Dziś jest: Środa, 18 października 2017, godzina 13:17
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Oficjalny topic każdego Maga.

Odpowiedź

Temat: Oficjalny topic każdego Maga.

Pierwsza     <<   <   ... | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
Validus
Wiadomość [#2281]: 27.06.2011 o 21:03

nie słuchaj ich! Arcane to zło!!!!
;p

PM Email
Arkadio
Wiadomość [#2282]: 12.08.2011 o 14:13

Konto skasowane

czy mozecie podac linka do poradnika frost maga pod pvp?

nabonid
Wiadomość [#2283]: 12.08.2011 o 14:58

Sprawdz na arenajunkies.

PM Email
michalll
Wiadomość [#2284]: 15.08.2011 o 17:40

Cześć,

Od 2 m-cy grałem w WOW na pve, grałem kilkoma klasami i najprzyjemniej póki co grało mi się magiem ale jakoś grało mi się nie najlepiej, przede wszystkim nie mogłem ogarnąć wielu możliwości, jakie ma postać i w końcu ogarnąłem key-bindy.

Znalazłem w necie poradnik jak to zrobić pod arcane-mage (na chwilę obecną leveluję, mam 21 level, nie wiem czy to dobry wybór):
http://wowkeybinding.c(...)indings/
Muszę przyznać, że nie gra mi się wcale lepiej sad.gif Granie arcane-magiem to głównie spamowanie arcane blast i jak jest możliwość to arcane missels.Zgodnie z w/w poradnikiem Arcane blast jest na klawiszu 3 a arcane missels na shift+d no i jest sporo gimnastyki przy tej okazji. Jeżeli macie jakieś inne bindy to pls dajcie znać.

Z góry dziękuję beerchug.gif

PM Email
JEDIDJ
Wiadomość [#2285]: 15.08.2011 o 18:05

Bindy ustawia się według własnych upodobań a nie z jakiejś strony... to TOBIE ma się przyjemnie i wygodnie grać... ustaw sobie wszystko jak chcesz. Podczas lvlowania niektóre skille są nieprzydatne prawie albo używa się ich tylko raz na jakiś czas (mage ward, Time warp, robienie żarcia) i możesz je po prostu wyciągnąć na action bary bez konieczności bindu

PM Email
Coldmen
Wiadomość [#2286]: 30.10.2011 o 21:45

Co sądzicie na temat zmian wprowadzonych do drzewka fire na patch 4.3?? Myślicie, że fire będzie znów najlepszym specem dla maga?? Czy wyrówna się z arcane??
Osobiście uważam, że fire będzie wiodącym specem tak jak to miało miejsce w patchu z Icecrown Citadel i będziemy mogli ubijać Deathwinga właśnie ogniem...

Poniżej wklejam zmiany:

Mages

Pyroblast’s initial damage has been increased by approximately 26%, and its damage over time has been increased by approximately 100%.
Fireball damage has been increased by approximately 17%.
Talent Specializations
Fire
Living Bomb damage over time has been increased by approximately 10%, and explosion damage has been increased by approximately 120%.

Wydaje się że to nieduże zmiany ale sprawdzalem na PTR swojego maga i cyferki są duzo wyższe...Niestety nie działa mi ani skada ani recount na PTR więc nie mam jak potwierdzić czy jest dobrze czy bardzo dobrze. Może ktoś testował i ma jakieś cyferki??

PM Email
upatol
Wiadomość [#2287]: 28.11.2011 o 22:03

Panowie , mam wielką prośbę.

Mam 364 ilvl ale dps żałosny wręcz. Prosiłbym o pomoc , krok po kroku -> co mam zmienić żeby było lepiej.

Poniżej link do armory:

http://eu.battle.net/w(...)l/simple

Dzięki za pomoc smiley.gif

PM Email
nabonid
Wiadomość [#2288]: 28.11.2011 o 23:21

Zacznij od zalozenia brakujacych enchantow.

PM Email
kabaret
Wiadomość [#2289]: 28.11.2011 o 23:41

Konto skasowane

Wszystkie gemy procz head daje sie czerwone. Jesli bonus w headzie jest dobry to dajesz pod color (99% przypadkow warto).
Enchanty, belt buckle w pasek, dopalki z inzynierii.
Glyphy w arcane masz do... frosta?
Glyphy w fire zamieniasz fb na lb i jest spoko. Dodatkow usuwasz z talento hot streak i imp hot streak. Najlepiej daj w umiejetnosci defensywne. To jest rada tylko na walke z alysrazorem. Nowy patch wchodzi w srode , wiec raczej ten build traci sens.
Reforge obowiazkowo 17% hit kazda ilosc inna niz 17% to strata dpsu.
Jak juz masz 17% hit to generalnie reforgujesz w mastery/haste (moze sie zmienic po patchu, ale z tego, co widze nie zapowiada sie).
O rotacje nie prosiles, ale w arcane, to (moze sie zmienic po patchu, jak bedziesz mial 4 czesci t13)
faza burnu zaczynasz na 4 stackach ab z jak najwieksza iloscia many (idealnie 100% razem z mana gemem/arcane torrentem i ew. tic kiem z mage armora) konczysz ja evo na ok. 30-35% many.
faza konserwacji to spamowanie ab i resetowanie stackow am/abarr tak, zeby ilosc twojej aktualnej many byl jak najblizej 100%, ale zawsze pod;
faza konserwacji konczy sie po zejsciu cd z arcane power i mana gema. Wtedy powinienes miec juz 4 stacki ab i ilosc many odpowiednia do odpalenia mana gemu/arcane torrenta.

W fire na alysrazorze spam fb utrzymywanie lb i debuffa ze scorcha. Przy ~16 stackach buffa z alysrazora spamujesz tylko pyro i odswiezasz lb. Najwazniejsze jest utrzymanie buffa w czasie fazy z tornadami.
W fazie lezenia bossa na ziemi spamujesz pyro odswiezasz lb i przy okolo 40-45 energii bossa odpalasz wszystkie cd i wrzucasz combustion

Dopiero teraz zauwazylem. Gear ze spiritem nigdy nie jest dobry dla maga. Od biedy kazdy bonus ze spiritem reforgujesz w inne statystyki kolejnosc masz wyzej.
ring - za questy w molten front, od srody nowe hcki
shouldery zandalari/nowe hcki
wand do kupienia za vp od srody za jp.
Plaszcz za reputacje od razu idz wymien.
Zamiast trinketu proponuje ci inny z inskrypcji darkmoon volcano. To samo trinket z alchemii jest do tankowania. Zalatw sobie wersje z intem.
Dodatkowo powinienes dostac spory boost dpsu jesli zamienisz gear 353/359 ilvl na wersje do pvp 384.

[Edycja kabaret - 28.11.2011 o 23:50]

http://www.kabaretwow.info/
upatol
Wiadomość [#2290]: 29.11.2011 o 07:50

To się nazywa konkretna odpowieź. Postaram się wprowadzić zmiany po analizie tego co napisales biggrin.gif

Dzięki !!

PM Email
kabaret
Wiadomość [#2291]: 29.11.2011 o 23:40

Konto skasowane

Rzuciłem okiem ponownie na twoje armory i widze, ze zle dales glyphy w arcane podstawowy jest mage armor i arcane blast, jako trzeci mozesz brac am albo abarr ( ja mam am).

http://www.kabaretwow.info/
wirro
Wiadomość [#2292]: 11.09.2012 o 16:59

chyba magowie wyginęli confused.gif
a jak jakiś przeżył to niech się pochwali jak mu się gra po ostatnich zmianach ??

wirro

......
PM Email
jacekbed1
Wiadomość [#2293]: 11.09.2012 o 21:27

wirro napisał
chyba magowie wyginęli confused.gif
a jak jakiś przeżył to niech się pochwali jak mu się gra po ostatnich zmianach ??
Gra się w miarę dobrze, ale to zależy, o co konkretnie pytasz. Jednak trochę namieszali i ciężko się przestawić.

[Edycja jacekbed1 - 11.09.2012 o 21:28]

PM Email
wirro
Wiadomość [#2294]: 12.09.2012 o 15:42

tak ogólnie o zmiany lepiej czy gorzej, łatwiej czy trudniej confused.gif

parę tygodni nie grałem magiem (może zapomniałem) i jakoś tak niespecjalnie się czuję po tych zmianach, nie umiem tego sprecyzować po prostu jakoś tak źle smiley.gif
Pewnie muszę pograć i się odnowa przyzwyczaić.

wirro

......
PM Email
jacekbed1
Wiadomość [#2295]: 12.09.2012 o 15:48

wirro napisał
tak ogólnie o zmiany lepiej czy gorzej, łatwiej czy trudniej confused.gif

parę tygodni nie grałem magiem (może zapomniałem) i jakoś tak niespecjalnie się czuję po tych zmianach, nie umiem tego sprecyzować po prostu jakoś tak źle smiley.gif
Pewnie muszę pograć i się odnowa przyzwyczaić.
Ja wiem, kwestia przyzwyczajenia chyba. Ze swojego punktu widzenia zmiany bym określił jako neutralne.

PM Email
Gaido
Wiadomość [#2296]: 12.09.2012 o 20:24

Gram magiem Arcane i mi zmiany się podobają.

Co się zmieniło? Wcześniej raczej średnio użyteczny Arcane barrage dostał znacznego boosta poprzez nakręcanie licznika Arcane Charge, więc rotacja jest znacznie ciekawsza niżeli miało to miejsce wcześniej (chyba wszystko jest ciekawsze od ciągłego spamu Arcane Blasta ha ha).

Nether Tempest zastąpił Flame Orba i to też jest fajna sprawa. Dla tych co nie wiedzą - zaklęcie rzuca się na jakiegoś jegomościa. I przez jakiś tam czas jegomośc ten otrzymuje obrażenia. Ale to nie koniec. Jeśli w pobliżu są inne pampry to z tego milorda wylatują dodatkowe ładunki atakujące sąsiadów. Biorąc pod uwagę, że Nether Tempest można nałożyć równocześnie na kilku przeciwników, nie pozostaje Tobie nic innego jak patrzenie, jak moby się wzajemnie wyżynają smiley.gif

Z glyphów nic ciekawego nie doszło i nic ciekawego nie ma :/ Podoba mi się Ilusion, które pozwala Tobie zmienić się w jakiegoś pampra na 2 minuty. Ale bez jaj, pół godziny cooldown? To jakiś dżołk xD

PM Email
Arato
Wiadomość [#2297]: 13.09.2012 o 10:48

Nether Tempest nie zastąpił flame orb, tylko jest to jeden z 3 dotek/bomb do wyboru. Jako arcane wcale nie musisz go używać. Zostaje ci jeszcze living i frost bomb. Teraz orb ma tylko frost i w końcu on jakoś wygladą. Cos na styl orb z d2, bijacy wszystkie cele, a nie jakas kulka strzelającą laserem. Poza tym mag ma kilka fajnych zmian:

- Icebarrier/cold snap w kazdym specu - długo na to czekałem. Dzięki temu jest szansa ze każdy z specy będzie równie ciekawy w pvp. Zawsze tego brakowało takiemu arcane i padał niczym lock bez sl.
- Dodanie 100% szansy na kryt z fire/inferno blast - Kolejna świetna zmiana poprawiająca rotacje w fire i jednocześnie eliminujaca randomowosc tego spec. Jedna prosta zmiana i gra sie o wiele lepiej w fire.
- Brak wymagań specjalnych run robiac portal/teleport. Na prawdę nie widziałem sensu takiego rozwiązania, aby jakies itemki były potrzebne do uzycia skila.
- Frost spec ma również dmg bardziej pod kontrolą. Fakt ze odbiło sie to trochę na nuke w pvp, jednak po wielu latach ma szanse stać się tak samo dobrym pve specem jak arcane i fire. W koncu mag dostanie 3 pve spece.
- Nie gram w arcane ale tez widze troche ciekawych zmian w rotacji. Lecz nadal wole fire i frost:]
Rzeczy ktore mi sie nie podobaja:

- Dodatnie 3 sec cast na armory - Nie wiem co za kretyn na to wpadł i jaki to ma miec sens.
- Dodatnie 1,5 sec cast na miniona - j.w.
- W cata frost nova miała 20 sec cd. Teraz ma 25 sec cd + jest glyph zmniejszajacy o 5 sec cd. Panowie z blizza przed dodatkiem mówili coś o interesujących glyph, usunięciu prime blablabla... ale to jest po prostu pójście na łatwiznę. Znerfic cos i dać glyph do stanu poprzedniego - nazwać to interesującymi glyphami...
- Frost nova coś szybko sie niszczy. Czasami minion 1 skilem potrafi ja rozwalić, zanim ja zdaze odbiec i zaatakowac. Chyba sobie nie myślą ze mamy dawać po novie miniona na passive.
- Frostjaw - znika po kazdym dmg przez co staje sie praktycznie nieprzydatny. W takim fire mając ciągle doty na celu nie ma szans go użyć.

[Edycja Arato - 13.09.2012 o 11:16]

PM Email
REKLAMA
Strona 115 z 115.
Pierwsza     <<   <   ... | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :