Dziś jest: Piątek, 30 października 2020, godzina 02:50
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: PvT, fast Thory & marines

spArda
Wiadomość [#1]: 19.12.2011 o 17:27

Konto skasowane

Mam problem z ta strategia Terrana, ja gram protossem. Gosc robi mase marinow (okolo 15, 20) i 2 thory. Ja mam w tym czasie pare stalkow, zeloty i immortala, 2 immortal sie robi, postawilem expa. Nie wiem czy akurat pomysl z expem byl trafiony, bo on expa nie stawial. Na rampie bym go moze i zatrzytmal ale tez byloby ciezko. Ktos ma podobne doświadczenia?

[Edycja spArda - 19.12.2011 o 17:27]

Kris7
Wiadomość [#2]: 19.12.2011 o 18:23

Konto skasowane

dwie sprawy:
1. w jakiej grasz lidze?
2. daj replaya, w której przegrywasz z terrkiem, który to gra.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Marksman
Wiadomość [#3]: 19.12.2011 o 20:02

Konto skasowane

Pilnujesz czy nie wychodzi z bazy i jako że mariny mają słabszy zasięg od stalków a thor jest wolny to kitujesz część marinów później immortalem target na thora a reszta na bio.

ZeeTox
Wiadomość [#4]: 20.12.2011 o 12:38

Konto skasowane

Daj replay, bo tak to cieżko cokolwiek powiedzieć. Ogólnie to w tym czasie co Terran robi 2 Thory, ty powinieneś mieć ze 2-3 Immortale minimum pompując przy okazji inne jednostki z 3 gate'ów, nawet stawiając expa.

Vaxar
Wiadomość [#5]: 20.12.2011 o 13:55

Konto skasowane

Ewidentnie brak scoutu i najwyraźniej złe timingi.

1. widząc na rampie rax, moze dwa i marinesów powinienes od razu techowac nie do robo a do twilight.
2. dostawiasz forge jak masz wolne srodki i cannona dla ochrony przed ewentualnymi banshee (rola cannona to wizja dla banshee z cloakiem a nie strzelanie w banshee)
3. speed na zeloty
4. dostawiasz templar archive
5. budujesz zety i templary (feedback na banshee jesli beda)
6. storm
7. speedlotami i templarami ze stormem gnieciesz marine+thor (storm na marynaty, feedback na thory) tak ze gosciu powinien pisac gg od razu.
8. dodatkowo ten build chroni Cie przed dropami jesli dobrze rozstawisz templarow w bazie

Pozdro smiley.gif

Profil: RavageEmpire
Marksman
Wiadomość [#6]: 20.12.2011 o 14:38

Konto skasowane

Vaxar dobrze się czujesz? nie da rady tyle techa zrobić przed wyjściem 2 thorów biggrin.gif
Budując twilight zamiast robo pozbawiasz się kontry na thora bo chargloty są słabe na mariny.

Vaxar
Wiadomość [#7]: 20.12.2011 o 15:01

Konto skasowane

Nawet jesli zdazysz dotechowac do storma bez speeda na zetach to wystarczy - terran sie cofnie jak dostanie storma na cale bio. Feedback gniecie thory masakrycznie i jest musem zeby cos takiego zatrzymac. Idąc Twoim tokiem rozumowania - marine>immortal wiec idac w robo pozbawiasz sie kontry na mariny... Jak wrócę do domu poszukam repów i wrzucę

Profil: RavageEmpire
spArda
Wiadomość [#8]: 20.12.2011 o 15:16

Konto skasowane

Jestem w srebrze :P (tak jestem plebem). Akurat ja robie tak zazwyczaj: gate + cyber, potem szybko robo i potem 2 gejty.
Gosc zrobil te thory w masakrycznie krotkim czasie,moze i moj timing jest zly, ale naprawde ciezko bylo to wybronic CZYMKOLWIEK. Na bank nie starczyloby mi czasu na zrobenie htkow ze stormami.
Pewnie ktos kto jest w masxter spokojnie by costakiego wybronil, ja niestety gram duzo ale nie xwycxiagam wnioskow z porazek (zazwyczaj). Dzis sie np. nauczylem robic wiecej prob na poczatku gry, bo kiedys robilem za malo tongue.gifPPPPppPp
Jak bede mial repa to podesle

fajeczka1906
Wiadomość [#9]: 20.12.2011 o 15:29

Konto skasowane

Daj repa. Pomaganie bez replaya to jak wróżenie z fusów.

kolorek
Wiadomość [#10]: 20.12.2011 o 22:43

Konto skasowane

W tvp imo gate gate robo najbezpieczniejsze otwarcie, zety sentry imortal, ze 3 stalki/ sentry dajesz gardiana, immo focus na thora zety a move, stalki na scvy i powinno dać radę. Thor rush na 2 thory to pow. srebra już się nie widuje

reZ
Wiadomość [#11]: 21.12.2011 o 13:03

Konto skasowane

Nie rozumiem w czym jest problem...
Zawsze otwieram 1 gate, cyber, zet, expo dwa kolejne gaty i potem może być robo może być twilight różnie bywa zależy od przeciwnika humoru itp. od taktyki też, jeżeli gra banshee wole robo bo robo = obs, cannon też jest dobry ale musisz wydać więcej minerałów na ich stawianie. do tego obs = free scout. Nigdy nie widziałem thor/marine push szczerze takie coś nie ma szans się udać... masz szybkie expo co idzie za tymm lepsze macro a co za tym idzie więcej zasobów potem na armię. wiaodmo poczatki mogą być trudne ale bez thorów dobre ff i leży. ktoś powiedział że speed zety są słabe bo mariny są ja myslę że jak masz dużo speed zetów to przekosisz to z palcem w dupie. do tego dobre ff wiadomo są thory ale on też musi micrować i ogarniać, tak więc porada ode mnie żeby po expie techować albo robo albo twilight i jedno i drugie jest dobre w pvt.

Taki skromny dodatek jeszcze. w pvt po expie, gdy widzimy że robi marine/maruder na poćżaktu i bunkier przy naturalu wcale nie musimy iśc w robo/twilight. możemy dostawić kolejne gaty i zrobić 6 gate push na dwóch bazach w czasie pushu stawiamy robo i tech do colossusów. Przy ataku rzucamy dobre ff np. za bunkry aby scv nie naprawiały i żeby porozdzielać mu i poblokować armię i pare stalków a reszta to mass zety potem dosyłamy kolejne 6 zetów i tak cały czas jak widzimy że ma problemy to napieramy potem dochodza jeszcze colossy jak nie napisze gg oczywiście i ma przekoszony jak by to powiedzieć ryj. najgorsze co możę być to znane 111 na protossa jest to najcięższy one expo base push od terrana jaki może zrobić na protossa.

[Edycja reZ - 21.12.2011 o 13:10]

Sulphuriell
Wiadomość [#12]: 21.12.2011 o 15:01

Konto skasowane

Ten push to powstał na Zerga, i tam jest dość dobry, chociaż już co najmniej od pół roku nie modny...

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
spArda
Wiadomość [#13]: 21.12.2011 o 15:34

Konto skasowane

dzieki za wyczerpujaca odp reZ =) Musze wziasc sie za dopracowanie timinow.
Jesli ten push rzeczywiscie nie jest zbyt popularny (mnie tak pobrali z 3 razy moze) to niema sie czym martwic

ZeeTox
Wiadomość [#14]: 21.12.2011 o 16:21

Konto skasowane

@Sulphuriell - może i nie modny, ale dalej dość często go gram i skuteczność ma sporą, pod warunkiem, że gość nie idzie w bane busta z 2 baz :P

ShadowDancer
Wiadomość [#15]: 22.12.2011 o 21:36

Konto skasowane

ZeeTox: W której to minucie to przychodzi? Każdy sensowny zerg powinien mieć do tego czasu infestory/banele ze speedem i co najmniej thirda.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
ZeeTox
Wiadomość [#16]: 22.12.2011 o 22:29

Konto skasowane

Ja tego nie gram jako timing pusha, tak jak to się zwykło. Po prostu często po otwarciu z reactor hellionów gram Thory zamiast Tanków, bo lepiej się sprawdzają do tankowania Baneli (przynajmniej w platynie, gdzie 80% Zergów ciśnie na a-move biggrin.gif ), no i nie trzeba tak się martwić o odpowiednie ustawienie tak jak przy siege tankach + mutale nie podejdą.

Sulphuriell
Wiadomość [#17]: 22.12.2011 o 22:36

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
ZeeTox: W której to minucie to przychodzi? Każdy sensowny zerg powinien mieć do tego czasu infestory/banele ze speedem i co najmniej thirda.

No nie bardzo, teraz w modzie jest granie thirda i wolny tech na rzecz dronowania, więc banele będą bez speeda i 0 infestorów.

Jeśli się oczywiście nie mylę, bo ostatni raz broniłem się przed tym pół roku temu, a jako T nigdy tego nie grałem...

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
niejadek
Wiadomość [#18]: 23.12.2011 o 15:18

Konto skasowane

Tutaj masz repa jak koleś mnie zjechał, ja grałem thory mariny na xel naga. Co prawda wygrałem, bo koleś nie użył najlepszej jednostki u tossa, czyli sentry smiley.gif
Typ mi napisał gg jak odparł mój atak, po tym bm postanowiłem, że go ośmieszę i wziąłem wszystkie scv do ataku. Koleś się chyba rozpłakał jak wtopił. Ale tak to jest jak sie gra bez sentry.

Edit: Zapomniałem repa : http://drop.sc/78423

[Edycja niejadek - 23.12.2011 o 15:18]

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :