Dziś jest: Sobota, 20 lipca 2019, godzina 03:04
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Warrior czy Mage?

Geralt
Wiadomość [#1]: 06.10.2009 o 23:44

Konto skasowane

Za kilka dni zaczynam grę w WoW'a na oficjalnym serwerze. Zastanawiam się właśnie nad wyborem maga lub wojownika. Wiem mniej więcej na czym polega różnica w grze tymi klasami, ale mimo to nie potrafię się zdecydować. Chciałbym więc zadać Wam parę pytań.

Po pierwsze, czy prawdą jest to, że wojownik jest bardzo trudną postacią do PVP? To pytanie nurtuje mnie chyba najbardziej. Czytałem różne fora i spotkałem się właśnie z tego typu opiniami. Co więcej, podobno naprawdę dobrych warriorów jest bardzo mało. Nie chodzi mi o to, że postać powinna być łatwa, ale nie zamierzam w kółko przegrywać walk z innymi klasami. Byłoby miło gdybyście napisali także coś o grze magiem w PVP.
Po drugie, co z uzbrojeniem i biżuterią? Wiem, że sety i broń zdobywa się zarówno poprzez grę PVP, jak i PVE. Czy np. wojownik ma trudniej ze zdobyciem dobrych itemów od maga, bądź na odwrót? Chodzi mi o to, ile czasu i wysiłku musiałbym poświęcić na zdobycie dobrego armora i broni (chciałbym jak najszybciej zacząć prawdziwą grę, nie rajcuje mnie kilkumiesięczne farmienie w celu zdobycia itemów, jak to jest np. w L2)? Chodzi mi o uzbrojenie do PVP i PVE, zarówno do tankowania i dpsowania warriorem, jak i dpsowania magiem.

Będę bardzo wdzięczny za każdą wypowiedź. Proszę tylko o nie pisanie tekstów typu "Zrób paladyna, świetna postać", albo "Warrior to chała, nie graj nim".

PS. Witam wszystkich forumowiczów. smiley.gif

[Edycja Geralt - 06.10.2009 o 23:45]

[Edycja Geralt - 07.10.2009 o 13:49]

ChiKuSho
Wiadomość [#2]: 07.10.2009 o 00:01

Konto skasowane

Warrior jest op, byl op i bedzie op ... od wydania tbc tylko jeden sezon (z 7) narazie trafil sie w ktorym warrior possysal ...
Dobrych warriorow jest malo co nie znaczy ze trudno sie nia gra ... poprostu straszne retardy graja warriorami "me smash" etc

Last.fm user
<('-'<) ( '-' )/ (>'-')>
kondzik
Wiadomość [#3]: 07.10.2009 o 00:04

Konto skasowane

Pierwsze co Ci radzę to zastanowić się co chcesz w wowie robić. Jeśli chcesz tankować, bierz woja, jeśli pragniesz mocnego uderzenia meele bierz również woja a jeśli lubisz siekanie mocnych critow ranged spelami weż maga. Co do pve i pvp myślę, że itemy bedziesz zbierał tak samo, dużo zależy od szczęścia. Warkiem pvp trochę grałem i bardzo mi się podobał, jest to klasa która gdy ma dobrego heala na arenie może dużo ugrać jeśli oczywiście gracz ma skila.O magu nie wiem za dużo, ponieważ jest to klasa która nigdy nie grałem (a oprócz maga grałem już każdym;) ale jeśli chciałbym grać pvp to bym brał maga, bardzo dobrze radzi sobie na arenach (na bg każdą klasą możesz wymiatać jak masz skila).

Podsumowując najpierw odpowiedz sobie na pytania: Co chcesz w wowie robić, czy wolisz bardziej walkę player vs player czy raczej raidowanie.
Ja z tych klas proponuje wariora, ale tylko dla tego, że na magu się za bardzo nie znam;]

Ps. Wszystko co pisałem wynika z moich obserwacji wiec nie czepiajcie się mojej wypowiedzi

Pozdrawiam

Mateo11
Wiadomość [#4]: 07.10.2009 o 06:05

Konto skasowane

Ja mam maga i jestem zadowolony z tego.
Mag jest bardzo dobry do pve i do pvp . Ja na magu chodzę na rajdu itp. a na arenki chodzę dosyć nie długo.
Wcześniej grałem Frostem na 80lev a potem zmieniłem ana arcane i jestem zadowolony.
Ja bym ci polecał maga, zawsze w rajdzie się przyda
Mag jest bardzo dobrym range.

Ale wybór należy do ciebie, Jak nie możesz się zdecydować to zrób warriora i mage i jak będziesz grał to się przekonasz która klasa jest dla ciebie lepsza.
Jak masz jakies pytania to pisz na PM na tyle co wiem to ci odpowiem.

Pozdrawiam
Matthew biggthumpup.gif

sensi
Wiadomość [#5]: 07.10.2009 o 13:52

Konto skasowane

Też gram magiem ...
Jesli chodzi o pve : mag to klasa wymagająca mniejszego skupienia ( imo) niż warrior....bo stoi sobie gdzieś tam pod ścianą , zmiena co jakiś czas targety i castuje dwa, góra trzy czary
warrior musi miec oczy dookoła głowy, byc skupionym i mieć refleks

W pvp nie wiem jak to wygląda bo nie gram :P
Kolega powyżej dobrze zasugerował : zadaj sobie pytanie co chcesz robic w tej grze ...zadawać obrażenia jako range dps czy może wolisz tankować ,tudzież zadawać obrażenia jako melee dps
A najlepiej : zrob obie postacie , dobij je do 20 lvlu i będziesz miał jako taki obraz co do jednej i drugiej klasy
pozdraiwam ;)

Geralt
Wiadomość [#6]: 07.10.2009 o 14:03

Konto skasowane

Jeśli chodzi o testowanie postaci, obiema wbiłem 20 lvl na trialu, więc jako takie pojęcie mam. Mimo wszystko nie wiem jeszcze kim będę grać. No, ale na moje pytania odpowiedzieliście, resztę sam będę musiał roztrzygnąć. Dzięki.

PS. ChiKuSho, podoba mi się Twój avek z YUI. ^^

[Edycja Geralt - 07.10.2009 o 14:04]

ChiKuSho
Wiadomość [#7]: 07.10.2009 o 22:17

Konto skasowane

mi tez sie podoba ... kiedys jak go zmienilem to kazali mi wrocic do niego lol

Last.fm user
<('-'<) ( '-' )/ (>'-')>
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź