Dziś jest: Poniedziałek, 18 grudnia 2017, godzina 23:27
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: tvt

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
ggwCenturio
Wiadomość [#1]: 17.10.2011 o 17:55

mam pytanie
jak obronić się przed early pushem marinów z tankami, gram mechem koreańskim czyli reactor first i nie moge się obronić przed takim wczesnym atakiem. prosze o konkretne odpowiedzi a nie na poziomie golda czy niżej

PM Email
Wymiatacz
Wiadomość [#2]: 17.10.2011 o 20:28

I can tell you why

Ho HO, dopiero co dołączył, prosi o pomoc i jakie wymagania!!
Jak prosisz o pomoc w urzędzie to tez stawiasz warunki, że poniżej kierownika nie masz zamiaru słuchać ?

"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
"Ogłaszanie swoich planów to dobry sposób, by usłyszeć śmiech Boga."
PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#3]: 18.10.2011 o 00:28

Musisz wyscoutować kiedy koleś wychodzi z bazy i zrobić mu flankę hellionami zanim rozłoży czołgi. Jak wytłuczesz mu większość marines, to gość powinien się cofnąć. Jeżeli tego nie zrobi, to czekasz aż rozłoży ci same czołgi pod bazą, podjeżdzasz pod nie tak blisko, żeby nie mogły strzelać w Helliony i je rozwalasz. A najlepiej jakbyś postawił 1-2 własnie siege na high groundzie, to już w ogóle gość nie podejdzie. Ogólnie to próbując grać koreańskiego mecha z pierwszym reactorem stawiasz sobie wysoko poprzeczkę, bo bez 180+APM za daleko z tym nie zajdziesz (ja osobiście przeżuciłem się na marine/siege, bo moje 120-140 APM to zdecydowanie za mało, żeby grać mecha).

PM Email
Razor
Wiadomość [#4]: 18.10.2011 o 01:05

No coz ,nie czarujmy sie ,ale mech to przezytek ,jest juz nieskuteczny i zre za duzo gazu ,jesli grasz na kogos kto gra marine tank to wiedz ,ze masz gorzej bo ty z mecha musisz miec kupe gazu (zeby byl dobry) ,a marines sa tani ,w skutek czego wrog ma wiecej baz ,no i wiecej gazu = tankow i wikingow - jesli jednak upierasz sie przy graniu mecha to w tym przypadku polecam kontrolowac mape tymi hellionami ,a gdy wyjdzie wjechac mu 3-4 do naturala - jak sie nie cofnie to ma gg bo powinienes miec tanki na push marine tank.
Jesli zas chodzi o jakikolwiek 1 base push to powiem ci tak - 6 minuta ,brak oznak expa = zacznij robic 2x tank i 2x viki to np przezyjesz (ofc. ja bym probowal CC przed pierwszymi 2 hellionami i szybszy 3 gaz - ma sie wtedy ravena i viki oraz tanki do obrony)

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#5]: 20.10.2011 o 08:18

Aż dziw bierze, że nikt nie wspomniał o tym, że na skuteczność mecha bardzo mocno wpływa też mapa. Mech ma sens, bo harasowanie hellionami jest potężne, można zrobić o wiele większy burdel dropem hellionów niż dropem marinów. Poza tym w bezpośrednim starciu blue flame vs mariny, mariny padają jak muchy, co sprawia, że ktoś grający marine tank musi mocno uważać na to, co z tymi marinami robi.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
i20918
Wiadomość [#6]: 20.10.2011 o 09:34

Razor napisał
Jesli zas chodzi o jakikolwiek 1 base push to powiem ci tak - 6 minuta ,brak oznak expa = zacznij robic 2x tank i 2x viki to np przezyjesz (ofc. ja bym probowal CC przed pierwszymi 2 hellionami i szybszy 3 gaz - ma sie wtedy ravena i viki oraz tanki do obrony)

Ja zamiast ravena robię dwa szybkie viki i od razu wysyłam je na obie drogi z których zazwyczaj lecą medi/banshe, kilka razy wybrałem w ten sposób medi lub banshe i stawiam ze dwa turety(jeśli grożą mi banshe). Ten sposób raczej nie zda egzaminu w wyższych ligach ale w niższych można wygrać w ten sposób kilka gier(a w najgorszym razie uzyskać więcej czasu na przygotowanie obrony przed dropem/banshe harasem).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#7]: 20.10.2011 o 10:08

Raven jest mimo wszystko lepszy, gra się go po to, żeby nie trzeba było ani marnować siepy na scany, ani na turrety i eingineering bay (zakładając, że się gra mecha bez żadnych marinów, eingineering nie jest szczególnie potrzebnym budynkiem). Wychodzi to taniej, biorąc pod uwagę, że Raven na nienajgorsze spelle.

[Edycja Sulphuriell - 20.10.2011 o 10:10]

PM Email
i20918
Wiadomość [#8]: 20.10.2011 o 10:40

Sulphuriell napisał
Raven jest mimo wszystko lepszy, gra się go po to, żeby nie trzeba było ani marnować siepy na scany, ani na turrety i eingineering bay (zakładając, że się gra mecha bez żadnych marinów, eingineering nie jest szczególnie potrzebnym budynkiem). Wychodzi to taniej, biorąc pod uwagę, że Raven na nienajgorsze spelle.

Pewnie że jest, tyle że pojedynczym viki + Raven na 90% nie zdążysz wybrać lecącego dropa/banshe(pierwszy zdąży dolecieć i/lub wyładować, a drugiemu właśnie kończy się cloak). Ravenem + viki możesz odgonić banshe, dwoma viki masz dużą szansę go ubić(i ewentualnego dropa też więc jest trochę bardziej uniwersalne). Więc prawdziwe pytanie to czy chcesz zaryzykować(wydać więcej) i w perspektywie wykończyć jednostki którymi przeciwnik cię atakuje czy wolisz wyłączyć przeciwnikowi możliwość tego ataku ale za to taniej ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
Giorgio89
Wiadomość [#9]: 20.10.2011 o 14:10

Nie da się tego wybronić, jeżeli nie zagrasz tego samego, albo banshee z cloackiem.
Teraz często się gra 111, mariny z reaktora, szybki raven i od razu switch na siege tankii. W międzyczasie będziesz miał spore nadwyżki to stawiasz expa. Możesz przyciąć produkcję marinów do jednej sztuki.
Ogólnie po nerfie helionów TvT to teraz same alliny. Albo banshee cloack albo siege tanki z wczesnym containem. Więc większość gier może ci wygrać BO, aczkolwiek build z marinami i ravenm jest dobry, bo masz wszystko co potrzeba, nawet w tym jest exp.

PM Email
Razor
Wiadomość [#10]: 20.10.2011 o 15:08

giorgio bez problemu 1 rax expo to broni xd

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#11]: 20.10.2011 o 22:44

Giorgio89 napisał
Ogólnie po nerfie helionów TvT to teraz same alliny.

Chłopie, co ty ćpasz? Ty w ogóle wiesz, co to jest allin? potluczony.gif

PM Email
i20918
Wiadomość [#12]: 21.10.2011 o 07:38

Sulphuriell napisał

Spokojnie Sulphi nie każdy od razu trzaska carriery w 60s biggrin.gif

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#13]: 21.10.2011 o 08:01

No, Giorgio jest dobry, generalnie wali jedne z lepszych tekstów jakie da się na tym forum przeczytać XD

PM Email
Bonneyi
Wiadomość [#14]: 06.11.2011 o 13:22

i20918 napisał
Sulphuriell napisał

Spokojnie Sulphi nie każdy od razu trzaska carriery w 60s biggrin.gif

Chyba o czyms nie wiem w takim razie , i tak banshee oppening tvt FTW !

SOry za dp ale moze ktos sie podzielic , jak kontrowac tank + marine , mmm ? Nie lubie tankow i chcial bym grac mmm na tank + mariny , ale jak to robie to zawsze sobia mi containa sad.gif

www.pixelalbum.blogspot.com
PM Email Strona domowa
i20918
Wiadomość [#15]: 06.11.2011 o 22:45

Bonneyi napisał
SOry za dp ale moze ktos sie podzielic , jak kontrowac tank + marine , mmm ? Nie lubie tankow i chcial bym grac mmm na tank + mariny , ale jak to robie to zawsze sobia mi containa sad.gif

mmm da się ale wymaga to dobrego multitaska i zwiadu, marine + tank jest fajne tyle że przy pewnej ilości tanków bio nie ma prawa się do tego zbliżyć, ale jednocześnie jest to dość powolne(szczególnie przesuwane linii). MMM w porównaniu z tym jest wysoce mobilne, grupka maruderów z obstawą marinów(nawet niewielka) z łatwością da sobie radę z pojedynczym czołgiem(co wyłącza możliwość posiłków z bazy kiedy już przeciwnik wyruszy), do tego jeśli już wyruszył to może masz akurat tyle żeby mu zamielić tych kilku obrońców wraz z kilkoma scv/budynkami. Generalnie trzeba grać bardziej jak zerg i ostrożnie wybierać starcia. Jeśli przeciwnik zmusi cię do walki z jego kulką to najlepiej uderzyć z kilku stron maruderami na czołgi. Tyle że na twoim poziomie(i moim zresztą też) wszystko powyższe jest raczej nie do wykonania ponieważ musisz mieć lepsze(dużo lepsze) multitaska i micro od przeciwnika.

[Edycja i20918 - 06.11.2011 o 22:47]

PM Email
Razor
Wiadomość [#16]: 07.11.2011 o 00:16

dam prosta rade - widzisz ,ze idzie - to walnij mu dropa + zawsze zrob te 2 tanki i wtedy bunkry. ew. robisz twarde bio - wtedy bez medi z 6 raxow - zaden push marine tank nie przejdzie, a ty wtedy spamujesz expy + dorabiasz medi i upy

PM Email
ggwCenturio
Wiadomość [#17]: 07.11.2011 o 16:18

mma gra często MMM z supportem tanków i nieźle mu to idzie

PM Email
Ziemson
Wiadomość [#18]: 09.11.2011 o 22:05

Mozesz grac blue flame hellion drop, jak sie uda ma mega plecy w ekonomii i jesli robi tego pusha, to moze sie ewentualnie cofnac jesli nie ma armii, chyba ze akurat mu sie czolg zrobi. Ale jesli atakuje, to ty juz powinienes tez miec czolgi i jakas tam grupke marineow, bo po zrobieniu 4 hellionow od razu robisz siege mode, tanki, mariney kontynuujesz i stawiasz expa.
Jesli uda ci sie wyjsc hellionami calo, mozesz go zkanapkowac z dwoch stron, np. poprzez drop lub ewentualny runby, wtedy tanki sie gubia i sa praktycznie bezuzyteczne.

PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#19]: 10.11.2011 o 00:15

Hellionami w dużej ilości można też bardzo dużo ugrać na kontratakach w stylu Zerga. Czyli gość wychodzi z bazy, a ty mu wtedy wjeżdżasz w naturala i wycisnasz wszystkie SCV. Jak się wybronić, to musiałby się stać cud, żebyś przegrał. Dobrą opcją też jest szybki atak Hellionami w momencie jak przeciwnik jest w ruchu, wybicie jak największej ilości marines, gdy są w kupie i szybka ucieczka. Mogę Ci podrzucić 2 repy z dzisiejszego turnieju na ESL, gdzie grałem TvT Mecha i udało mi się wygrać, dzięki dobremu pozycjonowaniu Siege Tanków i agresywnej grze Hellionami. Fakt, że nie jest to poziom koreańców, ale spokojnie wystarczy do Diamenu.

PM Email
Ziemson
Wiadomość [#20]: 10.11.2011 o 00:19

ta, fakt faktem mech jest strasznie malo mobilny oprocz hellionow, a gdy koles np. Ci idzie na baze lapiesz go kiedy nie ma tankow na siegu, wybijasz ludzi i uciekasz praktycznie bez strat : )

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :