Dziś jest: Wtorek, 4 października 2022, godzina 22:07
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Oficjalny topic każdego Maga.

Odpowiedź

Temat: Oficjalny topic każdego Maga.

Pierwsza     <<   <   ... | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | ...  >   >>     Ostatnia
Enethril
Wiadomość [#301]: 05.05.2006 o 13:41

Konto skasowane

Shatter nie jest znerfiony, to był błąd w druku. nie wiadomo tylko, czy będzie działał tylko na spelle frost, czy na wszystkie szkoły.

Reszta jest nadal do d*** i cieszę się, że rerollowałem priesta

[Edycja - Enethril w 05-05-2006 o 16:36]

cypis
Wiadomość [#302]: 05.05.2006 o 17:23

Konto skasowane

Na wszystkie szkoly. ele build ftw?

Droomi
Wiadomość [#303]: 06.05.2006 o 13:51

Konto skasowane

Ja powiem tak: Drzewko frost zostalo wzmocnione na maxa. Z dobrymi talentami można uzyskiwać jeszcze większy dmg niż do tej pory i spowalniać wrogów do 15% ruchu! To jest nerf? A przeżywalność? Dotychczas mielismy cooldown na Ice Barrier 2 minuty... teraz jest 30 sekund! A czar trwa minutę! Co więcej Arcane Explosion jest od razu instantem, Evocation możemy sie nauczyć. Nie ma potrzeby tracić na to talentów. Znerfowane zostało tylko drzewko Fire. Nie ma juz 100% na crita. I tak jestem frost magiem wiec mi to zwisa :P

http://www.wowhead.com/talent/ - tutaj możecie zrobić własny build

http://www.wowhead.com/talent/?oG0xZZiAcuGAsk - to jest mój frost build. Lepszego nie znajdziecie :P

Duzy crit chance i dmg, wzmocniony blizzard (teraz mi starczylo talentów), clearcasting (mozna wtedy za darmo puścić Blizzard), zmniejszone aggro za krytyki, duża mana efficiency i oczywiście shieldy.

BTW: shatter ma wciąż 50% i działa na wszystkie szkoły. Imho jest to błąd, bo jak fire może "shatter", czyli "poszarpać". Ale też dobrze :P

Ogar
Wiadomość [#304]: 06.05.2006 o 14:08

Konto skasowane

Droomi, co Ty bredzisz? fire znerfowane? shatter dziala teraz rowniez na szkole ognia, a conbusion zamiast dodawac 100% critchance do next spella, zwieksza z kazdym fire spellem critchance o kolejne 10% (az osiagniete zostanie 100%, lub mag uzyska 3 krytyki). to huge buff.

Droomi
Wiadomość [#305]: 06.05.2006 o 15:17

Konto skasowane

W sumie masz racje z tym combustion, ale popatrz, ze nie zadziala juz tutaj sławna taktyka fire/arcane magów: PoM + Combustion + Pyroblast (instant pyroblast crit) To JEST nerf :P
Przynajmniej na PvP. Na PvE jest to buff, ale przeciez na PvE bardziej oplaca sie byc frost magiem.
Nerf czy buff, zależy jak patrzeć :P
Ja sie ciesze, bo jestem frost :P

Dodam jeszcze, że to combustion ma 5 minutowy cooldown, więc za bardzo krytykami nie poszalejesz... ja moim frost magiem moge co 21 sekund puscic srednio 2-3 krytyki smiley.gif to samo, tylko że max 2 krytyki jak mi wejdzie frostbite smiley.gif a krytyki sa po 1400, wiec jak to wejdzie to nie ma co zbierac

[Edycja - Droomi w 06-05-2006 o 16:38]

Enethril
Wiadomość [#306]: 06.05.2006 o 16:52

Konto skasowane

Droomi napisał:
W sumie masz racje z tym combustion, ale popatrz, ze nie zadziala juz tutaj sławna taktyka fire/arcane magów: PoM + Combustion + Pyroblast (instant pyroblast crit) To JEST nerf :P
[Edycja - Droomi w 06-05-2006 o 16:38]

Pom=21 talentów w Arcane
Comb=31 talenty w fire
wymagane 52 talenty

Ogar
Wiadomość [#307]: 06.05.2006 o 17:36

Konto skasowane

Droomi napisał:
a krytyki sa po 1400, wiec jak to wejdzie to nie ma co zbierac

czyzby?
na mnie potrzeba conajmniej trzech takich crytow, a gear mam srednio-dobry, wiec...

Droomi
Wiadomość [#308]: 06.05.2006 o 17:45

Konto skasowane

hmm racja cos sie nie zgadza :P jeden biedny talencik. No cóż, wiec jednak ten nerf to tylko wynik mojej wybujałej wyobraźni biggrin.gif Insta pyroblasty będą ciągle latały i dziwnym trafem dostawać będę z nich same krytyki ^^
Ale skoro nie ma nerfa... to gdzie moi przedmówcy go widzą?

Droomi
Wiadomość [#309]: 06.05.2006 o 17:52

Konto skasowane

Ogar,
w moim +int +sta gearze mam ok 2500 hp bez buffow. Kryty wtedy sa za tylko 1200.
Przeciętny mob na 55+ ma 3000 hp. 3x1200=3600 z czego wychodzi ze mob nie zyje ;]
moj CoC crituje za 1000, fireblast za 800. Możesz sobie doliczyć.
Nie mówie tutaj, że mam 100% na crita. Jak grinduje moby to jest tak ok 30%, w grupie 20% i mniej, bo ludzie niszczą zamrożenie.
Hmm wyszło na to, że się chwale, ale w sumie mam czym :P

Ogar
Wiadomość [#310]: 06.05.2006 o 18:03

Konto skasowane

Droomi napisał:

nie bardzo.
moje Shadow Bolty crituja za 2000 (z CoS on, ale bez debuffa z imp. shadow Bolta), a to tylko 60% mojego dpsu.

Enethril
Wiadomość [#311]: 06.05.2006 o 18:10

Konto skasowane

Droomi napisał:
Kryty wtedy sa za tylko 1200

Moje mindbasty critują za tyle samo, w moim +healing gearze, specc holy/disc

Oczywiście z włączonym ZHC, ale shhhh...
lol.gif

Droomi
Wiadomość [#312]: 06.05.2006 o 18:26

Konto skasowane

Ale ja mam wiekszy procent na crita :P (btw: największy crit zrobilem ponad 1800 z frostbolta na PvP, kompletnie nie wiem jak to się stało. Koles mial pecha :P)
Moje crity są duże, częste i tanie. Pozatym nie musze włączać nic co ma strasznie duży cooldown.
A tak pozatym to każda klasa dobrze prowadzona jest świetna. Każda ma swój "sektor" i wykonuje swoją pracę.
Wiecznym malkontentom polecam taki tekst:
"Dobre zbalansowanie klas postaci objawia się tym, że wszystkie klasy narzekają w tym samym stopniu"

Ogar
Wiadomość [#313]: 06.05.2006 o 19:00

Konto skasowane

Ale ja mam wiekszy procent na crita :P

jesli uda ci sie zamrozic cel, to tak.

anyway, mi nie chodzilo o jakies porownywanie maga do innych klas, a raczej o uswiadomienie Cie, ze crity po 1400 to nic specjalnego w dzisiejszych czasach ;]

[Edycja - Ogar w 06-05-2006 o 21:11]

Gassus
Wiadomość [#314]: 06.05.2006 o 22:36

Konto skasowane

Ok, sytuacja przedstawia się tak: magowie będą mogli robić non-stop aoe i jeszcze ładować sobie tym manę. Wszystko dzięki Master of Elements, Shatter i kilku czarom aoe.
Przypuśćmy taką sytuację: walka z 8-ma przeciwnikami, używamy frost novę, następnie oddalamy się... i Flamestrike. Z takimi: http://www.wowhead.com/tale(...)iVcuMVsz talentami jest dodatkowe 65% szans na crita, czyli ok. 5 przeciwników powinno go mieć. 5x30%=150% mana refund. Nie dość że koszt rzucenia czaru się nam zwrócił, to mamy jeszcze dodatkową manę (i to nie mało, bo w przypadku Flamestrike'a aż 500). No a do tego wszystkiego ignite... za zarobioną manę używamy ice barrier, zwalniamy moby cone of cold, puszczamy w międzyczasie może kolejnego flamestrike'a i czekamy na frost novę by powtórzyć wszystko od początku. Żeby nie było wątpliwości Tseric wszystko potwierdził (obawiano się, że nie ważne od ilości critów jest to stałe 30%). A w instancjach nie będziemy robili zbyt dużego aggro z uwagi na arcane subtelty (co prawda 2 pkt, nie 3, ale to i tak to bardzo duża redukcja).
Czyli już nie powinno być tak, że po jednej walce przy użyciu aoe będziemy mieć zero many i czeka nas minuta picia, ale będziemy mieć jej wystarczająco na jeszcze kolejną itd. Trzeba będzie tylko umieć trzymać moby na odległość i powinno to wszystko zdać egzamin. A z kolei w AV będzie jeszcze więcej nawalania z aoe w grupkę przeciwników smiley.gif
Przetestuję na pewno właśnie takiego builda na PTR 1.11. Zobaczę, czy warto. Póki co wszystko wskazuje na to, że tak.
Dobra, wiadomo że teraz będziemy dużo lepsi w PVE, ale co z PVP 1v1? Skoro w tym za bardzo nas nie polepszyli, to może innych znerfią? ;)

Aha, jeszcze dobrze by było by zajęli się drzewkiem arcane, bo jest tak znerfione że za bardzo nie opłaca się w nie wchodzić. Będzie mi brakowało PoM, ale jest wiele innych i lepszych talentów w elemental buildzie.

PS. Witam każdego na forum smiley.gif

[Edycja - Gassus w 06-05-2006 o 22:37]

pungushe
Wiadomość [#315]: 07.05.2006 o 00:29

Konto skasowane

opiszczie jak walczyc na duelu np. z warriorem
ja dzis walczylem pierwszy raz, 2 przegrane jeden wygrany.
czy trzzeba caly czas skakac uciekac itd, czy stac w miejscu?

Kassandra: Widzę zniszczenie, widzę katastrofę. Jest jeszcze gorzej, w
Droomi
Wiadomość [#316]: 08.05.2006 o 14:58

Konto skasowane

Ogar, jeszcze zaden mag mnie nie wyprzedzil w robieniu dmg w ubrs. Na poczatku mam nawet wiekszy dmg od rogali, ale potem mnie wyprzedzaja na Rendzie.
Wiec mógłbym sie przerzucić na fire/arcane. Mialbym wtedy krytyki o wiele wieksze. Ale overall dmg bylby mniejszy. Ja stawiam na masowe krytyki, a nie na jeden wielki :P

PS: Nieruchomy mag to martwy mag

Ogar
Wiadomość [#317]: 08.05.2006 o 17:18

Konto skasowane

Droomi napisał:
Ogar, jeszcze zaden mag mnie nie wyprzedzil w robieniu dmg w ubrs

bo nie spotkales nikogo z dobrym buildem / gearem.

ps. zakladam, ze tam mialo byc "warlock", a nie mag.

[Edycja - Ogar w 08-05-2006 o 17:20]

Wymiatacz
Wiadomość [#318]: 09.05.2006 o 11:04

Konto skasowane

Ogar napisał:
Ale ja mam wiekszy procent na crita :P

jesli uda ci sie zamrozic cel, to tak.

anyway, mi nie chodzilo o jakies porownywanie maga do innych klas, a raczej o uswiadomienie Cie, ze crity po 1400 to nic specjalnego w dzisiejszych czasach ;]

[Edycja - Ogar w 06-05-2006 o 21:11]

Hmmm nigdy nie udało mi się zrobić crytyka pow. 1300 tongue.gif
Gram Shamanem i miałem kilka różnych buildów tongue.gif

EDIT: TFU chyba nawet nigdy nie doszedłem do 1200 :]

[Edycja - Wymiatacz w 09-05-2006 o 11:04]

"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
Droomi
Wiadomość [#319]: 09.05.2006 o 13:26

Konto skasowane

Ogar, ja mowie o magach. NIGDY nie spotkalem maga robiacego wiekszy dmg ode mnie... Lockowie to inna bajka, ci mają zazwyczaj większy. "zazwyczaj" heh różnie bywa :P Ostanio bylem w UBRS z dwoma. Jeden miał większy, drugi mniejszy ode mnie dmg.

Ogar
Wiadomość [#320]: 09.05.2006 o 14:39

Konto skasowane

Ogar, ja mowie o magach. NIGDY nie spotkalem maga robiacego wiekszy dmg ode mnie

zawsze musi byc ten pierwszy raz ;]
w ubrs raczej takich nie spotkasz, ale w mc/bwl owszem (zakladajac, ze beda mieli lepszy gear niz Ty).

Lockowie to inna bajka, ci mają zazwyczaj większy. "zazwyczaj" heh różnie bywa :P

wiadomo, gear / skill / build.
trudno, zeby SL warlock robil dmg porownywalny z SM / Ruin. do tego odpowiedni poziom koncentracji i ciagle trzymanie dotow.

REKLAMA
Strona 16 z 115.
Pierwsza     <<   <   ... | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :