Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 03:01
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Własny Build Order

Mestru
Wiadomość [#1]: 14.04.2011 o 19:37

Konto skasowane

Hej, mam do was jedno pytanie. Czy dobrym pomysłem jest tworzenie takiego jakby własnego BO początkowego? Mam na myśli, że nie korzystamy z utartych schematów, tylko ustalamy taki, by pasował on do naszego "stylu"?

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
Astridgas
Wiadomość [#2]: 14.04.2011 o 20:06

Konto skasowane

jak z sensem to czemu nie ;)

Astridgas-Marksmanship Troll huntard 80lvl
Sulphuriell
Wiadomość [#3]: 14.04.2011 o 20:28

Konto skasowane

Jasne, że tak. Tylko trzeba liczyć się z tym, że po przetestowaniu może się okazać, że on nie daje rady i trzeba coś zmienić, bo np. zbyt ciężko się obronić z tego przed bunker rushem czy coś w tym stylu, ale sens jak najbardziej jest. Tylko trzeba mięć jasną wizję, co się chce osiągnąć w tym buildzie i do czego on ma służyć.

[Edycja Sulphuriell - 14.04.2011 o 20:30]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Mestru
Wiadomość [#4]: 14.04.2011 o 20:33

Konto skasowane

Właśnie grałem mecz na mapie Backwater Gulch i mój BO właśnie szybciej wysyła Zerglingi na haras nim zdaza doleciec mariny do bunkra, dzieki czemu odrazu jest niwelowany taki Rush. Ogólnie całość wygląda tak:
10 Overlord 13 extractor 14 spawning pool 14 overlord 14 queen 16 3 sety zerglingow (ten sam czas co queen) potem zależy od scouta, albo troche dronek, albo więcej lingów i tak przy 24 hatcherka do expa. Jak sądzicie, czy taki BO jest w miare "ogarnięty"?

Oł Maj Gadnes
ShadowDancer
Wiadomość [#5]: 14.04.2011 o 20:41

Konto skasowane

Imo za słabe eco i za późny exp.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Mestru
Wiadomość [#6]: 14.04.2011 o 20:46

Konto skasowane

A co radzisz zmienić?

Oł Maj Gadnes
Sulphuriell
Wiadomość [#7]: 14.04.2011 o 20:51

Konto skasowane

To jest niestandardowe, więc sam musisz ocenić, jak się na tym gra, popatrzeć co zyskujesz, a co tracisz w stosunku do normlanych buildów. Popatrzyć na to, jakie masz eco w stosunku do normalnych buildów w takim, a takim czasie, co dają ci te wczesne lingi, czyli ile złego jesteś właściwie w stanie tym zrobić przeciwnikowi. Ja się w ogóle nie wypowiem, bo tak szybkie pompowanie lingów to w ogóle nie mój klimat, jak dla mnie to wolę się bronić przed bunker rushem niż próbować jakoś go wyprzedzać, a potem się głowić jak wykorzystać te wcześnie wypompowane lingi w obliczu terrańskiego muru, a wykorzystać by je trzeba, skoro się je już zrobiło.

ShadowDancer
Wiadomość [#8]: 15.04.2011 o 00:02

Konto skasowane

Co do bunkre rusha, to overlord nad morfującym się hatchem uniemożliwia praktycznie wszystkie formy harrasu.

Poza tym z mojego doświadczenia wynika, że jak gościu harrasuje bunkrami, to wystarczy zrobić kilka roachy i speedlingi - jak zaatakujesz roachami to facet będzie próbował się wycfanić i sprzedać bunkry, a wtedy wystarczy dopaść go speedlingami i gg.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Ettos
Wiadomość [#9]: 15.04.2011 o 14:03

Konto skasowane

Czemu tak skupiacie się na tym bunkier rushu przecież obrona przed nim jest banalna ( jak się go zauważy, dlatego zawsze daje się overlorda nad expa ).

Build moim zdaniem do dupy. Akurat same początki są już tak dopracowane ,że nic lepszego nie wymyślisz, dopiero w późniejszej fazie gry ( patrz pierwsze starcia ) możesz robić pod swój styl gry, oczywiście z rozwagą.

9: Over, 14;Pool 16; Hatch 16;Queen ;16/18; Over. Najlepszy start, na niektórych mapach można grać zamiast poola Hatch a dopiero na 16 pool.

Sulphuriell
Wiadomość [#10]: 15.04.2011 o 14:52

Konto skasowane

ciekawe czemu w takim razie speedling to expand wciąż jest w użyciutongue.gif

Xoltro
Wiadomość [#11]: 16.04.2011 o 09:12

Konto skasowane

Ja polecam grać schematami na początku by lepiej zrozumieć grę. Twoja wiedza o starze jest zbyt mała by od nowa budować własną strategię. Np. tak jak opisałeś, nie widziałeś problemu w późnym expie a to jest prawie niegrywalne. Polecam mocno zmieniać pod siebie schematy prosów niż budować własne. Ja np. długo grałem stylem white ra w PvT, a teraz zamiast htków, albo mass zetów dorabiam phoenixy na vikingi i gra mi się dość dobrze.

Mestru
Wiadomość [#12]: 16.04.2011 o 11:34

Konto skasowane

Xoltro napisał
Ja polecam grać schematami na początku by lepiej zrozumieć grę. Twoja wiedza o starze jest zbyt mała by od nowa budować własną strategię. Np. tak jak opisałeś, nie widziałeś problemu w późnym expie a to jest prawie niegrywalne. Polecam mocno zmieniać pod siebie schematy prosów niż budować własne. Ja np. długo grałem stylem white ra w PvT, a teraz zamiast htków, albo mass zetów dorabiam phoenixy na vikingi i gra mi się dość dobrze.

Spróbuje.

Dzięki za odpowiedzi panowie.
Let's Close That Topic!

Oł Maj Gadnes
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :