Dziś jest: Wtorek, 18 czerwca 2019, godzina 15:05
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Pomoc techniczna = ADDONY i MAKRA = FAQ, Dyskusje, Poradnik, Pytania

Temat został zamknięty.

Temat: = ADDONY i MAKRA = FAQ, Dyskusje, Poradnik, Pytania

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Xenomorph
Wiadomość [#1]: 04.08.2005 o 20:29

Konto skasowane

Dwa najlepsze adresy do szukania modow:
http://ui.worldofwar.net/
http://wow.curse.com/d(...)ult.aspx

Uwaga Screeny nie działają, przez przypadek ktoś mi je skasował.

Witam wszystkich :]
Czekając na "zdrapki" (pre-paid) postanowiłem stworzyć ten poradnik. Poradnik zawiera Mody, które aktualnie używam oraz makra. Zamieszczone tutaj screeny powinny wam pomóc w zorientowaniu się, o co w danym Modzie chodzi :P, oraz sposób jego instalacji.
Jeśli ktokolwiek zna inne mody/makra równie przydatne i ciekawe to proponuje, aby je tutaj zamieścił.
Dodatkowo dobrze by się stało, aby ten Topic stał się także swoistym FAQ na temat mod i macro.

== Macro. ==
Co to macro i po co to jest ?
Macro jest to tak jakby "skrót" i powiązanie ze sobą skilli z jakąś akcją, które mają zostać wykonane poprzez uruchomienie macra np. w trakcie zucania czaru "polimorfia" na chacie party pokazał się komunikat "Casting polimorph on Scarlet protektor".

Jak stworzyć macro ?
Jest to bardzo proste wystarczy trakcie gry wcisnąć ESC i z menu wybrać Macro. Na dole tego okna, które się pokaze wybieramy New i wybieramy ikone i nazwe dla nowego macra. Nastepnie wpisujemy komende dla macra, Komendy do macr można znaleźć w Internecie miedzy innymi pod tym linkiem . Po wpisaniu komendy wciskamy przycisk complete. Tak stworzone macro aby zadziałalo należy ikonę tego makra ustawić na jakim kolwiek action bar i nastepnie żeby zadziałało wystarczy kliknąć na tą ikonę.

Przykładowe komendy do makra to:
Np. emotki czyli wystarczy wpisać:
- /incoming (po stworzeniu takiego makra postać będzie ostrzegać o nadchodzącym niebezpieczeństwie)
- /healme
/party please heal me !! (co so tego makra nie jestem pewien ponieważ mam podobne macro troche inaczej napisane za pomocą skryptu wiec nie wiem czy to akurat bedzie działać, ale jak dojdą do mnie wreszcie te zdrapki to postaram sie to makro poprawic. Idea jest taka ze po uruchomieniu tego makra postac krzyczy "heal me" i dodatkowo na chacie party wyskakuje komunikat "please heal me !!".
- /oom (przydatne makro dla Castrów, po uruchomieniu makra postac mówi że brak jej many.)

Screen 1
Opis do powyższego screenu:
ad 1. Widać tutaj użycie przez jednego z członków makra pomagającego w leczeniu.
ad 2 Zanjadują się tu moje makra czyli idać od góry:
/cheer
/silly
/run
/healme
/helpme
/incoming
/lol
/cry.

To by było na razie tyle na temat makr, w najbliższym czasie dodam kilka innych przydatnych mark.
Jeśli ktoś z was zna jakieś przydatne macro to proszę aby je tu zamieścił i dodał opis na temat jego działania :P

== Mody. ==
Co to mody i do czego służą?
Mody są to modyfikacje interfejsu, które mają na celu pomóc graczowi dostarczając mu wielu przydatnych informacji. Często jest tak, że jeśli czegoś brakuje ci w standardowym interfejsie to dany mod może ci to uzupełnić.

Jak zainstalować Mod?
Wejdź do katalogu, w którym znajduje się WoW, następnie znajdź folder "interface" (np. C:Program FilesWorld of Warcraftinterface ), wejdź do niego i stwórz w nim katalog "Addons". Do katalogu "Addons" wstawia się ściągnięte z netu mody. Należy pamiętać o tym, aby mieć zawsze najnowszą wersje modu zgodną z wersją gry, ponieważ poniewarz innym przypadku mod może nie działać. Po wstawieniu do katalogu "Addons" Moda wystarczy odpalić WoW&#8217;a i teraz, kiedy pojawia się ekran wyboru postaci w dolnym lewym rogu ekranu pojawi się przycisk "Addons". Klikając na ten przycisk pokaże nam się aktualna lista zainstalowanych modów, w tym dziale można się dowiedzieć na temat wersji moda i czy jest ona zgodna z wersja gry. W tym oknie można także włączać i wyłączać mody.

Mody, które używam i polecam:
a) Titan panel - bardzo przydatny mod wyświetlający wiele przydatnych informacji w trakcie gry. Jedną chyba z najważniejszych funkcji tego moda jest możliwość zmniejszenia całego interfejsu tak żeby nie zasłaniał dużo widoku.
Titan
Opis do screenu:
Ad 1. Ten pasek na samej górze to jest właśnie Titan mod. Jak widać posiada wiele przydatnych funkcji takich jak status doświadczenia, status Honoru, ilość złota i status toreb etc. Po najechaniu myszka na daną informacje pokaże się rozwijane menu z bardziej szczegółowymi informacjami.
Możecie ścigać go pod tym linkiem.

b) CT_Mod - jest to dość rozbudowany mod pomagający w grze. Niestety nie zamieszczę tu teraz szczegółowego opisu o nim gdyż nie mogę zrobić na bierząco screenów i je opisać a nie pamiętam wszystkich funkcji CT :]. Myślę ze nie będzie się trudno w nim połapać gdyż jest on prosty w obsłudze i ma dobrze opisane swoje funkcje.
CT_Mod
Scignąć go można pod tym linkiem.

c) Atlas - Jest to mod niesamowicie ułatwiający życie. Mod ten jest zbiorem map wszystkich instace w grze, łącznie z opisami. Jeśli wchodzisz pierwszy raz do jakiegoś instnca ten mod pomoże ci się zorientować gdzie, co się znajduje.
Atlas
Sćiagnąc go można pod tym linkiem.

d) RogueStunHelper - Mod ten jest pomocny dla rogue. Pokazuje pasek czasu, który przedstawia czas, przez jaki postać będzie ogłuszona.
Rogue Stunt Helper
Ściągnąć go można pod tym linkiem.

Narazie to tyle jak znowu będę mógł odpalić WoW'a to dodam tu pare rzeczy :].
Mam nadzieje że ten poradnik komuś pomoże. Wszelkie pytania odnośnie Modów i makr proponuje aby zamieszczać w tym topiku.
Przeperaszam za błedy, pozdrawiam.

[Edycja - Xenomorph w 04-08-2005 o 21:20]

[Edycja - Crom w 02-01-2006 o 20:07]

[Edycja - Crom w 30-01-2006 o 20:28]

[Edycja - Xenomorph w 31-01-2006 o 16:20]

[Edycja - Crom w 26-01-2007 o 00:30]

[Edycja Crom - 27.06.2009 o 16:43]

[Edycja Crom - 27.06.2009 o 16:44]

QleK
Wiadomość [#2]: 04.08.2005 o 20:53

Konto skasowane

thx przyda mi sie to ;] tylko powiedz mi jescze gdzie to mam wkleic zeby chdozilo biggrin.gif

[Edycja - QleK w 04-08-2005 o 20:56]

Xenomorph
Wiadomość [#3]: 04.08.2005 o 21:19

Konto skasowane

Ale co ? :P
Sprecyzyj swoje pytanie :P wydaje mi sie ze instalacja moda i marka jest w moim poscie dosc dobze wyjasniona. :]

[Edycja - Xenomorph w 04-08-2005 o 21:19]

QleK
Wiadomość [#4]: 04.08.2005 o 21:25

Konto skasowane

ah tak sory wielkie nie czytalem dokladnie od razu przeszedlem do sciagania biggrin.gif

Araondoion
Wiadomość [#5]: 04.08.2005 o 22:36

Konto skasowane

hmm... a ja szukam pojedynczego moda co pokazuje:
1. Dokladne HP i mane moje oraz party
2. Pokazuje HP moba/targetu w procentach, lepiej mi sie robi execute
3. Pokazuje ilosc many w liczbach moba/targetu
4. Pokazuje buffy party oraz moba/targetu
5. Pokazuje klase moba/targetu
6. Oraz by nie zmienial bardzo grafiki part itp.

Wszystko to mam w CT modzie, ale wkurza mnie juz to cale ustrojstwo lol.gif Duzo bledow mi wyskakuje itp.

Moje UI --> http://img234.imagesha(...)e4ds.jpg

Zapytalem a moze znalazlem.. http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=66 ... nie jesli tak jak na screenach zmienia grafe

Ale mimo wszystko moze jakis polecacie POJEDYNCZY taki mod?

DiscordActionBars 2.11 -- mod ktory pozwala totalnie zmienic UI jest po prostu genialny smiley.gif ( http://www.discordmods.com/(...)dex.html )

[Edycja - Araondoion w 04-08-2005 o 22:41]

Every man is a liar, there is only one kind of man who tells the truth, that's a dead man or a gringo like me.
Araondoion
Wiadomość [#6]: 05.08.2005 o 16:13

Konto skasowane

no a mi ktos pomoze czy tez ja mam tylko innym pomagac? lol.gif

Every man is a liar, there is only one kind of man who tells the truth, that's a dead man or a gringo like me.
lamman
Wiadomość [#7]: 05.08.2005 o 20:43

Konto skasowane

poza ct nie znalazlem takiego moda. ciekawe czy istnieje :]

Araondoion
Wiadomość [#8]: 05.08.2005 o 21:00

Konto skasowane

zanim zdazyles napisac obalilem twoja teorie podajac http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=66 ale ten mnie nie zadowala...

duzers
Wiadomość [#9]: 02.10.2005 o 18:44

Konto skasowane

Niestety nie moge zainstalowac tego Titana. Wszystko robie jak nalezy jednak na stronie postaci nie ma zadnej nowej ikony.
Co oznacza - Moda wystarczy odpalić WoW&#8217

Araondoion
Wiadomość [#10]: 02.10.2005 o 19:16

Konto skasowane

co co o co chodzi w ogole? nie wiem co odpowiedziec, jedynie to, ze mody sie instaluje .../World of Warcraft/Interface/Addons/... ale to nie o to chodzi lol.gif

postne nowa swoja liste modow:

AF_Tooltip
Atlas
Bag_Status_Meters
BuffStatus
ClassIcons
CT_RaidAssist
DamageMeters
DiscordActionBars
EquipCompare
Gatherer
Gypsy_UnitBars
GypsyXP
Instant Damage
Quest Fade
Quest Levels
QuickLoot
QuuRetarget
Sea
SheepDefender
SpellAlert
StatusBars
SunderThis
TargetFrameHealthText
Titan Panel
TitanAggroAlert
TitanCombatInfo
TitanDurability
TitanHonorPlus
TitanRoll
Trinket Menu
WeaponQuickSwap

szpablos
Wiadomość [#11]: 01.12.2005 o 18:00

Konto skasowane

Panie i Panowie mam rozbe......wezcie napiszcie jak sie robi te pieprzone MAKRA.....bo mi nic nie wychodzi....powaga prosze o pomoc

Xenomorph
Wiadomość [#12]: 02.12.2005 o 03:34

Konto skasowane

Xenomorph napisał:
Jak stworzyć macro ?
Jest to bardzo proste wystarczy trakcie gry wcisnąć ESC i z menu wybrać Macro. Na dole tego okna, które się pokaze wybieramy New i wybieramy ikone i nazwe dla nowego macra. Nastepnie wpisujemy komende dla macra, Komendy do macr można znaleźć w Internecie miedzy innymi pod tym linkiem . Po wpisaniu komendy wciskamy przycisk complete. Tak stworzone macro aby zadziałalo należy ikonę tego makra ustawić na jakim kolwiek action bar i nastepnie żeby zadziałało wystarczy kliknąć na tą ikonę.

Przykładowe komendy do makra to:
Np. emotki czyli wystarczy wpisać:
- /incoming (po stworzeniu takiego makra postać będzie ostrzegać o nadchodzącym niebezpieczeństwie)
- /healme
/party please heal me !! (co so tego makra nie jestem pewien ponieważ mam podobne macro troche inaczej napisane za pomocą skryptu wiec nie wiem czy to akurat bedzie działać, ale jak dojdą do mnie wreszcie te zdrapki to postaram sie to makro poprawic. Idea jest taka ze po uruchomieniu tego makra postac krzyczy "heal me" i dodatkowo na chacie party wyskakuje komunikat "please heal me !!".
- /oom (przydatne makro dla Castrów, po uruchomieniu makra postac mówi że brak jej many.)

[Edycja - Xenomorph w 02-12-2005 o 03:35]

szpablos
Wiadomość [#13]: 02.12.2005 o 10:37

Konto skasowane

ok a jak mam cos takiego - "/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(2); if isActive then CastSpellByName("Taunt()"); else CastSpellByName("Defensive Stance()"); end; " - to mam to całe wpisac w to okno. no wo sumie jak to wpisuje to to nie działa.

/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(1); if isActive then CastSpellByName("Mocking Blow(Rank 5)"); else CastSpellByName("Battle Stance()"); end;

/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(3); if isActive then CastSpellByName("Intercept(Rank 3)"); else CastSpellByName("Berserker Stance()"); end;

te 2 tez nie dziłąja, zastanawiam mnie co moge robic zle....prosze o mała podpowiedz.
z gory dzieki

jak by co to jest ze strony tej

majew
Wiadomość [#14]: 02.12.2005 o 10:48

Konto skasowane

Araondoion ja uzywam takiego http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=1087
calkiem niezly

Araondoion
Wiadomość [#15]: 03.12.2005 o 10:25

Konto skasowane

daaawno temu mialem z tym problem, pozniej doinstalowalem do gypsy, targethealthframes (potrzebuje %), MobHealth2 (z ciekawosci ile hp maja moby), statusbars i wszystko gralo... rany po raz kolejny wklejam makra, makra moga Ci nie dzialac, bo masz np.zly rank wpisany (zalezy od lvl), te co podales to chyba ja je pisalem lol.gif jak masz nizski lvl tp rank musisz wpisac nizszy... aha nie baw sie w wpisywanie tylko, kopiuje z neta makra i wklejaj za pomoca ctrl+v...

"macra dla wara spisane kiedys tam tak dawno, ze nie pamietam

macra:
http://forums.worldofw(...)mp;tmp=1

macra (pisane na 57 lvl i nie wszystkie do tankingu ):

Mocking Blow:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(1); if isActive then CastSpellByName("Mocking Blow(Rank 5)"); else CastSpellByName("Battle Stance()"); end;

Charge:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(1); if isActive then CastSpellByName("Charge(Rank 3)"); else CastSpellByName("Battle Stance()"); end;

Disarm:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(2); if isActive then CastSpellByName("Disarm()"); else CastSpellByName("Defensive Stance()"); end;

Execute:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(1); if isActive then CastSpellByName("Execute(Rank 5)"); else CastSpellByName("Battle Stance()"); end;

Intercept:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(3); if isActive then CastSpellByName("Intercept(Rank 3)"); else CastSpellByName("Berserker Stance()"); end;

Overpower:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(1); if isActive then CastSpellByName("Overpower(Rank 3)"); else CastSpellByName("Battle Stance()"); end;

Pummel:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(3); if isActive then CastSpellByName("Pummel(Rank 2)"); else CastSpellByName("Berserker Stance()"); end;

Taunt:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(2); if isActive then CastSpellByName("Taunt()"); else CastSpellByName("Defensive Stance()"); end;

Whirlwind:
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(3); if isActive then CastSpellByName("Whirlwind()"); else CastSpellByName("Berserker Stance()"); end;

Berserker Rage (tego nie jestem pewnien, bo teraz dopisalem):
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(3); if isActive then CastSpellByName("Berserker Rage()"); else CastSpellByName("Berserker Stance()"); end; "

[Edycja - Araondoion w 03-12-2005 o 10:28]

[Edycja - Araondoion w 03-12-2005 o 10:29]

DreaM
Wiadomość [#16]: 13.12.2005 o 21:43

Konto skasowane

A może wicie jak stworzyć następujące macro:
Lecze target, nie koniecznie go zaznaczając a na ekranie pojawia się napis, jego imię, oraz ile życia mu uleczyłem, jest takie coś możliwe?

Crom
Wiadomość [#17]: 08.01.2006 o 20:38

Konto skasowane

http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=12965&start=0
http://www.mmorpg.pl/viewto(...);start=0
http://www.justget.org/showthread.php?t=15931

| Format Sig? [Yes/No]
| Enter Command: .......Yes
| Format percentage: 10%...25%...50%...75%...100%...Complete!
| Sig Formatted.
|
| Have a Nice Day!

[System Shutdown]
ver.1.05 made by Crom, Last Update: 21.07.11y

[SYSTEM REMINDER] - [ON]
DreaM
Wiadomość [#18]: 09.01.2006 o 17:23

Konto skasowane

Przydałoby mi się jeszcze target level, np. jako MT, zaznaczam target, klikam na macro i dajmy na to macro wprowadza text:

"(name) is targeting (target_name) (target_level) "

Wiem, że RA ma takie coś wbudowane, ale nie każdy posiada ten mod, zresztą i tak nie pokazuje levelu, co najwyżej % HP.

[Edycja - DreaM w 09-01-2006 o 17:37]

DreaM
Wiadomość [#19]: 09.01.2006 o 17:47

Konto skasowane

Zrobiłem ciekawe macro dla priesta, tzn. przy naciśnięciu rzuca na niego tarczę i wraca do poprzednio namierzanego celu, zamiast kilku kliknięć wystarczy jedno. Wystarczy wkleić to co poniżej, uzupeńić swoim imieniem i gotowe.

/target your_name
/cast Power Word: Shield(rank [tu wpisać rank od 1 do 10, pomijając kwadratowe nawiasy])
%t is casting Power Word: Shield on %t [Macro created by Enteror]
/script TargetLastEnemy();

Proszę nie usuwajcie nic z macro, wystarczy zastąpić "your_name" imieniem waszego priesta. smiley.gif

Jak już użyjecie to oceńcie przydatność tego macro i co o nim sądzicie, mi się podoba, przydaje się w krytycznych momentach smiley.gif

[Edycja - DreaM w 09-01-2006 o 17:54]

Silverin
Wiadomość [#20]: 09.01.2006 o 20:54

Konto skasowane

Mhm, mam pewien problem z makrami.... mianowicie, tworzę makro, korzystam sobie z niego. Wychodzę z gry, i gdy wracam, makra już nie ma.... WTF? tongue.gif

How could I glare into these eyes
And then not stab them?
How could I stare at their loss
And then not laugh?
REKLAMA
Strona 1 z 76.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Temat został zamknięty.

Skocz do :