Dziś jest: Środa, 26 czerwca 2019, godzina 20:10
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Sprzedaż Golda Allegro

kef
Wiadomość [#1]: 22.10.2011 o 18:04

Konto skasowane

Witam, chciałem zapytać jak się ma sprzedaż golda , a konkretnie czasu jaki poświęciłem na jego zebranie w stosunku do prawa i urzędu skarbowego? Ktoś powiedział mi , że można mieć z tego tytułu sporo problemów w US, bowiem nie odprowadza się składek. Czy kary grożą tylko osobą sprzedającym ogromne ilości golda czy nawet tym najmniejszym?

Kunta
Wiadomość [#2]: 22.10.2011 o 18:12

Konto skasowane

wszystko jest zgodne z prawem Polskim . Jedynie pod koniec roku musisz to uwzględnić w zeznaniu PIT . Sam tak robię i wszystko na biało jest

Pozdrawiam , Jacek

kef
Wiadomość [#3]: 22.10.2011 o 18:23

Konto skasowane

Kunta a możesz jakos prawnie rozwinąć swoja myśl,że wszystko jest ok ? I jak w rozliczeniu rocznym uwzględnić wpływy z PIT ? Ostatnio na allegro poznikało bardzo wielu gold sellerow, a to wszystko za sprawą pewnej firmy która rozsyła meile do innych użytkowników strasząć Urzędem Skarbowym a konkretniej donosem, ponieważ nie jest odprowadzany podatek od golda, ale przecież gold jest własnością blizarda, a sprzedawany jest jedynie czas.

Yano
Wiadomość [#4]: 22.10.2011 o 18:25

Konto skasowane

chłopak mojej siostry handlował złotem i zarobił 17000zł

If You Open Your Mind Too Much, Your Brain Will Fall Out...
Kunta
Wiadomość [#5]: 22.10.2011 o 18:30

Konto skasowane

kef napisał
Kunta a możesz jakos prawnie rozwinąć swoja myśl,że wszystko jest ok ? I jak w rozliczeniu rocznym uwzględnić wpływy z PIT ? Ostatnio na allegro poznikało bardzo wielu gold sellerow, a to wszystko za sprawą pewnej firmy która rozsyła meile do innych użytkowników strasząć Urzędem Skarbowym a konkretniej donosem, ponieważ nie jest odprowadzany podatek od golda, ale przecież gold jest własnością blizarda, a sprzedawany jest jedynie czas.

no straszą , bo sie nie rozliczają z urzędem . Ja pod koniec roku składam PIT'a w urzędzie gdzie odprowadzam podatek ( w śmiesznej kwocie , bo na dochód z czasu poświęconego na gry jest to 5% ) od tego co zarobiłem na goldzie z WoW na allegro i na itemach z D2 i jestem czytsy. Czego nie rozumiesz? Chętnie odpowiem

Pozdrawiam , Jacek

Vegosan
Wiadomość [#6]: 22.10.2011 o 20:36

Konto skasowane

kef napisał

ale cos sprzedajesz i masz z tego zarobek tak wiec płać państwu inaczej zapukają!

[quote]Duppon napisał
Przecież nikt nie ma wątpliwości że jedyne co was popycha do najeżdżania na SC2 to frustracja, że jest gra która wzbudza emocje
[/quote]
Kunta
Wiadomość [#7]: 22.10.2011 o 20:41

Konto skasowane

Nie strasz Sprzedawcy. Jest nowy i sie może zniechęcić . Zyjemy w demokratycznym kraju i każdy może mieć swój pomysł na biznes. Od 2011 roku weszły w życie przepisy regulujące dochody z czasu poświęconego na grę. Wystarczy pod koniec roku odprowadzić z dochodów z tego tytułu podatek i wszystko w tym temacie. Normalna praca.

Pozdrawiam, Jacek

RadekOw
Wiadomość [#8]: 20.02.2014 o 14:10

Konto skasowane

Witam, chciałem odnowić temat.
Kunta jest możliwość kontaktu z tobą i porozmawiania o tych sprawach?

pozdrawiam,

Olos
Wiadomość [#9]: 20.02.2014 o 14:18

Konto skasowane

Jacek obecnie przebywa w Brazylii gdzie przepierdala pieniadze zarobione na sprzedaży golda, uciekł tam przed urzędem skarbowym.

Pozdrawiam, Janusz

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
RadekOw
Wiadomość [#10]: 20.02.2014 o 14:41

Konto skasowane

Chyba też tak będe musiał zrobicsmiley.gif

Generalnie chodzi mi o to :

"Ja pod koniec roku składam PIT'a w urzędzie gdzie odprowadzam podatek ( w śmiesznej kwocie , bo na dochód z czasu poświęconego na gry jest to 5% )"

Praktycznie wszędzie pisza o założeniu działaności gospodarczej, ta opcja byłby o wiele bardziej korzystna.

Kunta
Wiadomość [#11]: 20.02.2014 o 23:40

Konto skasowane

Ostatnio na TV Bydgoszcz bylo wlasnie ze posel Grodzki nakurvvia perfekt rubiny w D2 na handel i nie placil podatku , to jej tak mu dojjebali, ze az sie przebral

Scarab
Wiadomość [#12]: 20.02.2014 o 23:55

Konto skasowane

cocococococo

http://www.youtube.com/watch?v=ndmBB0cbCmQ

It's better to live one day as a lion, than a one hundred days as a lamb.
RadekOw
Wiadomość [#13]: 26.02.2014 o 09:13

Konto skasowane

tak piszą na innych forach o tym co tu napisałeś. ( widać temat na czasie)

"Od 2011 roku weszły w życie przepisy regulujące dochody z czasu poświęconego na grę. Wystarczy pod koniec roku odprowadzić z dochodów z tego tytułu podatek i wszystko w tym temacie. Normalna praca."

Bzdura z tego co mi wiadomo.

Niestety, teoretycznie musisz założyć działalność gospodarczą, inaczej może się to skończyć nałożeniem 75 % podatku od dochodu z nieujawnionego źródła. W praktyce wiązać się to będzie ze sporymi opłatami:
480 PLN miesięcznie składki ZUS'owskiej preferencyjnej (przez 2 lata, później więcej) i ~150 PLN składki zdrowotnej, emerytalnej, rentowej, huk wie jakiej, do tego zależnie od sumy dochodów które uzyskasz w ciągu roku odpowiedniej stawki PIT.

Jeśli faktycznie się rozliczasz z US i płacisz tylko 5% za to proszę napisz pod jaki PKD bądź inaczej to rozwiązujesz/

Pozdrawiam,

[Edycja RadekOw - 21.02.2014 o 08:53]

Witam ponownie,
Kunta tak jak pisałem wcześniej jesteś w stanie coś więcej powiedzieć na ten temat?

" PIT'a w urzędzie gdzie odprowadzam podatek ( w śmiesznej kwocie , bo na dochód z czasu poświęconego na gry jest to 5% "

nigdzie nie mogę informacji znaleźć informacji na ten temat;/

RadekOw napisał

Witam ponownie,
Kunta tak jak pisałem wcześniej jesteś w stanie coś więcej powiedzieć na ten temat?

" PIT'a w urzędzie gdzie odprowadzam podatek ( w śmiesznej kwocie , bo na dochód z czasu poświęconego na gry jest to 5% "

nigdzie nie mogę informacji znaleźć informacji na ten temat;/

bump

Crom
Wiadomość [#14]: 26.02.2014 o 09:41

Konto skasowane

Witam!

Przecież kolega Olos już ci odpowiedział. Kunta przebranżował się i jest nieosiągalny. Przykro mi ale musisz szukać pomocy gdzie indziej. :/

Pozdrawiam, Łukasz.

| Format Sig? [Yes/No]
| Enter Command: .......Yes
| Format percentage: 10%...25%...50%...75%...100%...Complete!
| Sig Formatted.
|
| Have a Nice Day!

[System Shutdown]
ver.1.05 made by Crom, Last Update: 21.07.11y

[SYSTEM REMINDER] - [ON]
Scarab
Wiadomość [#15]: 27.02.2014 o 10:49

Konto skasowane

kunta teraz walczy z somalijskimi piratami , macie złe info , elo

pozdrawiam, Tomasz ;-)

It's better to live one day as a lion, than a one hundred days as a lamb.
Rain
Wiadomość [#16]: 18.03.2014 o 20:15

Konto skasowane

w unii mieszkacie i nie wieceie...

zalozyc dzialalonosc gospodarcza mozna w innym kraju unijnym ja mam zalozona w aglii 14 funtow to kosztuje (self employed sie nazywa) 14 funtow to kosztuje. pierwsze 3 miesiace podatku sie nie placi a pozniej placisz tylko po osiagnieciu minimalnego dochodu ktory na obecna chwile wynosci cos okolo 6 tysiecy funtow. takze jest spoko... i mozna goldem handlowac na luzaku nie martiwiac sie o HMR. takze milych zarobkow

Zbigniew

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
We Are Anonymous We Are Legion We Do Not Forgive We Do Not Forget
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :