Dziś jest: Piątek, 14 sierpnia 2020, godzina 04:29
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Barb BvB

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
szeryfek
Wiadomość [#61]: 31.01.2005 o 21:16

Konto skasowane

chcialbym zrobic taka postac i w zwiazku z tym mam kilka pytan :
1. ostatni bp ww dla dwoch broni wynosi bodajze %60ias, czy obie bronie musza tyle miec, czy sredni ias tych broni musi tyle miec, czy moze ias broni1 * ias broni2/ 69 Cylon_anim.gif ...........
2. jezeli juz przypuscmy ze bede chcial uzywac 2 broni to jaki jest najsensowniejszy dobor : bodt i grief, 2 bodty czy moze tytany z jahem/ wizardspike Cylon_anim.gif .......
3. czy wkladanie punktow w zw szybkosc jest warta jezeli tak to ile....
4. czy ktos z Was sprawdzal jakie dmg/life osiagal uzywajac enigma/bodt a wariant grief/druga bron, np. tytany z jahem/ forti
5. Powiedzmy ze mam nieslychanie zwinne palce biggrin.gif .. bo gram na pianinie od 15 lat a myszką władam jak nikt z jakimi postaciami bede mial klopoty grajac barbarzynca.
Z gory dziekuje za odpowiedz

arachno_m
Wiadomość [#62]: 01.02.2005 o 06:19

Konto skasowane

szeryfek napisał:
chcialbym zrobic taka postac i w zwiazku z tym mam kilka pytan :
1. ostatni bp ww dla dwoch broni wynosi bodajze %60ias, czy obie bronie musza tyle miec, czy sredni ias tych broni musi tyle miec, czy moze ias broni1 * ias broni2/ 69 Cylon_anim.gif ...........
2. jezeli juz przypuscmy ze bede chcial uzywac 2 broni to jaki jest najsensowniejszy dobor : bodt i grief, 2 bodty czy moze tytany z jahem/ wizardspike Cylon_anim.gif .......
3. czy wkladanie punktow w zw szybkosc jest warta jezeli tak to ile....
4. czy ktos z Was sprawdzal jakie dmg/life osiagal uzywajac enigma/bodt a wariant grief/druga bron, np. tytany z jahem/ forti
5. Powiedzmy ze mam nieslychanie zwinne palce biggrin.gif .. bo gram na pianinie od 15 lat a myszką władam jak nikt z jakimi postaciami bede mial klopoty grajac barbarzynca.
Z gory dziekuje za odpowiedz

Najwyrazniej nie chcialbys zrobic barba bvb, bo w bvb nie ma takiego pojecia jak postac bez tarczy. Mimo to udziele odpowiedzi, ale prosze nie robic sobie jaj na drugi raz.
ad1. widze braki elementarnej wiedzy. WIAS potrzebny do uzyskania odpowiedniego bp zalezy od BASE SPEED broni.
Btw. dla ba wias dla kazdej to minimum 34 dla progu 2fps.

ad2. 2 bronie na bvb? To zart? na marginesie - nie rob sobie jaj w stylu tytany z jahem - z takimi tekstami to do shakiego.

ad3. moim zdaniem 1 - ale to dlatego ze na expowaniu nie lubie barba slimaka. Jesli chodzi o bvb to mozna odpuscic.

ad4. sprawdzal - dmg z bodta jest pozal sie Boze.(avg)

ad5. bedziesz mial problemy z wpisaniem sciezki instalacji d2.

Kamallo
Wiadomość [#63]: 01.02.2005 o 10:42

Konto skasowane

jak masz barba piechura (bez eni) to obowiazkowo 1 a nawet wiecej w zwiekszona szybkosc, bo inaczej to nic niedogonisz. Jesli enigmauser to 1 powinno w zupełnosci wystarczyc. Poza tym niejestem dokonca pewien ale chyba kiedys czytalem ze 1 pkt w zwiekszona szybkosc daje barbowi wiecej speeda niz 5 frw czy ilestam. Pamieta ktos jak to dokladnie z tym bylo??

..:: MoD2 - Maniac of Diablo 2 ::..
Hammerdin PvP
Identity: ClaSSic Player
-------------------------------
WoW:
>> Resto Druid <<
>> Subtlety Rogue <<
szeryfek
Wiadomość [#64]: 01.02.2005 o 11:46

Konto skasowane

arachno_m napisał:
Najwyrazniej nie chcialbys zrobic barba bvb, bo w bvb nie ma takiego pojecia jak postac bez tarczy. Mimo to udziele odpowiedzi, ale prosze nie robic sobie jaj na drugi raz.
ad1. widze braki elementarnej wiedzy. WIAS potrzebny do uzyskania odpowiedniego bp zalezy od BASE SPEED broni.
Btw. dla ba wias dla kazdej to minimum 34 dla progu 2fps.

ad2. 2 bronie na bvb? To zart? na marginesie - nie rob sobie jaj w stylu tytany z jahem - z takimi tekstami to do shakiego.

ad3. moim zdaniem 1 - ale to dlatego ze na expowaniu nie lubie barba slimaka. Jesli chodzi o bvb to mozna odpuscic.

ad4. sprawdzal - dmg z bodta jest pozal sie Boze.(avg)

ad5. bedziesz mial problemy z wpisaniem sciezki instalacji d2.

Zle sformulowalem, chcialem zrobic barbarzynce nie tylko na drugiego barbarzynce tylko wyposrodowana postac na duele i chcialem spytac osobe ktora nim grala i ma jakiekolwiek doswiadczenie, jak np Ty.

ad 1. Nie rozumiesz pytania. Slyszalem ze bp na ww w zaleznosci od ilosci broni (1 - 2) sa różne. Przykladowo jezeli kazda moja bron zrobiona jest w ba, czyli bs 0 to ile ias musza miec obie bronie zeby osiagnac 1 bp i czy wynik jest usredniany, czy moze obie musze miec odpowiedni ias. Aha juz nadrabiam braki w wiedzy, chcesz mozesz mnie
przepytac....
ad 2. Jezeli bym sie zdecydowal na 2 bronie to jakie bys zaproponowal
ad 5. Gre mam juz zainstalowana

Tak na marginesie to czemu, bo jak sie domyslam zle odebrales jahowane tytane i zaraz zszedles na temat fundamentalnej wiedzy o grze, dokladniej wytykając mi jej braki. Przykro mi nie znam na pamiec wszystkich progow i innych dupereli, gram dla zabawy i dla mnie to nie jst wyznacznik kto i ile o diablo wie. Twoj post wyglądał jakbyś z wielkiej łaski udziellał jakiemuś przygłupowi rady...

Aha, kamallo : http://strategy.diabloii.net/news.php?id=494 tu masz wszystko

Pozdrawiam

[Edycja - szeryfek w 01-02-2005 o 11:52]

[Edycja - szeryfek w 01-02-2005 o 11:58]

Wymiot
Wiadomość [#65]: 01.02.2005 o 12:07

Konto skasowane

a wiesz o co biega pajaczkowi z tymi tytanami?? 1 nie mozesz dac do nich soketa... 2 tytki sa ino dla amy... a jesli to mial byc dowcip to był raczej kiepski...

szeryfek
Wiadomość [#66]: 01.02.2005 o 12:47

Konto skasowane

dzieki za informacje.... ale nie oto mi chodzilo temat tytanow z jahem kiedys sie pojawil, teraz glupie moje nawiązanie przepraszam wszystkich

arachno_m
Wiadomość [#67]: 01.02.2005 o 13:38

Konto skasowane

szeryfek napisał:
Zle sformulowalem, chcialem zrobic barbarzynce nie tylko na drugiego barbarzynce tylko wyposrodowana postac na duele i chcialem spytac osobe ktora nim grala i ma jakiekolwiek doswiadczenie, jak np Ty.
ad 1. Nie rozumiesz pytania. Slyszalem ze bp na ww w zaleznosci od ilosci broni (1 - 2) sa różne. Przykladowo jezeli kazda moja bron zrobiona jest w ba, czyli bs 0 to ile ias musza miec obie bronie zeby osiagnac 1 bp i czy wynik jest usredniany, czy moze obie musze miec odpowiedni ias. Aha juz nadrabiam braki w wiedzy, chcesz mozesz mnie
przepytac....
ad 2. Jezeli bym sie zdecydowal na 2 bronie to jakie bys zaproponowal
ad 5. Gre mam juz zainstalowana
Tak na marginesie to czemu, bo jak sie domyslam zle odebrales jahowane tytane i zaraz zszedles na temat fundamentalnej wiedzy o grze, dokladniej wytykając mi jej braki. Przykro mi nie znam na pamiec wszystkich progow i innych dupereli, gram dla zabawy i dla mnie to nie jst wyznacznik kto i ile o diablo wie. Twoj post wyglądał jakbyś z wielkiej łaski udziellał jakiemuś przygłupowi rady...
[Edycja - szeryfek w 01-02-2005 o 11:58]

Szczerze powiedziawszy mam male doswiadczenie w grze barb vs all. Powaznie do tematu podchodze i nie chce pisac czystej teorii. Dlatego na 100% moge radzic vs barb albo vs smiter (pozdro Diff).

ad 1. doskonale zrozumialem pytanie - tylko bez podania BASE SPEED broni nie moglem okreslic WIAS dla max bp na ww. Jesli BA - to napisalem - minimum 34 wias na kazdej.
Nie jakas srednia arytmetyczna czy suma itd. Mysle ze teraz jest to zrozumiale.

ad 2. Mnie sie swietnie gra 2 x grief vs smiter. Ale... Jesli chcesz robic barba vs all, to jedyna sluszna zbroja jest eni - inaczej nie masz szans vs teleportic chars.Druga kwestia to life. Moj barb ma 4,5 k life (jeszcze i tak malo - 5k bedzie super) - uwazam ze niezle jak na str=120, non botd build. Vita barbem (eni, 1 botd) osiagniesz jakies 6k life.
ad 5. Nie zalapales ironicznego tonu wypowiedzi.

Zgadza sie - wkurzylem sie jahowanymi tytanami i pkt. 5.
Nie mialem zamiaru dowodzic czyjejs wiedzy/niewiedzy, bo niby po co? Przeciez pisze w tym topicu informacje dla wszystkich dlatego, zeby wiecej osob grywalo bvb, bo niestety smutna prawda jest taka, ze bvb na europie jest znikoma ilosc.
Jeszcze wypowiem sie co do kwestii barb vs all.
Specjalnie zrobilem bvb, bo nie lubie uganiac sie za sorcami, necrami, grac z lame hammerami.
Lubie dynamiczny pojedynek, gdzie caly czas cos sie dzieje, a nie zabawe w "jak mnie zlapiesz bede twoja"(sorca)[ewentualnie "twoj" - gej nec, ele dru i inne takie].
Z reszta - moze diff sie wypowie i mnie poprze. Bardzo fajnie sie gralo vs jego smiter. Dlaczego? Bo nie stoi jak gej i czeka na moje ataki tylko sam atakuje. Oczywiscie klamstwem jest, ze barb nie ma szans vs smiter (no moze poza jedna taktyka dueli).
Co do barb vs all, to moze Daron sie wypowie - ma wieksze doswiadczenie niz ja. Moja przygoda z barbem sprowadza sie do bvb i b v melee (not ranged).

Teraz maly offtop n/t smitera. Dlaczego jest przegiety?
Duzy def, nieblokowalny atak da sie zniesc.
LL z lifetapa - to jest przegiecie na maxa. 1 uderznie i ma full life.

Co do tonu mojej poprzedniej wypowiedzi - w skrocie ujme to tak:
zadajesz rzeczowe pytania, piszesz na temat - jest ok.
pleciesz bzdury (pozdrowienia dla jahed titans), piszesz nie na temat ("chcialbym zrobic sobie taka postac" - przypominam - topic brzmi barb bvb) - moje podejscie do tego typu wypowiedzi staje sie krytyczne.

Kamallo
Wiadomość [#68]: 01.02.2005 o 13:46

Konto skasowane

no to sie wymienimy linkami smiley.gif
Weapon Speed Calculator

Co do gry barbem vs all to mam doswiadczenie niestety tylko z CL, jednak conieco moge podpowiedziec, a mianowicie vs casterom dobre sa bronie z duzym zasiegiem (np wp) lub 2x 1h z duzymi ias (zadaja duzo ciosow na tarcze wiec blok wszystkich nieprzyjmie (wyjatkami moga byc pale ze siweta tarcza bo maja najszybszy blok)) . Jednak np vs sosa musisz rowniez zadbac o dobre resy aby niepasc po 1 ataku (wiec nalezy rozwazyc noszenie tarczy z duzym resem - czy to lame?... - a niech sosy se becza hahaha.gif ). Ar na sosy moze byc ciut mniejszy bo one maja mniejszy blok i def, ale za to resow potrzeba. Do mele ofc bez tarczy ani rusz (no moze smiter taki maly mele dziwolag tongue.gif jest wyjatkiem). Taktyka polega na podchodach, unikanie strzalow i atak w cel krotkimi ww (z tele jest latwiej bo latwiej wziac oppa na celownik tongue.gif ). Imo barb z dobrymi resami pojedzie sose po pupie, zjedzie nawet necra i z reszta jako tako ma szanse, jednak vs all to nie to samo wdzianko co na bvb, wiec to jakby zupelnie inny temat.

[Edycja - Kamallo w 01-02-2005 o 13:58]

[Edycja - Kamallo w 01-02-2005 o 14:00]

Hammerdin PvP
WoW:
>> Resto Druid <<
>> Subtlety Rogue <<
Daron
Wiadomość [#69]: 01.02.2005 o 17:34

Konto skasowane

Barb vs wszystko oprócz dobry Barb (np , Arach ) ;]
-------------------------------------------------------------
str - nic
dex - nic
vit - wszystko
ene - nic

Itemy których nie zmieniamy nigdy to eni BP oraz arreat z 40%ed jevel , wszystko inne mamy na wymiane w skrzyni .Reszta itemów które nosze na wszystkich ma sie tak :
botd ba , doom ba , storm , monarch 4 perf ruby/topaz/szafir , 2 x krasnal + wschodzące słońce , 2 x raven , ognikowiec ,combo anioła,kończyna demona (ahh ench 8k ar ^^) , goreriders,żwawe ostrogi,paszcza piekła,verdungo 40 vit (nie koniecznie 15% bo mamy 8% z eni ^^),wigor (20str i 20 Vit - świetne , bez tego nie podniesiemy monarchów z perfami smiley.gif ) , uderzenie śniegu <---- to sobie leży w skrzyni i czeka na odpowiedniego przeciwnika diablotin.gif

W equip nosze 7 skillerów do mistrzostw bojowych , reszta to psn 175 i 100 , + anni .
Wg wyżej wymienionych items można odpowiednio konfigurować sprzęt pod typ przeiwnika . Mnie najbardziej rajcuje jazda na 2 weapon , duży % ow + psn robi swoje , nekrusy ,amki , źle rozbudowany smiter , którego notabene wqrwia doom bo zabiera mu ias :] są niczym innym jak mięsem armatnim dla tego liczącego 5,5k life wqrwiacza.
Dla mnie to najbardziej uniwersalna postac jką udało mi się stworzyć , jeśli ktos ma ochote zawalczyc to pisać , chętnie skopie ci pupe o_O ! Pozdro ! potluczony.gif

arachno_m
Wiadomość [#70]: 16.02.2005 o 13:18

Konto skasowane

maly refresh tematu.
Dodalem statsy i kilka ciekawostek.

Pozdrawiam
Arachno

3mack
Wiadomość [#71]: 16.02.2005 o 13:42

Konto skasowane

arachno_m napisał:
maly refresh tematu.
Dodalem statsy i kilka ciekawostek.

osz Ty pasqudku ;) zdradziles - dobrze ze chocisz podales jak temu przeciwdzalac
pozdrawiam

Kamallo
Wiadomość [#72]: 16.02.2005 o 16:35

Konto skasowane

Daron, musze cie pochwalic ze dobrze kombinujesz, sam na cl swojego bvb po odpowiednich przebrankach jechalem co podlecialo tongue.gif, z fohem potrafilem wytrzymac do 5 minut (res 90 przy jego aurze hahaha.gif wiec na cl to mi pakowal za 1 strzalem do kilkudziesieciu zycia a mial mi 4k go do zjechania potluczony.gif ) z sosa cold podobnie w tym wdzianku, a nawet lepiej, bo na nia sie da 95 an CL, to juz totalna potluczony.gif . No ale ludki cie wtedy od lame wyzywaja ze cie zabic niemoga tongue.gif , ale czy to niezabawne? hahaha.gif a przeciez o zabawe tu chodzi, no a czasem mozna pokazac jakiemus losiowi ktory lami i odstawia pro masta pvp ze w starciu z nami jest 0 hahaha.gif - to dopiero zabawa potluczony.gif . DLatego lubie barba bvb na CL - imo najuniwersalniejszy char na CL biggrin.gif. Na lod do superuniwersum zaliczam jeszcze pala hammerdynera potluczony.gif .
Daron, oby takl dalej, zycze przyjemnej zabawy twoim "wqrwiaczem" potluczony.gif , zjedz nim tych smiterow, supa mastah sosy z przegietym dmg itp itd, bo przeciez o to chodzi aby zlamac ludkom ich poczucie bezuzytecznosci na pvp tego "mocarza" beerchug.gif

Hammerdin PvP
WoW:
>> Resto Druid <<
>> Subtlety Rogue <<
Kamallo
Wiadomość [#73]: 16.02.2005 o 16:50

Konto skasowane

arachno_m napisał:
2. Rownolegle ww

CHodzi o to aby sprowokowac opponenta do ww na nas a my w tym czasie naciskamy atak w tym samym kierunku co jego ww. Jedziemy sobie tak razem do konca jego ataku.
A po co nam to?
Np. zeby roztrzygnac pojedynek szybciej z przeciwnikiem, ktory ma niski def i/lub mniej atakow na sekunde. (np. last wish).

fajna ciekawostka smiley.gif , dodam ze na cl wiekszosc dobrych graczy bvb to stosuje, ja tez sie nauczylem, ale fakt ze ping czasem niepomaga tongue.gif . Poza tym chyba przydalo by sie objasnic ludziom o co w tym biega. A wiec, jesli opp wjedzie ww za wczesno to tak sobie jedzie i nas nietrafi a jak skonczy ww to ma ww delaya a my sobie za nim jadac przejezdzamy przez niego w momencie jego ww delaya, przy okazji unieruchamiamy go na ten moment wiec dostaje na czysto a my nic. Niejest to latwe bo trzeba utrzymywac dosc krotki "prowokacyjny" dystans zeby zdazyc przejechac na jego delayu, inaczej zdazy zawrocic. Czasem dobra prowokacja jest bardzo kruciutkie ww na skos od niego, opp pomysl: " ale spudlowal, jade go" a my po 1 sek jedziemy juz na niego i z duzym prawdopodobienstwem trafimy jeszcze jak on skonczy swoje ww tongue.gif . Jest to "cwaniackie" granie, ale bardzo skuteczne, tak grajac potrafilem wygrywac bvb posiadajac za bron bh 136 dmg z ludzmi z bh 150-170 a zdarzalo sie i bh 18x, bo nadrabialem mniejszy dmg czystymi wjazdami smiley.gif (wiadomo z gory ze wymiane bym przegral tongue.gif ). Tak samo robie teraz, mam jeszcze slaba nage, ale mam zasieg 3 vs bh bvb range 1, wykorzystuje to samo + zasieg, staram sie jak najmniej pelnych wymian robic smiley.gif

Hammerdin PvP
WoW:
>> Resto Druid <<
>> Subtlety Rogue <<
wersalus
Wiadomość [#74]: 19.02.2005 o 19:31

Konto skasowane

i tu prosba do moderatorow aby dac go do najlepszych, bo to kawal dobrej roboty i szkoda zeby sie gdzies zagubil

sculi
Wiadomość [#75]: 19.02.2005 o 22:52

Konto skasowane

Mam barba na lvl 82 zrobiony jest pod botda , eni dusk , storm eld , , bloodfisty , up arreat , amu ring aniola buty gore wyciagam 5,7k life , 16k defa , 15k ar i zastanawiam sie i tu nasuwa mi sie pytanie dlaczego mimo tylko 16k obrony i nieduzego dmg 3,2k sad.gif wygrywam z barbami z forti majacymi olbrzymi dmg i def i przynajmniej 90 lvl a gram nim dopiero od 2 tyg i jest to moj 1 barb
czy oplaca sie upnac gore mimo utraty 10% frw
z tego co zdazylem zauwazyc jednak botd jest lepszy do walki niz grief ba mimo mniejszego dmg niewiem od czego to zalezy
zreszta jakie jest wasze srednie ar , def , dmg bo nie mam z kim porownac

thx za swietny poradnik

arachno_m
Wiadomość [#76]: 21.02.2005 o 09:18

Konto skasowane

czy oplaca sie upnac gore mimo utraty 10% frw

jesli barb stricte bvb to jak najbardziej.

z tego co zdazylem zauwazyc jednak botd jest lepszy do walki niz grief ba mimo mniejszego dmg niewiem od czego to zalezy
zreszta jakie jest wasze srednie ar , def , dmg bo nie mam z kim porownac

def - 33k na eth arky
ar - 19,2k z arky
dmg - z obliczen wychodzi jakies 3,3k staly

Kuwert
Wiadomość [#77]: 21.02.2005 o 09:27

Konto skasowane

OFT: ładny smithi :P

arachno_m
Wiadomość [#78]: 21.02.2005 o 09:42

Konto skasowane

Kuwert napisał:
OFT: ładny smithi :P

pierwsza osoba w temaciesmiley.gif

Kazan
Wiadomość [#79]: 22.02.2005 o 17:32

Konto skasowane

nice guide~~

mam pare pytań:
1. czy trzeba wyciagac przedostatni prog fhr (86)?
2. czy 19k ar to duzo?
3. jesli nie mam mozliwosci zalozyc eth arky to co wsadzic w normal arky?
4. czy lepiej powsadzac joolki 40ed/9dex czy 40ed/9str?

arachno_m
Wiadomość [#80]: 22.02.2005 o 19:24

Konto skasowane

Kazan napisał:
1. czy trzeba wyciagac przedostatni prog fhr (86)?
2. czy 19k ar to duzo?
3. jesli nie mam mozliwosci zalozyc eth arky to co wsadzic w normal arky?
4. czy lepiej powsadzac joolki 40ed/9dex czy 40ed/9str?

ad. 1. w bvb nie trzeba
ad. 2. 19k - na bvb jest ok
ad. 3. ed//dodatek jewel lub pul (albo zmontuj duressa w zbroi 5xx def)
ad. 4. zalezy do czego dany jewel ma sluzyc. Jesli max dmg to ed//str, natomiast jesli zaoszczedzeniu pkt dexa i wladowaniu tego w vita to ed//dex

REKLAMA
Strona 4 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :