Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 03:24
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Sposób na poprawienie wydajności robotników.

Odpowiedź

Temat: Sposób na poprawienie wydajności robotników.

Baptista
Wiadomość [#1]: 16.04.2011 o 19:56

Konto skasowane

Witam !!!
To mój pierwszy post więc jeszcze raz chce wszystkich powitać i proszę o wyrozumiałość w przypadku pomyłek ;)
Obecnie ćwiczę przeciwko szalonym AI. Gram terranami i dzisiaj zagrałem serie meczów przeciwko protosom (przegrałem każdy smiley.gif ). Gdy oglądałem powtórki zobaczyłem, że pomimo że miałem tylko 2 mniej robotników tempo zbierania surowców u AI było dwukrotnie większe.
Moje pytanie brzmi zatem następująco: jakie są techniki podnoszenia wydajności zbierania surowców?
Pozdr
Baptista (Battlenet nick)

nozownik
Wiadomość [#2]: 16.04.2011 o 20:04

Konto skasowane

nie ma takich techik.
komputer na insane(szalony) poprostu 2razy szybciej zbiera surowce. oszukaństwo.
nie graj z kompem, tylko na multi, bo granie z kompem niczego cię nie nauczy, co najwyżej złych nawyków.

Adamixsosx
Wiadomość [#3]: 16.04.2011 o 20:04

Konto skasowane

Przepraszam ale Omg...

Tato co jest w życiu najważniejszeconfused.gif MICRO SYNKU MICRO!!
maniek92sw
Wiadomość [#4]: 16.04.2011 o 20:08

Konto skasowane

Przyjmuje sie, ze 3 SCV'ki na jedno zloze mineralow to optymalna ilosc. Wielu uzywa jeszcze wiecej zbieraczy, zeby przy zalozeniu kolejnej bazy miec od razu zrobionych robotnikow i tylko ich tam przeslac. Terranski budynek ma zdolnosc przyzwania robota MULE(pl. ROBOL), ktory zbiera dla ciebie mineraly w przyspieszonym tempie. I nie dziw sie, ze przegrywasz z szalonym, bo INSANE A.I. zbiera wiecej surowcow[chyba 7 zamiast 5] i chyba widzi cala mape ;P

Success is my only mothafuckin option!
FC
Wiadomość [#5]: 16.04.2011 o 20:16

Konto skasowane

Insane widzi całą mapę, a ze zwykłych złóż minerałów zbiera, jakby to były złote. Piszę to przy każdej możliwej okazji, więc napiszę i tu, ale w innej formie : trening z SI to dupa nie trening, graj z ludźmi, jak nie ladder, to chociaż customy.

Czy to tylko moje wrażenie, że mamy jakąś inwazję newbie na forum? Wcześniej jakiś kolo pytał jak grać szybkie gry, teraz to, a dam se łeb uciąć, że jeszcze coś w tym stylu było.

"Moje życie za Aiur.... Znaczy się za Ner'Zhul"
ShadowDancer
Wiadomość [#6]: 16.04.2011 o 20:25

Konto skasowane

W jedynce szalone AI miało zawsze 2500 surowców...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#7]: 16.04.2011 o 20:44

Konto skasowane

Sezon się zaczął i newbie czują, że mają równy start xDD

A i insane w 2 nie widzi całej mapy.

Astridgas
Wiadomość [#8]: 16.04.2011 o 22:26

Konto skasowane

Komp w trakcie gry jeździ robolem po mapie i usiłuje scoutować a nie miałoby to raczej sensu jakby widział całą mapę.

Astridgas-Marksmanship Troll huntard 80lvl
ShadowDancer
Wiadomość [#9]: 16.04.2011 o 23:29

Konto skasowane

Albo zrobiono tak, abyś myślał, że nie widzi mapy ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#10]: 16.04.2011 o 23:36

Konto skasowane

Nie widzi mapy, bo jak odlecisz na wyspę to nie trzpie dorazu air, tylko dopiero jak zobaczy co jest.

ShadowDancer
Wiadomość [#11]: 16.04.2011 o 23:44

Konto skasowane

Myślę, że spór pt "czy komputer widzi mapę" jest bezsensowny, bo wszystko można tak zaprogramować, aby wyglądało inaczej, niż jest stan faktyczni - chyba, że przejmiemy, że jeśli zachowuje się, jakby nie widział mapy to nie widzi mapy - ale wtedy gościu grający na mh, ale nie korzystający z niego jest ok? smiley.gif

ONLY ROCK'N'ROLL

Kris7
Wiadomość [#12]: 16.04.2011 o 23:53

Konto skasowane

oooo kurwwwa już nie macie o czym dyskutować... problem czy komputer widzi mapę haha zapytajcie się go xD

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Temporal
Wiadomość [#13]: 17.04.2011 o 10:12

Konto skasowane

A piszecie kompowi "GG"??

r3tsa
Wiadomość [#14]: 17.04.2011 o 12:43

Konto skasowane

Jesteśmy wrednymi badmannerami, nie piszemy sad.gif

Baptista
Wiadomość [#15]: 17.04.2011 o 14:21

Konto skasowane

no ok widać że dyskusja była ożywiona i trochę zeszła z tematu smiley.gif. Nie wiedziałem że szlony AI tak "oszukuje" - wybaczcie no ale skąd mogłem wiedzieć. O tym nie piszą w instrukcji smiley.gif. Dzięki za odpowiedzi. Skoro radzicie trening z prawdziwymi graczami to gdzie można znaleźć takich sparing partnerów czy klan? Chyba nie jest to proste?
Pozdrawiam
Baptista

maniek92sw
Wiadomość [#16]: 17.04.2011 o 14:26

Konto skasowane

Bylo kilka tematow o klanach dla newbe smiley.gif Np. PHT, jak ci zalezy zeby lepiej grac --> http://privateth.pl/ No proste to dla poczatkujacego nie jest na pewno, ale chcieć to móc biggthumpup.gif Ogolnie szukaj w google, na forach i stronach o SC2, to cos dla siebie znajdziesz. Komputer nigdy nie bedzie gral jak prawdziwy gracz, dlatego trenowac z nim mozna co najwyzej build ordery, APM, micro i macro, ale tylko podstawy do szlifowania w multi.

Success is my only mothafuckin option!
Kaczorek
Wiadomość [#17]: 17.04.2011 o 14:48

Konto skasowane

maniek92sw napisał
Przyjmuje sie, ze 3 SCV'ki na jedno zloze mineralow to optymalna ilosc. Wielu uzywa jeszcze wiecej zbieraczy, zeby przy zalozeniu kolejnej bazy miec od razu zrobionych robotnikow i tylko ich tam przeslac.

tak btw, dazy sie do 2 roboli/mineral path, to jest najefektywniejsza ilosc workerow. przy 3 wydobycie jest wykorzystywane w 100%, zbieraja troche wiecej, ale wydajnosc roboli jest mniejsza.
to tak przy okazji, zeby ludzie majac kilka baz nie tloczyli workerow ;d

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
Skibi
Wiadomość [#18]: 26.04.2011 o 14:13

Konto skasowane

każdy gra na kompa gram i ja :d

potluczony.gif potluczony.gif potluczony.gif potluczony.gif

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif