Dziś jest: Poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 12:24

Temat: ZvT - Early game

Soltys
Wiadomość [#1]: 13.04.2013 o 13:55

Dołączył: 19.07.2011 o 18:40

Witam, po każdej przegranej grze oglądam replay i zazwyczaj bez problemu znajduje swoje błędy przez które przegrałem grę ale tym razem nie mogę nic znaleźć. Zamieszczam [LINK] do replaya a poniżej skrót gry.

Ja zerg vs random więc otwieram bezpiecznie pool first, scoutuje że moim przeciwnikiem jest terran który ma early gas więc robie 3 lingi. Nie widze expansji więc żeby, nie paść od 1 pusha kończę robić drony w mainie a natural zostaje do produkcji wojska. Cały gaz idzie na roache, reszta minerałów lingi. 8 minuta terran wychodzi marine/maruder tank z bazy łapie go w drodze roachami i lingami zanim rozstawi tanki, trace prawie całe wojsko tak jak i on. 10 minuta sytuacja sie powtarza i terran się wycofuje. Robie drony stawiam 2x evo chamber + upgrade 1/1, infestation pit. baneling nest + upgrade. 17 minuta terran rusza pod moją baze, dziele armie i atakuje wojsko terrana z 2 stron Ja: ling/baneling/roach on marine/maruder/tank/thor i przegrywam.

Dzięki mułom przez prawie całą grę miał lepsza ekonomie niż ja, a nie mogłem sobie pozwolić w early na więcej dronów bo przegrał bym w 8 albo 10 minucie. W 17minucie przed walkąarmy supply on: 100 ja: 60.

[Edycja Soltys - 13.04.2013 o 13:56]

PM Email
sylwiniowpz
Wiadomość [#2]: 13.04.2013 o 15:11

Dołączył: 27.02.2010 o 11:02
Lokalizacja: macice

Ta gra to jakaś patologia. Jesli widzisz ze on bierze 2 bazę to automatycznie zajmuj swoją 3. Eko miałeś gorsze ponieważ produkowałeś niepotrzebnie wojsko które nic nie robiło. Przydała by sie makro hatcha w meinie. Gdy cie atakował w tej 17 minucie byś to wygronił produkując roach ale nie miałeś larw dlatego dałeś ciała . A mówiłem ze injekty to podstawa.smiley.gif smiley.gif chodzi o ze nie ma co myslec co byłoo nie tak tylko ćwiczyć szybkość której nie masz 2 drony stały minute w naturalu nic nie robiac tylko opieprzając sie w grupie lingów. Po za tym nie skałtowałes czy nie zajmuje 3 bazy to podstawa nawet przez moment stałes przy jego 3 bazie ale nie ruszyłeś na nią bo ty czekasz na przyjecie wroga na jego warunkach. Jak masz jakieś lingi to biegaj nimi po całej mapie i harasuj bez miłosierdzia od tego one sa od tego sa one .biggthumpup.gif

PM Email
nabonid
Wiadomość [#3]: 14.04.2013 o 14:38

Dołączył: 28.04.2004 o 15:29

Twoje makro kuleje. Zwykle dobry zerg w 5.50min ma 40-44 supply, ty masz 25. W 8min masz zaledwie +20 dron. Na poczatku gry robisz na kazda baze po 2 rzedy dron na mineralach (16szt) i 3 drony na kazdy gaz. Czyli na dwoch bazach powinienes miec conajmniej 44 drony. Na terkow zergi czesto robia 4 lub wiecej queenow na starcie. Przydaja sie do obrony przed hellionami, jako wczesny anty air no i creep spread. Brak techa - przydal by sie Lair przed 8min by miec roach speed i evo chamber dla uppgrejdow.