Dziś jest: Niedziela, 31 maja 2020, godzina 14:58
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Ogólna tablica o WarCrafcie III slownik.xt.pl - slownik terminow warcraft - projekt :)

Odpowiedź

Temat: slownik.xt.pl - slownik terminow warcraft - projekt :)

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
BlahyPeter
Wiadomość [#1]: 27.07.2005 o 02:15

Konto skasowane

http://slownik.xt.pl/ - pierwszy (tak obszerny) slownik terminow warcraft mojego autorstwa :P. wejdzcie. propozycje, uwagi mile widziane. jesli macie jakiegos nooba, ktory was ciagle o cos pyta odeslijcie go pod ten adres.
pozdrawiam smiley.gif

Bonethorn
Wiadomość [#2]: 27.07.2005 o 08:51

Konto skasowane

nie wiedziałeś co wpisać w harrash?
harrash zastępuje rusha, bo masz wtedy tylko hero. polega na wybijaniu robotników, niszczeniu budujących się budynków i wgle na przeszkadzaniu. najlepiej bm'em na windwalku lub mroczną łuczniczką ( ? ) z tawerny (robi trupki, których z czasem jest wiecej i wiecej (fajne na ud biggrin.gif )

NeVeR
Wiadomość [#3]: 27.07.2005 o 09:46

Konto skasowane

tr-"...dobry i doswiadczony gracz moze skonczyc gre tower rushem w kilku pierwszych minetach gry." ^^

WoPi
Wiadomość [#4]: 27.07.2005 o 10:56

Konto skasowane

co wy od niego chciecie chlopak sie staral i mu dobrze wyszlo jak na moj gust
ps. jesli wam niepasuje to zrobicie sobie inny slownik :]

lLiberty666
Wiadomość [#5]: 27.07.2005 o 11:06

Konto skasowane

No, Wopi ma rację (znowu :P), dobra robota Blahy.
A i nie harrash bo to nic nie znaczy, jak coś to harass, harassment, z angielskiego to znaczy nękać, trapić, prześladować n'stuff.

EDIT: Aha dunno znaczy tyle co Do not know/Don't know . Czyli Nie wiem.

EDIT2: Abuse nie oznacza nękania. Z angielskiego oznacza Przesadzać, przesada, nadużywanie. Więc jak koleś ciągle harassuje BM'em to można mu powiedzieć u abusing bitch, ale bardziej się to ma jak ktoś zrobi armię wivern za prawie cały food, albo koleś wywali ci cyklonami w powietrze całą armię, coś w tym stylu. Osobiście dawno nie spotkałem gracza który by używał tego słowa bo zazwyczaj zastępuje je inne, jak masser, np. chim masser.

A aff nie wiem co oznacza i nie spotkałem się jeszcze z tym :/

[Edycja - lLiberty666 w 27-07-2005 o 11:31]

Chudson
Wiadomość [#6]: 27.07.2005 o 12:17

Konto skasowane

Słownik jest spox. Gdzies tu na tym forum tez jest taki to mozesz odpisac troche hasełek.

brakuje mi słów:
uber
ffs
nuke
ulti
cl (wódz klanu O_O)
skróty nazw herosów
nazyw skilli (ss, ww, fok)
push z doty:P
btw
aha i co do tt spotkałem sięze tt = -.- :P

pisac Ci rozwinięcia skrótów czy dasz rade: P?

BlahyPeter
Wiadomość [#7]: 27.07.2005 o 13:40

Konto skasowane

dzieki za opinie. dzis wieczorem poprawie wszsytko na co zwrociliscie uwage.

Chudson mozesz napisac rozwiniecia, bo pozniej znowu bedzie trzeba zmieniac :P

mystic-nook
Wiadomość [#8]: 27.07.2005 o 14:22

Konto skasowane

buehehe widac jak nuby z pol-1 znaja angielski - account kolo porownuje do aka ? a gdzie to jest podobienistwo? Account - konto, aka - ALSO KNOWN AS - ROWNIEZ ZNANY JAKO ! i macie swoje -" kto sprzeda aka" albo zakladam nowe aka ... pff zalosne

mystic-nook
Wiadomość [#9]: 27.07.2005 o 14:28

Konto skasowane

zreszta tak to jest na tych smiesznych nielegalnych serverach ~~ one server - orginal bn

BlahyPeter
Wiadomość [#10]: 28.07.2005 o 01:18

Konto skasowane

moze dlatego ze wymowa account to bez fonetyki: AKAunt. wymow to pare razy poprawnie i moze uslyszysz aka :P nie mowie, ze jest to poprawna forma, ale ze tak sie (jak sam przyznales mowi).
btw wlasnie aktualizuje slownik i musze przyznac ze troche tego sie nazbieralo :P

BlahyPeter
Wiadomość [#11]: 28.07.2005 o 03:07

Konto skasowane

dzis zaktualizowalem slownik do wersji 1.1.

plik ze zmianami znajdziecie tu
[/url]http://www.cidernet.pl/~peter/slownik/v/v1.1.txt[url]

prosze zwrocic szegolna uwage na:

hasla abuse i harass (z nimi bylo najwiecej sporow )
alternatywny index i dac mi znac ktory jest lepszy - ten zostawie
hasla na dole pliku, ktore czekaja na dodanie (jesli znacie ich opis)

--
tresc pliku v1.1.txt
--

slownik.xt.pl
SLOWNIK TERMINOW WARCRAFT (c) Piotr Peter Błahy [BOS] (on pvpgn)

--
v.1.1 data: 28.07.2005
--
Opis: spora aktualizacja po 2 dniach istnienia wersji 1.0. obecnie slownik posiada 145 hasel.
--

LISTA ZMIAN:

------------------------------------------------------------
dodano hasla:

abom - skrot od abomination (zobacz). silna jednostka ud.
abomination.gif
abomination - jednostka armii undead

cl
skrot od clan leader, czyli wodz klanu.

fast nick
zobacz fast acc

ffs
skrot od for fuck sake (po polsku cos w stylu "nosz do k... nedzy" )

fn
skrot od fast nick

ftw
skrot od for the win (za zwyciestwo).

hasu
tym mianem okresla sie gracza, ktory juz nie jest noobem, ale tez nie jest gosu (moze nigdy nim nie byc). generalnie gracz doswiadczony, znajacy sie na rzeczy ale nie bedacy w swiatowej czolowce.

lmao
skrot od laughing my ass off. rzadko uzywany zwrot oznaczjacy wlasciwie to samo co lol i rotfl.

n1
skrot, ktory zonacza nice one. uzywany np. po ladnie przeprowadzonej akcji.

rotflmao
skrot od rolling on the floor laughing my ass off - totalna polewa w sumie. kunszt slowotworstwa .

ty
skrot od thank you, czyli dziekuje ci.

1m
sktot od one more, czyli jeszcze jeden.

poprawiono literowki:

cheater - poprawiono literowki i bledy ortograficzne w opisie hasla

exp - poprawiono literowke w opisie hasla

harrash - literowka w hasle: zmieniono na harass

hp - poprawiono literowki w opisie hasla

lager - zmiana hasla i slowa w opisie na lagger.

rt - poprawiono literowki i bledy ortograficzne w opisie hasla

tr - poprawiono literowki i bledy ortograficzne w opisie hasla (szczegolnie slowo "minetach na "minutach" )

naprawiono bledy:

dodano przerwe miedzy hasla creep i cu (nie sa juz w jednym wierszu)

zmiany opisow:

abuse - opis zmieniony
z:
1. taktyka polegajaca na nekaniu przeciwnika i utrudnianiu mu gry. do tej taktyki doskonale nadaje sie demon hunter z mana burn (zobacz szczegolowy opis tego herosa), blademaster z wind walk (zobacz szczegolowy opis tego herosa) oraz szybkie jednostki latajace, np. wind raiders (zobacz szczegolowy opis tej jednostki
2. dzialania majace na celu ulatwianie sobie gry w niedozwolony sposob (np: ladder abuse - technika polegajaca na tym, ze osoba gra tylko z graczami o nizszym niz swoj lvlu, z graczami silniejszymi discuje, np: loading abuse - osoba discuje zanim zakonczy sie proces ladowania gry itd.).
na:
z angielskiego: naduzywac, znecac sie
2. dzialania majace na celu ulatwianie sobie gry w niedozwolony sposob (np: ladder abuse - technika polegajaca na tym, ze osoba gra tylko z graczami o nizszym niz swoj lvlu, z graczami silniejszymi discuje, np: loading abuse - osoba discuje zanim zakonczy sie proces ladowania gry itd.).

acc - opis zmieniony
z:
skrot od account. mozna sie spotkac takze z forma aka. konto, na ktorym po zalogowaniu gramy, zdobywamy doswiadczenie itp. kazdemu acc przypisujemy niepowtarzalny nick i haslo.
na:
skrot od account. konto, na ktorym po zalogowaniu gramy, zdobywamy doswiadczenie itp. kazdemu acc przypisujemy niepowtarzalny nick i haslo.

aka - opis zmieniony
z:
zobacz acc.
na:
skrot od also known as, czyli takze znany jako. u polakow aka to czesto (blednie) synonim acc.

blizz - opis zmieniony
z:
skrot od blizzard (sniezyca):
1. nazwa firmy, ktora stworzyla serie warcraft i kilka innych porzadnych gier (np. wow, diablo, czy starcraft).
2. skrot od czaru blizzard archmage'a (zobacz szczegolowy opis tego herosa).
na:
skrot od blizzard zamiec (sniezna):
1. nazwa firmy, ktora stworzyla serie warcraft i kilka innych porzadnych gier (np. wow, diablo, czy starcraft).
2. skrot od czaru blizzard archmage'a (zobacz szczegolowy opis tego herosa).

disc - opis zmieniony
z:
1. skrot od disconnect. rozlaczenie z serverem lub hostem.
2. manewr polegajacy na tym, ze w momencie przegrywania gry wyciaga sie wtyczke polaczenia z internetem (lub w inny sposob zrywa sie polaczenie). gra sie konczy i wynik nie ma wplywu na statystki graczy (lost i win nie zostaje zaliczony). discer (tak nazywa sie ten, ktory discuje ) jest bardzo nielubiany ;]. wykrycie disca najczesciej konczy sie banem.
na:
1. skrot od disconnect. rozlaczenie z serverem lub hostem.
2. manewr polegajacy na tym, ze w momencie przegrywania gry wyciaga sie wtyczke polaczenia z internetem (lub w inny sposob zrywa sie polaczenie). gra sie konczy i wynik nie ma wplywu na statystki graczy (lost i win nie zostaje zaliczony). discer (tak nazywa sie ten, ktory discuje ) jest bardzo nielubiany ;]. wykrycie disca na nieoficjalnych serverach (takich jak eurobattle.net) najczesciej konczy sie banem.

dota - opis zmieniony
z:
skrot od confused.gif. najpopularniejsza gra cg. 2 druzyny po 4-6 zawodnikow walcza miedzy soba. kazdy gracz wybiera (jesli host zdecyduje sie na gre ap - all pick) heroesa, ktorym bedzie walczyl cala gre, lub zostaje on mu przydzielony losowo (ar - all random). dota odznacza sie bardzo duza grywalnoscia oraz dlugim czasem rozgrywki . odwiedz oficjalna strone doty - dota-allstars.com. tam tez znajdziesz najnowsza wersje mapy.
na:
skrot od Defend of the Ancients. najpopularniejsza gra cg. 2 druzyny po 4-6 zawodnikow walcza miedzy soba. kazdy gracz wybiera (jesli host zdecyduje sie na gre ap - all pick) heroesa, ktorym bedzie walczyl cala gre, lub zostaje on mu przydzielony losowo (ar - all random). dota odznacza sie bardzo duza grywalnoscia oraz dlugim czasem rozgrywki . odwiedz oficjalna strone doty - dota-allstars.com. tam tez znajdziesz najnowsza wersje mapy.

dunno - opis zmieniony
z:
confused.gif
na:
skrot od don't know (do not know), czyli poprostu nie wiem.

fast acc - opis zmieniony
z:
konto, ktore gracze tworza na szybko i graja z innymi graczami czesto udajac noobow.
na:
konto, ktore gracze tworza na szybko i graja z innymi graczami czesto udajac noobow. czesto takie konta sa tworzone, aby akcje podejmowane przez gracza nie byly utozsamiane z jego glownym kontem

harass - opis zmieniony
z:
confused.gif
na:
z angielskiego nekac, przesladowac.
taktyka polegajaca na nekaniu przeciwnika i utrudnianiu mu gry szczegownie we wczesnym jej etapie, np. poprzez atakowanie pojedynczych robotnikow, niszczenie budujacych sie budynkow itp.. do tej taktyki doskonale nadaje sie demon hunter z mana burn (zobacz), blademaster z wind walk (zobacz) oraz szybkie jednostki latajace, np. wind raiders (zobacz)
blademaster.gif
windwalk.gif
blademaster z czarem wind walk - dobry hero do taktyki harass

lol - opis zmieniony
z:
z angielskiego laughing at loud lub lot of laugh - kupa smiechu (synonim - rotfl).
na:
z angielskiego laughing out loud - smiac sie glosno lub lot of laugh - kupa smiechu (synonim - rotfl).

macro - opis zmieniony
z:
zdolnosc do rozbudowy bazy, zarzadzanie budynkami, wiedza taktyczna, itp. uzupelnieniem macro jest micro.
na:
sposob rozbudowy bazy i ulozenia budynkow. uzupelnieniem macro jest micro.

mh - opis zmieniony
z:
skrot od map hack. program, ktory umozliwia podglad calej mapy (obszarow ktore obejmuje fog of war). udowodnienie uzycia takiego programu czesto konczy sie banem. tutaj mozesz sciagnac mh.
na:
skrot od map hack. program, ktory umozliwia podglad dzialan przeciwnika w trakce gry. udowodnienie uzycia takiego programu czesto konczy sie banem. tutaj mozesz sciagnac mh.

roc - opis zmieniony
z:
skrot od reign of chaos. taki jest podtytul 3 czesci warcrafta (polska nazwa to narodziny chaosu).
na:
skrot od reign of chaos. taki jest podtytul 3 czesci warcrafta (polska nazwa to rzady chaosu).
rotfl - opis zmieniony
z:
skrot od zwrotu rolling on the floor (nie jestem pewien). oznacza smiech (synonim - lol). forma ta zostala juz prawie calkowicie wyparta przez krotszy lol.
na:
skrot od zwrotu rolling on the floor laughing (tarzac sie ze smiechu po podlodze). oznacza smiech (synonim - lol). forma ta zostala juz prawie calkowicie wyparta przez krotszy lol.

tt - opis zmieniony
z:
emotikon wyrazajacy placz. moze byc zapisywany tez jako T_T, albo TT... ale chinskie emoty w stylu pokemonow sa bardzo noobowskie i nie radze stosowac innych niz normalne buzki
na:
emotikon wyrazajacy placz, smutek. moze byc zapisywany tez jako T_T, albo TT.

+:

pomniejsze usprawnienia kodu html

dodano alternatywny index hasel. zdecydujcie ktory jest wygodniejszy i bardziej przejrzysty

do dodania:

aff
uber
nuke
ulti
push
FUBAR
n1

skróty nazw herosów
skroty nazyw skilli

Shunt
Wiadomość [#12]: 28.07.2005 o 03:49

Konto skasowane

słówka, które mi się teraz przypominają (nie zastanawiałem się głębiej ;)) które warto zamieścić:
UMS - skrót od "Use Map Settings" - jest to mapa z specjalnie ustawionymi wyzwalaczami, modelami itp. co powoduje, iż zasady gry na tej mapie są oryginalne i zupełnie odmienne od typowych. Przykłady UMSów to Footman Frenzy, DotA, Hero Siege, Maul itp. (przy tym należałoby jeszcze nieco zmienić opis hasła "cg" gdyż np. DotA to nie jest cg a UMS, natomiast cg to opcja umożliwiająca tworzenie wieloosobowych rozgrywek, których wyniki nie liczą się do statystyk, w których można ustalić różne opcje gry bądź skorzystać z nietypowych map, jak UMSy [tutaj odnośnik Patrz: UMS])
aa - skrót od antiair - jednostka nadająca się doskonale do zwalczania jednostek latających np. maszyna oblężnicza z ulepszeniem "salwa".

poza tym hasło n1 już napisałeś ;)

Lunar
Wiadomość [#13]: 28.07.2005 o 08:03

Konto skasowane

Wiecie.
Ja bym ten temat przykleił jako najważniejszy w tej tablicy. Mam wrażenie, że sporo osób na bn nie zna tych skrótów albo nie zna i udaje, że zna. :P

BlahyPeter
Wiadomość [#14]: 28.07.2005 o 12:18

Konto skasowane

shunt dzieki smiley.gif dodam w nastepnej wersji jak sie cos jeszcze nazbiera smiley.gif
lunar: jestem za smiley.gif jesli jakis moderator tu zaglada :P mysle ze to bylby dobry pomysl i krok w strone edukacji graczy :P bylo by o wiele mniej postwo z pytaniami co znacza poszczegolne skroty. nie trzebaby tego co chwile komus tlumaczyc. wlasnie po to powstal ten slowniczek :P

Shunt
Wiadomość [#15]: 28.07.2005 o 15:49

Konto skasowane

Ale jest problem - już jest taki temat :P
Zrobię coś takiego - dodam w tamtym temacie na samym początku linka do tej strony - ale to i tak nic nie da, bo gdyby ludzie zaglądali do przyczepionych tematów, to nie byłoby tyle głupoty na forum smiley.gif (patrz: temat Scarabeusha na tablicy POMOC)

Aha, a co do haseł które umieściłeś pod napisem "do dodania" - czy oczekujesz jakichś definicji ich czy sam umiesz je zdefiniować? Bo jeśli sam umiesz, to może napisz jakbyś to napisał i my to też ocenimy ;)

[Edycja - Shunt w 28-07-2005 o 15:50]

BlahyPeter
Wiadomość [#16]: 28.07.2005 o 18:52

Konto skasowane

z do dodania wszsytkie chcialbym definicje uslyszec od wac (oprocz n1 bo to juz dodalem do slwnika)

Bonethorn
Wiadomość [#17]: 28.07.2005 o 20:16

Konto skasowane

aff - szczerze, nie wiem
uber - nie pamiętam ;)
nuke - podchodzi mi na myśle tripple hero nuke, a znaczy to mniej wiecej tyle, iż jeśli przykładowo masz licha, death knighta i dread lorda to wykorzystujesz ich czary ofensywne na danej jednostce ( najczęściej na bohaterze) w celu gwałtownego jeśli nie ostatecznego zmniejszenia wartości punktów życia.
ulti - ultimate skill - umiejętność ostateczna np. starfall lub avatar
push - ja bym tłumaczyl jako "ofensywa", push - pchnięcie. można powiedzieć, pchanie wojska w przeciwnika, uderzanie go swoimi jednostkami
FUBAR - nie wiem :P
n1 -

skroty nazyw skilli - naprawde potrzebne? np wilki - w? myśle, że to możemy sobie darować ;)

skróty nazw herosów
Bm - beast master(władca zwierząt z tawerny), blade master(mistrz ostrzy), blood mage( mag krwi )
kotg - keeper of the grove - straznik gaju
potm - priestess of the moon - kapłanka księżyca
dl - dread lord - qźwa... zapomniałem :P
dk - death knight - rycerz śmierci (pan na kucyku)
lich - lisz ;)
cl- crypt lord- bohater pająk ( spiderman ?:P)
fs- farseer - wrózbita
sh-shadow hunter - łowca cieni
tc - tauren chieftan( pewnie literówki) - wódz taurenów
mk - mountain king - król gór :P
am - archmage - arcymag
pala - paladyn
blood mage- mag krwi
dh -demon hunter
sr - shadow ranger - mroczna łuczniczka
fl - flame lord - pan płomieni (?)

Shunt
Wiadomość [#18]: 28.07.2005 o 21:04

Konto skasowane

dl - dread lord - upiorny władca (z tego co pamiętam)
cl - crypt lord - władca podziemi (co za spiderman :P)
powtórzyłeś bloodmage'a
chyba powinno być dr - dark hunter - Mroczna łowczyni zamiast sr
tinker - Goblin Tinker - mechanik
Naga - Naga Sea Witch - Morska Wiedźma (nie jestem pewien)
Panda - Pandaren Brewmaster - Pandereński Miodowar
pl - Pit lord - władca otchłani
fl to FIRELORD a nie Flame Lord - Władca Płomieni

Poza tym co do słowniczka - jest tam napisane, że ff to skrót od footman frenzy. Cóż, nie jestem fanem tej mapy i nie wiem, czy rzeczywiście tak się to określa, ale wiem, że ff na pewno ma drugie, częściej używane znaczenie - to jest focus fire - jest to umyślne skupienie ataków wielu jednostek na jednej jednostce wroga np. aby szybko dobić jakąś ciężko ranną jednostkę lub bohatera.

Pod hasłem tp jest literówka - pod obrazkiem jest Scrool a powinno być Scroll.

Przy opisie AT należałoby dodać, że jest to tryb "...2v2, 3v3 lub więcej..." bo można tam też grac przecież w 4v4, 5v5 itp. a w chwili obecnej można pomyśleć, że jest to ograniczenie do 3v3... podobnie przy opisie rt

I nie wiem co ma związanego z warcraftem słówko "sig" :/

(na razie tyle - to co wybierając losowo hasła zobaczyłem smiley.gif)

Bonethorn
Wiadomość [#19]: 28.07.2005 o 21:37

Konto skasowane

crypt lorda napisalem wiec nie wiem czemu napisales to samo
to teraz ja troszke poprawie Shunt ;)
dr - to nie dark hunter tylko dark ranger;)
a co do pandy to dałbym BP (coprawda kojarzy sie z british petrol, ale ładniej od PB ;)
z firelordem dałem ciała ;)
naga- masz rację, pzynajmniej z takimi okresleniami na bnecie sie spotkałem(tak samo tinker i pit lord)

Shunt
Wiadomość [#20]: 28.07.2005 o 22:16

Konto skasowane

crypt lorda nie napisałeś po polsku :P
a z dr'em faktycznie się pomyliłem... biggrin.gif

REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :