Dziś jest: Piątek, 23 sierpnia 2019, godzina 15:39
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Problem z kontrowaniem. POMOC

novat1c
Wiadomość [#1]: 18.02.2012 o 14:51

Konto skasowane

Witam wszystkich

Jestem nowy na scenie WC3, i jak to każdy n00b, mam problem na początku. Otóż nie mam bladego pojęcia jakie jednostki jakimi kontrować. Jak np. gram orkiem, a mój przeciwnik elfem i wszedłem mu do bazy peonem, widzę że robi dużo łuczniczek, to nie wiem jakie jednostki produkować żeby dobrze to odeprzeć. Szukałem w gogle kilka haseł, ale nie znalazłem do końca tego co chciałem. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie znajdę tego typu poradnik lub schemat że np.

Łuczniczki -> dobra kontra -> hum- ta i ta jednostka, orc – ta i ta jednostka, elf – ta i ta jednostka itd.

Wszystko tak przedstawione jak dla debila/n00ba. To jest właśnie ta moja blokada przed graniem dobrze, bo ni cholery nie wiem co robić.

Jeszcze jedna kwestia, co mam zrobić, jak mój przeciwnik gra elfami, i ma KotG bodajże na 5tym poziomie, i umiejętność Force of Nature na 2gim poziomie, robi dużo tych drzew. Co jest najlepsze do niszczeniach tych drzew, bo nie powiem, bardzo mi już krwi napsuły.

Zazwyczaj gramy sobie w akademiku we 4rech. Jest nas stała grupka i najczęściej właśnie mam problemy z massem łuczniczek i z tymi drzewami FoN. Proszę o pomoc i radę, co czym kontrować. Mile widziane również pozostałe jednostki dostępne w grze. Najlepiej jakiś schemat/tabelka n00b-friendly żebym zrozumiał.

Pozdrawiam, Novat1c. Z góry dziękuję za pomoc.

[Edycja novat1c - 18.02.2012 o 14:52]

burybrzetyslaw
Wiadomość [#2]: 20.02.2012 o 21:39

Konto skasowane

Na drzewa to dobry jest łamacz zaklęć bo może je przechwytywać. A tak to na łuczniczki chyba zwykli piechurzy dają rade z obroną. Ja to pro nie jestem ale pewnie ci napiszą zebys sobie poszukał bo było w innych tematach.

zawieszony na jakiś czas projekt Ekspedycja Balina
ale wszelkie sugestie dotyczące terenu i nie tylko mile widziane (zainteresowanie na pewno przyśpieszy projekt)
uncc
Wiadomość [#3]: 21.02.2012 o 14:21

Konto skasowane

Ork:
Massuj grunty...na początku próbuj podprowadzić elfa pod burrowy,jak już będziesz miał 4-5 gruntów to goń luczniczki,jak będą uciekać to bmem wind walka i goń je,gruntami które są ranne uciekaj do bazy i lecz.Jesli elf będzie massował tylko luczniczki to polecam potem zainwestować troche w raidery i 2-3 shamanow.Tarcza błyskawic na luczniczki które są w środku(mają mało hp,więc tarcza zrobi z nich rzeznie) a raiderami wybij herosów,jeśli potem zrobi hippo raiderów(chociaż do tej pory powinieneś go już wytłuc) to zrób kilka batów.
Hum:
U huma trochę cięższa sprawa,ale na początek polecam archamaga z blizzardem,elf wtedy nas nie zrushuje(wiadomo milicja i blizzard na luczniczki)jeśli nie jesteś pewien,to zawsze możesz postawić 1-2 wierzyczki dla pewnosci,w między czasie zrób kilku strzelców.Techuj jak najszybciej do T2,zrób MK i zacznij robić casterów.Jeśli zrobi hippo raidery to wiadomo,zrobić z 10-15 gyro(są tanie i zżerają tylko 1 fooda).
UD:
U UD sprawa jest już prostsza...jeśli elf nie zrashuje Cię do Tier2 to masz 60% szans na zwycięstwo.Na łuczniczki od początku do końca polecam robić fiendy i necro,mają całkiem niezły atak i nie tak mało HP.Przydadzą sie od łuczniczek do hippo raiderów,czyli w sumie będą użyteczne przez całą gre(opracuj im siatke zeby mogły łapać aira) herosów polecam DK+Lich razem robią niezłą rzeznie.Necrosom możesz opracować szkolenie na maxa i okaleczyć herosów.

[Edycja uncc - 21.02.2012 o 14:24]

potluczony.gif
novat1c
Wiadomość [#4]: 22.02.2012 o 23:33

Konto skasowane

Dzięki za odpowiedzi.

Mam kolejny problem.

Nie mogę sobie skutecznie poradzić z massem Taurenów.

Po prostu moja armia vs armia Taurenów to jedna wielka klęska.

Pomysł z szamanami na drzewa był dobry. Problem z łuczniczkami też już zakończony.

Dodam że gramy 2v2, i często jak zrobię armię dobra na jedne jednostki, to drugi gracz zrobi armię która mnie zeruje.

Co z tymi Turenami mam zrobić ?

uncc
Wiadomość [#5]: 23.02.2012 o 13:33

Konto skasowane

Ale jaką raśa chcesz go skontrować?

potluczony.gif
novat1c
Wiadomość [#6]: 24.02.2012 o 00:04

Konto skasowane

No mile widziane scenariusze dla wszystkich 4rech.

Głównie gram orkami, i czasem elfami. Ale random też się zdarza 4 fun.

Olos
Wiadomość [#7]: 24.02.2012 o 08:31

Konto skasowane

na mass taurenów robisz jednostki latające. Gryfy dla ludzi, wiwerny dla orków, gargulce i pare wyrmów dla UD, mass hippo dla elfów plus pare chimer jeśli masz kase.

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
Don_Petch
Wiadomość [#8]: 24.02.2012 o 09:29

Konto skasowane

Możesz też sie pokusić o dorzucenie Tarczy Błyskawic na kilka Taurenów, bo z całą pewnością idzie kupą.

uncc
Wiadomość [#9]: 24.02.2012 o 19:17

Konto skasowane

Tarcza w tym wypadku to najgorsze co możesz zrobić,bo taureny maja od groma hp,podejdzie Ci taki natankowany tauren z tarczą pod unity i ty stracisz więcej od niego.

potluczony.gif
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :