Dziś jest: Środa, 18 lipca 2018, godzina 09:04
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: TvP - Problem z 4gate all-in

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Bonneyi
Wiadomość [#1]: 26.06.2011 o 23:21

Konto skasowane

Witam ,
Jest problem , mianowicie nie umiem sobie poradzic w early game TvP ( ja gram teranem ) , kolesie robia 4 gate'a all in , i wchodza mi do bazy np 15 stalkerami kiedy ja mam zaledwie 5 marouderow , nastepnie szybko dorabiaja jednostki , mozecie sie ze mna podzielic build orderem ktory byl by najlepszy do kontrowania four gate'a ? Dziekuje i pozdrawiam .smiley.gif

www.pixelalbum.blogspot.com
Silent15Killer
Wiadomość [#2]: 26.06.2011 o 23:34

Konto skasowane

o.0

3 Rax najlepszy.

Początek standardowo (supply-rax-gaz), potem 1 marine, dostawiasz tech laba, robisz 1 maraudera, następnie 2 raxy).
Cały czas dorabiasz maraudery. Kiedy raxy będą gotowe do jednych dostawiasz tech, a do drugich reactor. Potem robisz stima i combat shields. Cały czas produkujesz maraudery (z 2 raxów) i mariny.

Giorgio89
Wiadomość [#3]: 26.06.2011 o 23:48

Konto skasowane

zaczynasz 1-1-1, dostawiasz jeszcze raxa jednego, banshee na scout, rax z reactorem, factory tanki, port banshee, druga jednostka raven i caly czas banshee, i masujesz jednostki, atakujesz w 9 minucie i gg dla tosa.

r3tsa
Wiadomość [#4]: 27.06.2011 o 00:39

Konto skasowane

Ale (wulg.) czemu każecie mu kontrować allina allinem xD

Bonneyi
Wiadomość [#5]: 27.06.2011 o 00:45

Konto skasowane

Giorgio89 napisał
zaczynasz 1-1-1, dostawiasz jeszcze raxa jednego, banshee na scout, rax z reactorem, factory tanki, port banshee, druga jednostka raven i caly czas banshee, i masujesz jednostki, atakujesz w 9 minucie i gg dla tosa.

Zanim skoncze 111 mam w bazie 10 stalkerow .

i20918
Wiadomość [#6]: 27.06.2011 o 07:51

Konto skasowane

Tak jak napisał Silent15Killer.
Można dostawić jeszcze bunkier lub dwa(jeśli nie wiesz jaką kompozycję armii ma przeciwnik i miksujesz marinów z maruderami).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Switch_0n
Wiadomość [#7]: 27.06.2011 o 10:30

Konto skasowane

Marinów z marudami miksuj w proporcjach 2:1, więcej Marinów, chyba, że stalki atakują to na odwrôt

SwitchOn#639
Sulphuriell
Wiadomość [#8]: 27.06.2011 o 11:23

Konto skasowane

Giorgio89 napisał

to może od razu poleć mu battlecruiser rush, na pewno zadziała

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Giorgio89
Wiadomość [#9]: 27.06.2011 o 12:08

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Giorgio89 napisał

to może od razu poleć mu battlecruiser rush, na pewno zadziała

?

Batki gram na zerga, otwieram mas helionami, a później jednego batka robie i gg dla zerga.

Co do TvP ten build jest w .uj mocny, nie widziałem, żeby toss miał szanse się przed tym obronić. Masz banshee, którym harasujesz mu mineral line, więc koleś się cofnie, bo w bazie masz mass marines i tanka wtedy, zawsze możesz dostawić bunkier jak się czujesz mało pewnie z kontrolą jednostek, i masz scv do naprawy. Jak widzisz, że nadal atakuje to zamiast ravena robisz ciągle banshee, które naprawiasz scvkami.

i20918
Wiadomość [#10]: 27.06.2011 o 12:14

Konto skasowane

Giorgio89 napisał
Co do TvP ten build jest w .uj mocny, nie widziałem, żeby toss miał szanse się przed tym obronić. Masz banshee,.....

Tak z ciekawości spytam kiedy ty to banshee masz ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
ShadowDancer
Wiadomość [#11]: 27.06.2011 o 12:20

Konto skasowane

Giorgio89 napisał
Batki gram na zerga, otwieram mas helionami, a później jednego batka robie i gg dla zerga.

Zagramy?

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Razor
Wiadomość [#12]: 27.06.2011 o 12:38

Konto skasowane

Szczerze mowiac na 4WG allin chyba najlepszy jest 4 rax 3x reactor marine w medi - ofc. jak nie potrafisz grac samych rine to nawet nie probuj. Albo banshee - wlasnie w 7:12 powinien byc cloak i 2 banshee ,wiec z dwoma bunkrami i 8 marines powinno sie wytrzymac ,z tym ,ze musisz wiedziec ze nie robil robo.

Giorgio89
Wiadomość [#13]: 27.06.2011 o 13:44

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Giorgio89 napisał

Zagramy?

Jaki jest sens skoro znasz mój build ? Przewage masz taką, że 6 helionami wybijasz typowi dronki, albo zmuszasz go do zrobienia roachy. Rzaadko kto robi dodatkowe królowe, a jak zobaczy koleś batka to nie wie co robić. Na pewno w tej sytuacji nie będzie masował wojska naziemnego.

@i20918 Zobacz sobie kiedy w buildzie 1-1-1 masz banshee, takie rzeczy powinienes wiedziec bez pytania... Kluczem w tej taktyce jest obrona, bo później korzyść gra na Twoją stronę. Toss zawsze będzie terka pushował, bo ma głupie shieldy. Banshee mu zniszczy sporo probek, a jak zagrał 4g to wiadomo, że po harasie mu nic z tych probek nie zostanie.

Bonneyi
Wiadomość [#14]: 27.06.2011 o 14:37

Konto skasowane

wiec rozumiem 3 rax ( 2 tech laby + reaktor ) ?

ShadowDancer
Wiadomość [#15]: 27.06.2011 o 14:54

Konto skasowane

Giorgio89 napisał
Jaki jest sens skoro znasz mój build ?

Skoro jest taki dobry, to powinieneś mnie pojechać, nie?

Giorgio89 napisał
Przewage masz taką, że 6 helionami wybijasz typowi dronki, albo zmuszasz go do zrobienia roachy.

Teraz co 2gi terran tak gra, więc wybić mi probki udaje im się w 1/10 gier

Giorgio89 napisał
Rzaadko kto robi dodatkowe królowe,

Ciekawe, w jakiej lidze grasz? Jak gram protossem to widuję po 4-5 queenów na 2 bazy

Giorgio89 napisał
a jak zobaczy koleś batka to nie wie co robić. Na pewno w tej sytuacji nie będzie masował wojska naziemnego.

A jak będzie? Pozwoli ci wlecieć na creepa, przyjdzie 5cioma queenami + spore crawler i usiecze Ci batka zanim zdarzysz się obejrzeć. Ogólnie każdy myślący zerg po hellion harras będzie oczekiwał expa/banshee/pusha, więc cię po prostu najzwyczajniej w świecie zescoutuje, zobaczy fusion core, pozbiera szczękę z podłogi i postawi spire.

Giorgio89 napisał
@i20918 Zobacz sobie kiedy w buildzie 1-1-1 masz banshee, takie rzeczy powinienes wiedziec bez pytania... Kluczem w tej taktyce jest obrona, bo później korzyść gra na Twoją stronę. Toss zawsze będzie terka pushował, bo ma głupie shieldy. Banshee mu zniszczy sporo probek, a jak zagrał 4g to wiadomo, że po harasie mu nic z tych probek nie zostanie.

Koledze chodziło o to, żebyś sobie porównał czas w którym wychodzi banshee z czasem, w którym wychodzi 4gate

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
i20918
Wiadomość [#16]: 27.06.2011 o 15:16

Konto skasowane

Bonneyi napisał
wiec rozumiem 3 rax ( 2 tech laby + reaktor ) ?

Najlepszą kontrą na 4G jest nie dać się zabić. Na moim poziomie(niskim) nie spotkałem przeciwnika który by potrafił poprawnie przeprowadzić 4 gata, zazwyczaj są mniej lub bardziej spóźnione, dla tego udaje mi się wybronić nawet expując(stawiam kilka bunkrów i na których sobie zęby wybijają). 3 rax wydają się jednak najbardziej solidną kontrą na 4 gate, tym bardziej że pozwalają natychmiast po wybronieniu skarać protosa.

Endrew
Wiadomość [#17]: 27.06.2011 o 15:25

Konto skasowane

2 rax FE albo 1rax reactor FE i 2 bunkry

r3tsa
Wiadomość [#18]: 27.06.2011 o 15:42

Konto skasowane

Akurat terran ma najłatwieć wybronić 4gate, nie ma tutaj reguły, ale prawie każdy terrański strat (łącznie z prawie wszystkimi FE) jest w stanie wybronić 4g.

Deciduous
Wiadomość [#19]: 27.06.2011 o 15:48

Konto skasowane

Popieram wypowiedź r3tsy - 4gate'a da się wybronić praktycznie każdą taktyką, kluczem do sukcesu jest skaut i postawienie bunkrów w odpowiednim czasie.

Jeżeli jakiś terran nie jest w stanie obronić 4gate'a 3raxem, to jest to wyłącznie wina jego słabych timingów, nie taktyki.

Razor
Wiadomość [#20]: 27.06.2011 o 15:57

Konto skasowane

(wulg.) nawet fast BC mozna robic tak naprawde z mass rine

REKLAMA
Strona 1 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :