Dziś jest: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godzina 21:05
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Problem z "mutilate"

Chapeicu
Wiadomość [#1]: 05.09.2011 o 14:36

Witam wszystkich.

Niedawno zacząłem swoją przygodę z wow, z wszystkimi klasami było ok, ale z Łotrzykiem mam problem, mianowicie, jak na pasku otworzę księgę zaklęć (przepraszam za nieprofesjonalne określenia) to na żółtym tle pokazuje mi dwie ikonki od MUTLILATE obok których jest napisane zobacz się ze swoim trenerem (te do których wymagane są daggery). Gdy jestem u trenera klasowego to mogę tylko wykupić zdolności na lvlu odpowiednim no wiadome, ale tego nie ma. To pytanie pewnie jest cholernie banalne ale przepraszam że zadaje, przeorałem google i nie mogę znaleźć odpowiedzi, więc nadzieja w Was starzy wyjadacze. Może pominąłem jakiegoś questa istotnego czy jak? Na prawdę nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje. confused.gif
Dodatkowo moje pytanie poboczne, z tego co wyczytałem wszystkie "talenty" zostały zbalansowane czyli niby tragedii nie ma, jednakże chciałby waszej rady jaki build byłby najlepszy na pve, i ewentualnie żeby miło walczyło się w duelach.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i radę. smiley.gif

PM Email
Alzat
Wiadomość [#2]: 05.09.2011 o 14:42

juz ponad rok nie gralem rogalem, ale pamietam ze skill mutilate znajdowal sie w drzewku assassination wiec jesli nie wybrales tego drzewka (a combat czy sub ) nie bedziesz mogl uzywac tego skilla to jedno, a dwa ze wymaga on w obu rekach daggerow.

Alzatka - Retribution Paladin - Burning Legion EU
Sithalzat - Assassination Rogue - Burning Legion EU

Arena -Albionu
PM Email
Chapeicu
Wiadomość [#3]: 05.09.2011 o 14:49

Now łaśnie rzecz wtym ze wybrałem assasin. i daggery też mam bo w opisie jest że jest wymagany jednakże u swojego trenera wykupu takiej u umiejętności nie mam a w księdze mi się świeci na łóżto tak jak napisałem z napisem obok "see your trainer" sad.gif confused.gif Nie wiem czemu...

PM Email
Alzat
Wiadomość [#4]: 05.09.2011 o 15:09

dziwna sprawa jesli wybrales drzewko assasination to z automatu dostajesz mutilate, jesli masz w obu rekach daggery to powinienes bez problemu moc ten skill uzywac.
Sam nie wiem, moze sprobuj skasowac talenty z drzewka assasination i wybrac je na nowo u trenera, byc moze jakis bug ? szczerze nie mam innego pomyslu, ale tak jak pisalem nie gralem rogalem od ponad roku

Arena -Albionu
PM Email
raziel666
Wiadomość [#5]: 05.09.2011 o 15:26

standardowe pytanie nr 1:
na jakim grasz serwerze?
gdy dasz punkt drzewko assa, od razu masz go w spellbooku. ewentualnie (nie wiem bo nie gram od jakiegos czasu) bedziesz musial wyuczyc sie wyzszych rang tego skilla.

[Edycja raziel666 - 05.09.2011 o 18:34]

Madness is the gift, that has been given to me!
PM Email
Chapeicu
Wiadomość [#6]: 06.09.2011 o 09:07

Gram na globalu, typ serwera standard. Tak jak napisałem, staram się każdą postać stworzyć do 20lvla żeby zobaczyć sobie czym i jak mi się gra. Na mojej liście nie wypróbowanych klas został już tylko czarnoksiężnik i prist, ale nie mam zamiaru ich sprawdzać. Gra "Rogalem" nawet mi się podoba, i byłoby wszystko pięknie jakby nie ten problem o którym napisałem. Na żadnej innej postaci nie miałem takiej sytuacji więc dlatego się zdziwiłem i zaczałem szukać, a to że coś sie tam świeci też by mi nie przeszkadzało tylko mam wrażenie, ze przez to jestem dużo słabszy niż być powinienem. W duelach radzi sobie dobrze, jednak z mobami czuje niesmak w porównaniu np z warriorem. Jak zapewne się domyślacie gram jeszcze na starterze jednakże na dniach mam zamiar wykupić abonament, dlatego chciałbym najpierw zdecydować się kim będę grał.

Trochę niepotrzebna ta moja opowieść i niezwiązana z tematem smiley.gif no ale przynajmniej wyjaśniłem. Może faktycznie reset punktów spowoduje że coś się doda zniknie czy coś tam.. smiley.gif

No i jeszcze krótko które drzewko do pve i jakiegoś duela dla rozrywki? smiley.gif

No więc zresetowałem punkty wybrałem znowu assasin. znowu daggery w łapkach już przy wybieraniu iii... żadnej zmiany. Tak jak się świeciło tak się świeci. Mało tego. Mam dostępne i mogę używać "Mutlilate" (niebieska ikonka ze skrzyżowanymi bodajrze daggerami) i mam ją też w księdze zaklęć ale mam też tą samą bijącą żółcią z napisem "see your trainer".
Wygląda na to że zostanie to dla mnie zagadką, i albo będe grał z takim stanem rzeczy albo sobie zmienie postać... smiley.gif

PM Email
Eluveitie
Wiadomość [#7]: 06.09.2011 o 10:20

zrestartuj talenty i wybierz assassination jeszcze raz, moze zadziala biggrin.gif

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#8]: 06.09.2011 o 12:13

albo napisz do GM.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Alzat
Wiadomość [#9]: 06.09.2011 o 12:26

Chapeicu napisał
No i jeszcze krótko które drzewko do pve i jakiegoś duela dla rozrywki? smiley.gif

assasination pve, subtlety pvp, dla okazjonalnych dueli badz jakiegos sparowania z napotkanymi ally assasination mysle wystarczy (mnie wystarczalo ale to bylo grubo ponad rok temu ;)

Chapeicu napisał
No więc zresetowałem punkty wybrałem znowu assasin. znowu daggery w łapkach już przy wybieraniu iii... żadnej zmiany. Tak jak się świeciło tak się świeci. Mało tego. Mam dostępne i mogę używać "Mutlilate" (niebieska ikonka ze skrzyżowanymi bodajrze daggerami) i mam ją też w księdze zaklęć ale mam też tą samą bijącą żółcią z napisem "see your trainer".
Wygląda na to że zostanie to dla mnie zagadką, i albo będe grał z takim stanem rzeczy albo sobie zmienie postać... smiley.gif

skoro mozesz uzywac tego skilla to ja problemu nie widze, kiedys kiedy wiekszosc skilli mialo rozne rangi w zaleznosci od poziomu postaci mozna by sie martwic takim komunikatem bo spell o wyzszej randze byl poprostu mocniejszy, natomiast teraz w przypadku mutilate nie ma tego problemu. Inna rzecz ktora mozesz sprawdzic to udac sie do trenera i zobaczysz czy moze on cie czegos dodatkowo jeszcze nauczyc czy nie. Skoro reset talentow nie pomaga i caly czas masz ten komunikat byc moze nauczyciel ma dla ciebie jakas specjalna oferte ;) (joke)

Arena -Albionu
PM Email
Silmarillion
Wiadomość [#10]: 06.09.2011 o 12:38

Mutilate masz w spellbooku od 1wszego levela. Pozostałe mutilate świecące na żółto - czyli do wyuczenia - to bug. masz pewnie do nauczenia zwykły mutilate i mutilate off-hand. Też to niedawno zauważyłem i pofatygowałem sie na fora battlenetu, okazało się, że bug.

[Edycja Silmarillion - 06.09.2011 o 12:40]

PM Email
Chapeicu
Wiadomość [#11]: 06.09.2011 o 13:57

Dokładnie tak jak napisałeś Silmarillion. O to mi właśnie chodziło, o te dwa pozostałe Mutilate. Skoro też tak miałeś i okazało się że to bug to gram nim dalej. Zwyczajnie mnie to nurtowało poniewaz w innych postaciach nigdy nie miałem takiej sytuacji.
Alzat z tą specjalna ofertą było dobre biggthumpup.gif

No więc dziękuję Wam za pomoc, szczególnie Silmarillion'owi który dał mi kilka godzin snu więcej, bo z moim charakterem bym szukał i szukał aż bym w końcu gdzieś wyczytał ze to bug smiley.gif

A jak już rozmawiamy to mam do Was jeszce jedno pytanie, w związku z tym że jestem niskolevelowy jak na razie chciałem zapytać jak oceniacie przydatność i frajdę z gry po osiągnięciu max lvl rogalem w porównaniu np z hanterem czy palladynem, bądź warriorem?

Pozdrowiam!!!

PM Email
Alzat
Wiadomość [#12]: 06.09.2011 o 15:07

Gram od ponad 2 lat, do tej pory wylevelowalem i raidowalem 3 klasami postaci

1. Paladyn - postac univesralna moze leczyc, tankowac no i bic po lbach. Powiadaja ze jesli cos jest do wszystkiego to tak naprawde jest do niczego, mysle jednak ze dzieki roznorodnosci jaka ta klasa oferuje smialo mozna ja polecic jako postac ktora daje satysfakce w grze nia. Jesli interesuje cie postac ktora w swoim specu (tank, dps, heal) jest widaca na tle innych klas to paladyn raczej nia nie jest, choc nie mozna ez powiedziec ze odstaje jakos bardzo do tylu. Daje rade w kazdej dziedzinie jesli potrafi sie nim grac.

2. Warlock - czysty dps, nie ma roznorodnosci, nie ma innej opcji jak wlasnie ta. Postac dla mnie bardzo ciekawa, frajda z gry nia jest duza, sporo skilli ktore trzeba uzywac, dotow ktore trzeba ogarniac i odswiezac, moze bic zarowno w melee rangu jak i na odleglosc, moze summonowac innych czlonkow raidu, od niedawna ressowac zmarlych podczas walki a jej dps stoi na wysokim poziomie. Od niedawna wrocilem do grania ta postacia (po dluzszej przerwie ) i wlasnie ta frajde teraz odczuwam praktycznie kazdego dnia, szczerze polecam

3. rogal, no coz to moja pierwsza postac w WoW, na niej sie uczylem grac, poznawalem swiat gry i sama gre. Rogal niby tylko dps, ale jak warlock bardzo przydatny dla raidu dzieki solidnemu dpsowi no i mozliwosci podbijania tanka szczegolnie na starcie walki. Mysle ze gra tylko PvE rogalem nie do konca pozwala pokazac graczowi wszystkie plusy tej postaci, one wychodza podczas gry PvP areny, Bg ze o zwyklych duealach czy gankowaniu przeciwnej frakcji nie wspomne (ah ten stealth).

Tak naprawde kazda klasa ma swoje zalety i wady, ciezko napisac ktora z tych 3 ogranych przezemnie klas dala mi najwieksza frajde, mysle ze kazda na swoj sposob w rownym stopniu, warlock jako gre casterem wiec range dps, rogal melee dps (plus tryb stealth ;) no i palek ktorym z powodzeniem tankuje. Jak widzisz kazda z tych klas oferuje zupelnie inna gre, wiec gra kazda z nich daje mi frajde, bo poprostu jest inna. Dobor klas byl przemyslany wlasnie pod to zeby sprobowac wszystkiego - range dps, melee dps, tank (poza healowaniem bo do tego nie mam zdrowia ;)

Arena -Albionu
PM Email
Chapeicu
Wiadomość [#13]: 06.09.2011 o 15:54

Dzięki za fajne podsumowanie w stylu recenzji smiley.gif
No ja podobnie jak ty do healowania się kompletnie nie nadaje, dlatego nie wyobrażam sobie gry np pristem. Jak na razie chyba najlepiej grało mi się warriorem w night elfach, a że mój kumpel gra od lat w hordzie więc trzeba było zmienić frakcje ;] W blood elfach warka nie ma a najbardziej mi się podobają, więc musiałem sobie wybrać coś nowego, i tak pokolei próbuję.. smiley.gif

Zawsze chciałem grać magiem ale wkurza mnie niezmiernie że w pojedynkę na ciasnych lokacjach gdzie jest dużo mobów praktycznie nie ma szans, bo przy dwóch mobach na sobie przeważnie pada. Może na max lvl jest inaczej, jednakże do tego czasu sporo elementów strategicznych trzeba by było stosować ;p
Podejrzewam że z warlockiem czy szamanem jest bardzo podobnie, mocny dps ale jak już ktoś do Ciebie podejdzie no to potrzebny Ci Prist ;p

Druid i Paladyn znowu tak jak sam powiedziałeś są do wszystkiego ale jednocześnie w niczym nie będą najlepsi, dlatego śmiem przypuszczać (jeżeli się mylę to PROSZĘ mnie wyprowadzić z błędu), że w razie stracia PVP (mimo że tak jak powiedziałem nastawiam się na PVE) to nie mają sznas z żadną z klas. czy się mylę? Ta kwestia mnie chyba ciekawi najbardziej.

No i pozostaje łowca i łotrzyk. O łowcy się nasluchałem bo znojomy nim gra, a z łotrzykiem właśnie jestem w trakcie zapoznawania się jak widać smiley.gif

Więc kończąc moje wywody i rozwiewając tymczasowo niejasności mimo że to tek łotrzyka, jedno bardzo krótkie pytanie na koniec, czy uważacie jako doświadczeni gracze, że Palladyn potrafi sobie dać darę w starciu PVP i czy potrafi być doceniony w instancjach/rajdach?

PM Email
raziel666
Wiadomość [#14]: 06.09.2011 o 16:21

Madness is the gift, that has been given to me!
PM Email
Nekkro
Wiadomość [#15]: 06.09.2011 o 16:27

Chapeicu napisał
Dzięki za fajne podsumowanie w stylu recenzji smiley.gif
No ja podobnie jak ty do healowania się kompletnie nie nadaje, dlatego nie wyobrażam sobie gry np pristem. Jak na razie chyba najlepiej grało mi się warriorem w night elfach, a że mój kumpel gra od lat w hordzie więc trzeba było zmienić frakcje ;] W blood elfach warka nie ma a najbardziej mi się podobają, więc musiałem sobie wybrać coś nowego, i tak pokolei próbuję.. smiley.gif

Zawsze chciałem grać magiem ale wkurza mnie niezmiernie że w pojedynkę na ciasnych lokacjach gdzie jest dużo mobów praktycznie nie ma szans, bo przy dwóch mobach na sobie przeważnie pada. Może na max lvl jest inaczej, jednakże do tego czasu sporo elementów strategicznych trzeba by było stosować ;p
Podejrzewam że z warlockiem czy szamanem jest bardzo podobnie, mocny dps ale jak już ktoś do Ciebie podejdzie no to potrzebny Ci Prist ;p

Druid i Paladyn znowu tak jak sam powiedziałeś są do wszystkiego ale jednocześnie w niczym nie będą najlepsi, dlatego śmiem przypuszczać (jeżeli się mylę to PROSZĘ mnie wyprowadzić z błędu), że w razie stracia PVP (mimo że tak jak powiedziałem nastawiam się na PVE) to nie mają sznas z żadną z klas. czy się mylę? Ta kwestia mnie chyba ciekawi najbardziej.

No i pozostaje łowca i łotrzyk. O łowcy się nasluchałem bo znojomy nim gra, a z łotrzykiem właśnie jestem w trakcie zapoznawania się jak widać smiley.gif

Więc kończąc moje wywody i rozwiewając tymczasowo niejasności mimo że to tek łotrzyka, jedno bardzo krótkie pytanie na koniec, czy uważacie jako doświadczeni gracze, że Palladyn potrafi sobie dać darę w starciu PVP i czy potrafi być doceniony w instancjach/rajdach?

Mozna zrobic belfa warriora. Frost mag daje sobie rade z duza iloscia mobow, ma narzedzia do utrzymywania ich w miejscu ( frost nova ) albo swoje tarcze.
Paladyn jako tank zawsze jest mile widziany, jako hiler pewnie tez, w dps - nie wiem. W pvp holy pala jest bardzo dobrym hilerem i wlasciwie jest nie do zabicia przez takiego warriora.
Jezeli chcesz warkiem pograc cos bardziej powazniej w pvp to odradzam.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Gauz
Wiadomość [#16]: 06.09.2011 o 16:46

Pala, na max lvl jako tank uwazam ze dobrze nim sie tankuje osobie nawet poczatkujacej, jest latwo o threat i masz podzielony skile np. ten do aoe a ten do solo targetu. Heal w pvp ciezki do ubicia bardzo dobrze leczy, posiada banke, + skill ktory umozliwia mu wyleczenia sie samemu na maxa. Retri (pala dps) kreci dobry dps + ma swietny burst dmg (w krotkim czasie zadaje w pyte obrazen). Druid w pvp balance (range dps) istnieje w polaczeniu z affi lockiem, na bg jest do dupy. Feral (mele dps) na razie jest swietny ma dobra mobilnosc + niesamowity dmg, instant cc + dobra przezywalnosc. Resto (heal) jest ok ale mogli by bufnac. To tak w skrocie. Aczkolwiek ile graczy tyle opinij i o tym mozna by bylo dlugo dyskutowac.

PM Email
Chapeicu
Wiadomość [#17]: 06.09.2011 o 17:01

WILEKIE DZIĘKI. pisaliście się na medal. Takich własnie odpowiedzi oczekiwalem. Super!!! Na chwile obecną wiem co chciałem smiley.gif

P.S. raziel666 nie krzycz na mnie biggrin.gif ;D ;

PM Email
Sebastek
Wiadomość [#18]: 10.10.2011 o 18:33

A propos frost maga, bo była o nim mowa. Daje sobie radę z dużą ilością mobów, to prawda. Czasem potrafi uratować tyłek całej party, jeśli tank niezbyt ogarnia. Jednak , jeśli już mówimy o pve to postać ta na wysokich levlach pojawia sie niesłychanie rzadko (ostatni raz widziałem frosta na dungu na 70 levelu). Powód jest prosty, na rajdach i instach u dpsa liczy się ....DPS a nie jakieś tam pitu pitu. Jak chcę iść na rajdy jako frost, to koledzy od razu mi dziękują. Co innego na pvp, tam dps nie jest już aż takim królem i liczą się też inne umiejętności. W ocenie jakiegokolwiek speca, powinno się brać pod uwagę, gdzie chce się nim grać i do jakiej gry został on stworzony. Można np. ze speca stworzonego do pvp (assa rogala, arms warka) zrobić niezłego dpsa ale na najwyższym poziomie jednak nie osiągnie on takich wyników jak klasa stworzona do pve (combat rogal czy fury warek).

Co do nieszczęsnego mutilate, to ja też w swojej książce mam coś takiego, dwie świecące ikonki z napisem "mutilate" i adnotacją że mam się udać do ternera. Co dziwne, już od dawna tą umiejętnością się posługuję i mam nawet glypha do niej smiley.gif

PM Email
luney
Wiadomość [#19]: 10.10.2011 o 19:05

Casual!

raziel666 napisał

<3 that pic!

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
PM Email Strona domowa
Sebastek
Wiadomość [#20]: 15.10.2011 o 09:33

Zgadzam się z plakatem co doogólnie klas postaci. Jednak już inną sprawą jest to czy każde drzewko nadaje się w równym stopniu do pvp i pve. Ostatnio przeglądałem rankingi w arenach i rated bg i nie znalazłem tam ani fury warków ani combat rogali. Zresztą hunterów też za dużo tam nie widziałem. Pisałem wcześniej, że dość dobrego zawodnika można ulepić ze wszystkiego, ale jak już chcemy zostać mistrzem to na pewno nie każde drzewko się do tego nadaje.

[Edycja Sebastek - 15.10.2011 o 09:32]

[Edycja Sebastek - 15.10.2011 o 09:34]

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :