Dziś jest: Niedziela, 27 września 2020, godzina 11:23
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Respawn jednostek i kilka innych zagadnień

Odpowiedź

Temat: Respawn jednostek i kilka innych zagadnień

mateusz9206
Wiadomość [#1]: 20.02.2011 o 20:40

Konto skasowane

Planuję zrobić pewną mapkę, ale żeby była do końca sensowna, potrzebuję pewnych porad albowiem sam nie jestem w stanie wykonać moich pomysłów. Do rzeczy.

1 sprawa
Chcę zrobić coś takiego.
Co ileś czasu, w regionie, tworzy się dana jednostka. Warunkiem jest limit żywności. Te co ileś czasu próbowałem wykonać jako funkcję zależną od prędkości pewnej jednostki. Im mniejsza prędkość tej jednostki [zmieniania ulepszeniem] tym szybciej się robią jednostki. Nie chcę stałej wartości, potrzebuje tutaj wprowadzić taką zmienną, ktorą mógłbym edytować przez jakieś ulepszenie.

Czyli jeszcze raz.
Ulepszenie poziom 1 -> co 6 sekund rób jednostkę.
Ulepszenie poziom 10 -> co 2 sekundy rob jednostkę [wartości przykładowe]
Jednostek nie więcej, niż limit populacji.

2 sprawa
Potrzebuję takie ulepszenie, co poziom zwiększa warttość życia jednostki. Doszedłem już do tego jak to zrobic [chociaż z błedami - nowsze jednostki czsami mają o poziom więcej życia aniżeli stare :/ ] ale wadą tego rozwązania jest głównie to, że mam limit tego ulepszenia. Tzn np. ulepszenie jest 15. poziomowe, a chciałbym je wykonać tak, że nie dałoby się go wyczerpać, że możemy z 100hp dojść do 9999hp.

To by były chyba najbardziej naglące mnie sprawy. W zamian za pomoc mogę zaoferować jedynie wielką wdzięczność : P

Rinni
Wiadomość [#2]: 22.02.2011 o 09:19

Konto skasowane

Sprawa2
Zrób z 10000 poziomów i użyj opcji auto wypełnienie (będziesz musiał trochę przewijać) i użyj tego na obrazku i 3 tekstach. Nietrwa długo i skuteczne.

Umiem średnio wyzwalacze. Pozdro dla innych twórców. beerchug.gif
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :