Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020, godzina 08:31
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Oficjalny topic każdego Maga.

Odpowiedź

Temat: Oficjalny topic każdego Maga.

Pierwsza     <<   <   ... | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
Validus
Wiadomość [#2241]: 05.04.2011 o 21:54

Konto skasowane

Mnie w sumie obojętne gdzie poprowadzimy ten temat. Jestem pewien, że tu też dużo osób zagląda, więc jak już zaczęło się to tutaj to może tu dokończmy. Chciałbym dojść do wspólnych wniosków dzięki którym udałoby mi się przemienić odpowiedni dział w pierwszym poście.

Zatem ja Ciebie doskonale rozumiem, ale bądźmy szczerzy takich sytuacji nie ma zbyt dużo jak Maloriak.
ba, nawet na Maloriaku nie ma za bardzo co tak się posiłkować dopałkami w zielonej fazie bo Ignite po prostu wypali albo nie. Tam trzeba użyć Combustion jak najszybciej (na addach szybko maleje damage) i po prostu dopałka niezależnie jaka nie zapewni Ci, że ten Ignite będzie porządny. Po prostu nie możemy liczyć tam na dopałke. Zadziała lub nie (oczywiście zwiększa szanse, że tak, no ale to są po prostu sekundy). Ogólnie jakby nie było, takich styuacji nie ma nadal dużo dlatego ja jednak bym się opowiadał za tailoringiem dla Fire, bo co z tego, że załóżmy fajnie mieć proca przygotowanego na jednego bossa gdy jak spojrzymy na całość naszych walk jest to zaledwie malutki procencik?

Co do jc chyba jednak wypada slabo w porownaniu do engi i jc smiley.gif

Rozumiem, że tu masz na myśli:
Co do JC to chyba jednak wypada słabo w porównaniu do Engi in Tailoringu.
Tak?
Jeśli się mylę to popraw mnie proszę.

Lilly
Wiadomość [#2242]: 06.04.2011 o 00:12

Konto skasowane

JC daje dokładnie taki sam bonus do inta co Engi średnio, więc ciężko tutaj mówić o jakiejkolwiek przewadze. Jedynie Tailoring się zdecydowanie wyróżnia jeśli o bonus do INT idzie.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
watman
Wiadomość [#2243]: 06.04.2011 o 11:09

Konto skasowane

Lilly napisał
JC daje dokładnie taki sam bonus do inta co Engi średnio, więc ciężko tutaj mówić o jakiejkolwiek przewadze. /ciap/

no roznica jest przeciez w static/boost, a u maga to pewnie wlasnie o to sie rozbija...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
paszkins
Wiadomość [#2244]: 08.04.2011 o 13:38

Konto skasowane

Tak Validius mialem tutaj na mysle engi smiley.gif Co do taila musze sie zgodzic, ze jednak wyprzedza engi. Jednak dalej uwazam, ze engi jest troche przed innymi profesjami ze static boostem.

W kazdym razie dyskusja byla ciekawa smiley.gif Wczesniej chcialem jako druga profesje robic jc jednak zrobie sobie tail ;)

Validus
Wiadomość [#2245]: 08.04.2011 o 14:04

Konto skasowane

Ja tam sam nie wiem. Mi generalnie chodzi o to iż mój punkt widzenia jest taki:
Arcane - Engi i JC
Fire i Frost - Tailoring i JC

To nie jest podparte żadnym theorycraftingiem, bo ja ogólnie nigdy nie spotkałem się z jakimiś aktualnymi danymi na ten temat (może coś przeoczyłem).
Po prostu to jest moje zdanie poparte przemyśleniami parę postów wyżej.
Zastanawiam się tylko kto ma racje, bo ja po prostu chciałbym móc przerobić odpowiednio dział z Profesjami i udzielić ludziom rzeczowej odpowiedzi która profka najlepsza.

paszkins
Wiadomość [#2246]: 09.04.2011 o 11:26

Konto skasowane

Moim zdaniem engi moze byc w najgorszym wpadku rowne reszcie profesji (pomijam tutaj tail bo jednak lilly miala racje), a w wiekszosci przypadkow jednak jest troche lepsze. Proste wyliczenie :

*Podaje tutaj mocno skrocone czasy walk, ale wniosek pozostaje taki sam.

1. Walka trwa 60 sekund. W trakcie tego czasu odpalamy raz synapse springs co daje nam 10s buffa, czyli pzrez 1/6 walki mamy go na sobie. Sredni bonus to 80 inta.
2. Walka trwa 70 sekund. W tym czasie odpalamy synapse springs 2 razy co daje nam 2/7*480=137inta srednio.

Roznice te maleja wraz z wydluzeniem sie walki, jednak wartosc engi to zawsze co najmniej 80, a przewaznie troche wiecej ;) Dodatkowo w engi masz jeszcze plasma shield, ktory w macro razem z mage ward daje calkiem fajna redukcje obrazen w niektorych sytuacjach ;)

W zwiazku z tym ja bym dal jako profki tail + engi. Jednak decyzja nalezy do Ciebie ;)

Validus
Wiadomość [#2247]: 09.04.2011 o 12:03

Konto skasowane

Tak. Masz całkowitą rację.
Tylko prócz wyliczenia tych profek należy obejrzeć je pod względem potencjalnego użycia.
Mi chodzi o to, że Synapse wywołujemy po przez kliknięcie, JC jest idealne do kombinacji z gemami, a tailoring wywołuje się sam z siebie.
Wartości który jaki buff daje są w miarę podobne, użycie tych buffów z profesji jest diametralnie różne. I właśnie o to mi chodzi, że ja osobiście jakbym już był aż takim maxymalistą (jest takie słowo?;p) to wziąłbym pod konkretny build konkretną profkę.

Z tymże generalnie chodzi o to, że ludzie pytają jaka jest najlepsza profesja dla maga.
I tu się pojawia problem co im odpowiedzieć. Ja nie jestem jakoś pewien czy moja odpowiedź jest w 100% prawidłowa i czy mógłbym coś takiego napisac w dziale z profesjami.

paszkins
Wiadomość [#2248]: 09.04.2011 o 12:40

Konto skasowane

Mysle, ze jesli chodzi o jc to za bardzo nie pokombinujesz ;) zawsze beda to 3 gemy do inta, bo jak sam wiesz wsadzenie innych to bedzie strata dpsowa.
Takze mysle, ze w arcane tail+engi na pewno. Jesli chodzi o frost i fire to chyba zostaje tail + engi lub jc w zaleznosci od osobistych upodoban. Ja tam sie sklaniam w strone engi z powodow, ktore podalem wczesniej. Tak jak sam mowisz nie ma dokladnych wyliczen wiec pozostaje to kwestia wlasnych upodoban.

Dodam jeszcze, ze przegladajac profile roznych magow widac, ze naprwade przeplata sie to roznie i dodatkowo bardzo popularna jest alchemia ;)

Validus
Wiadomość [#2249]: 09.04.2011 o 12:46

Konto skasowane

Generalnie wydaje mi sie ze magow nie ma co przegladac bo wielu z nich profesje maja dla siebie. Zapewne magowie w takich gildiach jak Paragon, Ensidia, Vodka, Accidentally itd maja profesje pod totalne wymaxowanie, ale takie sredniaki jak np. ja po prostu biora co im sie podoba ;p
Chyba faktycznie przemienie ten dzial z profesjami i napisze, zeby brac profesje w zaleznosci od upodoban ;p

[Edycja Validus - 09.04.2011 o 12:46]

paszkins
Wiadomość [#2250]: 09.04.2011 o 12:53

Konto skasowane

Przegladalem akurat magow z paragonu, for the horde i ensidii smiley.gif

Validus
Wiadomość [#2251]: 09.04.2011 o 13:54

Konto skasowane

Źli Źli magowie ;p

paszkins
Wiadomość [#2252]: 09.04.2011 o 14:29

Konto skasowane

Mysle, ze po prostu przy tak duzej zaleznosci od RNG z jaka teraz borykaja sie magowie te 1, 10 czy nawet 50 inta nie robi az takiej roznicy w dpsie smiley.gif Mozna rozwazac, ktora profka jest najlepsza i tak dalej jednak mag, ktory critnie 5 razy w tym 2 z pyro przed zalczaniem combustion wyprzedzie Cie w dpsie obojetnie jaka profke bys wybral smiley.gif Dlatego ludzie wybieraja to co im akurat bardziej odpowiada. Koniec koncow wychodzi to, ze mag ktory dobrze rozpocznie walke i uda mu sie uzbierac dobry ignite bedzie pierwszy nawet jesli nie ma zadnej profki smiley.gif

Tutaj mam jeszcze jeden temat do dyskusji. Dawno juz przestalem uzywac flameorb przed combustion w zwiazku z ignite munching, ale jak to u was jest z living bomb? W nastepnym patchu ten problem bedzie do pominiecia bo combustion bedzie poza gcd i living bomb nie bedzie wplywal na ignite. Jednak w tym momencie sie nad tym zastawiam. Niby living bomb moze zmniejszyc troche ignite jednak pozniej musimy zmarnowac jedno gcd zeby wrzucic je przed combustion. Moze to doprowadzic do skonczenia sie ignite. Spotkalem sie z roznymi podjesciami, ja aktualnie zaczynam od living bomb pozniej jak najwiekszy ignite, combustion + flameorb. Jak to wyglada u was ? Pomijam tutaj scorcha bo mam +5% crit od locka. Oczywiscie temat dotyczy glownie 25man bo na 10 czasami tego locka moze nie byc smiley.gif

Validus
Wiadomość [#2253]: 09.04.2011 o 15:50

Konto skasowane

Ten temat był już omawiany na EJ. Generalnie nie warto czekać z LB, to jest po prostu dpsowa strata, dlatego start walki generalnie zawsze przebiega od CM przez LB do Fireballa i Combustion, a dopiero potem Flame Orba.

A co do LB to też była ciekawa rozmowa na temat odnawiania LB bez ostatniego wybuchu. Niby strata dpsowa, a jednak wielu magów przy specyficznych sytuacjach nie czeka na wybuch LB tylko puszcza od razu od nowa. To dosyć specyficzne podejście ale gdy już się to ogarnie pod względem czasu rzucenia fireballa może przynieść ciekawe korzyści.

paszkins
Wiadomość [#2254]: 09.04.2011 o 16:06

Konto skasowane

Czyli tak jak robilem wiec jest ok.

Hmm interesujace jest to odnawianie. Nie wiem w jakich dokladnie sytuacjach moze to nastapic. Prwadopodbnie jesli do konca lb zostaly ulamki sekundy, a Ty wlasnie skonczyles castowac fireballa. Takimi drobnostkami sie na razie nie zajmowalem, bo jednak jest to bardzo zajmujacy temat, a nie wplywa az tak mocno na ogolny dps ;)

Eluveitie
Wiadomość [#2255]: 12.05.2011 o 00:08

Konto skasowane

http://eu.battle.net/wow/en/character/burning-legion/moominpappa/advanced

co najlepiej reforgowac zeby wbic hit capa?

Validus
Wiadomość [#2256]: 12.05.2011 o 10:27

Konto skasowane

Oh hai.
Wejdź na
http://elitistjerks.com/rawr.php
Jak już Ci się wgra strona strona to kliknij na "load from Battle.net"
W nowym okienku wpisz swoje dane czyli serwer, nick oraz zaznacz, że EU.
Wgra Ci twoją postać.
Teraz znajdź zakładkę Buff tak troszkę u góry, kliknij i znajdź buff Molten Armory, zaznacz go.
Następnie kliknij na zakładkę Tools (u góry), Optimizer. w Nowym oknie po lewej u góry kliknij na Add.
Overall Rating zmień na Hit Rating, a w okienku obok wpisz 1742.
Następnie na dole kliknij na Optimize i po chwili ukaże się Twoja postać.
Po lewej będzie Twój aktualny stan rzeczy, a po prawej Twoja postać mająca upragnionego hit capa.
Pozmieniaj i miłej gry ;-)

Eluveitie
Wiadomość [#2257]: 12.05.2011 o 12:59

Konto skasowane

dzieki ;d nie znalem tej strony

Validus
Wiadomość [#2258]: 12.05.2011 o 21:41

Konto skasowane

Jeśli nie znasz tej strony to polecam Ci poczytać pierwszy i kilka ostatnich stron postów stworzonych w tym przylepionym temacie. A nóż widelec znajdziesz coś jeszcze smiley.gif
Pozdrawiam smiley.gif

Festyn
Wiadomość [#2259]: 14.05.2011 o 16:56

Konto skasowane

Witam wszystkich. Nie zakładam nowego tematu bo nawet nie wiem czy warto :P Otóż za kilka dni zamierzam zacząć grę na globalu smiley.gif Planuję zrobić sobie gnoma maga i iść we frosta. Mag zawsze najbardziej mi się podobał dzięki masie fajnych skilli które trzeba było ogarnąć jak blink,poly,spellsteal,counterspell,iceblock,nova itp. smiley.gif Poprostu wydawał mi się fajną do gry postacią(tak mi się wydaje xD). Teraz też myślę nad magiem, ale w cata są 2 specjalizacje talentów. I tu kusi mnie zrobienie np. priesta który mógłby być na zmianę dpsem i healem. Czy myślicie że mag może jakoś wykorzystać te 2 spece? Czy warto pakować się tylko w dpsa kiedy można pełnić na zmianę 2 role? Chodzi mi też o to żeby mnie gdzieś brali na pve i pvp na 85lvl, a kompletnie nie wiem jak to wygląda w cata. Tym bardziej że 85lvli to sporo i chcę zacząć expić postać która mi się nie znudzi :P Odrazu odrzucam warka, huntera i paladyna chyba też. Zastanawiam się nad magiem,lockiem(miałem w tbc ale był strasznie nudny 3 doty fear i drain nie wiem jak teraz ale chyba niewiele ciekawiej?), priestem(podobają mi się casterzy a ten dodatkowo może być healem), może nad shamkiem choć tego chyba odrzucę i jedynym meele rogalem :P(też miałem nim 70lvl w tbc). Nie wiem którego z nich wybrać :P Jeśli ktoś mógłby z własnego doświadczenia przedstawić mi sytuację tych klas(albo choć samego maga) w cata byłbym bardzo wdzięczny smiley.gif

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Bladefist&n=Festynpl
mindseeker
Wiadomość [#2260]: 14.05.2011 o 17:09

Konto skasowane

Magów jest najwięcej z range dpsów to po pierwsze.
3 spece Maga niezbyt się od siebie różnią w porównaniu np do takiego Locka, który w każdym specu ma zupełnie inny styl gry.

Co do Priesta to na heala jak najbardziej, bo ta klasa to jest hmm ultimate healer, bo ma dwa spece do leczenia itd.
Shadow? Zawsze alternatywa i według mnie bardzo fajnie się nim dpsuje, ale PvP jest już średnie i nudne.

Na twoim miejscu zrobił bym Shamana, bo Ele Shamanów jest mało, a bardzo fajnie się nim gra no i patch 4.2 to będzie prawdopodobnie wielki powrót Ele Shamana w PvP.

Magów jest najwięcej z range dpsów to po pierwsze.
3 spece Maga niezbyt się od siebie różnią w porównaniu np do takiego Locka, który w każdym specu ma zupełnie inny styl gry.

Co do Priesta to na heala jak najbardziej, bo ta klasa to jest hmm ultimate healer, bo ma dwa spece do leczenia itd.
Shadow? Zawsze alternatywa i według mnie bardzo fajnie się nim dpsuje, ale PvP jest już średnie i nudne.

Na twoim miejscu zrobił bym Shamana, bo Ele Shamanów jest mało, a bardzo fajnie się nim gra no i patch 4.2 to będzie prawdopodobnie wielki powrót Ele Shamana w PvP.

REKLAMA
Strona 113 z 115.
Pierwsza     <<   <   ... | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :