Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020, godzina 08:29
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Oficjalny topic każdego Maga.

Odpowiedź

Temat: Oficjalny topic każdego Maga.

Pierwsza     <<   <   ... | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
AdaMS11
Wiadomość [#2221]: 22.12.2010 o 21:49

Konto skasowane

Siemka. Jestem nowym graczem i mam kilka pytań.
1. Po co w statystykach maga hit rating? Co to właściwie daje? Lepiej więcej spell power czy hit rating?
2. Wszyscy mi mówią że są itemy pod pvp i są itemy na raidy? Jak rozpoznać czym one się różnią? Mają inne statystyki czy co?
3. Wbiłem 80 lvl i narazie nie mam kasy na cata, farmie sobie więc justic pointsy i honoric pointsy z BG i randomów lich kinga. Które z tych punktów będą mi potrzebne żeby kiedyś kupić set na pvp na 85 lvl? I czy najlepsze możliwe itemy na pvp sie kupuje czy dropi na jakichś raidach?
Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

JEDIDJ
Wiadomość [#2222]: 23.12.2010 o 00:04

Konto skasowane

AdaMS11 napisał
Siemka. Jestem nowym graczem i mam kilka pytań.
1. Po co w statystykach maga hit rating? Co to właściwie daje? Lepiej więcej spell power czy hit rating?
2. Wszyscy mi mówią że są itemy pod pvp i są itemy na raidy? Jak rozpoznać czym one się różnią? Mają inne statystyki czy co?
3. Wbiłem 80 lvl i narazie nie mam kasy na cata, farmie sobie więc justic pointsy i honoric pointsy z BG i randomów lich kinga. Które z tych punktów będą mi potrzebne żeby kiedyś kupić set na pvp na 85 lvl? I czy najlepsze możliwe itemy na pvp sie kupuje czy dropi na jakichś raidach?
Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

1. Hit określa czy trafisz spellem w dany cel... jak najedziesz na tą statystyke pojawi sie lista jaki masz % na spudłowanie spellem w target o danym lvlu (na raidy 17 chyba było potrzebne)
2. Itemy pod pvp dodatkowow posiadaja statystyke "resilience" i dodają więcej staminy
3. Itemy pvp kupuje sie za pointsy ale ze nie ogarniam ostatnio wowa przez swieta to ci nie powiem jakie dokladnie... dodatkowo itemy pvp dropia w instach pvp czyli Voa i nowa strefa na wyspie Tol Barad

AdaMS11
Wiadomość [#2223]: 25.12.2010 o 16:24

Konto skasowane

Jak ktoś wie to proszę niech mi wyjaśni jakie są dokładnie różnice w itemkach na pvp i na pve. Mam jeszcze pytanie o statystyke mastery rating? Co ona właściwie daje?

paszkins
Wiadomość [#2224]: 30.12.2010 o 01:05

Konto skasowane

Ogolnie w itemach dla dps casterow sa masz stamine i intellect i do tego 2 staty tzw. combat raitings (haste, crit, mastery, hit). W itemach pvp masz wiecej staminy na koszt intelectu(aale tutaj nie jestem pewien) i zamiast jednego z wyzej wymienionych ratingow resilience. Jest to statystyka kompletnie niepotrzebna na pve, poniewaz zmniejsza ona obrazenia, ktore dostajesz. Poza tym sety pvp maja inne bonusy za uzbieranie kilku czesci niz te na pve.
Co do mastery to zalezy w jakim builidzie grasz. W arcane zwieksza ono obrazenia, ale proporcjonalnie do tego ile many Ci zostalo. W fire zwieksza obraznia z dot. We frost zwieksza obrazenia na zamrozonych targetach. Na razie raczej pozbywaj sie tej statystki, bo nie jest ona na pierwszym miejscu w zadnym buildzie.

AdaMS11
Wiadomość [#2225]: 30.12.2010 o 03:45

Konto skasowane

Ok teraz łapie.

Zacząłem walczyć na arenkah 2 vs 2 i przymieram się do kupna broni. Zauważyłem że 1 vendor sprzedaje rzeczy o lvl 365 a 2 stojący obok niego sprzedaje tylko kilka itemków ale mają te same nazwy co itemy do kupienia u tego 1 vendora, tyle ze maja większe lvl i lepsze statystyki. Kupno u 1 vendora możliwe jest za concuest points, a u tego 2 jak mogę coś kupić? Pisze tam ze wymagany jest rating minimum 2200 i taki sam rating teamu w 3 vs 3 lub 5 vs 5? w 2 vs 2 nie może być? Poprawcie mnie jak się mylę.
U tego 2 vendora jako zaplata płaci się itemami od tego 1 vendora? Tak to wyglda jakby w miejscu gdzie ma być grafika jakichś punktów była grafika częsci ekwipunku od 1 vendora?

Byłbym wdzięczny jakby mi ktoś przybliżył ten cały system kupowania itemów od tych vendorów.

Jeszcze 1 sprawa, jako 1 część gearu zamierzam kupić broń, czy ta jest najlepszą z możliwych dla maga frosta jaką mogę kupić : Vicious Gladiator's Battle Staff ? Jeśli nie ta to jaką broń kupić?

Z góry dzięki za pomoc.

GOPA
Wiadomość [#2226]: 25.01.2011 o 23:30

Konto skasowane

krotkie pytko odnosnie maga:

85 lv. normalne dungeony, za niedlugo hero, zbieram sprzet.Jakie statsy sa najwazniejsze?? rozumiem ze najlepiej isc w fire tak? bo pamietam ze w licz kingu biegalismy w arcane

JEDIDJ
Wiadomość [#2227]: 26.01.2011 o 00:23

Konto skasowane

GOPA napisał
krotkie pytko odnosnie maga:

85 lv. normalne dungeony, za niedlugo hero, zbieram sprzet.Jakie statsy sa najwazniejsze?? rozumiem ze najlepiej isc w fire tak? bo pamietam ze w licz kingu biegalismy w arcane

Dla Raidujących Magów
Dlatego statystyki są ułożone w ten sposób gdy nie masz haste soft capa:
Int > Haste > Hit Cap > Spell Power > Crit Rating > Mastery
A gdy go masz Haste laduje na samym koncu przez co priorytety w statystykach zmieniaja sie na takie:
Int > Hit Cap > Spell Power > Crit Rating > Mastery > Haste

Skoro posiadasz już 85 lvl i szykujesz się na end game pisz >>TUTAJ<< smiley.gif Validus wszystko tam opisał z super-dokładnością poza tym myślę że będzie zadowolony ze wszystkich pytań :P

Starrk
Wiadomość [#2228]: 18.02.2011 o 23:27

Konto skasowane

Postanowiłem zacząć w WoW'a i moją pierwszą postacią będzie gnom mag ;) Mam w takim razie dwa pytania. Jako, że nigdy nie grałem w WoW'a, ale ostatnio troszkę poczytałem stąd moje pytanie: czy da radę resetować talenty, jeśli tak to gdzie i czy coś to kosztuje. Drugie, to czy możecie mi podsunąć jakiś dobry build pod PvE? Będę grał na serwerze PvP, jednak chcę jak najszybciej się wylvlować do high lvlu i wtedy będę myślał o PvP ;) Z góry dzięki.

EDIT: aha, jeszcze jakich profesji (Enchanting, Jewlery crafting, itp) się wyuczyć by móc trochę golda na start zyskać?

[Edycja Starrk - 19.02.2011 o 10:27]

watman
Wiadomość [#2229]: 19.02.2011 o 11:07

Konto skasowane

Starrk napisał
aha, jeszcze jakich profesji (Enchanting, Jewlery crafting, itp) się wyuczyć by móc trochę golda na start zyskać?

mining i herbalism po kase na poczatek, na 85 uskladasz sobie matsow na powerleveling JC i czegokolwiek innego co ci bedzie potrzebne do rajdowania...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
Thenick
Wiadomość [#2230]: 27.03.2011 o 14:29

Konto skasowane

Jaką profesję wybrać dla maga? Myślałem nad Enchanting + Engineering/Herbalism. Dobrze by było, gdyby te profesje dawały dobre bonusy dla mojej klasy ew. pozwalały na zarobienie trochę pieniędzy.

Lilly
Wiadomość [#2231]: 27.03.2011 o 14:43

Konto skasowane

Thenick napisał
Jaką profesję wybrać dla maga? Myślałem nad Enchanting + Engineering/Herbalism. Dobrze by było, gdyby te profesje dawały dobre bonusy dla mojej klasy ew. pozwalały na zarobienie trochę pieniędzy.

Dla każdej klasy, u której priorytem jest INT (a zakładam, że mag taką klasą jest ^^) nie ma lepszej profesji niż Tailoring. Jeśli chodzi o wybór drugiej profesji, to wszystkie crafterskie dają dokładnie taki sam bonus do INT (JC o 1 więcej niż pozostałe), więc w zasadzie wybór masz dowolny. Kwestia zarabiania z profesji jest bardzo zależna od serwera, ale wydaje mi się, że Alchemia lub JC są dość solidne w tej materii.

Profesje gatheringowe (Herbalism, Mining, Skinning) dają dobry zarobek, ale maja zdecydowanie najsłabsze bonusy dla dps'ów.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
paszkins
Wiadomość [#2232]: 31.03.2011 o 18:00

Konto skasowane

Tutaj sie nie zgodze lily bo najlepszy jest engi ;)

Lilly
Wiadomość [#2233]: 31.03.2011 o 18:49

Konto skasowane

paszkins napisał
Tutaj sie nie zgodze lily bo najlepszy jest engi ;)

W jakim sensie?

Tailoring is currently far better than all other professions.: Lightweave Embroidery gives 580 Int for 15 seconds, 20% proc on spellcast, 50 second cooldown. The average benefit is around 170 Int, minus the 50 Int you usually have on your cloak, for an increase of around 120 Int

Beyond that, most professions provide roughly equal gains.
Engineering: Synapse Springs give 480 Int, for 10 seconds out of every 60, for 80 Int on average (varies slightly in practice).

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

paszkins
Wiadomość [#2234]: 04.04.2011 o 14:35

Konto skasowane

Tak jest w teorii. W praktyce z engi mamy 480 inta on use. Moze go uzyc zawsze w momencie gdy zbieramy ignite przed rzuceniem combustion. W przypadku taila nie mam tej pewnosci ze procnie on akurat wtedy. Dlatego w przypadku raidow, gdy chcemy miec jak najwyzszy ignite w okreslonym przez mechanike walki momencie, engi sprawuje sie lepiej smiley.gif

Lilly
Wiadomość [#2235]: 04.04.2011 o 19:50

Konto skasowane

Nie będę się upierać, jeśli o wpływ tymczasowych buffów na mechanikę maga chodzi. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Jeśli weźmiemy mniejszy buff, którego wystąpienie kontrolujemy zamiast większego buffu o losowym wystąpieniu i będziemy go opóźniać, w celu uzyskania teoretycznie lepszych okoliczności użycia, to uptime opóźnianego buffu będzie mniejszy, co de facto zmniejsza jego wartość. U większości casterów mimo wszystko wyższy buff z wyższym uptimem jest lepszy. Ja sama mam wprawdzie engi, bo tailoring na samym początku Cata bardzo posysał, ale i tak używam buffu co CD (szczególnie, że ma relatywnie krótki CD). Jeśli engi nie dostanie jakichś fajniejszych rzeczy w kolejnym kontencie, to rozważam powrót do Tailoringu.

paszkins
Wiadomość [#2236]: 04.04.2011 o 22:23

Konto skasowane

Wcale nie opozniam wystapienia tego buffa smiley.gif Uzywam go na poczatku kiedy zaraz mam uzyc combustion, ktore ma 2min cd. W polowie tego cd uzywam go jeszcze raz i wtedy jest gotowy znowu na combustionsmiley.gif Takze wykorzystuje bonus w pelni smiley.gif

Lilly
Wiadomość [#2237]: 05.04.2011 o 02:31

Konto skasowane

Dopytałam się troszkę i na korzyść tailoringu przemawia to, iż z racji, że ten buff jest dość często, to można go sobie ustawić chociażby na power auras i dopasować używanie CD do występowania buffu. A buff z tailortingu jest mimo wszystko zdecydowanie większy.

paszkins
Wiadomość [#2238]: 05.04.2011 o 03:10

Konto skasowane

Po czesci musze przyznac Ci racje. Jednak nadal wystepuja sytuacje, gdzie trzeba uzyc cd w dokladnie okreslonym momencie. Najlepszym tego przykladem jest maliorak. Mamy tam sekunde czy dwie, w czasie ktorej trzeba przerzucic combustion na addy w zielonej fazie smiley.gif Do tego dochodzi magmaw, podczas ktorego najlepszym momentem na zmaxowanie spell powera jest moment gdy jest przybity smiley.gif No i oczywiscie kazdy boss gdzie zmienia sie targety via omnotron, kiedy najlepszym momentem na rzucenie go jest aracanotron zaraz po aktywacji gdy stoimy w power generatorsmiley.gif Na atramedesie rowniez nie ma sensu uzyc combustion podczas fazy powietrznej bo ze scorcha nie zgromadzimy tak duzego ignite ;) Takze przewaga taila na pewno jest widoczna na walkach single target, jednak nadal jest to kwestia encountera, a nie czystych liczb samych w sobie smiley.gif

Validus
Wiadomość [#2239]: 05.04.2011 o 20:42

Konto skasowane

Jest bardzo ciekawe to co opisujecie. Chciałbym poniekąd wyciągnąć wnioski z tego i zastanawiam się nad paroma rzeczami.
Czy można powiedzieć, iż Tailoring bardziej nadaje się pod Fire a Engineering pod Arcane? W Fire nie ma czasu na coś takiego jak czekanie na dopałki, tam masz COmbustion, masz ignite i go rzucasz. Generalnie jest bardzo mało okazji gdzie Combustion sie przetrzymuje i zazwyczaj pół minuty wyczekiwania to strata DPSowa, nawet jest lepiej je rzucić czasem wcześniej ze słabszym Ignitem. Synapse za to idealnie wpasowuje się w Arcane Power (Synapse jest co minute, AP co 2, Synapse trwa 12 sekund AP 15).
Jak waszym zdaniem sprawa ma się do Frosta?

Czy JC można uznawać za nadal bardzo dobre? Niby tylko 80 extra inta ale w końcu czyż nie jest idealne do theorycraftingu i potrzebnego przemieszczenia gemów?

paszkins
Wiadomość [#2240]: 05.04.2011 o 21:15

Konto skasowane

To, ze doaplki on use sa najlepsze dla buildu arcane bylo juz chyba poruszone w Twoim temacie Validus. Mi ogolnie tutaj chodzilo o przewage engi dla konkretnych sytuacji w buildzie fire. Zgadzam sie, ze w typowej walce patchwerkowej (do ktorej mozna w tym momencie najbardziej chyba porownac chimaerona z punktu widzenia maga) tail jest lepsze od engi. Jednak opisze jeszcze raz dokladnie podstawowy przyklad, w ktorych engi wypada lepiej.

1. Glowny moj argument czyli maliorak. Kilka sekund przed rozpoczeciem fazy zielonej chcemy miec gotowy cooldown combustion. Zbieramy wtedy jak najwiekszy ignite, zeby wymaksowac obrazenia z tej doty. Tutaj wlasnie nie mamy pewnosci, ze ench z taila procnie. Niby gdy proc byl wczesniej to zyskalismy jakis tam bonus do damage, jednak nam chodzi konkretnie o bonus w czasie zbierania ignite. Dlaczego? Mnozy on sie 10-krotnie (boss + 9 addow).

Oczywiscie wiaze sie z tym pewna kwestia. W zwiazku z aktulna mechanika combustion trzeba sie zastanowic, czy czasami buffy on use nie sa lepsze dla fire niz takie z chance to procc. Bo majac wszystkie buffy uruchomione w jednym momencie zyskujemy jakis tam bonus do crit damage, a co za tym idzie do ignite. Dodatkowo mamy wiekszy tick combustion, ktore jak wiadomo jest dosc spora czescia naszego dmg done aktualnie. Mimo, ze buffy z proccem sa z reguly wikesze to mogloby sie oplacac. Nie zajmowalem sie ogolnie theorycraftingiem samym w sobie do tej pory jednak jak bede mial najbizsze wolne populdnie sprobuje cos policzyc smiley.gif

Validius jesli mozesz to porusz ten tamet rowniez w swoim watku, bo czyta go bardzo duzo magow. Moze ktorys bedzie rowniez sie tym zaintersuje.

Co do jc chyba jednak wypada slabo w porownaniu do engi i jc smiley.gif

REKLAMA
Strona 112 z 115.
Pierwsza     <<   <   ... | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :