Dziś jest: Środa, 11 grudnia 2019, godzina 16:15
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Kapłan Oficjalny topic każdego Kapłana.

Odpowiedź

Temat: Oficjalny topic każdego Kapłana.

Pierwsza     <<   <   ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ...  >   >>     Ostatnia
Kivol
Wiadomość [#121]: 13.12.2005 o 18:24

Konto skasowane

Ja swoją elfką dąże do takiego build'a: (pragnę w tym miejscu pozdrowić tego kolesia który narzeka na używanie angielskich idiomów na tym forum, prosze, niech pokaże jak można ten treściwy 5 literwy wyraz z polską koncówką, zastąpić wnaszej pięknej mowie, btw. trudno mi bylo w to uwierzć, ale język polski jest uboższy w wielu miejscach i sytuacjach, a już napewno jego elastyczność jest dalece gorsza od angielskiego, który jest wyjątkowo modyfikowalny i podatny na słowotwórczość, szczególnie w dziedzinach nowych technologi, a już od tego abstrahując, to czemu używamy polskich odpowiedników na łacińskie nazwy, dokładnie ten sam problem :P, bo łatwiej/szybciej/lepiej, sorr za OT :P )

Discipline Talents (11 points)

# Unbreakable Will - 3/5 points
Increases your chance to resist Stun, Fear, and Silence effects by 9%.

# Silent Resolve - 2/5 points
Reduces the threat generated by your damage spells by 8%.

# Improved Power Word: Shield - 3/3 points
Reduces the duration of your Power Word: Shield's Weakened Soul effect by 15 seconds.

# Martyrdom - 2/2 points
Gives you a 100% chance to gain the Focused Casting effect that lasts for 6 seconds after being the victim of a critical strike. The Focused Casting effect prevents you from losing casting time when taking damage.

# Focused Casting - 1/1 point
While active, you no longer lose casting time from taking damage. Lasts 8 seconds.

Holy Talents (40 points)

# Improved Renew - 5/5 points
Increases the amount healed by your Renew spell by 15%.

# Holy Specialization - 5/5 points
Increases the critical effect chance of your Holy spells by 5%.

# Spiritual Healing - 5/5 points
Increases the amount healed by your healing spells by 10%.

# Inspiration - 5/5 points
Increases your target's armor value from items by 25% for 15 seconds after getting a critical effect from your Flash Heal, Heal, Greater Heal, or Prayer of Healing spell.

# Holy Fire - 1/1 point
Consumes the enemy in flames that cause 95 to 119 Fire damage and an additional 35 Fire damage over 10 seconds.

Level 24: 111 to 140 damage, 45 over 10 seconds
Level 30: 151 to 191 damage, 60 over 10 seconds
Level 36: 188 to 238 damage, 75 over 10 seconds
Level 42: 232 to 294 damage, 95 over 10 seconds
Level 48: 290 to 368 damage, 115 over 10 seconds
Level 54: 349 to 443 damage, 140 over 10 seconds
Level 60: 405 to 513 damage, 165 over 10 seconds

# Subtlety - 5/5 points
Reduces the threat generated by your healing spells by 20%.

# Improved Healing - 5/5 points
Reduces the Mana cost of your Lesser Heal, Heal, and Greater Heal spells by 15%.

# Improved Flash Heal - 2/2 points
Gives you a 70% chance to avoid interruption caused by damage while casting Flash Heal.

# Spirit of Redemption - 1/1 point
Upon death, summons a Spirit of Redemption that heals nearby party members for 318 to 360 and another 343 over 21 seconds.

# Master Healer - 5/5 points
Reduces the casting time of your Heal and Greater Heal spells by 0.5 seconds.

# Holy Nova - 1/1 point
Causes an explosion of holy light around the caster, causing 112 to 130 Holy damage to all enemy targets within 10 yards and healing all party members within 10 yards for 182 to 210. These effects cause no threat.

Level 50: 164 to 190 damage, 263 to 305 health
Level 58: 212 to 246 damage, 339 to 393 health

Shadow Talents (0 points)

# None

Maksymalnie nastawiony na leczenie, 1 end talent z holly - Holy Nova , do walki i tak nie generuje threat więc możę sie przydać w jakiś lajtowych instantach.
Reszta max. bonusów do czarów leczących i oczywiśćie shield w Discipline, wziołem Focused Casting, przydaje sie gdy warrior straci moba, a on podbiegnie do mnie, jak za mocno przywali to focus i daje leczenie na siebie lub, ratuje kogośz grupy nie tracąc ładowania spell'a.
Mam w holy też Holy Fire, silniejszy niż Mind Blast, tylko długi cooldown time, ale można używać na przemian :P

Volcano
Wiadomość [#122]: 13.12.2005 o 18:40

Konto skasowane

jest ok ale musze ci powiedziec ze holy nova i holy fire to shit , nove bym zostawil ale holy fire bym wywalil szkoda punktów na to , z tego co pamietam cast 2,5sec? i damage zalosny.smiley.gif
a jako healer to swietny build

Enethril
Wiadomość [#123]: 13.12.2005 o 19:08

Konto skasowane

Kivol, to bulid pod pve czy pvp? Bo do obydwu niezbyt się nadaje lol.gif

Silent Resolve ---> do pvp nie potrzebne, do pve - zależy (Shadow Weaver - tak, normalny healer -nie)

Martyrdom, Focused Casting ---> olej, masz fade do podziemi łatwiejszych od ZG, a w ZG/MC+ aggro na prieście = martwy priest (przydatne jedynie jako "zapychacz" punktów w buildzie na div spirit)

Holy Fire ---> po co? jak healujesz, to nie marnujesz many na dd, jak robisz za dd --->shadow

Improved Healing ----> talent do d***, nie zmniejsza kosztu many FH, a reszta heali jest za wolna

Master Healer ----> patrz wyżej

Spirit of Redemption ---> kto jak kto, ale TY i warrior jesteście dwoma osobami, które zginąć NIE MOGĄ, dead priest = wipe tanka w 90% sytuacji, nawet z tym marnym healem

Holy Nova ----> ten talent to żart (i to kiepski), lipny heal, jeszcze bardziej lipny DMG, i 30sec cooldowna, śmiech na sali :P

Zastosuj jakiś ze sprawdzonych buildów, te działają najlepiej:
DISC/HOLY 26/25 (main healer) = gear nastawiony na mana/sec
Discipline Talents - 26 points

Unbreakable Will rank 5/5
Wand Specialization rank 0/5
Improved Power Word: Shield rank 3/3
Improved Power Word: Fortitude rank 2/2
Mental Agility rank 5/5
Mental Strength rank 5/5
Meditation rank 5/5
Inner Focus rank 1/1

Holy Talents - 25 points
Improved Renew rank 3/5
Holy Specialization rank 5/5
Spiritual Healing rank 5/5
Inspiration rank 5/5
Subtlety rank 5/5
Improved Flash Heal rank 2/2

DISC/HOLY 31/20 healer normalny (gear na spirit)
Discipline Talents - 31 points

Unbreakable Will rank 5/5
Martyrdom rank 2/2
Focused Casting rank 1/1
Mental Agility rank 5/5
Improved Inner Fire rank 1/3
Mental Strength rank 5/5
Meditation rank 5/5
Inner Focus rank 1/1
Divine Spirit rank 1/1

Holy Talents - 20 points

Improved Renew rank 5/5
Holy Specialization rank 3/5
Spiritual Healing rank 5/5
Subtlety rank 5/5
Improved Flash Heal rank 2/2

Volcano napisał:
z tego co pamietam cast 2,5sec

4 sec :P

[Edycja - Enethril w 13-12-2005 o 19:11]

Raven123
Wiadomość [#124]: 13.12.2005 o 20:32

Konto skasowane

nie znam sie na priestach ale shadow priest z dobrym gearem i skillem zawsze znjadzie sie u gory tabeli na BG....

Silverin2
Wiadomość [#125]: 13.12.2005 o 21:08

Konto skasowane

dobrze gada! dac mu piwa beerchug.gif

Enethril
Wiadomość [#126]: 13.12.2005 o 21:34

Konto skasowane

Raven123 napisał:
nie znam sie na priestach ale shadow priest z dobrym gearem i skillem zawsze znjadzie sie u gory tabeli na BG....

...i? Shadow priest z dobrym gearem i skillem może naprawdę wiele, od najlepszego backup (bo do MH, co tu dużo mówić, niezbyt się nadaje) healowania, do tankowania Onyxii (jak wygrzebie linka do tego filmu to postne :P)

Problem tkwi w tym, że 50% shadowpriestów to OMFGWTFPWNatorzy, którzy "wymiatają" pojedyńczych przeciwników na BG, kiedy reszta drużyny dostaje w d*** z powodu braku heali albo kretyni, którzy uważają, że mogą leczyć za pomocą vampiric embrace. Przez takin pr0 prieści na shadow mają zazwyczaj opinię noobów, a shadow w MC jest zakazane. Ja osobiście zawsze bardzo chętnie widzę 1 (JEDNEGO) priesta na shadow (oczywiście mocno zmodyfikowanym, opierającym się prawie w takim samym stopniu na disciple co na shadow buildzie shadow weaving) w moim party do MC/BWL/onyxia z powodu cholernego windowania dps locków.

A w sumie, po co się cokolwiek pisać... i tak shdow dostanie takiego nerfa w 1.10, że wymiatanie +2 lv elitów oraz +7 lv zwykłych mobów stanie się tylko wspomnieniem. Mi osobiście to wisi by rollowałem priesta jako healingbota i jestem bardzo zadowolony z mojego bulidu na disc/holy, ale żal mi trochę tych ludzi, którzy zaczęli grę nie priestem,ale shadow magiem...

edit: filmu z onyxią nie znalazłem, ale za to daję linka do innego, gdzie shadow priest jest na szczycie dd podczas walki z ragnarosem (niby nic specjalnego, ale warto zobaczyć
http://www.warcraftmovies.c(...)id=11629 )

[Edycja - Enethril w 13-12-2005 o 21:49]

Volcano
Wiadomość [#127]: 13.12.2005 o 21:42

Konto skasowane

4 sec :P

no to świetnie

potluczony.gif

[Edycja - Volcano w 13-12-2005 o 21:43]

Kivol
Wiadomość [#128]: 13.12.2005 o 22:18

Konto skasowane

Najwyżej troche punktów przerzuce z tego holy na discipline (nie wiem mnie ta holy nova nawet jakos wygladała), a holy fire używam w kombinacji holy fire-> mind blast -> Smite, po drodze jeszcze Shadow Word: Pain, i na koniec chiałem holy nove walnąć, potemcały cykl od nowa. W sumie ma to byćbuild na pve, z maksymalnym nastawienie m na leczenie ,ale troche pomocy d dmg też sie przyda, zobacze potem jak sie na tym gra ogólnie. A Focus juz pare razy uratował mi życie (a grupie przy okazji tez ;p), popróbuje jeszcze thx za rade btw :]

luney
Wiadomość [#129]: 14.12.2005 o 00:29

Konto skasowane

HolyNova byłoby opłacalne gdyby nie ten cooldown... 30 sekund to zdeka przesada.

Zdecydowanie Discipline > Holy. Przynajmniej na razie. Zobaczymy w 1.10.

A shadow faktycznie był w stanie sam zabić elite mobki. Sam farmowałem te duże dinozaury w ungoro crater ;).

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
Silverin2
Wiadomość [#130]: 14.12.2005 o 13:25

Konto skasowane

Enethril napisał:
Raven123 napisał:

...i? Shadow priest z dobrym gearem i skillem może naprawdę wiele, od najlepszego backup (bo do MH, co tu dużo mówić, niezbyt się nadaje) healowania, do tankowania Onyxii (jak wygrzebie linka do tego filmu to postne :P)

Problem tkwi w tym, że 50% shadowpriestów to OMFGWTFPWNatorzy, którzy "wymiatają" pojedyńczych przeciwników na BG, kiedy reszta drużyny dostaje w d*** z powodu braku heali albo kretyni, którzy uważają, że mogą leczyć za pomocą vampiric embrace. Przez takin pr0 prieści na shadow mają zazwyczaj opinię noobów, a shadow w MC jest zakazane. Ja osobiście zawsze bardzo chętnie widzę 1 (JEDNEGO) priesta na shadow (oczywiście mocno zmodyfikowanym, opierającym się prawie w takim samym stopniu na disciple co na shadow buildzie shadow weaving) w moim party do MC/BWL/onyxia z powodu cholernego windowania dps locków.

A w sumie, po co się cokolwiek pisać... i tak shdow dostanie takiego nerfa w 1.10, że wymiatanie +2 lv elitów oraz +7 lv zwykłych mobów stanie się tylko wspomnieniem. Mi osobiście to wisi by rollowałem priesta jako healingbota i jestem bardzo zadowolony z mojego bulidu na disc/holy, ale żal mi trochę tych ludzi, którzy zaczęli grę nie priestem,ale shadow magiem...

edit: filmu z onyxią nie znalazłem, ale za to daję linka do innego, gdzie shadow priest jest na szczycie dd podczas walki z ragnarosem (niby nic specjalnego, ale warto zobaczyć
http://www.warcraftmovies.c(...)id=11629 )
[Edycja - Enethril w 13-12-2005 o 21:49]

n/c.... ja jestem shadow priestem bo chce walczyc, a nie healowac.... na moim serverze znalezienie angielskiej gildii zdolnej do zrobienia end-instanców jest niemożliwe, dlatego chce dostac range Warlorda, aby kupic stuff PvP... healowanie w instancach mnie nie bawi tongue.gif

PS : ja nie mówie że Holy priest jest do d*** i nie jest mi żal ludzi którzy wzieli ten build....

Volcano
Wiadomość [#131]: 14.12.2005 o 13:47

Konto skasowane

omg.
jak chcesz walczyc to wez warriora albo rogue.
a wiesz czemu jest Ci trudno znalezc gildie na end instance?
bo jestes shadow i nikt Cie nie chce .
lolsmiley.gif

cypis
Wiadomość [#132]: 14.12.2005 o 15:11

Konto skasowane

Holy spec praktycznie nie polepsza zdolnosci leczacych i nie oplaca sie wychodzic poza tier 3 w tym drzewku. Do pve builda 26 punktow w discipline to rozsadne minimum.
also: silverin l2p

Silverin2
Wiadomość [#133]: 14.12.2005 o 15:53

Konto skasowane

Volcano napisał:
omg.
jak chcesz walczyc to wez warriora albo rogue.

lol.
wziąłem priesta i nie chce teraz zmieniac... wytłumaczcie mi po co jest shadow build jak nie do walki?

a wiesz czemu jest Ci trudno znalezc gildie na end instance?
bo jestes shadow i nikt Cie nie chce .
lolsmiley.gif

tu mnie rozwaliłeś... niezbyt udany żart

luney
Wiadomość [#134]: 14.12.2005 o 20:18

Konto skasowane

Prawda jest taka, że shadow priści nie mają czego szukać w MC/ZG. Zgodzę się też z twierdzeniem, że holy drzewko jest strasznie kiepskie jeśli chodzi o leczenie (liczy się tylko kilka pierwszych talentów - patrz mój build [link gdzieś w tym topicu]). Może w patchu 1.10 coś z holy zrobią.

A shadow jest po to, aby do 60 lvlu można było bez problemu questować. Na 60 lvlu powinno się zmienić talenty na discipline/holy. Potem, gdy będziesz miał end-instance'owe sety, możesz wrócić do shadow i bawić się w jednoosobowe raidy na xr ;).

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
Enethril
Wiadomość [#135]: 14.12.2005 o 20:35

Konto skasowane

luney napisał:
Prawda jest taka, że shadow priści nie mają czego szukać w MC/ZG.

Zgodzę się z tobą w 80%, bo shadow jest zarazem buffem +15% do dmg dla wszystkich locków, dlatego w teamach do MC/BWL dosyć często zostawia się dla nich 1 spot. Tyle że ich build nie jest normalnym shadow buildem np. brakuje w nim talentów takich jak imp. Mind Blast czy (w ok. 50%) shadowform

Volcano
Wiadomość [#136]: 14.12.2005 o 21:27

Konto skasowane

Ty nie rozumiem Cie naprawde
co ma spolnego shadowform z 15% dla lockówconfused.gif

Enethril
Wiadomość [#137]: 14.12.2005 o 21:50

Konto skasowane

TIER 5 shadow talent
Shadow weaving
Your shadow damage spells have 20/40/60/80/100% to cause your target to be vulnerable to Shadow damage. This vulnerability INCREASES SHADOW DAMAGE DEALT TO YOUR TARGET BY 3% and lasts 15 sec. Stacks up to 5 times.

Krótko mówiąc, wszystkie shadowbolty otrzymują 15% bonus do dmg, co jest naprawdę dużym plusem.
Gdzie napisałem, że akurat Shadowform jest buffem? :P Chodziło mi o sam build na shadow, który (w wersjii MC/BWL wygląda jakoś tak)

Discipline Talents - 25 points
Silent Resolve rank 5/5
Mental Agility rank 5/5
Mental Strength rank 5/5
Meditation rank 5/5

Shadow Talents - 25 points

Spirit Tap rank 5/5
Blackout rank 2/5
Shadow Affinity rank 5/5
Improved Shadow Word: Pain rank 2/2
Shadow Focus rank 5/5
Mind Flay rank 1/1
Shadow Weaving 5/5

1 wolny punkt wg uznania w vamp embrace lub inner focuss. Ten build jest typem buffer/secondajy healer, ale zawsze możesz pokombinować i wywalić meditation na rzecz Darkness i Shadowform, pozbyć się 1 punktu z mental strenght dla vamp embrace, czy znaleźć wolne talenty dla slience, co uczyni ten build średnio grywalnym także na pvp.

[Edycja - Enethril w 14-12-2005 o 22:17]

Volcano
Wiadomość [#138]: 15.12.2005 o 08:34

Konto skasowane

hmm musze Ci przyznac racje , predzej na to nie wpadlem.
ale jestes pewien ze to dziala na lockow?

[Edycja - Volcano w 15-12-2005 o 09:43]

cypis
Wiadomość [#139]: 15.12.2005 o 12:20

Konto skasowane

Dziala, ale odradzam stosowanie (przynajmniej jako horda) tego czaru. Lock walacy shadowbolty za 4k to nie jest cos, co chcialbys widziec podczas walki z bossami immune na taunt i skillami obnizajacymi threat MT.

Enethril
Wiadomość [#140]: 15.12.2005 o 13:26

Konto skasowane

cypis napisał:
Dziala, ale odradzam stosowanie (przynajmniej jako horda) tego czaru. Lock walacy shadowbolty za 4k to nie jest cos, co chcialbys widziec podczas walki z bossami immune na taunt i skillami obnizajacymi threat MT.

Powiem tak: jeżeli twoja gildia robi MC poraz pierwszy/drugi, jest to kiepski pomysł. Ale jak wejdziecie już na farm status i każda osoba w rajdzie będzie wiedziała co jak i kiedy, to utrzymanie aggro przez warriora stanie się dosyć proste, a bossowie bendą schodzić sporo szybciej.

REKLAMA
Strona 7 z 86.
Pierwsza     <<   <   ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :