Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020, godzina 08:32
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Oficjalny topic każdego Maga.

Odpowiedź

Temat: Oficjalny topic każdego Maga.

Pierwsza     <<   <   ... | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
Festyn
Wiadomość [#2261]: 14.05.2011 o 17:22

Konto skasowane

No właśnie z tego co obserwowałem w tbc shaman ele używał jakoś mało skilli do pvp/pve :/ I nie zaciekawił mnie zbytnio. Lock jest masakrycznie nudny z cc ma fear death coil i coś jeszcze? Ze 2 skille miniona? Nie chcę pchać się w nudną klasę jaką jest dla mnie lock(grałem sporo w tbc głównie pve). Dlatego myślę czy wybrać maga frost który mnie kręci dzięki ciągłym cc slowom i freezom na wrogu, czy iść w priesta który daje mi 2 możliwości gry i większą przydatność...

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Bladefist&n=Festynpl
mindseeker
Wiadomość [#2262]: 15.05.2011 o 00:53

Konto skasowane

Dlatego myślę czy wybrać maga frost który mnie kręci dzięki ciągłym cc slowom i freezom na wrogu, czy iść w priesta który daje mi 2 możliwości gry i większą przydatność...

Ściagnij PTR - stwórz obie postacie na 85 lvl i zobacz co ci pasuje.
Dla mnie Mag to najnudniejsza klasa w grze.

Festyn
Wiadomość [#2263]: 15.05.2011 o 02:33

Konto skasowane

A kim grasz że mag jest najnudniejszy xD? Bo wg mnie ta klasa ma najwięcej skilli do ogarnięcia, wymaga dużej mobliności, szybkich decyzji, dobrego cc i generalnie sporo ogaru który daje potem spory fun :P

Arato
Wiadomość [#2264]: 15.05.2011 o 09:48

Konto skasowane

Gra warem, który to w każdym patchu i dodatku staje sie coraz banalniejsza klasa niczym ret z początków wotlk.

mindseeker
Wiadomość [#2265]: 15.05.2011 o 16:20

Konto skasowane

To czym gram nie ma żadnego znaczenia, bo mam wszystkie klasy albo na maks levelu albo na 70-80, poza tym wiele razy testowałem każdą klasę na PTRze i Mag jest dla mnie najnudniejszą klasą razem z Hunterem - nigdy nie mogłem tymi dwoma klasami dobić maks levelu, bo czułem się jak masochista spamując be przerwy Frost Bolta albo Arcane Shota.

Gra warem, który to w każdym patchu i dodatku staje sie coraz banalniejsza klasa niczym ret z początków wotlk.

Easy to play, Hard to master. To dotyczy także Retri Palka z WotLK gdzie niewielu z nich wbiło Gladiatora w 2vs2 bo wbrew pozorom ta klasa wymagała dużego ogarnięcia.

Festyn
Wiadomość [#2266]: 15.05.2011 o 16:53

Konto skasowane

Jak wygląda teraz sprawa z rankami spelli, a dokładnie z ich brakiem? Dmg zaklęcia zwiększa się co lvl? Bo np. nigdzie w opisie nie ma podanego zakresu dmg. I żeby zobaczyć czy więcej walnie fireball czy frostbolt muszę uderzyć i obserwować jaki dmg wejdzie :/ I koszt many zwiększa się jako stała liczba % maxa many bez itemów? Nie wiem też czy ich siła rośnie co 1lvl czy co kilka? Tak samo z casting timem :/ Kiedyś to było normalnie 2sec, 2.5sec a teraz jakieś 1.77sec albo 1.66... Nawet nie wiem od czego zależy o ile urośnie ten casting time... nawet takie skille jak counterspell nie mają napisanego na jak długo silencuja :/ Bez sensu takie tajemnice wielkie w tym cata niczego przeczytac nie mozna :/

I na 10lvl na z frostbolta biję za 63 a mój pet za 2-3 xD wtf xD?

[Edycja Festyn - 15.05.2011 o 16:55]

[Edycja Festyn - 15.05.2011 o 18:14]

[Edycja Festyn - 15.05.2011 o 19:24]

Raiderro
Wiadomość [#2267]: 15.05.2011 o 20:04

Konto skasowane

Pewnie sobie wyłączyłeś wyświetlanie dokładnych opisów czarów.
Moc czaru rośnie teraz co level, często też rośnie cast time (ale tylko do pewnego poziomu).
Water Elemental bije p 2-3 ? Jej, ten komentarz na wowheadzie nie kłamał biggrin.gif

[Edycja Raiderro - 15.05.2011 o 20:05]

Jestem zmuszony stwierdzić, że dalsza konwersacja z tobą w celu uzyskania odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie jest bezcelowa.
Festyn
Wiadomość [#2268]: 15.05.2011 o 20:33

Konto skasowane

No ja wale 70 a on 3 -.- równie dobrze mogli dać nową nove zamiast biegającego shitu xD A jak wlaczyc dokladne opisy czarow ;P?

Validus
Wiadomość [#2269]: 15.05.2011 o 22:08

Konto skasowane

Tak jak Ci napisalem na priv.
Interface > Help > Begginers tooltip czy jakos tak
pozdrowki

Garn
Wiadomość [#2270]: 15.05.2011 o 23:41

Konto skasowane

Na max lv Elemental też nie bije jakoś rewelacyjnie chyba.
Co do spelli - ta, ich moc zmienia się co level, dodatkowo im więcej masz inta(no, albo spellpoweru) to mocniej bijesz. A cast time też nigdy nie jest stały, haste go skraca. A koszt many zmienia się co level i zawsze to jest określone % many bez itemów.
Nie wiem czemu ci się ten system spelli bez poziomów nie podoba xD IMO 14-rankowy Fireball był o wiele bardziej prymitywny niż to co jest teraz. Zawsze tak powinno być :P Nie trzeba już robić Hearthstone co 2 lvl do trenera. I oszczędzasz więcej kasy na uczenie się! xD

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Festyn
Wiadomość [#2271]: 16.05.2011 o 00:21

Konto skasowane

Podoba mi się poprostu nie rozumiałem tego :P Ale jak włączę opisy zaklęć to mam fireball np. 64dmg. To jest już podliczone ze wszystkimi itemami, statami itp. czy to znowu sama podstawa :P?

A co do elementala to poprostu każę mu bić meele i wali po te 20 xD Myślałem że zrobią z niego pomocnika jak ma lock czy hunt. Że przynajmniej bić będzie jak pół mojego frostbolta albo coś... A tu hp mało, wali z waterbolta za 3... takie coś biega a jedyna użyteczność to ten freeze :P pvp od 10 lvlu.

Mag ma talent early frost, który zmniejsza casting time frostbolta. Ale pisze że po użyciu staje się nieaktywny na 15 sekund. Czy to znaczy że ten talent zmniejsza casting jednego frostbolta na 15 sekund oO? 0.6sec mniejszy casting raz na 15 sekund co za szał...?

[Edycja Festyn - 16.05.2011 o 09:23]

Validus
Wiadomość [#2272]: 16.05.2011 o 10:55

Konto skasowane

Gdy włączysz te opisy to tak jak pisałem Ci na prywacie. Będą one brały pod uwagę wiele rzeczy, czyli zmienią się wraz z buffami, a nawet procami. Zatem to nie będzie podstawa ale zmienna. Jednak nie pytaj czy wszystko jest kalkulowane. Jestem pewien, że nikt Ci na to z całą pewnością nie odpowie. Do tego jeśli masz tam napisane 64 dmg to oznacza, że nie uderzysz za 64 ale za mniej więcej 64, czyli to może np. być 70. Oczywiście jeśli to nie Crit.

Talent Early Frost był niegdyś omawiany w innym temacie. To nie jest jakiś super och i ach dpsowy talent jak na początku wielu myśli. Ale kładąc talenty w drzewku frosta ciężko go w pewnym momencie pominąć. Z drugiej strony czy ktoś się spodziewa, że wśród pierwszych punktów talentów dostaniesz coś takiego jak Living Bomb czy Deep Freeze?
I jest tak jak piszesz:
Będziesz rzucał swojego frostbolta o 0.6 sekund krócej, ale efekt ten nie pojawi Ci się przez następnych 15 sekund.

Eluveitie
Wiadomość [#2273]: 15.06.2011 o 10:44

Konto skasowane

siema, mam taki problem (w sumie to rozkmine bardziej)

otoz jak bije to pyroblasta uzywam tylko jak procnie i go nie castuje ale tak sie zastanawiam czy nie bylo by lepiej (pod wzgledem dmg done) gdybym odnawial DOT "recznie" (castujac) jezeli mi nie sam procnie? czy waste tych paru sekund na casta? :P

Validus
Wiadomość [#2274]: 15.06.2011 o 13:15

Konto skasowane

Pyroblasta opłaca się tylko i wyłącznie czasem rzucić na starcie jako precast (nie uwzględniając oczywiście takich wypadówk jak Chogall hc i masz 100% corruption czy coś w ten deseń), a zwłaszcza w nadciągającym patchu 4.2

Tesso
Wiadomość [#2275]: 26.06.2011 o 18:45

Konto skasowane

Witam, otóż niedawno zacząłem grać magiem, obecnie mam 16lvl i ciągle rośnie. Jednak nie wiem, czy expić w fire, arcane czy frost . Teraz expie we frost, na dungach daję rade, z q też nie, więc nie wiem, czy zostać we frost, czy może zmienić na coś innego. Dodam, że wcześniej magiem grałem na privach (ale się nawróciłem ;)) więc mam jako takie pojęcie co i jak ;). Z góry dzięki za odpowiedź.

Validus
Wiadomość [#2276]: 26.06.2011 o 20:09

Konto skasowane

frost!
Mowia aby sie przelaczyc kolo 70 lvla na Arcane ale nie sluchaj ich! ;p

Tesso
Wiadomość [#2277]: 26.06.2011 o 20:29

Konto skasowane

Skoro frost, to niech będzie frost ;). Już się przyzwyczaiłem do spamowania frostboltem biggrin.gif A tak poza tym, to jak chodzę na dungi, to mi szybko mana wysiada (przedstawię moją rotację- frostbolt, frostbolt frostbolt frostbolt ), przy czym, jak patrzę na moim współtowarzyszy, to u nich żadnego problemu z maną nie stwierdzam (niektórzy mają heirloomy, ale nie wszyscy). Czy to minie, kiedy już zbiorę lepszy gear, czy mam się już powoli przyzwyczajać do problemów z maną (aha.. zapomniałem.. dawno byłem u trainera, więc nie mam evocation, wieć zaraz się wytrenię i pewnie będzie lepiej ;)).
PS. Ci współtowarzysze z dungów niebyli magami.

Validus
Wiadomość [#2278]: 26.06.2011 o 20:45

Konto skasowane

to minie
No chyba ze bedziesz gral Arcane ;p

Garn
Wiadomość [#2279]: 27.06.2011 o 18:59

Konto skasowane

IMO Arcane to taki typowy build do levelowania i od kiedy ma się autoslowa jest lepszy niż frost.
+ 15 sekundowy Slow
+ Evocation co 2 minuty
+ Instant Invisibility
+ Cała rotacja dostępna od 20 lvlu
+ Knockback od Mana Shielda jest lepszy od Shattered Barrier Frosta
+ Większy Burst(zabijasz moby zanim dobiegną smiley.gif )
+ Arcane Barrage jest lepszy niż Ice Lance(za mały DMG) / Cone of Cold (za duży cooldown i za mały zasięg) kiedy musisz atakować w biegu.

Frost jest bardziej do PvP niż do levelowania(przynajmniej mnie jest łatwiej robić daily w Arcane niż we Frost). Ale Frost jest lepszy do solowania raidów :P

Bierz co wolisz.

[Edycja Garn - 27.06.2011 o 19:00]

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Czaras
Wiadomość [#2280]: 27.06.2011 o 20:16

Konto skasowane

Ja expilem w arcane. Kazdy grupowy Q bez problemu szło wykonać (mirror image + dopałki i spam AB na bosie). te same Q robilem altem warriorem i sam nie dawalem rady.

REKLAMA
Strona 114 z 115.
Pierwsza     <<   <   ... | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :