Dziś jest: Piątek, 21 lutego 2020, godzina 07:32
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Problem z połączeniem

Odpowiedź

Temat: Problem z połączeniem

baka14
Wiadomość [#1]: 16.01.2011 o 23:19

Konto skasowane

Witam, dziś zakupiłem klucze do Warcrafta 3 oraz Warcrafta 3 Frozen Throne, głównie celem gry ze znajomym 1 vs. 1 (przynajmniej na początek). Po odpaleniu Battle.net, kolega nie może dołączyć do mojej gry (jest napisane że taka gra nie istnieje), nie ma możliwości również zaproszenia go w tym trybie gdzie zaznaczamy kogoś z listy przyjaciół i oczekujemy na przeciwników. Tak samo jest gdy on zakłada grę, nikt nie może do niego wejść łącznie ze mną. Czytałem wiele tematów na forum dotyczących problemów z hostowaniem, jednak z tego co zrozumiałem to żeby po prostu pograć sobie we dwie osoby trzeba wykonywać szereg skomplikowanych operacji, a dobrego poradnika wyjaśniającego ich kolejność nie znalazłem. Nie po to wydawałem 40 złotych, żeby grać w SinglePlayer, bo mogłem pobrać grę bez kupowania kluczy i też bym sobie mógł po raz 4 przechodzić kampanię. Na co dzień gram w WoW-a i nie jestem przyzwyczajony do takich kombinacji by po prostu zagrać sobie ze znajomym 1 vs 1, dlatego proszę o jakąś formę pomocy, wyjaśnienie tego na czym właściwie polega mój problem, lub podania linka do odnośnika. Rozumiem że było już pewnie sporo takich tematów ale po przeglądnięciu 3 stron mam wrażenie że co temat to inna odpowiedź, jedni mówią że trzeba odblokowywać jakieś porty, inni że dzwonić do providera internetowego, sam już nie wiem co powinienem zrobić.

Reasumując będę bardzo wdzięczny za jakąś konstruktywną podpowiedź, która pomoże mi rozwiązać problem. Jeżeli masz napisać "to już było 100 razy go 2 learn how 2 play u noob" to prosił bym o powstrzymanie się od zabrania głosu.

Pozdrawiam, baka.

cezare
Wiadomość [#2]: 17.01.2011 o 19:37

Konto skasowane

Już dawno chciałem to napisać, ale wolałem iść zagrać w dote diablotin.gif . Teraz znalazłem trochę czasu i chęci xd.

baka14 napisałwyjaśnienie tego na czym właściwie polega mój problem

Jak zapewne wiesz, warcraft działa na TCP/IP. Strumienie danych muszą być rozdzielane, żeby było wiadomo, który musi trafić do jakiej aplikacji. Te kanały danych nazywają się portami, które są mówiąc ee... nieprofesjonalnie przyłączane do aplikacji takich jak w3 po stronie obu komputerów (mówię bardzo skrótowo więc proszę nie zwracać uwagi na małe błędy rzeczowe) więc na 1 komputerze nie może być otwarty więcej niż 1 port o tym samym numerze (dla warcrafta domyślny to 6112). Ale jak to się ma do hostowania? Jak wiecie internet to jedna wielka sieć w której są sobie komputery i mają swoje adresy na każdym łączu do internetu i wszystko było by fajnie gdyby nie to, że niektórzy chcą podpiąć 2 lub więcej komputerów do jednego łącza a potem O.o nie mogę hostować (oczywiście nikogo nie potępiam jeśli to tak brzmi smiley.gif ). Dzieje się tak dlatego, że to czego używamy do podłączenia wielu komputerów do jednego łącza znajduje się na raz w dwóch sieciach (to coś to oczywiście router). Po przyłączeniu routera do internetu łączy się z nim i otrzymuje adres internetowy (tzw. ZEWNĘTRZNY), ale żeby rozdzielić łącze na więcej stanowisk musi utworzyć nową sieć. Każdy komputer w tej sieci nie ma bezpośredniego połączenia z internetem (dane przekazuje przez router) i nie jest widoczny na zewnątrz, bo jest w sieci, która znajduje się ZA ROUTEREM. Rysunek może zrobię

A więc na "naszym komputerze" zakładamy grę, idzie wiadomość do serwera battle.net, że na 83.22.21.44 na porcie 6112 znajduje się gra "DotA -sdso come all". Taki koleś, co "chce się dołączyć" kilka w grę i jego komputer a raczej w3 chce się podłączyć do 83.22.21.44 przez port 6112. Teraz się skupcie: gra się znajduje na kompuetrze "nasz komp" a 83.22.21.44 to adres internetowy ROUTERA. Na routerze nie ma żadnej gry. Jeśli by się ten ktoś chciałby się podłaczyć do 192.168.0.3 to też mu się to nie uda, bo ten adres się znajduje w sieci ZA ROUTEREM, która jest niewidoczna z internetu. Więc jak móc hostować grę? Na szczęście ktoś wymyślił coś takiego jak przekierowanie portu. Polega to na tym, że do pamięci routera dodajemy wpis, żeby kierował wszystkie pakiety z portu 6112 na 192.168.0.3. Taki koleś, co "chce się dołączyć" kilka w grę i jego komputer a raczej w3 chce się podłączyć do 83.22.21.44 przez port 6112. Wtedy router sprawdza wpisy przekierowywania i: oho tutaj jest 6112 na 192.168.0.3 więc kieruje te pakiety do właściwego miejsca i wtedy będziemy mogli się cieszyć grą. Pytanie jednak jest takie: czy nasz router jest naszą własnością? Jeśli tak to nie ma problemu. Jeśli masz radiówkę to niestety trzeba paść na kolana... diablotin.gif . Jeśli router masz od razu wpięty do internetu to powiedz jaki to model a jak masz neta od innego dostawcy to już los jest w twoich rękach. Ufam, że moja wypowidź była konstruktywna.

[Edycja cezare - 17.01.2011 o 19:38]

"Siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności" - J. Locke
baka14
Wiadomość [#3]: 20.01.2011 o 17:11

Konto skasowane

Niestety posiadam radiówkę, czy w takim przypadku powinienem skontaktować się z providerem internetowym i poprosić o przekierowanie portu (czy coś takiego jest w ogóle wykonalne)? Router oczywiście jest moją własnością, ale myślę że chodziło Ci o "główny router" dla wszystkich komputerów - odbiorców tej radiówki.
Tak czy inaczej dziękuję za udzielenie wyczerpującej odpowiedzi na moje pytanie.

cezare
Wiadomość [#4]: 20.01.2011 o 18:25

Konto skasowane

No to musisz zrobić obie rzeczy: zadzwonić do dostawcy i jeśli się zgodzi to jeszcze skonfigurować forward na swoim routerze.

"Siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności" - J. Locke
baka14
Wiadomość [#5]: 23.01.2011 o 15:59

Konto skasowane

Co do przekierowania portów na routerze, co powinienem wpisać w polu adresu IP?

[Edycja baka14 - 23.01.2011 o 16:00]

maniek92sw
Wiadomość [#6]: 23.01.2011 o 16:40

Konto skasowane

Wydaje mi sie ze powinienes wpisac adres IP swojego routera- maske podsieci bodajze. Jak nie bedzie dzialac to wpisz adres sowjego kompa. Na zdjeciu jest raczej adres twojego komputera.

Success is my only mothafuckin option!
baka14
Wiadomość [#7]: 23.01.2011 o 16:57

Konto skasowane

Maskę to raczej nie, maska to 255.255.255.0. Na zdjęciu wpisałem LAN-owy adres, pytanie czy mam wpisać adres routera (zewnętrzny), czy LAN-owy adres kompa smiley.gif

Swoją drogą, jeżeli miałbym zewnętrzny, publiczny adres IP, w miejscu 192.168.88.251 powinienem mieć zewnętrzny adres? Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Jaka wtedy była by brama?

[Edycja baka14 - 23.01.2011 o 18:02]

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :