Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 05:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: pvp w Cataclysm

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Leroy
Wiadomość [#1]: 23.12.2010 o 12:35

Konto skasowane

W WoWa nie gram już od ponad roku. Teraz wyszedł Cataclysm i mam odnośnie niego dwa pytania.
1. Jak prezentuje sie pvp. A mianowicie czy jakieś klay przewyższają inne? Jak radzi sobie lock, druid itp. Jakieś buildy u poszczególnych klas są słabsze od innych ? Gra jest bardziej zbalansowana, niz gdy np. wychodził wotlk, kiedy prawie wszyscy narzekali na to, ze DK, Paladin sa op, a lock słaby?
2. Każda klasa dostała coś nowego. Co z tych zmian jest naprawdę fajne, ciekawe, warte uwagii, przydatnego w pvp?

Igor
Wiadomość [#2]: 23.12.2010 o 13:19

Konto skasowane

Leroy napisał
Jak radzi sobie lock, druid itp.

slyszalem, ze najlepiej sobie radzi ten "itp."

Kaczorek
Wiadomość [#3]: 23.12.2010 o 13:50

Konto skasowane

1. op: mage>feral≥warrior=dk
hunter, disci priest sa na wyginieciu - cala reszta daje rade
poczatek sezonu byl tragiczny - bug, ktory zaowocowal resetem mmr, capa punktow i ratingu. ogolnie z perspektywy ferala jest ok, ale pare klas wymaga szlifow. w kazdym razie jest lepiej niz w s5.
2. m.in. warrior, mage, dk dostali zajebiste skille w cata. totalny syf dostal druid, wszystkie sa bezuzyteczne w pvp

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
pussymonsta
Wiadomość [#4]: 23.12.2010 o 16:29

Konto skasowane

a ja to widze trochę inaczej, z punktu widzenia warriora ;d
frost mage>feral>frost DK=arms warrior>większość jest dobrze zbalansowana>disci priest=hunter=boomkin(kiedykolwiek boomkin dawał rade?) z teamami 2x frost mage ja nawet nie mam co liczyć na jakieś pozytywy z racji 6 sekundowego silenca na healerze+wchujaśny ring of frost a także ofc. deep freeze ;d

Neal
Wiadomość [#5]: 23.12.2010 o 18:14

Konto skasowane

Jak radzi sobie retri paladin? lepiej niż na ostatnim patchu wotlka?

640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć. Bill Gates 1981 sucker.gif
pussymonsta
Wiadomość [#6]: 23.12.2010 o 22:24

Konto skasowane

cipnie sobię radzi według mnie

mindseeker
Wiadomość [#7]: 24.12.2010 o 14:16

Konto skasowane

Warrior nie jest op. Jak ludzie zebrali już gear z resi to już nie wchodzą 3 krytyki pod rząd po 30k, a jedynie niebezpieczny moment to jest colosus smash i on pewnie dostanie nerfa do 50% ignor armora ze 100%.

Natychmiastowego nerfa wymaga Feral, który jest w tej chwili lepszą wersją rogala co jest śmieszne, bo jest hybrydą.
No i oczywiście Mag wymaga konkretnych nerfów.
DK według mnie jest jak najbardziej ok.
Podoba mi się to, że Resto Shaman w PvP w końcu jest konkretnym healerem i to chyba pierwsza taka sytuacja w wowie żeby obok Holy Palka to właśnie Shaman był najlepszym healem.

I calkowicie nowego podejścia wymaga hunter, bo blizzard się ośmieszył w oczach wszystkich po tym co zrobił z tą klasą w PvP.

Kaczorek
Wiadomość [#8]: 24.12.2010 o 14:56

Konto skasowane

mindseeker napisał
Warrior nie jest op. Jak ludzie zebrali już gear z resi to już nie wchodzą 3 krytyki pod rząd po 30k, a jedynie niebezpieczny moment to jest colosus smash i on pewnie dostanie nerfa do 50% ignor armora ze 100%.

no racja, tylko po 20k lolz. myslisz, ze resi zmniejsza tylko dmg warriora? btw colossus smash ma 20 sec cd, wiec potencjalny instagib jest bardzo czesto
btw http://terhix.com/elohel.jpg

Natychmiastowego nerfa wymaga Feral, który jest w tej chwili lepszą wersją rogala co jest śmieszne, bo jest hybrydą.

zgadzam sie, dmg powinni zmniejszyc, ale jednoczesnie nie chce zadnych nerfow pve. imo: przede wszystkim vengeance nie powinien dzialac w pvp, frenzied regeneration powinien trwac 10 sek krocej, mangle zadawac mniejszy dmg (10-20%).

No i oczywiście Mag wymaga konkretnych nerfów.

http://img257.imagesha(...)rwo.png/
kontrolowany burst, wygodne switche, bloodlust, milion cc i snarow. sorry, ale mage>feral

DK według mnie jest jak najbardziej ok.

no nie wiem. tak sie sklada, ze gram z dk w cleave i tzw. 100% ms jest troche przegiety (http://www.arenajunkies.com/showthread.php?t=222208)
to samo mozna powiedziec o burscie w frost (regularne crity po 20-25k na moje 2k resi)

Podoba mi się to, że Resto Shaman w PvP w końcu jest konkretnym healerem i to chyba pierwsza taka sytuacja w wowie żeby obok Holy Palka to właśnie Shaman był najlepszym healem.

szaman zawsze byl zajebistym healerem, glownie ze wzgledu na bl/offensive dispell (szczegolnie mam na mysli ostatnie sezony i brackety 3v3/5v5)

I calkowicie nowego podejścia wymaga hunter, bo blizzard się ośmieszył w oczach wszystkich po tym co zrobił z tą klasą w PvP.

yep, tak myslalem, ze bedzie crap. dobrze, ze sie rozmyslilem z rerolla na cata na huntera. smiley.gif

[Edycja Kaczorek - 24.12.2010 o 15:03]

[Edycja Kaczorek - 24.12.2010 o 15:07]

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
Ran666
Wiadomość [#9]: 24.12.2010 o 15:29

Konto skasowane

Neal napisał
Jak radzi sobie retri paladin? lepiej niż na ostatnim patchu wotlka?

Szmata , smutne jest to jak dzieci obroncy swiatla placza ;(

Arato
Wiadomość [#10]: 26.12.2010 o 10:52

Konto skasowane

Warek ma zdecydowanie za wielki dmg i generalnie gra ta klasa robi sie co patch i dodatek coraz bardziej banalna. Najbardziej op klasa jest obecnie frost mag(no kto by sie spodziewał..). W dmg nie ustepuje warkowi, a posiada niesamowity surv i robi najlepsze Cc w grze. Nie wiem kto wpadł na pomysł tego ring of frost, które robi miazgę na takim bg/tol.
Rogal standardowo ma najgorszy dmg z mele klas. Kiedyś z założenia klasa pure dps, cichy morderca, teraz cieszy sie jak wejdzie mu ambush/backstab za 15/10k. Skile wymagające pozycjonowania, stealth zadają dmg jak instant spam lanca maga.. Assa spec ma wprawdzie trochę lepszy dmg, ale ma mobilnosc niczym warek któremu zabrano changre i aby sie rozkręcić musimy mieć snd i rupture.

ihatebiohazard
Wiadomość [#11]: 26.12.2010 o 12:02

Konto skasowane

A co byście dorzucili w trójkach do setupu arms war - holy pala?

Kaczorek
Wiadomość [#12]: 26.12.2010 o 12:38

Konto skasowane

w sumie wszystko bedzie pasowac, ale jak chcesz miec fotm setup to glownie frost mag, dk, feral, enh shaman
double healer tez dobrze daje rade (rshaman/hpala chyba jest najlepszy)

[Edycja Kaczorek - 26.12.2010 o 12:39]

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
Ran666
Wiadomość [#13]: 26.12.2010 o 15:54

Konto skasowane

resto jest teraz chyba najlepszym pvp healem ,
tak na marginesie

Nekkro
Wiadomość [#14]: 26.12.2010 o 16:28

Konto skasowane

Kaczorek napisał
btw colossus smash ma 20 sec cd

sudden death talent ?

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
Nehlev
Wiadomość [#15]: 26.12.2010 o 19:36

Konto skasowane

Grając magiem uważam ze:
- Frost mag- wymaga nerfa icelanca bo to jest lekka przesada żeby instant castem po 15-30k walić, przynajmniej nie nonstop (gdy ktoś jest freezed) 3-5sec cd na icelance załatwiło by sprawę biggrin.gif
- fire- w pvp wymaga drobnego buffa do dmg i dobrze by było jakby impact był kontrolowany a nie 10% bo zdarza się tak ze czasem podczas jednej walki wchodzi po 6 stunów z fire blasta a podczas innej wcale i tak na marginesie gorszego mastery dla fire chyba nie moglo byc
- feral druid-...jeden ~16k tick crit drugi 10k+ crit tick, trochę dużo przy tym ze zwykłym manglem 9-20k zaleznie od formy, a jak ktos juz napisal to tylko hybryda kilku klas, teraz jest tak ze druid w cat form jest silniejszy od rogala
- ballance dru-t chyba dalej szmata w pvp z tego co widzę smiley.gif(sorry), resto straszny nerf bo mozna go spokojnie sheepowac na arenkach
- warr- może się wydawać śmieszne ze frost mage ma problem z warrkiem ale prawda jest taka ze skilled warkowi sie nie da nic zrobić, spell reflect 6sec cd(z talentami i glyphem) i czas trwania 5 sec, heroic leap, charge, intercept ogólnie ciężko wygrac
-hunter -chyba tylko bm ze spirt beastem jest w miare dobry
- rogal -muti byłoby idealnym specem gdyby miało coś w stylu shadowstepa ale jeden build na pvp to trochę malo, sub ma mniejszy dmg z ambusha niz feral drut ze swojego odpowiednika
- lock- no dla maga zasze bylo z nim ciężko, nie wiem jak z perspektywy innych klas postaci ale z perspektywy maga trudny do zabicia gdy jest w affi lub destro
- priest -shadow wydaje sie spoko, disc z penance bardzo maly heal, nie wiem jak z holy
- dk -mam wrażenie ze wszystkie jego wady dali innym klasom, frost dk praktycznie może spamować howling blast po 25k+crit, unholy spokojnie robi 2vs 1 na arenkach (oczywiście do pewnego rata), blood bardzo trudny do zabicia dla klas walczących w zwarciu(ale to chyba jak każdy tank na cata)
- palek- ci co placza ze retri ssie to grac nim nie potrafia, to ze palek wymaga wiekszego skilla niz 1,2,3 to nie znaczy ze ssie -.-, dziwne jest to ze retri pal moze kiteowac melasow smiley.gif, holy dobry healer
- shaman- resto to teraz chyba najlepszy heal pvp, ele (jak sie wie co to sa totemy) tez dobry(oczywiscie dps nie healersmiley.gif), ench wymiata(jak sie skoncza wilki to troche mniej ale nadal jest dobry biggrin.gif)
to chyba wszystko z mojej strony na ten temat, dziki za uwage, sry za bledy itd smiley.gif

Leroy
Wiadomość [#16]: 26.12.2010 o 21:12

Konto skasowane

Dzięki za odpowiedzi ;)

mindseeker
Wiadomość [#17]: 26.12.2010 o 23:46

Konto skasowane

- palek- ci co placza ze retri ssie to grac nim nie potrafia, to ze palek wymaga wiekszego skilla niz 1,2,3 to nie znaczy ze ssie -.-, dziwne jest to ze retri pal moze kiteowac melasow smiley.gif, holy dobry healer

To ty nie umiesz grać. Retri Pal nie ma w ogóle burstu nie licząc wingsów i how, ale wtedy wystarczy cc.
Retri Pal zawsze bazował na burscie, którego teraz nie ma, a w porównianiu z resztą jego wad ktorych mało nie jest ret ssie na całej lini tak samo jak hunter.
Osobiście uważam, że blizzard zepsuł Ret Palka. W WotLK łatwo się nim grało, ale ta klasa dawala ogromną frajdę, a teraz bynajmniej mi nie daje w ogole, bo żeby zrobić konkretny dmg musze nabijać combo punkty jak jakiś rogal żeby użyć finishera(templar's verdict). Do tego za bardzo zostały ograniczone magiczne obrażenia co dobitnie widać w PvP.
A co do kitowania ret palkiem to powiedz nam jak?

Ran666
Wiadomość [#18]: 27.12.2010 o 10:07

Konto skasowane

Przeciez Palas ssie jajca po same kule, ziom co ty(wulg.)isz kitowac ? jak ,czym za ilepotluczony.gif

Nehlev
Wiadomość [#19]: 27.12.2010 o 10:39

Konto skasowane

palek może kite-ować judgementem z talentem long arm of the law(widać właśnie jak grac potraficie skoro talentów swojej klasy nie znacie-.-) nie mówiąc już o talencie który na stale zwiększa szybkość poruszania się pala o 15% i judgement of justice który nie pozwala się targetowi poruszać z szybkością większą niż normalna +hand of freedom.

mindseeker
Wiadomość [#20]: 27.12.2010 o 10:58

Konto skasowane

co ty ćpasz? Jedyną melee klasą która może kitować jest DK.

REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :