Dziś jest: Poniedziałek, 17 czerwca 2019, godzina 16:47
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Pomoc scina przy budowaniu budynkow

Odpowiedź

Temat: scina przy budowaniu budynkow

froggy
Wiadomość [#1]: 03.12.2011 o 11:30

Konto skasowane

witam,w sc2 gram moze tydzien i mam pewien problem.otoz przy budowie budynkow , wychodzenia jednostki z budynku ,wychuchow i ginacej jednostki dostaje sciny na 1-2 sekundy.jade na sredniej grafice(polecanej) ale sciny mam nawet na NISKIM.
moj pc
Typ procesora:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200
Szybkość procesora:
2,73 GHz
Pamięć systemowa:
2 GB
Model karty graficznej:
NVIDIA GeForce 9500 GT

defragmentowalem dyski

[Edycja froggy - 03.12.2011 o 11:41]

ZeeTox
Wiadomość [#2]: 03.12.2011 o 12:30

Konto skasowane

W folderze z SC2 odpal Repair.exe i graj na niskich ustawieniach. Chociaż ściny przy wybuchach to jest wina procesora najczęściej.

froggy
Wiadomość [#3]: 03.12.2011 o 13:02

Konto skasowane

odpalilem repaira juz wczesniej,nic nie wykryl.a sciny na niskich ustawieniach i srednich sa identyczne.kurde w wowa gram na wysokich 40 fpsow i nie ma zadnych problemow-_-

[Edycja froggy - 03.12.2011 o 13:04]

BlekDef
Wiadomość [#4]: 03.12.2011 o 13:22

Konto skasowane

Sprawdź, jakie masz zużycie procesora i pamięci tuż przed włączeniem gry oraz w trakcie i powyłączaj wszystkie zbędne programy. Wystarczy, że antywirus lub jakiś inny program zacznie sprawdzać w tle, czy nie ma aktualizacji i już zużycie procesora skacze, co bezpośrednio wpływa na samą grę.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
froggy
Wiadomość [#5]: 03.12.2011 o 13:51

Konto skasowane

zuzycie procesora w grze 50-30%,wszystkie programy powylaczane.

ZeeTox
Wiadomość [#6]: 03.12.2011 o 19:19

Konto skasowane

To masz coś nie tak z procesorem, bo mojego Core 2 Duo e8400 3.0Ghz ciągnie po 70-80% na low.

froggy
Wiadomość [#7]: 03.12.2011 o 20:09

Konto skasowane

ok w takim razie dzieki wszystkim za pomoc ;>procka pewnie kupie niedlugo

pawelwch
Wiadomość [#8]: 03.12.2011 o 21:05

Konto skasowane

Nie za mało ramu?

Glucik
Wiadomość [#9]: 03.12.2011 o 23:12

Konto skasowane

Z procesorem wszystko w porządku. Poprostu sc 2 to jest bardzo źle zoptymalizowaną grą. Mam lepszy sprzęt od twojego i tnie na srednich podczas, gdy Wiedźmin 2 chula bez przycinek na wysokich. Czytałem, że sc2 umie się przyciąć i na procesorach z rodziny core i7 więc....

[Edycja Glucik - 03.12.2011 o 23:14]

[Edycja Glucik - 03.12.2011 o 23:14]

[Edycja Glucik - 03.12.2011 o 23:15]

[Edycja Glucik - 03.12.2011 o 23:15]

BlekDef
Wiadomość [#10]: 03.12.2011 o 23:29

Konto skasowane

Jeśli sprawdzał poprzez alt-tab, to faktycznie mógł mieć te 30-50%, bo gra od razu zrzuca z siebie. A jeśli nie, to hmm, gra jedzie na jednym rdzeniu? WTF? potluczony.gif Ja mam model niżej, tzn. Athlon 5000 z 3GB oraz Radkiem 5770 i kloc mi ciągnie 90-100% na obu rdzeniach. Ale inna sprawa, że w systemie mi się parę tygodni temu coś spieprzyło i mam nadmierne zużycie procesora przez wszystkie programy i w SC2 gram na lowest teraz. Ale jeśli dobrze pamiętam to wcześniej poniżej 80% nie spadało na średnich. Najlepiej sprawdzić Everestem lub przy pomocy CoreTemp i później z logów odczytać, jak wyglądało zużycie.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
tankrider-2
Wiadomość [#11]: 04.12.2011 o 20:00

Konto skasowane

Tak jak koledzy mówia, ja gram w SC2 na extremalnych detalach, na mocno nadwyżkowym kompie co do tej gry i tez potrafi zmulić, mam i5 760@3,6ghz 4gb ramu i gtx580. Nie chodzi tu o karte, tylko SC2 używa tylko 2 rdzeni procesora i potrzebuje bardzo wysokiego taktowania, na stock 2,8ghz tez potrafiło u mnie zmulić, mothersip równa się 15fps :/ Po oc się poprawiło, ale nawet kampania potrafi zmulić ostro. Wiedzmin2 chodzi na maks bez uber az miło, gram tak samo w BF3 na ultra i nie muli. SC2 tak jest napisane.

Sulphuriell
Wiadomość [#12]: 04.12.2011 o 22:04

Konto skasowane

Starcraft 2 potrafi użyć do 4 rdzeni, ale nie ma skoku wydajności pomiędzy 2 a 3 rdzeniami.

źródło:

http://www.benchmark.pl/tes(...)821.html

Proponuję też nie pisać głupot odnośnie czegoś, czego się nie wie.

@up Skoro ludzie z dużo gorszymi sprzętami pisali, że im ładnie chodzi, to wniosek mam taki, że z twoim blaszakiem jest coś mocno nie halo.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
tankrider-2
Wiadomość [#13]: 04.12.2011 o 22:13

Konto skasowane

Przecież nie pisałem że mi nie chodzi, chodzi, ale potrafi fps przy dużej zadymie spaść ostro. Jak korzysta 4 rdzeni jeśli pomiędzy 2 a 4ma nie ma wiekszej różnicy... po oc do 3,6-3,8 przy 4 używanych rdzeniach to ta gra powinna latać, a nie mulić. Przy 1v1 nic nie muli, ale włącz sobie 4v4 na maks detalach to zobaczysz, to procesor muli a nie grafika, widąc to po temperaturze podzespołów. http://www.techspot.com/rev(...)e13.html poczytaj sobie jak 4 rdzenie używa...

Sulphuriell
Wiadomość [#14]: 04.12.2011 o 23:04

Konto skasowane

ten test jest jakiś s(wulg.)ony. Nawet jak jakaś gra jest pisana pod 2 rdzenie, to widać JAKIŚ skok przy zwiększeniu ilości rdzeni na 4. A wg. tego testu Phenom X2 wypada zegar-w-zegar identycznie jak phenom x4 hahaha.gif Za takie "testy" to ja podziękuję.

A włącz sobie 4vs4 dając wszystkie opcje za które odpowiada GPU na minumum i zobacz czy muli.

[Edycja Sulphuriell - 04.12.2011 o 23:22]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
ShadowDancer
Wiadomość [#15]: 11.12.2011 o 01:11

Konto skasowane

Glucik napisał
Poprostu sc 2 to jest bardzo źle zoptymalizowaną grą.

Ty chyba masz źlę zoptymalizowaną czaszkę...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Glucik
Wiadomość [#16]: 11.12.2011 o 18:18

Konto skasowane

A ty umiesz tylko obrażać ludzi?

ShadowDancer
Wiadomość [#17]: 11.12.2011 o 21:06

Konto skasowane

Po prostu budzi mój niesmak, jak ludzie piszą różne głupory o rzeczach, o których nie mają pojęcia. Dla mnie zarówno mój, jak i twój komentarz były na tym samym poziomie merytorycznym.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
magazynek
Wiadomość [#18]: 01.01.2012 o 01:17

Konto skasowane

Miałem podobny przypadek. Gra każdorazowo musiała wczytać modele jednostek. Przy każdym kliknięciu na coś, czego jeszcze nie klikałem od ponownego uruchomienia miałem króciutką zawiechę. Nie znam przyczyny, ale dolegliwość ustąpiła gdy przeniosłem grę na nowy dysk. Może był szybszy, może sprawniejszy, a może nie kompresował danych, ale na nim gra śmigała jak marzenie i mogłem grać na najlepszych detalach nawet w 3v3.
Sugeruję ci sprawdzić następujące:
1. Zawirusowanie. Więcej, niż jednym antykiem.
2. Skuteczność w zapisywaniu i odczytywaniu danych z dysku.
3. Czy pamięć wirtualna ma dla siebie dość dużo miejsca.
4. Czy stery do grafiki nie zostały uszkodzone i nie są wykonywane nieużyteczne operacje.
5. Po reinstalacji gry wywal wzmianki o niej z rejestru i pliki, z których korzystała na dysku C. Użyj stosownego programu lub zrób to ręcznie jeżeli potrafisz.

Kaczorek
Wiadomość [#19]: 01.01.2012 o 01:26

Konto skasowane

dokladne, mikroprzycinki wystepujace przy doczytywaniu dzwiekow w 90% spowodowane sa dyskiem. u mnie oba hdd (samsung f3 1tb i stary barracuda 300gb) za bardzo stutteringuja starcrafta, zeby w niego grac. dlatego jestem zmuszony wciskac gre na 40 gb dysk ssd smiley.gif
probowalem praktycznie wszystko. od sterownikow (dzwiek najczesciej jest przyczyna, sprobuj wylaczyc karte dzwiekowa), wylaczenie oc i roznych badziewi w biosie (eist, c1e i inne power saving ficzery procka tez sa czesto przyczyna), konczac na formacie. jeszcze moglbym sprobowac innych kablow sata smiley.gif

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
ShadowDancer
Wiadomość [#20]: 02.01.2012 o 02:47

Konto skasowane

@up: Wyłączenie dźwięku rozwiązuje problem?

ONLY ROCK'N'ROLL

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :