Dziś jest: Piątek, 21 lutego 2020, godzina 06:09
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Problem z wersją językową

Odpowiedź

Temat: Problem z wersją językową

Midas
Wiadomość [#1]: 24.06.2010 o 10:44

Konto skasowane

Witam.
Wątpię, aby ktokolwiek mnie jeszcze pamiętał na tym forum, więc wykorzystam pierwszy post aby się przywitać.
Swego czasu grałem w WoWa i wypowiadałem się na tym forum. Znam się na tyle dobrze, że ciężko jest mi zerwać z ulubioną serią gier. Po długich 5 latach i ponad 6 miesiącach pauzy na tym forum postanowiłem powrócić. Jednakże nie wróciłem do WoWa, a odkurzyłe stare W3+TFT gdzieś na półce. Teraz gram nieprzerwanie już prawie pół roku bez przerwy i wciągnąłem się dostatecznie, aby znów zajrzeć na jedyne forum, do którego wielokrotnie wracałem.

Nie jest miło przychodzić z pustymi rękoma, więc przynoszę wam mój problem ;).
Mianowicie po czasie, jaki pozwolił mi na przypomnienie starych trików, postanowiłem wziąć się za mapping. Tu napotkałem problem. Wszystko szło świetnie do czasu wyzwalaczy. Wszelkie poradniki do nich były po angielsku, a tłumaczenie w polskiej wersji można by powiedzieć jest bardziej polingliszowe. I tu moje pytanie.
Znalazłem trzy wyjścia z sytuacji (dla leniwych), ale nie wiem czy któreś z nich jest w ogóle możliwe.
a) Ściągnąć sam angielski edytor (wtedy opcje będą po angielsku, nazwy obiektów po polsku, ale większość triggerów i tak jest po angielsku; nie wiem czy istnieje taka możliwość, aby nie kolidowały ze sobą te 2 edytory).
b) Ściągnąć i zainstalować angielską wersję (czy wtedy mogę mieć 2 W3 zainstalowane na jednym kompie i czy będzie to legalne).
c) Poprosić Was o przesłanie mi polskiego (polingliszowego) tutoriala do triggerów i najlepiej tabelki angielski trigger - polski odpowiednik.

cezare
Wiadomość [#2]: 24.06.2010 o 13:34

Konto skasowane

Jeśli masz oryginalnego W3 to posiadanie to przez posiadanie na kompie ściągniętego w3 nie powinieneś mieć żadnych kłopotów.
A co do triggerów to się nie mogę nadziwić po co wam te tutoriale? Wystarczy tylko rozkminić prosty mechanizm wydarzenie-akcja-warunek, znać troszke angielski, troche logiki i wszystko po prostu samo przychodzi. Sorx, że nie mogę bardziej pomóc smiley.gif

"Siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności" - J. Locke
Midas
Wiadomość [#3]: 24.06.2010 o 14:52

Konto skasowane

No w tym sęk, że się gubię, gdy mam polski -angielski -polski. Niełatwo jest się odrazu tak przestawić ;). Co do angielskiej wersji, to chodzi mi o t o czy mogę w jakiś sposób mieć obie na kompie (może jakiś crack czy coś).

cezare
Wiadomość [#4]: 25.06.2010 o 14:30

Konto skasowane

Ja proponuję coś takiego:
-Instalujesz ściągane w3 (wersja ang.)
-Kopiujesz folder z grą (PF->Warcraft III) i powiedzmy nazywasz go np. "Warcraft III - ANG" (stary zostawiasz bez zmian)
-Odinstalowujesz grę (wtedy folder z wersja ang. zostaje)
-Instalujesz oryginalnego wc3
-Jak chcesz pograc uruchamiasz to grę z "Warcraft III" a jak edytor to z "Warcraft III - ANG"

Ja używam tego sposobu (nieco uproszczonego), żeby mieć na kompie wersje 1.0, 1.07, 1.21, 1,24

"Siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności" - J. Locke
Midas
Wiadomość [#5]: 26.06.2010 o 20:57

Konto skasowane

Ja po prostu switchera używam ale spróbuję.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :