Dziś jest: Wtorek, 17 września 2019, godzina 12:55
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Shaman czy Warlock

Iriya
Wiadomość [#1]: 10.12.2009 o 18:56

Konto skasowane

Witam, chcialabym aby jacys doswiadczeni gracze pomogli mi zdecydowac ktora z dwoch klas (lock i shaman) grac na podstawie odpowiedzi na moje pytania. Zrobilam oby dwie klasy kazda z lvl 20-25 i nadal nie moge podjac decyzji ktora postacia grac jako glowna. Czy moglby ktos mi pomoc i powiedziec mi, ktora z tych dwoch klas gra sie ciekawiej, (zarowno w pve,pvp jak i end game), czy to prawda ze shamanem ciezko jest grac (mam na mysli pvp) gdyz trudno ogarnac ta klase i pvp z innymi klasami jako shaman jest piekielnie trudne oraz czy na instancjach chetniej bedzie brany shaman czy lock. Z gory dziekuje za poswiecony czas na przeczytanie tego postu jak i odpowiedz smiley.gif

tetro
Wiadomość [#2]: 10.12.2009 o 20:07

Konto skasowane

Shaman jest bardziej uniwersalny (w końcu to hybryda) lock może tylko dpsować , zbierasz 1k golda na dual spec bierzesz enh/ele i resto i wszędzie Cie wezmą ; ) (oczywiście trzeba będzie troche gearu na obydwa spece pozbierać; d)
Shaman totemy i te sprawy ; ) Daje sporo buffów raidowi w każdym specu no i b.dobry double target healer

Lock cóż lubie go ale przegrywa z shamanem jak dla mnie ; )(obecnie lvluje shamana - 68 narazie , locka mam na 80 i jak na razie shaman jest świetny enh 0 downtime , dual spec resto i co chwila mam jakieś whispery "Wanna heal xxx?")

o pvp nie wypowiadam się gdyż nigdy mnie to nie interesowało wiem tylko, że obecnie destro lock dobrze się sprawuje , duży burst natomiast enh/ele shammy chyba nieco gorzej ;d

[Edycja tetro - 10.12.2009 o 20:09]

Iriya
Wiadomość [#3]: 10.12.2009 o 20:25

Konto skasowane

Dziekuje za bardzo pomocny post smiley.gif A powiedz mi jeszcze jak wyglada kwestia pve na wyzszych lvl obu klas czy shamanem leveluje sie tak samo przyjemnie jak lockiem? tzn czy np mozna spokojnie bic moby 4 lvl od siebie wyzsze albo jak sie mi lockiem zdarza 6 lvl wyzsze? Bardzo mi sie podoba gra shamanem ale boje sie ze nie uda mi sie ogarnac wszystkich totemow...

panELEKTRYK
Wiadomość [#4]: 10.12.2009 o 21:10

Konto skasowane

sprawa shamana i locka jest prosta oboje maja chyba najwiekrzy burst w grze jednak że lock jest pure dps to wychodzi na tym lepiej a kazda klasa ma swój urok.Jeśli zależy ci rówinież na pvp to polecam locka gdyż shaman ma nieco słabsza przeżywalność i chyba najmniej hp

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Burning+Legion&cn=Tekeshi
Hivv
Wiadomość [#5]: 10.12.2009 o 22:14

Konto skasowane

Oj nie mają (shammy + lock) największego burst damge w grze. Na aktulną chwilę MAge + DK wymiatają.

WWS Top dps

*

[Edycja Hivv - 10.12.2009 o 22:14]

Voom
Wiadomość [#6]: 10.12.2009 o 22:52

Konto skasowane

Burst i dps to chyba nie jest to samo, nie? Burst się tyczy pvp, np combo lava burst + chain lighting +chaos bolt+confiagrate i to wszystko w 1 momencie.

tetro
Wiadomość [#7]: 11.12.2009 o 09:18

Konto skasowane

Idąc shamanem w enh można spokojnie lvlować bez downtime ; ) - wystarczy mieć cały czas na sobie water shield ;d obecnie w outland soluje wszystkie q nawet te 2-3osobowe - feral spirits, shamanistic rage - i jazda ; D
Lockiem lvluje się tak samo przyjemnie, można z dual specem b.fajnie solować q 2-3 osoobwe w outland, northrend przy użyciu felguarda i demo build , natomiast zwykle questowanie robić w deep affli co będzie bardzo proste ; ) (destro imo tylko na bg można se brać ;d za bardzo mano żerne)

Jeśli chodzi o end game to zazwyczaj w raidzie jest minimum 1 enh shammy 1 ele shammy i 2+ resto , a locków cóż różnie ;p jest to ranged dps więc ma lepiej niż meele ale zawsze moim zdaniem party znajdzie shaman ; )
Daily można robić ele z gearem z resto ; ) co tez jest bardzo wygodne.

Cóż więcej mogę powiedzieć totemy to nic trudnego do opanowania (nie jest ich aż tak wiele wbrew pozorom ) do lvlowania używam Strength of Earth Totem, Searing Totem, Healing Stream Totem, Windfury Totem - czasami zmieniam ale bardzo rzadko ;p Od jakiegoś czasu można postawić 4 totemy jednym bindem więc jest to prostsze niz kiedyś gdy stawiało się po jednym ;dd
Ogólnie water shield podczas lvlowania każdym specem trzeba trzymać ;d lighting shield używamy tylko podczas end game dpsowania w enh.

Jakies pytania - pisz ;)

Hivv
Wiadomość [#8]: 11.12.2009 o 17:19

Konto skasowane

Burst damage wcale nie odnosi się tylko do PVP (nie wiem skąd Ci się to wzieło) ! Tak burst damge to jest w zasadzie DPS – różnica to pojęcie ściśle określonego czasu, natomiast efekt masz ten sam - to co masz na WWS tylko w NAWIASIE (dps) –link.

DPS (nie mylić z damge done) używając fachowego opisu:
„Damage per second (DPS or dps) is a measure of the damage dealt by a person or group over one second”

Stad czasem używany termin :
“Burst DPS" refers to damage dealt over a relatively short period of time.

BlAch koniec srry za spam.

Tetro dobry opis szamiego ;D

Iriya
Wiadomość [#9]: 11.12.2009 o 18:59

Konto skasowane

Dziekuje bardzo za odpowiedzi zwlaszcza Tobie tetro smiley.gif Chyba wybiore shamana ;)

[Edycja Iriya - 11.12.2009 o 19:12]

Voom
Wiadomość [#10]: 11.12.2009 o 20:33

Konto skasowane

Wzięło mi się stąd, że nigdy nie słyszałem Burst DPS, poza tym burst to jest chyba z ang. wybuchać jeśli się nie mylę, dlatego w ogóle nie kojarzyłem z PVE, no ale dzięki za wyjaśnienie smiley.gif.

Iriya
Wiadomość [#11]: 11.12.2009 o 23:50

Konto skasowane

I jeszcze jedno jezeli ktos by mogl mi pomoc a mianowicie jak sie dostac z Ashenvale Forest do Arathi Highlands??

Voom
Wiadomość [#12]: 12.12.2009 o 00:08

Konto skasowane

Ashenvale->Orgrimmar->Trisfal Glades->Silverpine Forest->Hillsbrad Foothils->Arathi

Iriya
Wiadomość [#13]: 12.12.2009 o 14:39

Konto skasowane

Tetro mam jeszcze jedno pytanie, pewnie wychodze na idiotke ciagle sie o cos pytajac ale coz... Jak shaman radzi sobie w pvp czy ma jakies realne szanse z innymi klasami ? Wiem ze odrazu ktos napisze ze liczy sie umiejetnosc gracza ale mi chodzi o pvp nie uwzgledniajac umiejetnosci gracza tylko shamana przeciz klasa ubrana na podobnych gearach i rownym sprzecie.

[Edycja Iriya - 12.12.2009 o 14:40]

Bloodfury
Wiadomość [#14]: 12.12.2009 o 15:04

Konto skasowane

Ele jest w PvP naprawde dobre, z dobrym buildem ele masz spory dmg i jeszcze Thunderstorm
Enh hmm... chyba tylko z dualem, bo z 2h jakoś nie bardzo teraz jest, na tbc było dobre 2h
Resto w tbc bardzo dobre teraz w sumie nie wiem nawet... sporo mieszania z ele chyba ze będziesz tylko healował sojuszników(BG/Areny)

tetro
Wiadomość [#15]: 12.12.2009 o 15:08

Konto skasowane

Oj tam od razu idiotkę ; )

Cóż z pvp styczność miałem prawie tylko przez bg ;d jeśli ogarnia się dany spec to można naprawdę wiele zdziałać, osobiście na bg 60-69 biegam w enh i mało kto (praktycznie tylko dk) potrafi mnie zabić 1vs1 , a jeśli 2vs1 to odpalam wilki (ostatni talent w enh) i tez jakoś daję rade ; D na 80 dostajemy hexa co pomaga walczyć na bg 2vs1 do tego trzeba pamiętac o purgowaniu każdego buffa i debuffa grounding totem + Wind shear potrafia wkurzyć casterów , vs meele shamanistic rage jest b.przydatne.
Polecam przejrzeć trochę filmików z bg/aren różnych speców shamana i zobaczyć ; ) http://warcraftmovies.com/
No i jeśli zamierzałabyś może grać resto to ten poradnik jest świetny http://www.wowhead.com/?forums&topic=107089

Może ktoś coś więcej o pvp napiszę bo ja naprawdę prócz bg nie wiele grałem zwłaszcza shamanem ;d

Pozdro ;d

Iriya
Wiadomość [#16]: 12.12.2009 o 15:38

Konto skasowane

Zawsze mozna na Ciebie tetro liczyc :* Bede grala dalej lockiem przyjemnie sie expi i w pvp udaje mi sie zabic shamanow i inne klasy o 3 lvl wyzszesmiley.gif
Wielkie dzieki Tetro smiley.gif

[Edycja Iriya - 12.12.2009 o 16:10]

tetro
Wiadomość [#17]: 12.12.2009 o 16:25

Konto skasowane

Powodzenia lockiem w takim razie ; )

Jakby byś nie chciała zaśmiecać forum w jakiś pozornie prostych sprawach to pisz na gadu(w profilu masz) będę starał się w miarę możliwości coś pomóc ;d

Temat uważam za zamknięty - chyba, ze ktoś coś jeszcze ma do dodania.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :