Dziś jest: Poniedziałek, 24 lutego 2020, godzina 02:39
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum Diablo III Ogólna tablica o Diablo III Wywiady z twórcami Diablo III - dyskusja

Odpowiedź

Temat: Wywiady z twórcami Diablo III - dyskusja

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
m144
Wiadomość [#1]: 08.07.2008 o 10:25

Konto skasowane

Witam wszystkich forumowiczów. Zakładam ten topic jako miejsce na zamieszczanie linków do wywiadów z pracownikami Blizzarda, którzy zajmują się Diablo III oraz dyskusję o nich.

Wywiad 1:
http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3168515

Najciekawszy jest wg mnie ten fragment:

1UP: As a Diablo fan, I love the randomized dungeons. One thing that somewhat concerns me is the use of scripted events. Don't get me wrong, it's cool to have moments like bosses tearing through walls like the Kool-Aid man. But does that mean having scripted events negates having random dungeons? Can you touch on the randomness to be found in Diablo III?

RP: Sure, Diablo III is still going to have quite a bit of randomized content. The dungeons will still be very randomized, similar to what you've seen before. The exterior world, well, we're going to make it a little bit more static from an environment standpoint, but we will still be randomizing events and monsters across the terrain. We're really trying to find the right balance between the two. Because we want to build more of a world that you can kind of learn and fall in love with, than what we were able to do with Diablo II which was so randomized in the exterior world. So we're trying to that right kind of balance between Diablo I and Diablo II dungeons, but with maybe a bit more of a World of Warcraft exterior experience, to really learn these lands, learn towns, learn where NPCs are.

Obawiam się, że niezmienny świat na powierzchni może w dużym stopniu zespsuć grę. Na battlenecie wszyscy będą biec najkrótszą drogą do bossa, mam nadzieję, że przynajmniej lokacje będą duże. W takich grach jak np. Baldur's Gate, gdzie nie odwiedza się jednego miejsca 100 razy, brak losowego generatora jest uzasadniony, ale w Diablo może tylko irytować. Świetnym rozwiązaniem mogą być losowe zdarzenia, jeśli będzie naprawdę dużo wariantów.

Wywiad 2:
http://kotaku.com/5020(...)attlenet

Yano
Wiadomość [#2]: 08.07.2008 o 10:42

Konto skasowane

Z gameplaya widac ze na powierzchnie nie ma wielkiego pustego pola jak kiedys tylko w miare wąska sciezka wiec moze nie byc 'najkrotszej drogi' tylko 'jedyna mozliwa droga' tongue.gif zamiast biec na przełaj do wyjscia omijajac 90% pola trza bedzie poprostu przejsc dana lokacje .. Tyle ze mag z teleporem bedzie mogl bez walki przeleciec na oślep znajac drogetongue.gif

A moze potem beda jednak bardziej rozlegle terereny jak w d2?
Sam nie wiem co lepsze - nudne bieganie po pustym polu czy nudne podążanie tą samą wąską scieżkątongue.gif (ktora zapewne za pierwszym razem bedzie ciekawatongue.gif)

If You Open Your Mind Too Much, Your Brain Will Fall Out...
m144
Wiadomość [#3]: 08.07.2008 o 10:58

Konto skasowane

Jedna jedyna droga byłaby trochę sztuczna, zwłaszcza w takich lokacjach jak np. dżungla. Dobrym rozwiązaniem dla wielu lokacji mogłoby być stworzenie odgałęzień od głównej ścieżki prowadzących do terenów generowanych losowo. W takich miejscach mielibyśmy szansę na trafienie na wyjątkowo silne potwory dające więcej xp i lepsze przedmioty niż bossowie. Wreszcie skończyłoby się przeprowadzanie po 1000 razy baalrunów, a zaczęłaby się normalna gra.

uberskilled
Wiadomość [#4]: 08.07.2008 o 17:42

Konto skasowane

A tutaj czesc dla tych , co im sie grafika nie podoba :

1UP: On the subject of Diablo III being a more colorful game, there's already comments online about the color palette. Can you talk about how the team arrived at the decision for a wider color palette?

RP: Yeah, so we've probably been through, I don't know, maybe three major art direction changes on the game. And the previous two were probably a little more similar to the Diablo II look. But it just didn't feel right anymore. It didn't feel like an interesting enough environment to play in anymore. So when we finally came up with this look, what we're really trying to do is add more color to the game, and we were very careful to not want to go to WOW. We don't want the game to look like WOW. We want it to look like Diablo. But we felt that there was an opportunity to add more color to the game but still keep the game feeling dark. And I think that's something a little tougher to see in a demo. I think when you're playing the game, people will fall in love with it, and will realize, "you know what? You can have reds and blues and a more painted look and still have a very dark, gothic feel to it all.

Wiec jak to mowia , pozyjemy - zobaczymy , narazie nie ma co na grafike narzekac .

[Edycja uberskilled - 08.07.2008 o 17:43]

Kanghoy
Wiadomość [#5]: 08.07.2008 o 18:19

Konto skasowane

Taaa... a ten model barbarianki z przerośniętymi ochronaczami na barki to jest tak diablowaty, ze szkoda gadać... cartooonowy jak cho....

Fotografia ślubna i okolicznościowa Zaproszenia ślubne i dodatki ślubne
lipsztyk
Wiadomość [#6]: 08.07.2008 o 19:41

Konto skasowane

Ciekawe czy na PIS narzekać zacząłeś dopiero po tym jak zaczęli rządzić, czy już przed wyborami....

nie no bo wcześniej nie ma co się odzywać.
No chyba że chcecie peany na cześć Blizza śpiewać to można!, ale narzekać nie ma co....

potluczony.gif

m144
Wiadomość [#7]: 08.07.2008 o 19:53

Konto skasowane

Wersja male i female dla każdego typu bohatera jest moim zdaniem niepotrzebna. Moim ulubionym hero w D2 była Amazonka. Ciężko mi sobie wyobrazić jej męskiego odpowiednika. Barbarzyńca jest natomiast dobrym przykładem postaci, która nie powinna mieć żeńskiego odpowiednika.

Lipsztyk: Chyba nie ten topic.

[Edycja m144 - 08.07.2008 o 19:56]

uberskilled
Wiadomość [#8]: 08.07.2008 o 19:59

Konto skasowane

lipsztyk napisał
Ciekawe czy na PIS narzekać zacząłeś dopiero po tym jak zaczęli rządzić, czy już przed wyborami....

nie no bo wcześniej nie ma co się odzywać.
No chyba że chcecie peany na cześć Blizza śpiewać to można!, ale narzekać nie ma co....

potluczony.gif

Jak Ty porownujesz gre do partii politycznej no to gratulujee .

lipsztyk
Wiadomość [#9]: 08.07.2008 o 20:14

Konto skasowane

To ja tobie gratuluję! Wypowiedź twoja była zaiste świetna, a mój komentarz do niej bezcelowy i pozbawiony sensu.
Wybacz ale mam jeszcze pytanie.

Dlaczego na partię polityczną można ponarzekać na podstawie samego programu, a na grę na podstawie trailera, gameplaya i wypowiedzi twórców nie?

Czekam na Twoją przewspaniałą i jak zwykle mądrą wypowiedź.

potluczony.gif

m144
Wiadomość [#10]: 08.07.2008 o 20:17

Konto skasowane

Przecież w wywiadzie jest wyraźnie napisane, że chcą, żeby gra wyglądała jak Diablo, więc w czym problem?

Karp
Wiadomość [#11]: 08.07.2008 o 20:19

Konto skasowane

lipsztyk chyba napisałeś dwa sprzeczne posty. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie smiley.gif.

lipsztyk
Wiadomość [#12]: 08.07.2008 o 20:24

Konto skasowane

W tym że chcą też żeby była kolorowym Diablo, a to już brzmi trochę dziwnie w ich ustach, zobacz co było ze starcraftem 2, wyglądało to jak (wulg) a teraz nieco podrasowali i już jest znośnie, chociaż dalej to nie jest to co by spełniało oczekiwania.

Szczególnie martwi mnie ta gadka o kolorach, bo widać jak to wygląda w SC 2 i WOW.

Z tej wypowiedzi wynika że na rewolucyjne zmiany wyglądzie nie mamy co liczyć, pod falą krytyki, oni mówią jedynie o kosmetyce...

Karp napisał
lipsztyk chyba napisałeś dwa sprzeczne posty. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie smiley.gif.

Nie wiem które są sprzeczne wdg Ciebie, ale w każdym starałem się przedstawić swoje poglądy które mam takie same, czyli nie wiem. Albo ja się machnąłem, albo jakieś nieporozumienie...

Najlepiej zapodaj mi na privie które. smiley.gif

cyran
Wiadomość [#13]: 08.07.2008 o 20:48

Konto skasowane

w kwesti naramiennikow to generalnie CRPG (wiem wiem diablo to H&S) maja niemila tendencje do czerpania wzorcow z footballu amerykanskiego biggrin.gif zreszta cala seria diablo ma przerysowane naramienniki w jedynce najmniej to razi bo grafa jest generalnie morczna ale juz w dwojce widac to wyraznie no i w D3 na zblizeniach bije to po oczach a powinno byc tak jak jest po prawej

a co do wyboru plci to jak mozna pisac ze to kiepski pomyslconfused.gif co ty mi tu o amazonce? na szczescie nie bedzie juz tej klasy bo w koncu nie sposob zrobic meskiego amazonka bedzie za to jakis rodzaj lucznika i gra gitara biggrin.gif a kobieta barb moze byc wez se obejrzyj zawody strongwomen albo babskie ciezary tam masz same takie co sie nadaja na barbarzynki biggrin.gif

tolerance is a sign of weakness, if you want peac prepare for war!!!
Yano
Wiadomość [#14]: 08.07.2008 o 21:44

Konto skasowane

chyba nie widzieliscie przesadoznych naraminników xDDD

dla porównania zbroja z tej samej gry ktora nie jest rpzesadodzona ;p

[Edycja Yano - 08.07.2008 o 21:47]

m144
Wiadomość [#15]: 08.07.2008 o 21:51

Konto skasowane

Barbarzyńca jak wskazuje nazwa pochodzi z rejonu barbarzyńskiego, w którym feministki raczej nie występują, więc kobiety nie zajmują się męskimi sprawami.
A Łucznik/czka jest w każdej grze; Amazonka była przynajmniej oryginalna.

cyran
Wiadomość [#16]: 08.07.2008 o 22:26

Konto skasowane

amazonka byla feministyczna bo nie bylo postaci z bronia dystansowa dla faceta a teraz kazdy bedzie mogl wybrac co mu sie podoba a co do barbarzyncy to tez lipe zapodajesze bo w koncu jak laska chce se pograc to co ma jako facet biegac zeby ci klimatu nie psuc? wybor plci to najlepsze co mogli zrobic wtedy kazdy moze grac jedna z 5 klas, mnie najbardziej wkurzalo to ze nie bylo w D2 maga ala D1 w meskiej wersji

tolerance is a sign of weakness, if you want peac prepare for war!!!
m144
Wiadomość [#17]: 08.07.2008 o 22:38

Konto skasowane

Tekst o Amazonce nijak ma się do mojego posta - pisałem, że w barbarzyńskich krainach nie ma feministek, a nie, że w świecie Diablo nie ma feministek w ogóle.
Argument ,,bo ktoś chce pograć" nie ma sensu, bo trudno, żeby każdy z kilku milionów graczy mógł zagrać postacią jaką tylko sobie wymyśli.
Co to za postać Łucznik? Łucznikiem każdy może być - nawet ożywiony szkielet. Dobrze byłoby jakby postacie były wyraziste i barwne - jak w dwójce.

Gilgalad
Wiadomość [#18]: 08.07.2008 o 23:34

Konto skasowane

m144 napisał
Barbarzyńca jak wskazuje nazwa pochodzi z rejonu barbarzyńskiego, w którym feministki raczej nie występują, więc kobiety nie zajmują się męskimi sprawami.

A uniwersum Diablo akurat u plemion barbarzyńskich kobietom zdarza się chwytać za oręż. Zresztą podobne przypadki znane są i u nas.

chyba nie widzieliscie przesadoznych naraminników xDDD

Przecież to jakaś japońska gierka, oni w ten sposób leczą kompleks rozmiaru azjatyckiego.

Yano
Wiadomość [#19]: 09.07.2008 o 00:13

Konto skasowane

Gilgalad napisał

Przecież to jakaś japońska gierka, oni w ten sposób leczą kompleks rozmiaru azjatyckiego.

taaaa moze jeszcze powiesz ze ten "miecz" tez ma rekopensowac rozmiar prącia?

phi!!

potluczony.gif potluczony.gif potluczony.gif potluczony.gif

Siegfried
Wiadomość [#20]: 09.07.2008 o 01:18

Konto skasowane

To "coś" wygląda jak zdechła ryba albo choinka ...

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :