Dziś jest: Środa, 21 sierpnia 2019, godzina 17:49
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Ret Paladyn 85 level

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Alzat
Wiadomość [#1]: 13.12.2010 o 12:55

Konto skasowane

Witam

Coraz wiecej graczy wbija 85 level, zaczyna sie zbrojenie postaci na hc instancjach, itemki wypada juz gemowac i enchantowac. I teraz odwieczny dylemat na jakie statystyki trzeba zwracac szczegolna uwage zeby miec dobrze zrobiona postac na 85 lvl, gotowa do progresowego raidowania.

Podstawą od zawsze byl i jest hit cap, on sie nie zmienil i wynosi 8%
Experise cap 26 z tego co mi wiadomo, jesli sie myle poprawcie mnie

Posiadajac same niebieskie itemki z instancji normal bardzo latwo te capy osiagnac poprzez reforging

Zaraz po capach najwazniejszym statem pozostaje str i te 3 sprawy sa oczywiste.

Teraz dylemat dla ktorego zakladam ten watek a wiec kolejnym najwartosciowszym statem wydaje sie byc haste, ale czy na 85 lvl ma on jakas wartosc po osiagnieciu ktorej mniej oplacalne sa kolejne pkt w haste a na sile zaczyna przybierac wartosc kryta ? (kryt w/g mnie jest 4 w kolejnosci istotnym statem ret palka )

Mastery wydaje sie byc najmniej przydatne, nie musimy sie nim przejmowac (bynajmniej taka jest moja opinia)

Reforging

wszystko co ma mastery reforguje w zaleznosci od potrzeb na capy hit, expertise badz haste, jesli nie ma w itemku mastery to zabieram sie za kryt ktory reforguje tak jak mastery czyli na osiagniecie capa w hit i exp, a jesli je mamy to na haste, nadmiar hita czy expertise oczywiscie na haste

Enchanting i gemowanie

znajac priorytety latwo samemu dobrac to co na itemkach powinno sie znalesc

Jeszcze pare slow odnosnie samego dpsowania
Z tego co sam zauwazylem na instancjach u paladyna przestalo istniec cos takiego jak czyste aoe dmg, duzo bardziej oplacalne jest uzywanie seal of truth i bicie pojedynczego targetu (nawet majac ich 5 i wiecej) niz Seal of Rigteousness i spamowanie Divine storm + consecration.

Zapraszam do dyskusji, im wiecej rzeczowych opinni tym latwiej zrobic dobrze postac a co za tym idzie tym przyjemniejsza staje sie gra na nowych badz co badz poczatkowo trudnych instancjach hc i raidach w Cata

Pozdrawiam

[Edycja Alzat - 13.12.2010 o 15:12]

Alzatka - Retribution Paladin - Burning Legion EU
Sithalzat - Assassination Rogue - Burning Legion EU

Arena -Albionu
kiim
Wiadomość [#2]: 13.12.2010 o 14:27

Konto skasowane

Witam,

zacząłem grać paladynem (obecnie level 64) i podzielę się kilkoma spostrzeżeniami.

Posiadam dwie specjalizację retribution oraz protection. Na początku grałem retribution i lewelowało się bardzo sprawnie ale wydłużony czas oczekiwania na instancję zmusił mnie do zmiany speca na protection.

Autor posta wspomniał że divine storm nie jest tak efektowne w walce aoe, rzeczywiście tak jest, mimo że jestem dopiero w trakcie lewelowania to zauważam że jest z tego raczej słaby dps.

Paladyn retri ma doby dps jeśli chodzi o single attack natomiast z aoe jest już dużo gorzej.

Natomiast grając w protction (tankowanie instancji 5- man) robię bardzo duży dps i to o wiele większy niż mag lock czy hunter. Tak duży dps jest związany między innymi z tym, że walka przeważnie odbywa się na zasadzie aoe (pull grupki mobów) i tak przez całą drogę dojścia do bosa (tutaj single atak) przy którym na czele dps wysuwają się inne klasy. W ogólnym podsumowaniu recounta ląduję zawsze na górze w dps.

Ciekawe jak będzie wyglądał dps pala tanka na grupie mobów w instancjach heroic 5 - man 80/85. Przez analogię można sądzić, że będzie tak dobry jak na niższych instancjach.

Trochę odszedłem od tematu bo pytanie było o kolejność statów.

Sądzę że najlepszą lekturą będzie tutaj strona elitistjerks.com dział poświęcony paladynom retri, wszystko jest tam bardzo dobrze opisane. Polecam

Flava
Wiadomość [#3]: 13.12.2010 o 15:22

Konto skasowane

jak na moje oko to master u retri paladyna jest tez bardzo wazne i nie oplaca sie go reforgowac na inne staty bo.... częściej za friko możemy przydzwonić z Templara z max sila a to ma duze znaczenie przy dps'owaniu
Jedyne co chcial by wiedzieć to jaki jest teraz hast cap dla palka retri biggrin.gif

EDIT:
Co do pana wyzej, to ze tank robi największy dps na instach 15-70/80 normal to względnie zalerzy jacy ludzie sie trafia i czy chce im sie wogole naciskac klawisze...
CO do expa w 80-85 bedzie podobnie jak w nisko-levelowych instach, dps tanka tez bedzie wzgledny (ofc normal) ludzie zaczynają sie dopiero pozadnie ubierac wiec roznie to tez wygląda. Natomiast bedac tankiem nie bardzo bym skupial sie na tym jaki mam dps.... moby w nowych instach bija tak mocno jak co niekture bosy w icku biggrin.gif

[Edycja Flava - 13.12.2010 o 15:28]

[img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/flava1988.png[/img]
Alzat
Wiadomość [#4]: 13.12.2010 o 15:56

Konto skasowane

teza ze mastery jest najmniej oplacalnym statem dla retri pala nie wziela sie z prozni ani tez nie zostala zmyslona, a poprostu doczytana nie na EJ a na innej ciekawej stronce traktujacej o postaci ret palka

link

6. Mastery

Mastery is the new Cataclysm stat, and as of this posting, it is currently very low on our priority list

Arena -Albionu
moshe29
Wiadomość [#5]: 13.12.2010 o 16:06

Konto skasowane

Alzat mysle ze super sprawa temat jaki zalozyles. Mam tylko małą prosbe, czy mógłbys zrobić to samo ale dla paladyna protection ?

kiim napisał
Sądzę że najlepszą lekturą będzie tutaj strona elitistjerks.com dział poświęcony paladynom retri, wszystko jest tam bardzo dobrze opisane. Polecam

Zauważ ze na EJ i innych mmochampions nikt Ci tak ładnie po polsku nie wyłoży tych kwestji, a sądze że i sam autor tematu swą wiedzę czerpie z dobrych źródeł.

moje armory
Flava
Wiadomość [#6]: 13.12.2010 o 16:23

Konto skasowane

A co u prota jest takiego trudnego? Ubierasz tank gear, robisz (dobry) tank build, jedziesz do hit i exp cepa zeby trafiac w moby, enchanty i gemy w stamine i tyle z nim roboty.

moshe29
Wiadomość [#7]: 13.12.2010 o 16:36

Konto skasowane

Czyli wynika z tego ze tylko hit i expertise sie liczy? A jakie wartosci maja miec staty: dodge, parry, block i czy np. mój build jest dobry ?

moje armory
General86
Wiadomość [#8]: 13.12.2010 o 17:51

Konto skasowane

moshe29 napisał
Czyli wynika z tego ze tylko hit i expertise sie liczy? A jakie wartosci maja miec staty: dodge, parry, block i czy np. mój build jest dobry ?

Określonych statów nie ma , zależne jest to od okoliczności i co się tankuje. No i oczywiście trzeba utrzymać to aggro

No i może dział Paladynów w końcu trochę odżyje

[Edycja General86 - 13.12.2010 o 17:57]

Human Paladin
moshe29
Wiadomość [#9]: 13.12.2010 o 18:43

Konto skasowane

Moze i prot pala jest prosty ale teraz z nowym dodatkiem weszlo na pewno duzo nowosci jesli chodzi o bonusy z profesji. Ja mysle o zamianie miningu na jewelcrafting bo podejrzewam ze bede mogl robic gemy ktore dadza mi sporo staminy choc pewnie bede mogl uzyc tylko 3 takich gemow. Nie wiem natomiast czy inzynieria niesie z Cata cos super dla tanka, w sumie to te profke zrobilem dla helikoptera i motorka smiley.gif
A jeszcze spytam jakie sa te capy dla prot jesli chodzi o hit, exp i te pozostale statystyki?

moje armory
Meffisto
Wiadomość [#10]: 13.12.2010 o 19:22

Konto skasowane

A ja mam motor i nie musze miec engitongue.gif (gobliny i ich mount) sorki za offtop, ale poczulem jakas niepowstrzymana chec napisania tegosmiley.gif sorq...a apropo paladynow, to ten world first(Anthem) to palek? No i jak sie przedstawia teraz sytuacja na cata hc? Daje rade tankowac czy odczuwacie lekki dyskomfort? Bo nie wiem pod co robic alta...miec prot i chodzic na insty i sie denerwowac czy byc retri i co to 30min lazic na randomy? A moze holy? Co lepsze na teraz, chodzi o efektywnosc i zeby nie powodowac wipow? Czym sie latwiej gra? Prot, holy, czy dps ale czekac wieki na inste?

Flava
Wiadomość [#11]: 13.12.2010 o 22:08

Konto skasowane

moshe29 napisał
A jeszcze spytam jakie sa te capy dla prot jesli chodzi o hit, exp i te pozostale statystyki?

PIerwszy post jak byk tam masz to napisane -.- odp na 2 pytanie to posty wyżej... boze....

Tankuje cie ciezko ale to tez zależy czy ludize w party wiedz co robic i znaja taktyki, trzeba tez bardzo uważać zeby nie brac na sibie bóg wie ilu mobow a potem krzyczec ze heler nie dal rady,moby bija b.mocno i trzeba naprawde myslec co sie robi. A helerom bardzo szybko pali sie mana biggrin.gif

moshe29
Wiadomość [#12]: 14.12.2010 o 00:34

Konto skasowane

myslalem ze dla retri i prot są rozne hit i exp capy.

moje armory
Flava
Wiadomość [#13]: 14.12.2010 o 03:47

Konto skasowane

nie, hit i exp cap jest dla wszystkich taki sam.

Holman
Wiadomość [#14]: 14.12.2010 o 10:34

Konto skasowane

General86 napisał
moshe29 napisał

Określonych statów nie ma , zależne jest to od okoliczności i co się tankuje. No i oczywiście trzeba utrzymać to aggro

No i może dział Paladynów w końcu trochę odżyje

[Edycja General86 - 13.12.2010 o 17:57]

no to mnie General rozbawiles terazsmiley.gif dla tanka licza sie przede wszystkim parry, block , maestry (block rate), expertise, hit cap, dodge. Samo trzymanie aggra nie wystarczy bo zaden healer cie nie wyhealuje jesli bedziesz obrywal caly czas. Szczegolnie na hc 85 lv, zabawnie nie jest

Alzat
Wiadomość [#15]: 14.12.2010 o 10:36

Konto skasowane

moshe29 napisał
Alzat mysle ze super sprawa temat jaki zalozyles. Mam tylko małą prosbe, czy mógłbys zrobić to samo ale dla paladyna protection ?

Moshe od momentu wyjscia Cata nie gralem w prot buildzie. W mojej gildii zostal wprowadzony nowy podzial obowiazkow, tankow za duzo dpsow melee zbyt malo i moj main prio to teraz dps i na nim skupiam cala swoja uwage
nie czytalem nic o drzewku prot od dluzszego czasu wiec cos moglo sie zmienic np wartosc block cap (wynosila 102,4% - jest to suma block + dodge+ parry - 10% z holy shield kiedy sie uaktywni ), capy hit, exp sa takie same jak dla dps

w odroznieniu od ret palka, u prot pala duze znaczenie ma wartosc mastery (podnosi szanse na block)

to tak na szybko, bo mam urwanie kapelusza w pracy >:-(

[Edycja Alzat - 14.12.2010 o 10:48]

Arena -Albionu
Flava
Wiadomość [#16]: 14.12.2010 o 18:59

Konto skasowane

a ja sie dalej nie dowiedzialem ile powinien miec haste przyzwoity retri pal./...

nabonid
Wiadomość [#17]: 14.12.2010 o 20:14

Konto skasowane

A imie jego 666... Forum elitist jerks chyba dalej istnieje? ;p

moshe29
Wiadomość [#18]: 14.12.2010 o 20:56

Konto skasowane

istnieje ale pisza tam w jakims dziwnym jezyku

moje armory
Flava
Wiadomość [#19]: 14.12.2010 o 23:19

Konto skasowane

"In a perfect world at L80 it takes around 1015 Haste"
tyle udalo mi sie wyszukać w tych zawiłych tekstach :P
teraz pytanie czy ten cap jest taki sam na 85 czy jest inny?

nabonid
Wiadomość [#20]: 14.12.2010 o 23:59

Konto skasowane

Oczywiscie,ze inny. 1% wymaga wiecej ratingu. Ile? znajdziesz na forum ej. :P
http://elitistjerks.co(...)_4_0_3a/
http://elitistjerks.co(...)taclysm/

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź