Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 04:50
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Pytanie dot. nowej postaci DPS

Odpowiedź

Temat: Pytanie dot. nowej postaci DPS

Kaczor79
Wiadomość [#1]: 19.04.2011 o 13:53

Konto skasowane

Witam. Po 6 miesiącach przerwy od WoWa ( wiadomo przed Cata nie było już co robić w woltk nie licząc farmy ICC ) postanowiłem znowu trochę pograć.
Wbiłem szybko swojego Druida z 80 lvl na 85 lvl, zrobiłem wszystkie questy cata w regionach 80-85 oraz wszystkie HC'ki po parę (-naście) razy zarówno jako Healer jak DPS.
Niestety jakoś nie odczuwam takiej radości z gry Druidem jak wcześniej, ale wiadomo ile można grać tą samą klasą/postacią ( przed przerwą grałem nim ponad rok - i tylko nim ).
Postanowiłem wiec zrobić sobie alta ( mam już Priesta i Warlocka wiec te postacie odpadają - DK i Mage chyba mnie nie interesuja ). Dotychczas jak widać grałem głównie casterami / hilerami wiec teraz czas na przeciwległy biegun. Zastanawiam się nad: Warior (Fury), Paladin (Retri), Rogue (Assa) oraz Shaman (Enh). Hunter chyba trochę mniej mnie interesuje ponieważ to znowu był by Ranged DPS. Zaznaczam ze do każdej podanej klasy posiadam pełen zestaw Heirloomów ( weapon, chest, schoulders, head, back, trinket) wiec kłopotu z itemami w czasie levelowania nie będzie. Teraz sedno całego posta a wiec pytania:

1)Która z podanych klas ma najbardziej przystępna rotacje skilli / liste priorytetów ?
2)Którymi postaciami najłatwiej / najszybciej będzie się solować HC'ki TBC ?
3)Którymi postaciami, o ile to w ogóle będzie możliwe da rade solować dungeony woltk ( bo wersje HC nie wiem czy da rade bez jakiegos super gearu ) ?
4)Która postać jest najmniej uzależniona od gearu ? ( tak żeby w itemach +/- 346 osiągnąc sensowny DPS )
5)Którymi postaciami najłatwiej osiągnąć hit/haste/crit etc. cap ? ( z tym pytaniem to może przesada ale ktoś może zna odpowiedź )

Na koniec bardzo ważne dla mnie pytanie:
Które z podanych klas mogą spodziewać się nerfa w najbliższym patchu a które buffa. Wiem doskonale ze do wyjścia patcha wszystko co podaje Blizzard może się zmienić jeszcze wszystko 100 razy ale są rzeczy które są nieuniknione,a bardziej doświadczeni gracze coś tam może wiedza. Wole uniknąć sytuacji w której moja świeża postać dostaje mega nerfa DPS speca.

Zaznaczam ze PVP nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu. Wiem ze niema żadnej najlepszej i jedynej słusznej klasy DPS, wiem także ze gear to nie wszystko i bardziej liczy się skill gracza ale chodzi mi o Wasze spostrzeżenia.
Także proszę Was o opinie odnośnie gry tymi klasami i odpowiedzi na pytania Z góry dziękuję za odpowiedzi typu: OMG graj ta klasa która ci się podoba etc.
Pozdrawiam

Tremiec
Wiadomość [#2]: 19.04.2011 o 14:46

Konto skasowane

1. Obecnie nie ma już chyba takiej klasy. Każda klasa wymaga mniej lub bardziej ogarnietęgo gracza, aby coś osignąć. Czasy np, że jak grało sie palkiem to mozna było walić głową w klawiature minęły już dawno. (Obecnie chyba tylko arcane mage się ostał jako klasa z banalna rotacją - całe dwa spelle). Wi8ęc wszystko zależy od Ciebie, jeżeliu ogarniałeś nowego druida (lub starego ferala) to nie powinno być zadnych problemów. Jedynie teoretycznie trudny może być rogue( tak się mówi na mieście). Tak to każda klasa ma coś co trzeba zrobić, aby jakis skill zadziałał lepiej lub inaczej, kwestia wprawy.
2. Tutaj moim faworytem jest DK (ten to sam sie leczy tak dobrze jak by miał healera- jakoś nic z tym nie robią).Shaman, chyba mój drugi faworyt- ten to wymiana w enchu- masz wilki co Cię leczą, hero i co najważniejsze z odpowiednim talentem dostajesz stacka, których jak jest 5 to masz instant heal lub czar dps. To jest właśnie bardzo silne jak się samemu chce coś solować. Paladyn, w końcu to postać, która ma zaklęcia leczące więc można ich używać w trakcie walki na samym sobie (niby maja znerfić, ale głowy nie dam- mowa tylko o tym leczeniu w retri czy procie, dps jak na razie nie tykają). Co do Warriora i Rogua to chyba jest najcięzej, brak jakiegos super samo leczenia- dlatego Tymi dwiema klasami może byc najtrudniej. ( pisze może, bo roguem nigdy nie grałem i pisze to co wyczytałem, a warkiem gram w procie i jakoś nie ciągnie mnie do solowania starych instów)
3. Da rade na pewno shamanem i paladynem. Reszta może byc już trudniej.
4. Nie ma już takich postaci, jedynie ciagle jest opinia, że niby warrior jest Najbardziej uzależniony od sprzętu. Lecz co do solowania instów z TBC to tu nadrobisz lvl i duuuuużo wieksza ilościa hp co kiedyś, nawet taki zwykły szmaciarz ma teraz hp wiecej niz tankowie kiedyś.
5. Najłatwiej taką, która jest w rajdowej gildii i ma dostęp do sprzętu ;]. Jedynie to wszystko może zależeć od rasy jaka wybierzesz - taki orc ma więcej expertisa w toporach- niby tylko 5 punktów, ale zawsze coś.

Sam sobie odpowiedziałes na to pytanie. Nikt nie przypuszczał, że pare zmian w warriorze spowoduje, że przed wyjsciem cata, będzie on robił dps gorszy od tanka- ofc szybko to naprawili. Jak sam wiesz bo już grałeś, bywa z tym juz róznie. Tu znowu można napisać "wielu uważa", że warrior jest jedna z najbardziej dopracowanych klas, ale mimo tego i tak co patch jest zmieniany mniej lub bardziej. Jedynie mozna zauważyc ostatnio tendencje (ostatnio czyli na tym tierze), że klasy pure dps sa o wiele lepszy w tym co robią od takich hybryd jak paladyn, druid czy shaman. Lecz pamiętaj, że to wszystko jest średnia, znam ludzi co robią/robili cuda ele shamanem i momo, że ogóle jego dps był słaby (w wotlku) potrafili utrzymać go na bardzo dobrym wysokim poziomie- ale to wymaga juz odpowiedniego klikania w guziki ;]

Reasumując "OMG graj ta klasa która ci się podoba" :P

Kaczor79
Wiadomość [#3]: 19.04.2011 o 18:57

Konto skasowane

Wielkie dzięki za odpowiedz. Poczytałem trochę o interesujących mnie klasach, o mechanice gry nimi oraz zobaczyłem parę filmików. Teraz wybór będzie o niebo łatwiejszy.
Wybiorę kogoś z dwójki: Paladin / Shaman. Za paladynem przemawia to ze może pełnić też role tanka / hilera oraz możliwość noszenia plate co ponoć bardzo ułatwia zdobycie sprzętu do leczenia bo przecież jest jedyna osoba do której trafiają itemy plate +int. No i super ważna sprawa - ponoć strasznie duża przeżywalność. Natomiast Shaman dysponuje najlepszym / najfajniejszym stylem leczenia ( tak tak ... to jest MOJE zdanie z którym każdy ma prawo się nie zgodzić ). Ponadto posiada 2 style DPS wiec mało prawdopodobne że Blizzard skopie obie na raz w jednym patchu. Zapraszam do dalszej dyskusji smiley.gif

Garn
Wiadomość [#4]: 19.04.2011 o 22:46

Konto skasowane

Z tego co piszesz to polecałbym ci szamanka, jeżeli jego styl heala ci odpowiada. Wybieranie klasy wg. łatwości zbierania gearu i typu armora może sprawić że będziesz męczył się klasą której playstyle ci nie odpowiada.
Co do gearu to sham ma nawet lepiej bo u pala musisz osobno zbierać tank plate, dps plate i heal plate. U Shamana Resto i Ele zbierasz praktycznie ten sam gear z +int i +spirit, a Enhanc ma wspólny gear +agility z hunterem bodajże, czyli tylko 2 rodzaje setów smiley.gif

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Tremiec
Wiadomość [#5]: 20.04.2011 o 01:25

Konto skasowane

Ja bym się tak nie cieszył z faktu, że palek ma płyty z intem- chciałbym zauważyć, że juz od bardzo dawna sety są jednymi z najlepszych itemów. To już sprawia, że raptem pare slotów wtedy zostaje, które trzeba uzypełnic innymi itemami. Co do shamana, będąc np już w full t11 pod ele, nagle nie zrobisz się enchem jeżeli Cię znerfią. To też zaden argument, jedynie tyle dobrego co napisał pan wyżej, że czesc itemów ele może się pokryć z tymi z resto (na siłe głównie) lub stanowić swietna baze do zmiany speca.

Kaczor79
Wiadomość [#6]: 20.04.2011 o 02:56

Konto skasowane

smiley.gif Garn: Oczywiście masz racje ale chciałbym wytłumaczyć o co mi chodziło z tymi itemami plate +int. Wiec jak pisałem interesuje mnie DPS spec w tych klasach. Najwięcej pewnie będzie grania ze znajomymi w 10-man / 10-man HC ( jak zaznaczyłem ja jako DPS ).
Jak z bosa leci nam item plate +int to w momencie jak Holy Paladin (o ile w ogóle będzie akurat na raidzie) pasuje to item trafia do mnie na stan. Jak wiesz na cloth (mage/warlock/priest) leather (druid/rogue/) mail (hunter/shaman) czy plate +str (warrior/paladin/DK)
było by pewnie więcej chętnych a tak to pozostają tylko paladyni. Paladyn w roli tanka mało mnie interesuje na razie, podałem to jako jedna z zalet.

smiley.gif Tremiec: Wiem ze zmiana całego gearu to proces bardzo czasochłonny ale chodziło mi raczej ze np. podczas levelowania postaci wychodzi nowy patch w którym Enhancement dostaje mega nerfa, a ja mam np. 55-75 lvl.
W takiej sytuacji nie ma co panikować bo spokojnie można się do tego 84-85 ogarnąć ze sprzętem do ele. W przypadku Paladyna Retri niema żadnej alternatywy dpsu. Znerfia retri i pozostanie albo robienie żałosnego dpsu albo granie jako prot / holy.
Dlatego napisalem ze Shaman ma taki plus ze ma 2 rozne style dpsowania.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :