Dziś jest: Piątek, 22 września 2017, godzina 04:27
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Edytor map Stworzenie gry z podziałem na tury?

Odpowiedź

Temat: Stworzenie gry z podziałem na tury?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
temp
Wiadomość [#1]: 22.02.2012 o 12:30

Czy za pomocą SC2 Edytor jest możliwe stowrzenie gry, ale nie real-time-strategy ale z podziałem na tury?
Działało by to w taki sposób, że gracz rozstawia sobie swoje jednostki, naciska button "Następna tura", i w tym momencie jednostki komputera wykonują swoją ture.
Czyli rozstawiane są po mapie i ew. atakują. Ilość ruchów każdej jednostki była by ograniczona oczywiście.

Znany oszust i naciągacz. Za wszelką cene pragnie wykorzystać naiwność ludzką, zniewolić wybrane przez siebie jednostki i zaprzęgnąć ich do ciężkiej fizyczno-umysłowej pracy nie oferując przy tym absolutnie rzadnego wynagrodzenia. W przypadku wykrycia tego osobnika natychmiast go opluć oraz skontaktować się z najbliższą placówką Policji.
Ważne: nie atakować w pojedynke. Osoba niezwykle niebezpieczna!
PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#2]: 22.02.2012 o 12:44

Ravager

Można.

Możesz w tigerze zapisywać rozkazy dla jednostek i egzekwować po uruchomieniu go.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
temp
Wiadomość [#3]: 22.02.2012 o 13:09

A to dobrze, bo mam totalnie zajeb***y pomysł na customa. Może okazać się grubym megehitem typu Night of the Dead. Oczywiście trzbea by było zaangażować kilku grafików itd. Ale myslę, że warto.

Znany oszust i naciągacz. Za wszelką cene pragnie wykorzystać naiwność ludzką, zniewolić wybrane przez siebie jednostki i zaprzęgnąć ich do ciężkiej fizyczno-umysłowej pracy nie oferując przy tym absolutnie rzadnego wynagrodzenia. W przypadku wykrycia tego osobnika natychmiast go opluć oraz skontaktować się z najbliższą placówką Policji.
PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#4]: 22.02.2012 o 16:34

Wormsy w SC2? potluczony.gif

PM Email
temp
Wiadomość [#5]: 22.02.2012 o 19:02

ZeeTox napisał
Wormsy w SC2? potluczony.gif

ee tam, wormsy to przy tym pikuś. To co ja chce to prawdziwa klasyka i prawdziwy rodzynek!! Chociaz Worsmy to w zasadzie również klasyka hehe.

Póki co szukam raczej 2-3 doświadczonych programistów którzy podjeli by się tworzenia tego cuda oraz 1-2 grafików.
A do czego? ... hmm do tworzenia gry typu... takiej tam strategii co się steruje brygadą ludzików i zabija wrogie jednostki.
O szczegółach i konkretnym tytule nie chce w tym momencie mówic, bo będę się starał namówić znaną mi osobe zza granicy do tworzenia takiego moda.
Jeżeli jego nie uda mi się przekonać - bo być może jest zjęty itp. itd. - to zdradzę tutaj coś więcej. No chyba że udało by mi się znaleść wśród rodaków osoby w miarę rozgarnięte.

A swoją drogą ile czasu potrzeba na opanowanie SC2 Edyotr na poziomie umożliwiającym stworzenie mapy klasy typu "Night of the Dead"?

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#6]: 22.02.2012 o 19:30

Ravager

Witajcie,

Chciałbym założyć firmę. Mój pomysł jest naprawdę innowacyjny, będziemy zarabiać grube $$$, szukam kilku osób do pomocy. Ja będę managerem, nie mam żadnego doświadczenia i nic nie umiem, ale mam pomysł!

Potrzebuję:
*Księgową
*5 Pracowników fizycznych (najlepiej, aby mieli swoje łopaty)
*Kierowcę stara (też dobrze, gdyby miał auto)

Ogłoszenia proszę przesyłać na xxx_(at)_xx.pl

Pozdrawiam,
ShadowDancer

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Kris7
Wiadomość [#7]: 22.02.2012 o 19:48

DiamondTerran

@up
nie nie doceniaj wartości pomysłu. Czasem jest to jedyna "rzecz", której brakuje, przez co cały biznes stoi w miejscu.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
PM Email
temp
Wiadomość [#8]: 22.02.2012 o 20:07

"Słuchajcie,
mam na imię ShadowDancer. Mam 16 lat, jestem młody, pyskaty, małorozgarnięty. Znam w pewnym stopniu Sc2 Edytor, ale strach mnie zatrudniać doczegokolwiek bo jestem zupełnie niekomunikatywny. W podpisie na forum umieściłem linka do "Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz", a w moim ostatnim komentarzu zrobiłem conajmniej dwa grube błędy ortograficzne. Lubie obrzucać błotem innych ludzi oraz staram się najpierw pisać/mówić, a potem myśleć. Taki ze mnie mały, gruby miś. Skacze bryka i wiruje, braknie mu aż tchu, szaleje bez końca bo widzi i czuje że nie ma równych mu!! NIE MA RÓWNYCH MU"

A o mnie:
"Jestem zawodowym programistą. Programowaniem zainteresowałem się w wieku około 8 lat. Znam conajmniej 10 jezyków programowania. Przez 7 lat posiadałem własną firmę informatyczną. Chciałbym stworzyć fajną mapę, ale zamiast uczyć się od podstaw obsługi Edytora samemu wolałbym zaangażować kogoś kto Edytor zna na bardzo wysokim poziomie. Do tego osoba zaangażowana musi być komunikatywna, nie być przemądrzałym gówniarzem i najlepiej grubo powyżej 20 lat. Projekt jest niekomercyjny, nie da się na nim zarobić (chyba że z datków) bo umowa użytkowania SC2 Edytor na pewno nie pozwala tworzyć rzeczy komercyjnych, a wszystko co zostanie za jego pomocą stworzone należy do firmy Blizzard. Przy projekcie na pewno jest bardzo dużo roboty i na pewno dużo czasu się przy nim spędzi. Co w zamian? - sława i chwała gwarantowana."

i co teraz powiesz ShadowDancer? Dalej zamierzać tworzyć flame/spam i internetowe wojny? Zastanów się jak zaczynasz coś pisać, bo może się okazać, że twój rozmówca zna cie lepiej niż ci się wydaje. Tak ShadowDancer znamy się. Właśnie dlatego nie napisałem tego posta pod real nickiem oraz starałem się pisać okrężną drogą, żeby uniknąć ludzi twojego pokroju - jak widać nie udało mi się.

Kris7 napisał
@up
nie nie doceniaj wartości pomysłu. Czasem jest to jedyna "rzecz", której brakuje, przez co cały biznes stoi w miejscu.

Niestety pomysł to ja tak naprawdę ukradłem z gry która ukazała się baaaardzo dawno temu - sam jej nie wymyśliłem. Przez przypadek grając w Night of the Dead do głowy przyszła mi myśl o tamtej starej, dobrej grze. I stwierdziłem, że być może dało by się to zrealizować. Oczywiście są pewne przeszkody bo tamta gra to było połączenie strategii turowej oraz gry ekonomiczno-rozwojowej.
O ile część turową dało by się jak twierdzicie stworzyć na bazie engine SC2, o tyle połączenie jej z częścią ekonomiczną... no.. nie jestem pewien jak by to miało wyglądać. No ale to takie rozważania jednostronne w tym momencie, bo tak naprawdę nie powiedziałem wam dokładnie jak gra miała by wyglądać... .

Aha, tego kolesia co tworzy Night of the Dead tak naprawdę ja w pewnym stopniu znam.. nie pytałem go jeszce o opinię.. ale czy wszystkie fajne mody muszą pochodzić zza granicy?

Dobra, przemyślę to wszyskto jakoś na spokojnie jutro i zdecyduję co z tym fantem robić dalej.

[Edycja temp - 22.02.2012 o 20:23]

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#9]: 22.02.2012 o 22:13

Ravager

Kris7 napisał
@up

To nie pomysł jest problemem. Pomysłów każdy ma seki dziennie - zarówno ja, jak i tysiące ludzi na mapsterze. Pomysł sam w sobie jest bezwartościowy, pomysłu nie sprzedasz. I teksty w stylu "zbiorę 30 ludzi i zrobię grę/program/mapę" po prostu mnie śmieszą. Aby coś osiągnąć trzeba coś zaprezentować, chociaż zrobić prototyp i sprawdzić, czy to będzie rzeczywiście grywalne.

No chyba, że masz paczkę ludzi, którzy Ci ufają, z którymi zrobiłeś kilka rzeczy wcześniej i znacie swoje możliwości - wtedy jak najbardziej to jest możliwe.

Mieć pomysł i nawet zacząć go realizować to nie problem - wystarczy spojrzeć na bn. Ile świetnych pomysłów zaśmieca go? Jak myślisz, czy każdy z nich na początku nie był świetny?

A gościa poniżej nie komentuje, bo właśnie próbuje sprowadzić mnie do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem.

A zresztą, co mi tam.
Powiem Ci tak: Przyjdź za miesiąc/dwa/pół roku i pokaż co masz. Wtedy pogadamy.

[Edycja ShadowDancer - 22.02.2012 o 22:15]

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#10]: 22.02.2012 o 22:22

Kris7 napisał
@up

To co, zgłaszasz się na murzyna, który za darmo zrealizuje czyjąś wizję? potluczony.gif

temp napisał
"Jestem zawodowym programistą. Programowaniem zainteresowałem się w wieku około 8 lat. Znam conajmniej 10 jezyków programowania. Przez 7 lat posiadałem własną firmę informatyczną. Chciałbym stworzyć fajną mapę, ale zamiast uczyć się od podstaw obsługi Edytora samemu wolałbym zaangażować kogoś kto Edytor zna na bardzo wysokim poziomie. Do tego osoba zaangażowana musi być komunikatywna, nie być przemądrzałym gówniarzem i najlepiej grubo powyżej 20 lat. Projekt jest niekomercyjny, nie da się na nim zarobić (chyba że z datków) bo umowa użytkowania SC2 Edytor na pewno nie pozwala tworzyć rzeczy komercyjnych, a wszystko co zostanie za jego pomocą stworzone należy do firmy Blizzard. Przy projekcie na pewno jest bardzo dużo roboty i na pewno dużo czasu się przy nim spędzi. Co w zamian? - sława i chwała gwarantowana."

Każdy kto jest rozgarnięty, da ci jedyną słuszną odpowiedź: "Spierdalaj"

Ja się nie będę chwalił kim jestem, ile mam lat, ale ile sztuk walki zna moja babcia. Sam tworzę niekomercyjny projekt gry fabularnej na własny użytek od 2 lat. I nigdy nie zamieszczałem ogłoszeń w stylu:" ziomale, mam zajebisty pomysł, pomóżcie mi go zrealizować", bo to jest bezcelowe. Dziękuję

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
temp
Wiadomość [#11]: 22.02.2012 o 22:24

ShadowDancer napisał
Kris7 napisał
@up

To nie pomysł jest problemem. Pomysłów każdy ma seki dziennie - zarówno ja, jak i tysiące ludzi na mapsterze. Pomysł sam w sobie jest bezwartościowy, pomysłu nie sprzedasz. I teksty w stylu "zbiorę 30 ludzi i zrobię grę/program/mapę" po prostu mnie śmieszą. Aby coś osiągnąć trzeba coś zaprezentować, chociaż zrobić prototyp i sprawdzić, czy to będzie rzeczywiście grywalne.

Mieć pomysł i nawet zacząć go realizować to nie problem - wystarczy spojrzeć na bn. Ile świetnych pomysłów zaśmieca go? Jak myślisz, czy każdy z nich na początku nie był świetny?

A gościa poniżej nie komentuje, bo właśnie próbuje sprowadzić mnie do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem.

A zresztą, co mi tam.
Powiem Ci tak: Przyjdź za miesiąc/dwa/pół roku i pokaż co masz. Wtedy pogadamy.

Widzę, że nie zrozumiałeś zupełnie tego o czym tutaj była mowa. Nikt nie chce słuchać wypowiedzi ludzi takich jak ty, bo ciebie znam od jakiegoś czasu i nie jesteś osobą "wiarygodną". Ja się z tobą nie zamierzam wdawać w dyskusję - tego właśnie chcę uniknąć. Chcę uniknąć wypowiedzi kogoś kto nie ma zupełnie pojęcia o życiu. I jak na razie to ty na siłę sprowadzasz mnie do swojego poziomu. To nie jest miejsce na internetowe wojny człowieku. Kończ waść wstydu (sobie) oszczędź.

Pomysł jest świetny bo firma która wypuściła tamtą gre zarobiła fortune i wypusczała kolejne wersje przez lata. Wersji tej gry było conajmniej 5. Więc to chyba o czymś świadczy.
To właśnie dobry pomysł jest najważniejszy.

ShadowDancer - jeżeli nie zamierzasz pomóc i wypowiadać się sensownie w tym poście to proszę Cię nie wypowiadaj się tutaj w ogóle.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#12]: 22.02.2012 o 22:30

Ravager

A jednak bazując na opinii takiego internetowego krzykacza decydujesz się szukać ludzi, mimo, że on nawet nie wie, co chcesz zrobić?

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
temp
Wiadomość [#13]: 22.02.2012 o 22:30

Sulphuriell napisał
Kris7 napisał
@up

To co, zgłaszasz się na murzyna, który za darmo zrealizuje czyjąś wizję? :masakra:

temp napisał

Każdy kto jest rozgarnięty, da ci jedyną słuszną odpowiedź: "Spierdalaj"

Ja się nie będę chwalił kim jestem, ile mam lat, ale ile sztuk walki zna moja babcia. Sam tworzę niekomercyjny projekt gry fabularnej na własny użytek od 2 lat. I nigdy nie zamieszczałem ogłoszeń w stylu:" ziomale, mam zajebisty pomysł, pomóżcie mi go zrealizować", bo to jest bezcelowe. Dziękuję

Piszesz, że każdy kto jest rozgarnięty odpowie mi "spierdalaj". No to widać od razu, że nie wiesz na pewno co piszesz i jesteś po prostu głupi. A cała idea programowania open source jest widocznie pomyłką i robią to jakieś czarnuchy.

Jeżeli sam tworzysz niekomercyjny projekt to chyba tworzysz go samemu. Bo jeżeli tworzysz go z kimś innym to z twojej wypowiedzi wynika, że ktoś w waszym związku jest murzynem :).

Projektów niekomercyjnych dla ludzi to ja robiłem wiele i dalej je robię. Ja jeszce nie napisałem w tym poście, że "szukam ludzi, pomóżcie mi, wy stworzycie za darmo, a ja sobie na tym zarobie". Nie napisałem i nie napiszę, bo nie taka jest idea stworzenia tego moda.

Na koniec postawnowiłem, że odpowiem ci w twoim języku który zrozumiesz: spierdalaj. Dziękuję. :)

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#14]: 22.02.2012 o 22:34

Ravager

Znasz mnie od jakiegoś czasu? Moja babcia też mnie zna, obserwuje Cię od wczoraj. Trochę gówniarskie podejście, nie sądzisz?

I ciekawe skąd mnie znasz, bo to jest jedyne forum, na którym się udzielam...

No i tu bonus na przyszłość - radziłbym Ci następnym razem gdy wejdziesz na forum nie obrażać praktycznie jedynej osoby, która może Ci pomóc (bo z tego co widać po tematach tylko ja ogarniam choć trochę ten edytor).

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
temp
Wiadomość [#15]: 22.02.2012 o 22:38

ShadowDancer napisał
Znasz mnie od jakiegoś czasu? Moja babcia też mnie zna, obserwuje Cię od wczoraj. Trochę gówniarskie podejście, nie sądzisz?

I ciekawe skąd mnie znasz, bo to jest jedyne forum, na którym się udzielam...

No i tu bonus na przyszłość - radziłbym Ci następnym razem gdy wejdziesz na forum nie obrażać praktycznie jedynej osoby, która może Ci pomóc (bo z tego co widać po tematach tylko ja ogarniam choć trochę ten edytor).

To nie jest forum matrymonialne, Randka w ciemno czy program Kuby Wojewódzkiego. Skoro mówie ci, że cie od jakiegoś czasu zna, a na dowód napisałem nawet ile masz lat to chyba cie znam, nie sądzisz? To ty właśnie zachowujesz się tutaj jak gówniarz - zrozum to człowieku.

Powtarzam ci jeszcze raz - nie pisz więcej w tym poście.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#16]: 22.02.2012 o 22:39

Ravager

No to przykro mi, ale nie trafiłeś, nie mam 16 lat.

[Edycja ShadowDancer - 22.02.2012 o 22:40]

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#17]: 22.02.2012 o 22:39

temp napisał

Jeżeli sam tworzysz niekomercyjny projekt to chyba tworzysz go samemu. Bo jeżeli tworzysz go z kimś innym to z twojej wypowiedzi wynika, że ktoś w waszym związku jest murzynem smiley.gif.

Nie, to wynika z twojej wypowiedzi, bo jakbyś ty był rozgranięty, to byś powiedział tak:

potrafię to to i tamto
szukam ludzi do WSPÓLNEGO tworzenia projektu

A ty szukasz właśnie murzyna, który zrealizuje TWOJĄ wizję. No ale powodzenia, panie "managerze" hahaha.gif

PM Email
temp
Wiadomość [#18]: 22.02.2012 o 22:42

ShadowDancer napisał
A jednak bazując na opinii takiego internetowego krzykacza decydujesz się szukać ludzi, mimo, że on nawet nie wie, co chcesz zrobić?

Kurwa, nie dorabiaj sobie teraz treści - przeczytaj jeszcze raz dwókrotnie pierwszy, główny post w tym temacie. To było pytanie typu "czy się da zrobić podział na tury?". Da się zrobić. Więc póki co ten temat jest zamknięty. Do jutra się zastanowie czy jest sens zadać kolejne pytanie "czy są chętni do tworzenia customa". Póki co po twoich wypowiedziach wszystko wskazuje na to, że nie ma sensu.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#19]: 22.02.2012 o 22:44

Ravager

I co do idei open source, to masz temat, prosto z forum o tworzeniu gier:

http://forum.warsztat.(...)sg281726
Takie ogłoszenie jest średnio co miesiąc...

Sam nawet aktualnie od niedawna biorę udział w jednym projekcie (Open Source), jednak nie dołączyłem do chłopaków dlatego, że mięli fajny pomysł, tylko dlatego, że to co zrobili jest tak fajne, że sam chcę pomóc w tworzeniu tej gry. Teraz paniasz?

[Edycja ShadowDancer - 22.02.2012 o 22:46]

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#20]: 22.02.2012 o 22:47

ShadowDancer napisał
Sam nawet aktualnie od niedawna biorę udział w jednym projekcie (Open Source), jednak nie dołączyłem do chłopaków dlatego, że mięli fajny pomysł, tylko dlatego, że to co zrobili jest tak fajne, że sam chcę pomóc w tworzeniu tej gry. Teraz paniasz?

I tyle w temacie, w sumie już nic więcej pisać nie trzeba smiley.gif

Już nie wspominając o tym, że temat zakłada jakiś ciul, który dołączył na forum dzisiaj, i jeszcze się wozi i obraża ludzi potluczony.gif

[Edycja Sulphuriell - 22.02.2012 o 22:48]

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :