Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021, godzina 13:49
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum Pomoc Pomoc Użytkownika


Dlaczego powinienem się zarejestrować?

W celu korzystania ze wszystkich możliwości jakie daje forum! Administrator prawdopodobnie i tak będzie tego od ciebie wymagał. Rejestracja jest darmowa i pozwala ci na wykonywanie następujących czynności:
  • Tworzenie nowych tematów (topików)
  • Odpowiadanie na posty innych użytkowników
  • Edycję własnych postów
  • Otrzymywanie powiadomień na e-mail o odpowiedziach w wybranych przez ciebie tematach
  • Wysyłanie prywatnych wiadomości do pozostałych użytkowników

Aby się zarejestrować musisz podać nazwę użytkownika, hasło oraz poprawny adres e-mail. Wprowadzenie e-maila nie oznacza, ze będziesz otrzymywać spam. Do ochrony przed spamem możesz zablokować wysyłanie emaili od innych użytkowników forum. Administrator może tak skonfigurować forum, że cześć rejestracji odbywać się będzie przez e-mail, dzięki czemu sprawdzi czy on działa i czy jest poprawny.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest podczas samego procesu rejestracji.

Czy forum korzysta z ciasteczek?

Używanie ciasteczek na tym forum jest obowiązkiem. Ciasteczka są używane włącznie w funkcji automatycznego logowania. Jeżeli jesteś zarejestrowany i używasz opcji "Pamiętaj moje logowanie" wówczas twoja nazwa użytkownika i hasło są zapamiętywane w ciasteczku, które znajduje się na twoim komputerze. Dzięki temu kiedy wchodzisz na stronę z forum nie musisz za każdym razem wprowadzać tych danych. Gdy twój komputer jest komputerem ogólnie dostępnym, publicznym czyli np. korzystasz z niego w bibliotece, szkole, kawiarence internetowej, albo masz powody aby nie ufać pozostałym użytkownikom tego komputera, wówczas nie polecamy włączania tej opcji. Poza tym forum to daje możliwość używania ciasteczek do śledzenia twojej aktualnej sesji, upewniając się że pozostaniesz zalogowany w trakcie przeglądania strony oraz sprawdzania które tematy już przeglądałeś i odznaczania tych nieprzeglądanych.

Jak mogę zmienić informacje zawarte w moim profilu?

W twoim interesie jest to, aby dane w twoim profilu były cały czas aktualne. W szczególności powinieneś dbać oto, żeby adres e-mail był cały czas aktualny. Możesz zmieniać wszystkie pola w swoim profilu z wyjątkiem nazwy użytkownika. Jak już się zarejestrujesz z określoną nazwą, to staje się ona niemal twoją nazwą dożywotnio. W wyjątkowych okolicznościach możesz poprosić administratora o zmianę nazwy użytkownika, jednakże musisz podać naprawdę poważny powód takiej zmiany.

Wyedytować swój profil możesz tutaj.

Do czego służy sygnatura (podpis)?

Po zarejestrowaniu masz możliwość ustawienia swojej sygnatury. Jest to kawałek tekstu, który będzie wstawiany na końcu twoich wszystkich postów.

Jeżeli administrator uzmożliwił korzystanie z sygnatur, wówczas możesz dołączać je do każdego swojego postu. Po stworzeniu sygnaturki forum automatycznie doda ją na końcu wszystkich twoich postów. Zmian w sygnaturach (np. tworzenie i usuwanie) możemy dokonywać edytując swój profil.

Zapomniałem hasła, co mogę zrobić?

Jeśli zapomniałeś swojego hasła, możesz kliknąć na link "Przypomnij hasło" na każdej stronie, która wymaga wprowadzenia hasła. Zostaniesz wówczas przeniesiony na stronę, w której wpisujesz swój adres e-mail (ten, który podawałeś przy rejestracji) oraz login. Po prawidłowym wypełnieniu formularza dostaniesz na ten właśnie e-mail wiadomość ze swoim aktualnym hasłem.

Mozesz też wybrać ten link:
http://forum.battlenet.pl/register.php?step=password