Dziś jest: Piątek, 24 listopada 2017, godzina 15:55
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie obrona przed Randomem, który okazał się Zergiem jak najlepiej?

Odpowiedź

Temat: obrona przed Randomem, który okazał się Zergiem jak najlepiej?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
mgkiler
Wiadomość [#1]: 12.03.2013 o 23:29

Jestem z silvera (przynajmniej w poprzedniej lidze byłem, bo ciągle się miotam między bronz a silver). W każdym razie z pogranicza bronz-silver.

Gram głównie Protossem.

Pytanie:

Jak najlepiej się bronić jak przeciwnik gra randomem... a tu wylosował się zerg. Gdybym odrazu wiedział, że to Zerg to bym robił walla, albo odrazu walla w expansji.
A jak nie wiem to co najlepiej zrobić?
Odrazu walla w mainie na randoma (nawet jeśli okaże się, że to np Terran)?

Gdy z pierwszego zwiadu dowiemy, się że Random to Zerg, a on robi zerglingi np z 10tego drona to już za póżno...

Tutaj przykładowa moja gra:

http://speedy.sh/xqkqq(...)C2Replay

I tak długo się broniłem. Gdy zorientowałem się, że to Zerg to szybko Forge, a jak wpadły zerglingi to canon w linii minerałów. A potem rozbudowa w linii minerałów w zasięgu canona i Zealoty smiley.gif i jakoś 20 minut się broniłem zanim przegrałem, ale z góry byłem na straconej pozycji, bo ja ledwo bronie maina, a on ma expa, więc to było tylko przedłużanie agoni...

[Edycja mgkiler - 12.03.2013 o 23:30]

PM Email
bla_bla_bla
Wiadomość [#2]: 13.03.2013 o 00:06

Darek.631

Zrób pierwsze budynki (pylona i gata) blisko nexusa. Nawet jeśli ten random zagra 6poola, to przy chwilce ganiania z lingami zdążysz zrobić tego zelota. Cały myk polega na tym żeby zrobić te budynki blisko nexusa, bo wtedy możesz odganiać zerglingi.
Jakbyś miał jakieś kłopoty to pisz:
gg: 13645094
bn: HaPe.511

PM Email
DominatoR
Wiadomość [#3]: 13.03.2013 o 00:20

no tak,tylko jak postawisz dajmy na to 12/gate nie majac pewnosci czy grasz z zergiem,to gdy jednak bedzie to zerg który nie zagra szybkich lingów tylko fast expa,to masz juz plecy jak h,,,j,blizz powinien wprowadzic zmiane,juz na loadingu powinienes widziec z kim grasz,,,bo to nie jest fair,przeciwnik wie z kim walczy,ty nie wiesz,lol

[Edycja DominatoR - 13.03.2013 o 00:21]

[Edycja DominatoR - 13.03.2013 o 00:22]

PM Email
DrunkJeefo
Wiadomość [#4]: 13.03.2013 o 05:17

DominatoR napisał
no tak,tylko jak postawisz dajmy na to 12/gate nie majac pewnosci czy grasz z zergiem,to gdy jednak bedzie to zerg który nie zagra szybkich lingów tylko fast expa,to masz juz plecy jak h,,,j,blizz powinien wprowadzic zmiane,juz na loadingu powinienes widziec z kim grasz,,,bo to nie jest fair,przeciwnik wie z kim walczy,ty nie wiesz,lol

[Edycja DominatoR - 13.03.2013 o 00:21]

[Edycja DominatoR - 13.03.2013 o 00:22]

To graj randomem w ogóle co za idiotyczne podejście O_o po to dali random by było trudniej i byś nie wiedział kim on gra. Jaki byłby sens brania randoma skoro i tak będziesz wiedział kim kto gra ? żałosne.

PM Email
Duppon
Wiadomość [#5]: 13.03.2013 o 08:01

wizzard 60

DrunkJeefo napisał
To graj randomem w ogóle co za idiotyczne podejście O_o po to dali random by było trudniej i byś nie wiedział kim on gra. Jaki byłby sens brania randoma skoro i tak będziesz wiedział kim kto gra ? żałosne.

Synu - random jest po to, żeby za każdym razem grać inną rasą ergo = innym stratem. Random tylko pośrednio został stworzony dla utrudnienia życia przeciwnikowi. Ja np. zawsze gry gram na R to pytam się na początku meczu jaką rasę wylosował przeciwnik. Wielu pisze to samemu, np. "gl hf z". Jeżeli ktoś na pytanie "what race?" odpowiada "random" to znaczy, że jest zwykłym burakiem.

Co do tematu - w standardowej sytuacji kiedy grasz na randoma i ktoś ci nie powie jaką rasę wylosował po prostu scoutujesz przy 9 probie (po zrobieniu pylona) potem stawiasz gate. Zanim gate się zbuduje już dojdziesz do przeciwnika, jeżeli widzisz 6 poola to po prostu kasujesz gate i budujesz forge, potem cannon w mineral line i gramy dalej.

VelOCity#1448
PM Email
MooMoo
Wiadomość [#6]: 13.03.2013 o 14:02

Random jest po to, żeby tobie się trudniej grało ale też po to, żeby przeciwnik nie widział z kim gra. I tak jesteś w plecy bo zamiast uczyć się jednej rasy musisz ogarnąć trzy. Należy się w zamian mały bonus w postaci niezorientowanego przeciwnika. I nie powinno się mówić do ludzi 'ty buraku' bo nie chcą ci podać rasy. Starczy im samo utrudnienie w postaci RANDOMa.

PM Email
Duppon
Wiadomość [#7]: 13.03.2013 o 14:39

wizzard 60

Random jest dla ludzi którzy chcą za każdym razem grać inną rasą a przez to musieć non stop zmieniać strategię (i nie powtarzać przez to ciągle tego samego schematu). Random NIE jest dla pryszczy ogarniętych manią wygrywania cheesami. Kulturalny gracz zawsze pisze jaką rasę wylosował.

VelOCity#1448
PM Email
bla_bla_bla
Wiadomość [#8]: 14.03.2013 o 23:59

Darek.631

Po gate-cie nie jesteś opóźniony ponieważ możesz bardzo szybko zaatakować zelotami i oczywiście wziąć expa po gate-cie

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#9]: 15.03.2013 o 00:40

Random jest dla cheesowych cipek. Normalnemu gościowi to nie jest potrzebne, bo chyba ręcznie można sobie zmieniać rasę po każdym meczu na inną, nie? Gra Zergiem na Randoma na mapie z 4 spotami to dopiero jest cyrk, bo można dostać 6 poola + spine crawlera, albo tym podobne gówno. GL HF w scoutowaniu tego na czas. IMO powinna być widoczna rasa przy wczytywaniu.

[Edycja Sulphuriell - 15.03.2013 o 00:41]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
DrunkJeefo
Wiadomość [#10]: 15.03.2013 o 06:53

Śmieszni jesteście jak płaczecie na temat randomów xD żal mi was.

Co do tematu skoro grasz na random to zaczynaj pylona w naturalu jak do potencjalnego FFE (walla nie musisz kończyć jeżeli okaże się terran lub toss) jeżeli byłby to zerg na mapach gdzie są możliwe tylko dwa spoty a na mapach z 4 spotami rób scouta zaraz jak się gra zaczenie. EZ PZ

Sulphuriell napisał
Random jest dla cheesowych cipek. Normalnemu gościowi to nie jest potrzebne, bo chyba ręcznie można sobie zmieniać rasę po każdym meczu na inną, nie? Gra Zergiem na Randoma na mapie z 4 spotami to dopiero jest cyrk, bo można dostać 6 poola + spine crawlera, albo tym podobne gówno. GL HF w scoutowaniu tego na czas. IMO powinna być widoczna rasa przy wczytywaniu.

6pool na mapie z 4 spotami jest zajebiście łatwy do wybronienia LOOOOOOL bo weź pod uwagę, że przeciwnik też nie wie gdzie jesteś. Co Ty masz bronz w 1v1 czy jak ? Poza tym 6pool + crawler ? Gościu kolega z tematu gra tossem co Ty w ogóle wygadujesz O_o umiejętność czytania by Ci się przydała.

[Edycja DrunkJeefo - 15.03.2013 o 06:56]

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#11]: 15.03.2013 o 09:48

Mój post był o random cipkach w ogóle. Polecam nauczyć się myśleć. Scout pierwszą droną? Z bronzu to ty jesteś, wiesz jak to po ekonomii uderza? Może w placementach to zajebista taktyka, ale ja mam już więcej niż 50 gier na koncie sad.gif

6 poola to ja dronami broniłem, ale 6 pool + spine crawler to "troszkę" inna bajka.

PM Email
Duppon
Wiadomość [#12]: 15.03.2013 o 09:55

wizzard 60

Synu widocznie mało grałeś ladder skoro nie wiesz, że randomy wprost przepadają za cheesami. Wg mnie jednak wszystko powinno pozostać tak, jak jest i rasa nie powinna być wyświetlana. - zawsze to dreszczyk emocji, no i możliwość zagrania dobrej gry (jeżeli przeciwnik jest dobrze wychowany i powie jaką ma rasę). a jeśli nie? Cóż, najwyżej przegram.

[Edycja Duppon - 15.03.2013 o 10:13]

VelOCity#1448
PM Email
DominatoR
Wiadomość [#13]: 15.03.2013 o 12:02

Sulphuriell napisał

dokladnie tak,,,rase moze sobie zmienic recznie.Wyjebac random.Zamykam temat;)

PM Email
DrunkJeefo
Wiadomość [#14]: 15.03.2013 o 14:36

Sulphuriell napisał
Mój post był o random cipkach w ogóle. Polecam nauczyć się myśleć. Scout pierwszą droną? Z bronzu to ty jesteś, wiesz jak to po ekonomii uderza? Może w placementach to zajebista taktyka, ale ja mam już więcej niż 50 gier na koncie sad.gif

6 poola to ja dronami broniłem, ale 6 pool + spine crawler to "troszkę" inna bajka.

Dla Twojej informacji akurat jestem Top Master i mam już ponad 8tysięcy gier rozegranych.
A co do Twojej obrony samymi dronami 6poola to średnio mi się chce wierzyć, że ktoś z ponad 50 grami takie coś potrafi loooooool

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#15]: 15.03.2013 o 15:11

Acha i w masterze scoutujesz sobie radośnie od razu po rozpoczęciu gry? Pierdolisz od rzeczy i udajesz znaffce.

PM Email
Duppon
Wiadomość [#16]: 15.03.2013 o 16:10

wizzard 60

Top master i takie farmazony? Lol, pokaż screena z twojego konta.

VelOCity#1448
PM Email
CzerwonyAlarm
Wiadomość [#17]: 15.03.2013 o 18:53

Narzekanie na "random" jaki to jest be i fe jest bezcelowe. Zarówno gracz który wybrał random jak i przeciwnik mają troche gorzej przez te 5min ( albo mniej?).
Co do porady to tak jak wyżej. Scout i tyle.

PM Email
haaz
Wiadomość [#18]: 17.04.2013 o 11:38

mgkiler napisał
Pytanie:

Jak najlepiej się bronić jak przeciwnik gra randomem... a tu wylosował się zerg. Gdybym odrazu wiedział, że to Zerg to bym robił walla, albo odrazu walla w expansji.
A jak nie wiem to co najlepiej zrobić?
Odrazu walla w mainie na randoma (nawet jeśli okaże się, że to np Terran)?

Gdy z pierwszego zwiadu dowiemy, się że Random to Zerg, a on robi zerglingi np z 10tego drona to już za póżno...

Chłopaki udzielili ci w miarę dobrych odpowiedzi:

bla_bla_bla napisał
Zrób pierwsze budynki (pylona i gata) blisko nexusa. Nawet jeśli ten random zagra 6poola, to przy chwilce ganiania z lingami zdążysz zrobić tego zelota. Cały myk polega na tym żeby zrobić te budynki blisko nexusa, bo wtedy możesz odganiać zerglingi.

Duppon napisał
Co do tematu - w standardowej sytuacji kiedy grasz na randoma i ktoś ci nie powie jaką rasę wylosował po prostu scoutujesz przy 9 probie (po zrobieniu pylona) potem stawiasz gate. Zanim gate się zbuduje już dojdziesz do przeciwnika, jeżeli widzisz 6 poola to po prostu kasujesz gate i budujesz forge, potem cannon w mineral line i gramy dalej.

Oba sposoby są w miarę skuteczne.
Jeśli chodzi o radę bla_bla_bla możesz się co prawda trochę pomęczyć, ale dobrym wyjściem jest postawienie kolejnego gate, by zwiększyć produkcję zealotów i wywrzeć presję na zergu, który albo pójdzie w roache, albo w spine crawlery (tak czy siak jesteśmy na plus)
Jeśli chodzi o radę Duppona, po postawieniu cannona możesz spróbować zrobić proxy 3 gate zealot, probem, którego wysłałeś na scout. Tak gra czasem m.in. White-Ra i powiem szczerze, jak tak grałem to nigdy nie przegrałem w takiej sytuacji. Ilość zealotów jest zbyt duża by zerg wybronił to nawet z roachami, a mass spine crawler jak zrobi to jest gg dla niego bo robisz expa i masz wywalone.

To tyle jeśli chodzi o mądre posty w tym temacie. Nie słuchaj jednak wszystkiego co piszą m.in:

DominatoR napisał

Jest to kompletna bzdura, 1 gate FE jest 100% viable na zerga, możesz nawet zagrać stare bezpieczne 3 gate sentry expand. I masz darmowy scout w postaci halucynacji sentry i sam sobie wybierasz kiedy najlepiej zaatakować zerga.

DrunkJeefo napisał
[To graj randomem w ogóle co za idiotyczne podejście O_o po to dali random by było trudniej i byś nie wiedział kim on gra. Jaki byłby sens brania randoma skoro i tak będziesz wiedział kim kto gra ? żałosne.

Random dali nie po to, żeby było trudniej tobie bo nie wiesz z kim grasz, tylko po to by ludzie nie mogący się zdecydować kim grać mogli postawić na losowość.
Ponadto masz za granie randomem dodatkowe avatary, ale koniec końców nie osiągasz randomem takich wyników jakie byś osiągnął grając jedną rasą. Musisz poświęcić 3x więcej czasu grając randomem bo musisz poznać 3 rasy dogłębnie.
Jeszcze jeśli nie mówisz ludziom jaką rasą grasz na start, to tak naprawdę grasz RvT, RvZ, RvP zamiast normalnych matchupów. Innymi słowy uczysz się błędnych wzorców, ale w sumie to pomaga nauczyć się lepiej grać przeciwnikom bo są karani za brak zwiadu i zgon vs jakiś cheese bo postanowili np. zagrać 15 nexus w ciemno.

Duppon napisał
Ja np. zawsze gry gram na R to pytam się na początku meczu jaką rasę wylosował przeciwnik. Wielu pisze to samemu, np. "gl hf z". Jeżeli ktoś na pytanie "what race?" odpowiada "random" to znaczy, że jest zwykłym burakiem.

confused.gif może po prostu wierzy w to, że ta "nieuczciwa przewaga" w postaci twojej nieznajomości jego rasy ułatwi mu zwycięstwo. Każdy chce wygrać, lepiej zamiast się spinać i wyzywać od buraków zagrać bezpieczniejszy opening. Skoro gra randomem i potrzebuje takij przewagi napewno nie jest aż tak ogarnięty z tą rasą, którą gra, a ty grając jedną rasą spokojnie go zeszmacisz tylko np minutę później bo nie rozpocząłeś od 15 nexus tylko 1 gate FE.

Duppon napisał
Random NIE jest dla pryszczy ogarniętych manią wygrywania cheesami. Kulturalny gracz zawsze pisze jaką rasę wylosował.

Kulturalny gracz jak wylosowało mu użytkownika Duppon, kulturalnie wychodzi z gry.
Czym różni się pryszcz ogarnięty manią wygrywania cheesami od Duppona 15 nexus? Jeden czerpie radochę z gry, drugi się spina, że przegrał bo został zcheesowany.
A ja się śmieję trochę z tego i klikam search game.

Sulphuriell napisał

Widzę podobny problem co kolega wyżej. Z cyklu nie mogę grać standardowej macro gry bo leci na mnie cheese jak żyć?
cheesowe cipki haha, czyli SKMC, MKP czy Life to cheesowe cipki. W co drugiej grze proxy stargate, jakieś 10poole czy proxy 2rax.

DrunkJeefo napisał
6pool na mapie z 4 spotami jest zajebiście łatwy do wybronienia LOOOOOOL bo weź pod uwagę, że przeciwnik też nie wie gdzie jesteś. Co Ty masz bronz w 1v1 czy jak ? Poza tym 6pool + crawler ? Gościu kolega z tematu gra tossem co Ty w ogóle wygadujesz O_o umiejętność czytania by Ci się przydała.

Właśnie na mapie z 4 spotami jest najtrudniejszy do wybronienia bo najmniej się go spodziewasz smiley.gif
Tylko czy zagrasz greedy opening vs random posiadając taką wiedzę?

Duppon napisał
Synu widocznie mało grałeś ladder skoro nie wiesz, że randomy wprost przepadają za cheesami. Wg mnie jednak wszystko powinno pozostać tak, jak jest i rasa nie powinna być wyświetlana. - zawsze to dreszczyk emocji, no i możliwość zagrania dobrej gry (jeżeli przeciwnik jest dobrze wychowany i powie jaką ma rasę). a jeśli nie? Cóż, najwyżej przegram.

Nie przejmuj się. Cheese < plat ligi są do wybronienia bez scoutowania jak wiesz jak. Z kolei w lidze master mało kto gra randomem, a jeszcze mniej jest cheesowania z jednej bazy.
Najgorzej chyba w wysokiej platynie i całym diamencie, tam to jest cheese festival. Nawet jak nie grają randomem to cheesują w stylu FFE ---> 8 gate. Według nich to jest macro gra :-D
I pozostaje ci to po prostu przeczekać i grać defensywnie bez spiny. Czasem wygrają bitwę, ale wojne wygrywasz ty smiley.gif

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#19]: 18.04.2013 o 09:23

haaz napisał
Sulphuriell napisał

Widzę podobny problem co kolega wyżej. Z cyklu nie mogę grać standardowej macro gry bo leci na mnie cheese jak żyć?
cheesowe cipki haha, czyli SKMC, MKP czy Life to cheesowe cipki. W co drugiej grze proxy stargate, jakieś 10poole czy proxy 2rax.

Jakie macro openingi? Ty wiesz w ogóle co to jest 6pool + spine w ZvZ? Naprawdę nie trzeba grać Hatch first, żeby nie mieć czym tego bronić, możesz sobie nawet zacząć "bezpieczny" build od poola i też nie bardzo będziesz miał czym to bronić. W WoLa zagrałem zergiem blisko 2000 gier więc jednak trochę (wulg.) wiem o czym mówię.

[Edycja Sulphuriell - 18.04.2013 o 09:24]

PM Email
haaz
Wiadomość [#20]: 18.04.2013 o 11:20

Skoro to taka dobra strategia to dlaczego by nie grać jej w każdej grze zvz skoro działa tak dobrze?
Duma zabrania czy co?

Najszybciej jest znaleźć słabe strony strategii przeciwnika samemu jej używając.

[Edycja haaz - 18.04.2013 o 11:24]

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :