Dziś jest: Środa, 27 stycznia 2021, godzina 04:11
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Pomoc crash w czasie rozgrywki :/

Odpowiedź

Temat: crash w czasie rozgrywki :/

Rex
Wiadomość [#1]: 06.06.2010 o 09:58

Konto skasowane

witam!
mam problem z nieustającymi crashami SC2
pare dni temu kupiłem nowy sprzęt (złożony został w serwisie) specjalnie żeby móc pograć w SC2 na full detalach :P ale niestety pojawił się problem a mianowicie crashe w czasie grania.
mój sprzęt to:
grafika: gainward geforce gts 250 1gb (wersja sterownika podawana w win: 8.17.11.9745 - ściągałem i instalowałem sterownik 197.45 dla win 7)
procesor: amd phenom x2 550
ram: OCZ 2x2gb ddr3 1666 dual
płyta: gigabyte 770t-usb3
zasilacz: 560W chieftec
system: win 7 ultimate
ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony nvidi i nadal to samo ... przeinstalowywałem grę potem system i ponownie grę następnie wróćiłem do xp home sp3 i zainstalowałem tam grę ale nadal to samo :/ crashe zdarzają się w bardzo różnych momentach czasami już przy ładowaniu a czasami po kilku grach wykrzaczają się różnego rodzaju błędy z brakiem możliwości odczytu z pamięci (nie podane jakiej) uszkodzenia przeróżnych plików nawet .wav ;) (na xp wystąpił nawet jeden blue screen po którym nastąpił reset kompa) sprawdzalem podzespoły różnymi programami między innymi: 3dMark(grafika+CPU), Memtest86+(ram), HDDRegenerator, SpeedFan(pomiar temperatury) i wszystkie testy dochodzą do końca i nie zwracają żadnych błędów jedyną podejrzaną rzeczą jaką zauważyłem jest napięcie ale aż tak się nie znam żeby to stwierdzić (dodam że słysze czasem "trzaski" w głośnikach więc dedukuje że występują jakieś wahnięcia napięcia ale komputer jest podłączony przez listwę i UPSa) smiley.gif
(ze speedfan)
Vcore1: 1,01V
Vcore2: 1,73V
+3,3V: 3,33V
+5V: 5,19V
+12V: 12,35V
-12V: -11,21V
-5V: 1,88V
+5V: 3,66V <---
Vbat:3,14V
czy miał ktoś podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić? albo ma jakiś pomysł co powinienem jeszcze przetestować i jak? smiley.gif może zna ktoś programik który rejestrowałby napięcie na bieżąco i robił z tego wykres? wykluczyłbym wtedy wahnięcia napięcia jako przyczynę błędów ;)
gram tylko w SC więc nie sprawdzałem czy problem powstaje też w innych grach

Sulphuriell
Wiadomość [#2]: 06.06.2010 o 11:23

Konto skasowane

Koniecznie sprawdź jak komp zachowuje się przy porządnym obciążeniu na innych grach. Prawdopodobnie to uszkodzenie jakiegoś hardware'u i będziesz musiał reklamować sprzęt.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Rex
Wiadomość [#3]: 06.06.2010 o 11:59

Konto skasowane

niestety przy grze w WoWa również pojawiają się crashe :/

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :