Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:46
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: pytania początkującego

gam99
Wiadomość [#1]: 23.11.2011 o 23:17

Konto skasowane

Cześć mam kilka pytań odnośnie moich gier:
1 Jak kontrolować ilość SCV zawsze mam z tym problem
2. czy można zaznaczyć jakoś jednostki danego typu inaczej niż shift/control + numer - tutaj problem u mnie jest jak mam mieszaną armie i chce aby czołgi w siege weszły itp
3. czytałem że są jakieś mapy szkoleniowe gdzie można to pobrać/pograć i ogólnie co można poczytać pl/eng aby podnieść skila narazie bardziej mi chodzi o technikę w stylu co trzymać pod hotkeyami jak kontrolować armie itp
z góry dzięki za pomoc

deimos0
Wiadomość [#2]: 24.11.2011 o 11:16

Konto skasowane

1. Co rozumiesz przez kontrolowanie?
2. Jeśli ctrl Ci nie odpowiada, możesz zaznaczyć jednostki i kliknąć bodaj PPM na pasku nad interfejsem statusu jednostki (tam gdzie są jej statystyki, HP, itd) i przypisać sobie do grupy, choć to szczerze mówiąc wolniejsze nić ctrl. Jeśli masz wymieszane jednostki TAB-em przewijasz się przez kolejne zdolności.
3. Do potrenowania możesz ściągnąć np. YABOT (build order tester) z sc2mapster albo micro areny. Z poradników - na teamliquid.net znajdziesz masę tematów strategicznych, a na youtube chyba HDStarcraft ma jakieś szkoleniowe wideo.

EDIT: HD i oczywiście Day9 ^^

[Edycja deimos0 - 24.11.2011 o 11:16]

http://www.youtube.com/user/Deimos0 - komentuję gry i bawię się AE.
http://www.scarea.pl - newsman SCA ; )
i20918
Wiadomość [#3]: 24.11.2011 o 14:13

Konto skasowane

gam99 napisał
Cześć mam kilka pytań odnośnie moich gier:
1 Jak kontrolować ilość SCV zawsze mam z tym problem

Jeśli chodzi o kontrolę produkcję to polecam umieścić wszystkie cc pod jednym hotkeyem(u mnie 4) i zawsze gdy słyszysz dźwięk i widzisz komunikat scv complete(nie pamiętam dokładnie co tam pisze nauczyłem się reagować na dźwięk) dajesz 4 i dodajesz hotem kolejne scv to samo z produkcją armii. A dopóki masz jedną bazę to kontrolujesz jednostki(np ganiasz marinami po mapie) i w przerwach pomiędzy kolejnymi rozkazami dla jednostek wciskasz raz hotkey budynku na dole widzisz ile zostało jeszcze produkcji, jeśli produkcja się kończy dodajesz kolejne scv(jest to o tyle istotne że pozwala zminimalizować praktycznie do zera opóźnienia w produkcji dopóki jesteś na jednej bazie). Potem możesz korzystać z kolejkowania, przy czym starasz się je minimalizować w jak największym stopniu. Ideałem by było dodawanie kolejnego unita do produkcji zaraz przed skończeniem produkcji obecnego. Dodatkowo podwójne wciśnięcie hota przyporządkowanej grupy przenosi do niej kamerę więc możesz kierować armią(gdzieś na mapie) jednocześnie produkując jednostki a jak chcesz dostawić kolejny budynek wciskasz dwa razy zapisanego robola, stawiasz budynek, i z shiftem dajesz na minerały(w ten sposób robol wróci do zbierania minerałów po postawieniu budynku), następnie dwa razy hota grupy kontrolnej armii i jesteś z powrotem przy swojej armii.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
gam99
Wiadomość [#4]: 24.11.2011 o 21:10

Konto skasowane

dzięki właśnie o takie rady mi chodzi i poradnika w tym stylu szukam.
Mam jescze dwa pytania widziałem że ludzie na początku dodają bazę na prawie wszystkie hot keye co im to daje?
drugie to apm jak mniejwięcej powinien być apm na ligę tak mniejwięcej i mówię tu o konkretnych akcjach a nie na siłę?

deimos0
Wiadomość [#5]: 24.11.2011 o 21:30

Konto skasowane

hotkeye w bazie na początku to rodzaj rozgrzewki i trochę spamowania APM. Jeśli chodzi o APM dla lig - tu ciężko o sztywną regułę, wiele zależy od ogólnego game sense. Wartości osobiście Ci nie podam, bo po zmianie algorytmu naliczania APM nie umiem przewidzieć jak to wygląda.

http://www.youtube.com/user/Deimos0 - komentuję gry i bawię się AE.
http://www.scarea.pl - newsman SCA ; )
Benny
Wiadomość [#6]: 24.11.2011 o 21:30

Konto skasowane

Ja ustawiam bazę na hotkeye od 5-9 najczesciej w poczatkowej fazie gry, zeby latwo trafic w dany przycisk na klawiaturze. Jak ustawie np. nexus tylko pod 0, to moge sie pomylic i uderzyc 9, ktore bedzie odpowiadalo za cos innego.
APM to nic, co moze swiadczyc o tym, jak dobrze ktos gra. Gracze z wyzszej polki maja zwykle okolo 200 APM, ale sa tez tacy, ktorzy potrafia grac na rownie dobrym poziomie, majac jedynie ~150 akcji na minute.
Ja jestem w 1v1 gold/2v2 gold i musze powiedziec, ze na poczatku przy rozdzieleniu probe mam 120, pozniej nie potrzebuje wykonywac zbyt wielu czynnosci, wiec do 6 minuty oscyluje w granicach 50-60 APM, ale nastepnie, jak potrzebuje jednoczesnie odpowiednio sterowac armia, stawiac forcefield/pozycjonowac wojsko i dodatkowo macrowac, to mam 90-100, w porywach do 170 jak musze mikrowac jednostkami low-health.

[Edycja Benny - 24.11.2011 o 21:33]

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :