nie narazać, przydatny jest do tego button hold position(uwaga: ten sposób jest tez bardzo przydatny kiedy grasz masz mało hp, a potrzebujesz szybko levelowac i nie chcesz wracac do bazy.)
Nie bać się starć z magami - często jest tak że ucieka się i wraca, bo sie boi zaatakowac, a tymczasem mag nas bije - albo uciekasz za zasięg, albo podbiegasz i atakujesz. Zwykle mag MUSI uciekac, ale uwazaj by nie gonic go w zasięg towerki i zeby cie nie dobił spellem. Dalej: nie uzywaj tego sposobu na imba hero, jezeli nie masz stopera, bo oni mogą to przezyc(mowie o lionie, zeusie, liczu, maiden czasem) Poza tym: z tym boostem atrybutów od itemków, jezeli umiesz wypracowac sobie przewagę nad magiem na początku to on ci juz do konca nie powinien zagrozić.
(dla wszystkich)Jak grasz sentinelem dobrze isc srodkiem, i te trolle co sa obok towerki (na prawo) mozna zwabic do tower, po chwili sie kolejne zrespawnują, i tak je wabiąc i bijąc mozna nabic polowe levelu zanim zobaczymy przeciwnika
Jeśli grasz kimś kto potrzebuje duzo many, ale tez przyjmuje sporo obrazen i sie wolno leczy, skombinuj sobie perserverance - zaoszczędzisz czas konieczny na leczenie w bazie i szybciej wzrosnie level, a jeśli do tego masz spory dmg to mozesz uzyc go do zrobienia battlefury (Idealnym przykładem jest juggernaut, czy też nessaj)
Jak masz healera niedaleko i wiesz ze nie noob(KONIECZNIE MUSISZ PATRZEC JAK GRA ZEBY WIEDZIEC CZY JEST CZE NIE) to nie uciekaj jak bijecie hero, bo kazdy dobry gracz grający healerem będzie się starał utrzymać cie przy zyciu jak ma mane. Często widziałem takie sytuacje gdy melee sie wracal mimo ze mogl dobic przeciwnika, bo bal sie smierci i nie zaufał sojusznikowi. Oczywiscie jezeli gracz ten nie jest dobry to polegaj tylko na sobie, bo w docie lepiej nie zabic i zyc niz umzec i zabic. Tylko przez 1 pięc leveli mozna zarobic zabijając i ginąc jednoczesnie, ale tracimy czas i przez to XP
Pamiętaj że melee herosi tak czy inaczej sa słabi na początku a silni pod koniec, więc lepiej nie probowac za szybko dojść do na przykład hearth of tarrasque, bo mozna nie dojść, a zamiast tego dać boosta w medium game - perservarance, lub mask of maddness(konieczne dla Leorica)
To tyle, mam nadzieje ze te porady pomogą wam troche tongue.gif

Dla niewtajemniczonych: stopper - hero z zaklęciem zatrzymującym, spowalniającym , takim jak na przyklad stormbolt czy hex

[Edycja - Xardas w 25-03-2005 o 18:13]

Chudson
Wiadomość [#16]: 25.03.2005 o 10:20

Konto skasowane

ja narazie tlyko napiszę ze mam repa jak koleś ursualem czy ursa wariorem jak mu tam jedzie roshana na 8 lvlu :]......jakieś pytania ^^

co do wypowiedzi xara o późnym kupowaniu heart of terrasque - grałem z noobami i moj sojusznik naixem zaibijał tyle herosów naixem ze na 8 kupił sobie właśnie HoT

[Edycja - Chudson w 25-03-2005 o 10:28]

Xardas
Wiadomość [#17]: 25.03.2005 o 10:23

Konto skasowane

Ja na 13 levelu naixem, ale to rzadne osiągnięcie smiley.gif

Chudson
Wiadomość [#18]: 25.03.2005 o 10:31

Konto skasowane

no moze i nie wyzcyn, ale przewagę ogromnadaje w early gamie XD

Balthor
Wiadomość [#19]: 25.03.2005 o 15:05

Konto skasowane

"Balthor - znow imbe opisujesz i później sie ludzie dziwą ze cała massa noobow bierze imby w AP, ze wyklinają innych ze chcą "ME LEFT ! ALONE !" Jak masz pisac takie porady to nie pisz w ogóle bo później włazi do gry jakis nooob imbaabuser i quituje jak mu coś nie wyjdzie.Co to za sztuka umieć grać 1 hero, jestes gosu to graj ar i opisuj słabszych hero. "

Omg człowieku Dota to nie tylko słabi herosi. W AR równie dobrze można dostać imbe, którą też trzeba umieć grać. Umiem grać paroma herosami perfekcyjnie, paroma dobrze, innymi gorzej (vide Viper, którym kompletnie mi nie szło dzisiaj)

"... poza tym liona mozna skontrować łatwo kombinując black king bar KAZDYM herosem.... dalej: jak ty chcesz miec aghanimia, skaadi, i reszte ? 9/10 konczy się zanim będziesz w stanie kupić cos wiecej niz aghanim(nawet jak sie ma staty 10:0 Nie zgadzam sie tez ze stwierdzeniem ze ssanie many suxxx - tylko jest jakis necro lub talon i mozna sie odnowic"

Do Skadi dochodzisz w każdej grze. Do Sceeptera bardzo rzadko. I nie zgadzam się z tym, że nie można mieć tych itemów. Wystarczy długa wyrównana rozgrywka i można kupić większość z nich... Miałem tak przy 1,5h Docie. Avatara z Black King Bara też spokojnie można obejść -> kwestia Skilla... (jak umiesz lionem dobrze grać to gość nawet tego nie rzuci) Jak Ci się nie podobają herosi, których opisuje bo są imba to graj sobie footman warsy ;(

Xardas poza tym porady bardzo dobre. Tylko Gałęzi nie kupowałbym -> Circlet of Nobility wolę bo za jego pomocą możemy cokolwiek złożyć ;) Ale to Imho..

Kończąc... Najnowszą dotkę pobierzecie z www.dota-allstars.com ;) Dzisiaj wrzuce może jakiegoś strata (Maidenka może, ale niekoniecznie)

Xardas
Wiadomość [#20]: 25.03.2005 o 18:10

Konto skasowane

Imba herosem mozna grac jako tako nawet BEZ skilla, nie ma sensu jeszcze uczyć JAK ABUSOWAC
Poza tym moze i noob nie castnie avatara, ale pro player tak łazi by nie mozna go bylo niepostrzezenie zajsc od tylkca i walnąc hexa, a jak sie wie ze grasuje madafaka to sie lazi w kilku i po sprawie.
Co do gałęzi - 57 golda to jest nic, zabijesz 4 stworki, masz 4 galezie, a to juz jako taki boost, i mozna sprzedac lub wywalic w razie potrzeby miejsca.

Sporo osób uwaza techów za gówno, totez pokrotce opisze co nim robic. Na początek kupic buty speeda. Iśc najlepiej na srodek bo tam są fajne miejsca do min, i zzawsze jest tam jakis sojusznik co bedzie nam nabijał expa. Miny stawiamy tak by nie byly na sciezce creepów, bo zbyt szybko kasy nie zarobimy, lepiej obok, bo wiemy ze hero przeciwnika moze wdepnąc, a jak będzie uwazal to mamy spokoj ze nas nie zdązy zabic. Drugi skill to kamikaze - w razie slabej sytuacji mozna zabic wroga nawet na full hp, a mamy pewnosc ze zaden melee nie bedzie nas na chama probowal bić. mniejwiecej kolo 3-5 levela dobrze stawiac miny na wodzie, tam gdzie sa przejscia do drog innych, ponieważ ani posiłki przeciwnika w postaci hero nie zajdą nas jezeli postawi sie kilka min, ani nie uciekną tą drogą. Po 6 levelu warto przezucic sie na remote mines i huntowac herosów. Zakladając ze ciągle dokupujemy mu itemki do many[ tu mamy dowolnosc, ale nalezy pamietac by i miec cos przyspieszajacego regeneracje tak jak kamien, czy sobi mask, cos do inteligencji ktora jest konieczna(nie mystic staff bo za duzo zachodu, a nie trzeba nim skladac itemkow)no i ewentualnie energy lub point booster(gdy biją nas i potrzebujemy hp)].kladziemy miny wtedy gdy wrog nas nie widzi(na przyklad sojusznik pushuje a ty tuz za nim zeby skontrowac ewentualna kontre) stawiamy około5 -7 tak by suma dmg maxymalnego wynosila mniejwiecej 150% zycia celu i stawiamy je dosc blisko, ale na obszaze nie za malym nie za wielkim(cos jak wielkosc frozen throna :P) i detonujemy gdy 1 lub wiecej przeciwnikow wejdzie w pole, nie robmy nic chaotycznie by nie stracic wardów. Po zastawieniu takiej puapki zaznacz wszystkie wardy i podbinduj pod ctrl+nuemr tak by miec pod ręką dotenacje zawsze, i idz zrob podobną puapkę w innym miejscu, patrząc mapę i uwazajac czy na poprzednich pupkach jest jakis heros. Po kazdej puapce do bazy by zregenerowac mane i moc szybciej nastepną. kiedy widzisz ze masz maly level pushnij z sojusznikami. Tak grając,mozemy zapobiec wszelkim pushom przeciwnika i zmusic go do defensywy, oraz siac niechęc do ataku.
Oczywiscie nalezy uwazac na wszelkie detectory i w razie czego prosic team o ich wyeliminowanie.
Na koniec jeden trik - na rannych hero detouj tylko kilka min (zaznacz ze 3) i zostaw reszte na pozniej , dostaw nowe biggrin.gif
Głowną zaletą techów jest śmieszność - ile radosci sprawia gdy ty sobie cos majstrujesz, idziesz do bazy, przeciwnik spokojnie biegnie po terenie i nagle bum smiley.gif Polecam od czasu do czasu sprobowac smiley.gif
To tyle smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 67.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :